Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

miauka
15. dec 2008

dakujem za odpovede 🙂 ...no Eliska ma asi haklivejsie hrdlo, ju fakt hned napina, ked jej tam behne nejaky maly kusok. Aj jablko ked som jej dala zuzlat...no asi su niektore deti na to haklivejsie, sak sa to snad casom nauci. 😅

dora01
15. dec 2008

nas laci posledne 2 dni pri papani robi take, hmmm hmmm mmm s plnymi ustam a potom sa do toho rehoce, asi si vychutnava 😀

dora01
15. dec 2008

miauka, neboj nauci sa, asi len potrebuje cas, svagrina svojej 11mesacnej dcere este stale vsetko mixuje uplne dohladka 😕 , ale to sa mi zda uz trochu prilis, lebo ma uz zuby tak by mohla uz cvicit zuvanie

emmillya
15. dec 2008

myslite ze je dovod vysadit prikrmy ked malicka teplotuje a je zahlienena? Dr. mi kazala vysadit a davat len mlieko a caj..... co si o tom myslite? ja nevidim dovod... 😕

dora01
15. dec 2008

ja neviem emilya, taky nazor som este nepocula, nepovedala ti dokina, ze preco? ak bude mat chut, tak jej ho daj, ak sa ti to zda spravne 😉

emmillya
15. dec 2008

prave ze nepovedala ze preco a ja trubka som sa neopytala, doslo mi to az neskor 😝 zeby kvoli zahlienovaniu? fakt neviem. Sonicke som na obed prirkm nedala a teraz tu sedim a meditujem ci s tymto nazorom vobec suhlasim... 😒

kikaamajko
15. dec 2008

Ahooojte,
všetkým Vám veľmi, veľmmi, veľmi pekne ´dakujem za gratulácie, toľko prianí som asi ešte nikdy nedostala 😉
Aj ja prajem DIDI len to naj naj aby boli stále taká spokojná rodinka a hlavne zdravíčko. 🙂
Andrejka dúfam že očkovanie bolo OK, a nebude mať Mirko teplotku, my sme včera išli na vianočné trhy do tej Spišskej 30 km, prišli sme o pol2 a ani 1 stánok, skoro ma porazilo, ale ked sme sa už my sedláci vybrali do mesta dokonca som mala sukničku 😀 😀 😀 tak sme išli do popradu do maxu na pivo. Nealkoholické 😝 😝
A pozerali sme ako ľudia trávia v meste čas.
Miauka ani môj nepapá nemixované, nemá to síce do hladka ale väčšie kúsky mu vadia. Mne je to jedno, nech papá aké chce hlavne že mu chutí 😉
Emilia doktorka myslela asi že dieťa menej je ked je choré tak aby nebola dehydrovaná tak jej máš dávať hlavne mliečko.Ale ked má chuť do jedla tak podľa mňa môžeš dávať príkrm.
My sme ešte nikddy neboli vyhádzaný tak neviem poradiť.
Všetkým chorím mamičkám a detičkám skoré uzdravenie.

kikaamajko
15. dec 2008

Jéj Kosri krásna torta si šikulka, mne dneska dcéra spravila pudingové poháre so šľahačkou, a svokra koláče upiekla, a môj drahý spravil všetko vonku za mňa tak teraz tu môžem chvíľku sedieť.
Ste vypekali cez víkend, u nás je to tento rok tak že svokra upečie 3 druhy, ja 1 a mama tiež 3 tak povymieňame a budeme mať 7 😀 😀 😀
Kostri ťa obdivujem s tou svokrou mňa by roztrhlo od jedu, mne si svokra ani nedovolí prísť hore, a nie ešte kybycovať. Čo jej muž dačo nepovie?

dora01
15. dec 2008

jeeej kika, ako krasne majko stoji, vav 🙂

kostri
15. dec 2008

leni,sak aj muz jej povie..a ked sa nase...ie,tak aj nakrici na nu,no nic nepomaha 😒 veru ma uz obcas dobre barie z toho 😒
no ale nehajme to tak,co ja mam do frasa neska taku pochmurnu naladu ☹
asi ze ten mirusko bude,lebo uz je stepeny ☹
radka,kludne sa pytaj 😉 😀 😀 😀 😀

alica147
15. dec 2008

ahojte,konečne som dočítala čo ste popísali 😀 😀 😀
poradna dopadla ok,meriame 73cm a váha 7890g 😀 očkovanie zvládol malý uplne super tak dufam že reakcia bude taká ako pri prvej takže žiadna 😀
no ja by som nepomixovanú stravu určite nedala ,ja som to miauka čítala tiež,ale ja malému davam kupované takže to je pomixované a banán mu napr.pomágam vidličkou
emmily ja si myslím že to doki povedala preto aby si malej zbytočne nezaťažovala príkrami organizmus,aj väčšina buniek imunit.systému je v črevnom systeme nijaký iný dovod ma nenapadá 😕
Jaruš máš moj obdiv s Violou ja by som ju už asi 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alica147
15. dec 2008

Jaruška ty kuriatko moje ty takto s nami sucitíš? 😵
ozaj ešte Leni ty brdo Majuško ja stojí 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 ta my sa na také ani z daleka nechytáme 😕

alica147
15. dec 2008

a kde máme druhu oslávenkyňu?????????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀

alica147
15. dec 2008

a dík za odpovede ja sa Jarka tiež tak prefackám a na druhý den ma to zase drapne 😖 😖 😖 😖

kikaamajko
15. dec 2008

Jarka to tvoja svokra sa volá Viola? Normálne si ju viem predstaviť 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Andrejka tak som rada že ste zatiaľ ok. 😉
Dori, veru je to frajerisko ten Majko náš, obávam sa že ako sa naučí loziť tak sa hned postaví a rozbehne sa .
Minule som mala nočnú moru že som ho tak držala postojačky a on volačo zbadal, vytrhol sa mi a rozbehol sa preč a ja som len vykrikovala že to nemôže ved nemá ani 6 mesiacov. 😀 😀 😀

dora01
15. dec 2008

ver suhajko ten tvoj majko

lacko este ani poriadne sediet nechce, zacne sadriapat na bok, potom sup na brucho a je po sedeni 😀

ale minule sa skoro posadil sam, dal sa na 4, potom vypucil do boku zadok, a oprel sa o ruky, to bol taky sed na pol zadku 😀

dora01
15. dec 2008

ver-veru 😉

zuzpolka
15. dec 2008

ahojte, mala mi hajka tak som tu 😉 😀
miauka, ja musim mixovat do hladka lebo malu tiež hned napne ked zaciti hrudku,dokonca aj ked je to moc huste,,,ale postupne si asi musi zvykat 😖

zuzpolka
15. dec 2008

no už je hore tak padam, zatial pa pa 😉

lucka36
15. dec 2008

ahojte
asi ste prekvapene ze som sa tu zrazu objavila 😉
ma teraz napadlo,ze som pisala asi naposledy pred mesiaocm,ked som blahozelala ostatnym babatkam k 5mesiacom,ale niesom si ista

takze dodatocne blahozelam zazana a didi,vsetko naj k 6mesiacikom,bo nase babatka sa narodili v ten isty den 😀 ..ale samozrejme aj ostatnym babatkam k 6mesiacikom,nech su stale zdravuckeeee

priznam sa,ze som vas ani necitala asi uz tri tyzdne,,,dovody-ako ste viacere pisali-cas,,,samozrejme,ze ked clovek cche si najde,,ale akosi nevyslo,,,preletela som narychlo,aka debata sa tu rozbehla v piatok,ze sem viacere maminy prestali chodit,,,len dufam,ze to neberiete osobne,uz to nechcem otvarat,,,len spomenulo sa tu v tej suvislo viackrat moje meno,,,,co je v pohode,ved je to pravda,ako som pisala,uz som tu dlhsie nebola..
sme s natalkou v poriadku,,,miauka-nema take place,ako prve tri mesiace,to nie,,z toho sme vyrastli,ale stale sa deje daco nove,ved to vam nemusim hovorit,deti sa menia,vyvijaju,a potrebuju vela pozornosti,teda vztiahnem to na natalku,vela sa jej venujem,kazdu chvilu davam inu hracku,alebo robime nieco ine,,presuvame sa po nasom minibyte 😀 ..kazdy den okolo obeda chodime na prechadzku...este nemame pevny rezim,kazde rano vstane o inom case...takze aj jedlo a dlasie spanky sa posuvaju,,,ale papa tak 4-5x denne,z toho jeden masovozeleninovy prioktm,,to jej velmi chuti,vsetka zeleninka,sa tesim,zaciname pomaly sovocim,ale to jej zatial nechuti,su to dost vyrazne chute-kysla a sladka,neni zvyknuta,zatial ju pri tom striasa a napina,tak ideme po troske...

spanok-v poslednom case,36x denne,,vacsionou okolo 20-30min,ale podari sa obcas aj dlshie,,len v noci nas budi castejsie,aj 5x a mrnci,alebo place,,vteyd nas nevnima,je v polospanku a az po par minutach zrazu zisti kde je,hoci ma otorene oci,,vraj nocny des,,,takze mame dost potrhany spanok,ale zatial zvladame,,len mi je natalky luto,ze tak place v noci,moc sa nevybuva...

a vecr ked dojde muz,ja zacinam varit,upratovat,proste vsetko co nestiham cez den pri malej,,bo ja ked spi tak ma lahky spanok a vsetko ju budi,kedze tu mame taky open-space 😉 ,nema kludny kutik

kazdu sobotu chodime plavat poobede,,do ineho zariadenia,tam kde som chodila cvicit ako tehu,,,paci sa natalke,uz je ako ozajstny vodnik,,romzyslame ze budeme chodit aj nadalej,na dalsi kurz,tento konic asi o mesiac

a vikendy mame teraz riadne nabite-plavanie,nakupy,navstevy uz namych-vianocen posedenia,samozrejme s natalkou,alebo pridu k nam,,sami s muzom sme ste nikde neboli,to este odkladame...
ale bola som raz s kamoskami na vian, trhoch poklebetit,,,a v stredu idme s kolegynami,musim trosku prist aj na ine myslienky,,,aj muz obcas ide von,tak si doprajeme trochu volbnosti 🙂

a tiez zacnam piect navianoce,a este mam toho dost,muz bude mat dovolenku az od 23.12.tak asi budem az potom,co nestihnem cez vikend

natalka je ako cervik,prevracia sa,ale to uz viete,,plazenie-uz su prve pokusy,skor sa kolise ako kolisak,alebo sa posuva dozadu,alebo sa toci okolo osi,,dopredu len kustik,,,
a je riadne ukecana,stale daco nove vymysla🙂
uz sm ekupili ja sportak,ale este v nom bola len raz,na nakupoch,velmi sa jej v nom pacilo,ale musiem donho este kupit fusak,,,

v poslednom case sa viac jasi,ma zachvaty smiechu,aj nahlas,,,hlavne kd uz ma spat,dako presvihne svoj cas a uz sa blazni a rehoce na vsetkom 🙂..je to nase slniecko
dnes jej mali robit zakrok-prestrihnutie uzdicky,ma ju kratku pod jazuckom,cakali sme dlho v cakarni a zbytocne nas tam poslali,lekarka na ORL povedala,ze ked nema problemy s jedenim,sanim,ze to nehaju tak a uvidia v 2rokoch,ako bdue rozpravat,ak by mala probelmy,tak by to spravili,,noc o uz,zbytocne nas prehnali a dufam ze natalka nic nechytila,bo ORL-nic moc,,,

inak sme v poriadku,,ani sopliky sme nemali zatial,sa tesim,,,asi jej na imunitu pomaha aj plavanie,aj fakt,ze ju az tak velmi neobliekmae,zbytocne,len ta,aby jej nebolo zima,tak akurat

majte sa pekne,,,tolko som zatial chcela,,,ak niekto chce mi napisat,budem rada,ak nie,,neva,,,a mozte mi ja napisat IP,tam si to vsimnem skor

🙂 🙂
skusim aj pridat dake fotecky
a zubky este tiez nemame 🙂...hoci stale zuzlosime a slintame o 106..
papa

kikaamajko
15. dec 2008

Dori, ved to je šikovník tvoj Lacko ked si sám sadol skoro. Náš síce sedí sám perfektne ale si nesadne. Ja budem taká šťastná ked sa sám posadí, to sa už nebudem musieť báť aby si nepoškodil chrbátik. 😒

kikaamajko
15. dec 2008

Jéj Lucka vitaj po dlhšej pauze. To je super že Natálke nemuseli robiť ten zákrok 😉 Aj my chceme začať v januári chodiť plávať do Popradu, sme chodili aj predtým,, kým som bola tehu. Ale budeme len tak súkromne žiadny kurz.

ribizek
15. dec 2008

Jaj baby, dneska som sa tak nasmiala, ako už dlho nie. Vybrali sme sa s babami - maminami ku stánku a dopadlo to tak, že sme tam zakotvili pri vianočnom punči. Dali sme si len kúsok /čestné pionierske/, ale tak nám to išlo do hlavy a tak sme sa rehotali, ako keby sme vypili každá minimálne sud. 😀 No, ale aspoň bola sranda a tak rýchlo nám ušlo poobedie. Len teraz sa mi žehliť nechce. 🙂

ribizek
15. dec 2008

lucka36 - ahoj. S tým jazýčkom sme boli aj my. V pôrodnici povedali, že pekne papá, že je to OK a tu ma doktorka poslala na pristrihnutie. Bol taký malilinký, tak som sa bála, ale urobili len cvak, kúsok plaču a bolo dobre. Našťastie pre mňa. 🙂

miauka - ja stále mixujem, mne sa popučeným jedlom drhne. 🙂 Začali sme úplne riedke a zmixované a teraz postupne dávam hustejšie, jedine zemiačik popučím, ale aj to musím poriadne, lebo ho nadrapuje ako žabiatko. 🙂 Inak niekde som čítala, že 6-9 mesiac mixovať, 9-12 pučiť a vyššie krájať menšie kúsky na pohryzenie. Ale však, čo článok, to názor.Ďetúrence nám samé povedia, čo chcú,no nie? Hádam do 15 rokov nebudem musieť mixovať? 😀 😀 😀

Lenka - máš šikovníka. My sa zasa rozbiehame s plazením a lozením, len ho musím povyzliekať do plienočky, lebo inak sa mu šmýka. 😀 A plazíme sa zásadne dozadu. 😀

kostri - keď napíšeš Viola, tak mňa vždy napadnú veľké husle. 😀 😀 😀

dididi30
15. dec 2008

ahojte babulky

nejako vas zanedbavam 😲 🙄 ale sa polepsim snad 😀

my sme v sobotu maly zly den na papu , ale sa to polepsilo, totizto nemal 2 dni ovocie vo vyzive, ale jabko v celku a zuzkal....tak radsej sa sladkemu budeme vyhybat, lebo potom moc nepapa 😉
no a tiez nechcel krupicku , ale uz si rad da, totizto mu ju davam do flase a to zlupne velmi rychlo 😵

no a vcera sme oslavivli moje narodny a tak gratulujem kikamajko, ci lenke k dnesnym narodkam

idem si vas precitat 🙂

dididi30
15. dec 2008

juj baby dakujem za gratulacie 😵 cmuk cmuk

kika veru sikovni je malicky 😉

dididi30
15. dec 2008

lucia 36 vitaj 🙂 juj tolko krat sme ta spominali 😉

kostri
15. dec 2008

gali sevus 🙂

stete videt moju svokru?hodim foto 😀 😝

miuka,ja odzaciatku nemixujem 😕 hanka papa vsetko popucene.neska som jej dala kupovane rozmixovane,bo sme boli v meste cele doob. a potom sme isli segre..a nechcela to 😕 ani doobeda vyzivku,ani naobed zeleninku 😕 nastupilo prsindo 😀

idem hodit foto viol 🙄
gali a co na tom divne ze bodyno na pancuchach 😕 sak aspon jej dobre drzia ne? 😀 nepadaju 😅
andrejka,super ze to maly tak zvladol 😉 nasa bucala jak dora-prepac radka 😀

alica147
15. dec 2008

no ale teraz je to už horšie,mrnčíme,mrnčíme,mrnčíme........ ☹
hod rýchlo viol 😀 ináč moja kolegynka má taku svokru že ona robila s mojou segrou v jednej firme a viete ako ju v tej firme volali?svokra 😀 😀 😀 😀 to už jaká je nadavka 😀 😀 😀 😀

lucka36
15. dec 2008

dakujem za privitanie 😉

aj ja teraz natalke mixujem papku,bo ju tiez napinalo,uz pri najmensom kusku...sa bojim,ze si zvykne a aj neskor bude odmietat prepasirovane,ale som sa balaaby som jej ten prikrm neznechutila,,,zacala som po 2tyznoch mixovat a odvtecy papa krasne,pekne posuva jedlo v ustockach a prehlta 😉

zazana:my sme oslavovalinatalkine narodky v piatok vecer komorne,len my,,a vcera aj s nasimi a svagrinou,deckami,bratom,,vyberemdaku krasnu usmievavu fotecku do spolocneho albumu,len neviem,dam si ju do albumu a napisem IP,kotru mozes vybrat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre