Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

emmillya
9. feb 2009

gali kuk 😉

alica147
9. feb 2009

didi ved je to na každej mamine čo dá papkať ale zas načo pchať do detí krížom krážom je pravda že v tráviacom systeme je vela buniek imunitného systemu tak strava ovplyvnuje aj to či sme asto chorí alebo nie

alica147
9. feb 2009

krásne foto didi ale ja som ti ich vtedy chválila, ty ma nečítaš 😠 😀 😀 😀 😀

krazu
9. feb 2009

baby aj my davame uz maleho takto do nakuneho vozika a tiez sa mu velmi paci

didi, pekne fotky 😵

mlieko davam tiez rano a vecer a v noci, poobede mliecnu kasu

dididi30
9. feb 2009

no alic ano a ako vysvetlis to,ze mamicka dieta stravuje vzorne podla tabuliek a babo sa vyhadze a je furt chore?
ale suhlasim imunitny system je hnusak, ale aj je nespravodlive to,ze niekto zere klobasy a je zdravy ako buk a niekto sa snazi drzat zdravu vyzivu a je chorlavy, je to na diskusiu...podla mna su to geny, co nam geny dali to mu uz nezmenime, len ovplyvnime, ako aj papkou, ale niekedy ani to nepomoze 🤐

a co jaslicky su vybavene?

emili 😉

zuzpolka
9. feb 2009

zazi, no asi to aj ja nejak už znižim na 2 x to mliečko.... lebo tiež okrem toho davam aj kašu.... no ale čo ked vynecham mliečko po obede,,,,čo dam miesto toho, nič??? 😕
a odfotila si malu vo voziku??? 🙂

alicka, ja si neviem predstavit byt bez malej ani chvilu ☹ obdivujem ako to zvladaš 😉

dididi30
9. feb 2009

baby diky, ale sak to neslo o to 😅
ale zuzkkrazu ved aj vy ste dali foto, teraz som kuk 😅 peknucke 😵

dudri
9. feb 2009

zuzi, Katka stale obijma psika ale kuse najma nos a chvost....na zaciatku nepozna psik, ked som tlacila zvuk...Katka dvihala ruky hore,.... 😀
hej som mala 38 stupnov, ano som bola slaba a stale som spala, dneska volaco lepsie...
dakujem...

gratulujeme oslavencom

dudri
9. feb 2009

rychlo pisete 😠 , este som necitala dalse stranky...

krazu
9. feb 2009

didi, dudri dakujem 🙂

dididi30
9. feb 2009

no nic baby aj sa lucim, zitra nas caka skola a uz sa neviem dockat ordinacie

skore uzdravenie chorym a pekne snicky 😵

zuzpolka
9. feb 2009

emmily, tak to tiež papate 3 x denne ,,,,no my v noci už nie 🙂 inak tiež 3 krat 😵

zaza_na
9. feb 2009

didi, kukala som aj tvoje fotecky. vsetkym chvalim 😝 a mas velkeho pomocnika doma. Thomasko moze ist Tamarke vzorom 😀
zuzi, a kolkokrat papa za den? ako casto papa? my papame 5x za dentak kazde 3 hodinky...
xixi krazu. ved to, ze mna to ani nenapadlo, ze ju uz tam mozem dat. len som minule videla zuzpolke v albume, tak aj my sme skusili...
alica, to uplne chapem, ze ti chyba. ja si to neviem predstavit. asi sa da na to zvyknut... a co, idete dat mirka do jasli? 😕

alica147
9. feb 2009

zuzi no keby si musela tak by si to neriešila a proste by si sa prisposobila situácii
😖

emmillya
9. feb 2009

zuzi no cez den je to celkom dobre, v noci sa este budi a chce mlieko, skusala som caj -no to boli nervaky 😖 tak ked si chcem pospat ja aj sonicka tak jej dam mliecko a hotovo 😉 je pravda ze ona na objem vela nepije tak si to asi aj rozlozi, aj spapa menej prikrmov tak som si to tak sama vylozila 😀 😉
gali dobruuu, ozaj a plienky sijes ci nie? 😉

zuzpolka
9. feb 2009

no už je po panelaku 😕 ani neviem o čom bol 😀 😝
idem do sprchy....tak pa pa
dobru nocku všetkyyyyyyyyyyyyym 😉

zaza_na
9. feb 2009

duduri, zlate, ze objima psika 😵
Lili sa s nim len chvilu vyhra 😅 mozno ked bude vacsia tak sa bude vediet s nim lepsie pohrat 😝

graziela
9. feb 2009

Ahojte,
tak my sa hlasime po dnesnej navsteve alergologie....Na to, ze sme museli 2 hodiyn preckat v cakarni (hoci sme boli objednani ! 😠 ), sme dopadli celkom dobre...Krvne testy, KO aj imunita su chvalabohu v poriadku, ten bacil zl. stafylokok mavaju vraj ludia bezne a pokial nie su velke obtiaze, tak to netreba riesit atb...no a zatial v takom skorom veku sa neda potvrdit, ci sa jedna o astmu, ale v kazdom pripade nateraz nic tomu nenasvedcuje...ale kedze sa nedaju teraz robit ziadne specialne testy, budu Jurka pravidelne sledovat...Niekedy takyto stav u dietatka pretrvava vraj aj rok aj viac, potom to akoby samo od seba preslo...To zahlienenie moze sposobovat aj to, ze zvierac zaludka moze drazdit dych. cesty a z toho sa tvoria hlieny...treba nechavat po napapani vzdy dieta v sede a pod...No a este aj to skonstatovala, ze Jurko to kludne mohol vzdy chytit od Sasky, nakolko sa problemy zacali v septembri, prave kde Saska nastupila do skolky, ona je uz imunna, ona tym "znamym" bacilom vie odolat, ale jeho org. sa este nevie tak branit...Takze dr. odporucila co najdlhsie kojit, a jogurty (iba biele) od ukonc. 9.mes. davat...A este aj to mohlo spustit jeho problemy, ze sa nam zacala v byte robit pliesen okolo okien, z toho vlhka...
No, takze nam naordinovala inhal. liecbu - spreje Flixotide, po dobu 3-4 mesiace, ak sa stav zhorsi naraz, tak Ventolin + kvapky do nosa Livostin a samozrejme dlhodobo Fenistil...Dufam, ze to Jurkovi len pomoze a nebude ho tak casto trapit ta choroba ako doteraz...v aprili este mame ist na dalsie krv. testy a v jni na kontrolu, tak dufam, ze sa budeme drzat...
A vy a vase deticky, co ste boli chori, uz ste vyzdraveli? Vraj tento tyzden ma byt chripk. epidemia na vrchole, aj niektore skoly uz zavreli... My s muzom sme na tom uz lepsie, len ja mam este stale tak trochu upchaty nos a este nie som vo svojej kozi...
Dudri,
pekne sa len poliec, vracanie a hnacky, to nie je nic prijemne..len si davaj pozor na dostatocny prijem tekutin, aby si mala dost mliecka pre Katku 🙂 A je super, ze ti ma kto pomoct, tak pekne oddychuj, aby si bola skoro fit 🙂
Alicka,
a ako po vikende, tie jaslicky ste uz nejako rozdychali, uz sa mamina citi lepsie? Pri kom je teraz Mirusko?
Ja som inac tiez toho nazoru, ze kazda matka sa snazi dat dietatku to najlepsie podla svojho vedomia a svedomia...ja som pri 1.dcerke vsetko presne dodrziavala podla kadejakych kniziek, tabuliek...teraz to uz beriem trosku benevolentnejsie, aj ked mam svoje zasady a tymi sa snazim riadit...Takze napr. zatial ziadne huby, citrusy, kysle uhorky, kapusta, cibula, bielok, sol a pod...zo strukovin sme mali tiez len zel. faz. struky...a len 1x biely jogurtik, ale aj s tym pockame este taky mesiac ako nam radila dr...
A zastavam nazor ako Alicka, ze sa nemame kam ponahlat 🙂
Zuzpolka,
vy mate ale sikovnicu sikovnu doma, tak sa uz vie aj sama posadit, no ja len kukam 🙂 🙂 🙂 perfektne 😉

alica147
9. feb 2009

nie zatial sa jasle nekonaju ale ak by mamina nevládala sa o neho starať tak hej budeme musieť ale dufam že to ešte aspon nejaký čas vydrží

Katka ty si písala že tvoj muž ohluchol z choroby, on asi užíval tetracyklín nie? ten sposoboval hluchotu, ja som mala susedu, narodil sa jej zdravý chlapec a tiež ohluchol z atb

zaza_na
9. feb 2009

presne tak alica, ako pises. uz to clovek neporiesi inak, ked bude nad tym rozmyslat stale... hlavne, ze mame zdrave deticky a mozme sa z nich tesit 😵

krazu
9. feb 2009

zazana ja som sa maleho minule snazila pretlacit v bille popod tu somarinu kade idu voziky dnu do predajne, a nechcel sa dado skrcit 😀 😀 cumel na mna co od neho chcem, tak som ho musela vybrat von

pondelok
9. feb 2009

ahojte kocky, tak mala spala klasika do 18, potom sme sa hrali, najnovsie ma ze sa snazi stvornoskovat, ale robi z toho kliky 😀 zapre sa o nozicky a rucicky a robi normalne kliky, no sranda, tak uz je aj vykupana a buva, polievku mam dovarenu a musim upratat kuchynu a este periem 4 pracku 😠
pridala som nove foto, Michellku od 6 mesiacikov, ak chcete kuk
dufam ze nepojdete vsetky spat? ked sa vratim 😀

zuzpolka
9. feb 2009

zazi asi takto: rano ked vsane ma mliečko, do obeda nejaku ovocnu vživku, potom obed, asi 2 hod. po obede mliečko, potom za 3 hod. kašu a na noc mliečko.....
ale nepapa vždy v tu istu hodinu,,,,podla toho ako haja to prisposobim 🙂

zaza_na
9. feb 2009

dobru nocku odchadzajucim 😉
grazi, tesim sa, ze mate dobre spravy z alergologie 😵 to je dobre, ze vas tam poslali 😉

emmillya
9. feb 2009

zazi -krasne fotecky -lily zlatunka 😵 😵 my papame tiez po cca 3-3.5 hod a sme na UM 😉 mame problem s prirkmamy ale pomaly to ide 🙂
adi tak s mirkom bola mamusa? 😉 no vidis, bude dobre 🙂 😵
graziela -tak to mate za sebou je super ze mate dobre vysledky 😉 asi budete musiet pobrat nejake lieky aby sa to upravilo a dostanete sa pomalicky z toho 🙂 😉

zuzpolka
9. feb 2009

grazi,,, super 🙂 tak sa tešime že je všetko ok 😉
a ja som nepisala že Viki si sama sadne 😲 to niekto iny 😀

alica147
9. feb 2009

to Miška tuším písala,

grazi supeeeer

dudri
9. feb 2009

alica- neviem presne podrobne... svokra povedala tam dostal nadchu... postupne ohuchol...
grazi este som nemala hnacku ani dnes nebola velka potreba...

katka papala na desiatu-jablko+banan
obed kuracinu, mrkvu,zemiak,brokolicu

pytam sa musi mat kazdy den maso 6x a 1xzltok...?

alica147
9. feb 2009

grazi no s maminou tak uvidíme Miro povedal že ked bude mávať volno on sním bude tak uvidíme ako im spolu pojde

nám tiež začal plesniť plafom u Kristínky v izbe ,mala tam malý radiaátor a zimu, tak sme kupili nový velký a je to uplne super, má tam telučko a aj steny su ok

zaza_na
9. feb 2009

pondelok, kukam fotky. ty si ich tam pridala kopeeeec 😝 zlatucka je Michelle. zlata s tou miskou ako ju drzi, strcila do nej skoro celu hlavicku 😀
zuzpolka, vsak ked xces skus znizit davku mliecka alebo vyluc tu poobednu davku a uvidis, ci sa to bude Viki pozdavat 😝
emmillya, dakujem za pochvalu 😉 sonicka si dava nacas s papanim, ale vsak sa nema kam ponahlat 😉 kazdy svojim vlastnym tempom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre