Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
18. dec 2008

didi ahoj,no tak držím palce a čo teplotoval malý? ☹

belka
18. dec 2008

kde ste zohnali tu cervenu sosovicu - lebo v klas.obchode som ju nenasla

erika26
18. dec 2008

ahojte,

didi no dúfam, že to nebude nič zlé, akosi je tento december na choroby začarovaný 😖 drž sa

ja som včera dala malej prvý krát žužlať bezlepkovú piškótku a jej tak chutila, že ke´d sme jej ju zobrali tak také revy spustila 😲 sme jej ju museli dať naspäť. Tak som sa rozhodla, že jej dnes idem kúpiť také tie dlhé piškotky, bude sa jej to lepšie držať. Lebo ona si túto okuhlu hneď strčila do pusky tak sme jej ju museli držať. 😀

zaza_na
18. dec 2008

ranecko vsetkym 😉
my sme spali vpohode. ako vzdy. ja len na skok a neskor sa este stavim 😝
lucia, kus-kus poznam. ten je dobry. ale ani by ma nenapadlo, ze ho mozem spravit malej 😅 aj cervenu sosovicu som uz mala. ta je dobra. tak aj tu mozme 😉 to by som jej mohla spravit na Vianoce na obed 😀
juj, este napis, co papate, lebo ty ams take dobre napady. mna take veci vobec nenapadaju 😝 #

inak, som kupila polentu predvarenu, bio a ktosi mi pisal (zabudla som kto ☹ ), ze moze byt polenta aj s lepkom a aj bezlepkova, tak teraz neviem, ci ju vobec mozem uz pouzit 😝 som si zavarila...

didi, drzim palce u lekara. nech vas riadne vysetria a dobre poradia.

v UK neradi davaju antibiotika, ale v podstate suhlasim s nimi. ked ide len o prechladnutie, tak predsa netreba. tu na Sk sme si az moc na ne navykli a oslabuje to len organizmus... ale zase ked treba oni daju; ked som mala zapal mocovych ciest, predpisal mi lekar 4 tabletky - na kazdy den jednu a presne to krasne preslo do tych 4-och dni... tu, ked som mala zapal po sekcii, tak som sa dopovala tabletkami skoro 2 tyzdne 😝 ale jasne, ze zalezi od liekov. nie kazdy je rovnako ucinny a boli to predsa len aj rozne situacie. len som cela napisat, ze tu nas ucia vybrat vsetko, co mate v krabicke, a tam vam v lekarni odstrihnu presny pocet predpisanych tabletiek...
no ale nikdy nezabudnem, ked som v UK isla k doktorovi s tym, ze sa mi strasne kruti hlava, ked vstavam z postele. uz si vsetci mysleli, ze som tehu. ten ma ani nepozrel, len pocuval, co vravim a povedal mi, ze mam zapal stredneho ucha 😀 dal lieky a bolo po probleme. no sranda...
som sa zase rozpisala... 😅
erika, odpisem neskor 😉
a ked davate bezlepkove piskoty, je v tom mlieko? asi nie, ze? a kde kupujete? ake? 😝
diki za rady 😉

kostri
18. dec 2008

hojte
vsetkym dobre ranko 🙂 teda dobry den 😀
radka,no kojim kazde dve hodiny,z toho niekedy si len tak cucne a niekedy poriadne potiahne 🙂
viol robila minule krupkovu polievku a chcela ju dat malej,ze sak to je dietne 😝 ale ze tam dala masovu polievku od nedeli z bravcoveho masa,to neva 😠 jaj mam s nou ostaru,da mi to veru koko krat poriadne zabrat kym jej vysvetlim co a ako a veru k srdcu si to nevezme ☹
minule,ked som prisla do kuchyni,davala jej prave olizovat z prsta praskovy cuker 😲 😠 😠 😠
no idem,hanka sa zobudila..

alica147
18. dec 2008

Jarka 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

alica147
18. dec 2008

už aby ste bývali sami 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alica147
18. dec 2008

mna by drblo len keby dala svokra malemu prst olízať a nie to ešte cukrový 😠 😠 😠

alica147
18. dec 2008

zazi hodila som sem včera jeden link a tam jeden lekár hovorí že podla najnovšieho sa má lepok zavádzať medzi 4-6mesiacom tak ja nevím,kolko doktorov tolko názorov a jak sa v tom vysomáriť...? 🙄 🙄 🙄

lucia31
18. dec 2008

ahojte mamulky, tak predsa somsa odtrhla, Jankovi som kazala, nech nakresli modreho konika 😀 Tamarka spi na balkone, u nas je tiez ako u didi 🙂 , teda hmla, prsi, sychravo, brrrr
belka, cervenu sosovicu dostat aj v Bille aj v kauflande, tusim vo vsetkych supermarketoch...
no, idem robit buchty, uz mi cesto odchadza z misy 🙂 papa
jarka vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 na vioulu 😉

dora01
18. dec 2008

ahojte!

moja mama vravi, ze stary rodicia sa nemaju starat do vychovy vnucat, mozu pomoct, ked poziadame, alebo poradit. oni mali svoje deti a ich si vychovali ako vedeli najlepsie... Bodaj by toto pochopili vsetky svokry

dora01
18. dec 2008

moja svokra dava olizovat krystalovy cukor vnucatam, vytiahne cukornicku sak dajte si deturence, moju svagrinu tiez z toho poraza lebo neterka ma nadvahu, ale ona to robi doslova naschval, asi tak pod moja aby maminka nevidela a potom sa na tom este rehoce 😠

dora01
18. dec 2008

aj ja som rozmyslala nad tym kus kusom lebo to mam rada, z coho sa vlastne vyraba ten kus kus?

alica147
18. dec 2008

dori čistá zákeračka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 nie?

alica147
18. dec 2008

luci odfoť potom Janka s modrým koníkom 😀

dora01
18. dec 2008

jasne zkeracka, ja ju mam rada, ale tieto veci mi lezu na nervy, ked som u nasich doma, tak mozem vypadnut aj na 2 hodiny do mesta, nebojim sa co budu stvarat s malym, mama je sikovna prebali zabavi, ale ona robila v jasliach tak ma trochu osvety 🙂 ale ked sme u manzelovych rodicov, tak ja len striehnem co robia s malym, ked ideme len do obchodu tak ho beriem so sebou, aj manzel sa ho boji tam nechat 😀 a to je uz co povedat 😀

dora01
18. dec 2008

jaj deticky chorucke, blby cas je par stupnov nad nulou a prsi, vtedy sa tie pliagy najlepsie mnozia, uz by mohlo trochu primrznut

dora01
18. dec 2008

potrebujem ist do potravin, dufam, ze poobede bude krajsie, lebo mi odfukne kocar 🙂

emmillya
18. dec 2008

Ahojte 🙂
my slavime dnes pol rocka 🙂 😵
no s chorobou ☹
Didi -neviem ci aj my nakoniec neskoncime u lekara. Sonicka je bez antibiotik, kasle sice len rano , asi ked sa po noci tie hlieny nahromadia. Cez den len sem -tam. Z nosteka jej tecie, ale su to skor take vodnate sopliky.
Tak neviem ci este pockat , ci co robit... v podstate ma len treti den kvapky od kaslu a panadol.

Co sa tyka toho lepku,tak mi znama vravela ze jej detsky lekar povedal ze najnovsie studie hovoria o tom ze lepok az od 8. ci 9.mes. uz presne nepamatam... jej maly bol furt hladny, takze zabudni!
Ja som malej skusala piskotu, ale namocila som jej ju do cajika, aby bola maksia, spapkala, ale zeby nejak waw, nemozem povedat... 🙂

erika26
18. dec 2008

Blahoželáme Soničke k pol rôčiku 🙂

Ste sa pekne rozpísali o svokrách. Som si myslela, že som tá najhoršia nevesta, lebo ja tú moju svokru vôbec ale vôbec nemusím. Teraz som ju nevidela 6 týždňov, joooj to bolo super. Cez víkend ju ideme pozrieť do trenčína na jeden deň. To zase bude... Malá keď ju vidí, tak jej skriví pusku a hned reve. Žeby tá "láska" k nej prechádzala na malú cez mlieko? 😀 Inak môj muž mi minule povedal, že sa ma jeho mama bojí. Tak neviem prečo, veď som prečo, však som jej nič ani raz nepovedala ani som ju nezbila, zatiaľ to držím v sebe 😠 No ale aj tak m rada, že býva tých 80 km do nás. 🙂

alica147
18. dec 2008

gratulujeme Soničke a ešte komu? 🙂
emmilly ja by som asi radšej zajtra skočila predsa len ide víkend ☹

dora01
18. dec 2008

gratulujeme aj my sonicke 😀

dora01
18. dec 2008

erika, nic si z toho nerob, aj mne uz viacero ludi povedalo, ze kym ma nespoznali, tak sa ma bali 😀 mne ked sa daco nepaci, tak sa viem tak strasne´milo´pozriet, ze vseti utekaju 😀 😀 😀

emmillya
18. dec 2008

dakujeme velmi pekne za gratulacie 🙂 😉

dora01
18. dec 2008

emmily, skoc, nic za to nedas, ale pokial su sopliky cire tak to je virus, ked budu zlte alebo zelene tak to je bakteria, vtedy treba atb, takze sa neboj, ale ak chces si byt ista, tak chod k doki, aspon ju popocuva, ci to ma kasel, z toho ze zateka soplik, alebo jej to zliezlo nichsie. ale ked pises, ze kasle rano tak to by malo byt v poho. keby mala daco na prieduskach, tak by kaslala aj v noci 😉

dora01
18. dec 2008

emily, a albumcek nemate? som vas chcela vidiet, ale dfako som nenasla

emmillya
18. dec 2008

no od dokiny mam lieky, tak vravela ze to chce aj cas... asi nie je moc za atb., tak uvidime 😔
albumcek zatial nemame, ale casom sa k tomu dostanem ... dufam 🙂
teraz mi to nejak nevychadza a zacala som piect kolace, tak snad niekedy vecer ked budem volnejsia nahodim aspon nejaku tu fotecku 😉

dora01
18. dec 2008

ok, vsak nevravim, ze atb za kazdu cenu 😉 neboj, malickej sa urcite polepsi

zaza_na
18. dec 2008

emmillya, bahozelame aj my k polrociku Sonicke 😵 nech rychlo vyzdravie 😉 a pekne sa dnes pofotte, aby bolo foto do spolocneho albumu 😀
nasa Lili mala len raz sopliky. nekaslala, len parkrat za cely ten cas. tak som jej len kvapky davla a odsavali sme.
asi odsavas sopliky aj ty, ze? 😉
erika, ach tie svokry 😝 dobre, ze sa ta boji. snad ta bude aspon lepsie posluchat, ako tasvokrusa viola Jarmilkina (nexcela som napisat, ze kostrina 😝 ) 😲 ale vsak idete len na jeden den 😉 a po sviatkoch? nepojdete na dlhsie? my sa chystame na take 4 dni k jednym aj druhym 😝

zaza_na
18. dec 2008

no, Lili mala dnes na obed kuracie masko s hraskom, spenatom a porom. vsetko zjedla, len tak plaslo. som sa bala, ci to bude xciet s tym porom, ale hrasok to asi dobre zamaskoval 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre