Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
15. dec 2008

ale ja ťa chápem,malému ked niečo bolo ja som s ním aj do polnoci sedela a mala ho na rukách ☹

alica147
15. dec 2008

no toto a kde ste vy všetky mamulky?

dididi30
15. dec 2008

luci aj nas tak nazaciatku s jabkom, ale aj teraz ho prve lyzicky strasu, ale aj ak otvara ustocka, jabko ma rad 🙂

jarka, juj to mi je luto ☹ co dnes drobatko papalo? alebo nejedla si ty nieco , co by je mohlo uskodit?
inak podla mna je dobre, ked to zle dala von, aspon moze v klude hajuskat, tak sa nebojaj a daj si malu k sebe do postele 🙂

dididi30
15. dec 2008

tak ja idem drichmuskat, dobru nocku 🙂

alica147
15. dec 2008

dobru didi 😔

greguska
15. dec 2008

no skôr sa nedalo, prcko až teraz zaspal 😉 ale zlatý bol, kričal tu od radosti, že tatinka vidí, ten sa dostal domov až 20.45, potom nám ešte povyprával všetky samohlásky, zaspieval, vyrehotal sa, no a mama dala prsko, tak spí 😉

joj, jarka, dúfam, že už pekne spinkáte a malej je už lepšie...

alica147
15. dec 2008

maťka aj moj malý sa tatinkovi hrozne vždy vytešuje 😀

greguska
15. dec 2008

andrejka, ako po očkovaní ? teplotu nemal ? maťko po tej druhej dávke nemal teplotu v deň očkovania, ale až na druhý deň na obed mu vyskočila ☹ snáď vy nebudete mať 😉

alica147
15. dec 2008

zatial nie,len plačkal celé poobedie,nikde mu nebolo dobre a veru pred siedmou aj zaspinkal

greguska
15. dec 2008

no však aj tento náš chrúst, akurát som dnes vypozorovala, že keď počuje tatov hlas, tak začne také že "a a a", to asi preto, že mu tato vždy povie ahoj, tak mu odpovedá 😀

alica147
15. dec 2008

no moj drahý tiež chodí dosť neskoro domov a ked začuje tatov hlas hned sa preberie a velké usmevy na neho hádže aj ked su malo spolu vie kto je to je zato sranda jak si aj taký maluškaví poznaju svojich,nie,šak nás jasné ked sme furt s nimi; a Mirko ešte aj Kristínke sa tak teší 😀

greguska
15. dec 2008

no však ani my sa veľmi s tatom neužijeme, síce sme cez deň v robote, ale to tato väčšinou lieta kade tade, len keď niečo súrne potrebuje, tak ho musí chvíľu postrážiť. ale podstatné je, že sa ho nebojí 😀 lebo zo začiatku som mala ten pocit, že ho nepozná, to sme totiž sťahovali - tato chodil domov naozaj len spať, aj to nie vždy, tak bol prcko taký nejaký vyplašený z neho, alebo skôr z toho hrubšieho hlasu. ale už je to ako má byť 😀

ešte si sa tuším pýtala, koľko kto zbodne na papanie. no my zatiaľ len tak po troške, aj malú hipku má minimálne na 2x. prikrmujeme 2 týždne. sa rehoceme, že on čaká na to mäsko, potom sa rozbehne....keď bude po rodičoch, nebude stíhať dávať do pusy.

ja som sa chcela spýtať, koľko vám cca trvá jedno papanie ? lebo maťko sa do 5 minút začne krútiť na tej stoličke, prípadne ho začne napínať, tak to končíme, nechcem ho stresovať. zatiaľ si z toho hlavu nerobím, však priberá, aj farbu má dobrú (klop, klop, aby som to nezakríkla) 😀

alica147
15. dec 2008

no dnes napr.mal malý na obed polku bio hamánek mrkvu s ryžou a polku brokolice takže spolu jeden pohárik a papal tak čo ja viem cca 15-20min

greguska
15. dec 2008

tak to pekne papká 😀
nášmu včera tati skúšal banán len tak olízať, sa čudoval, že čo to, ale dal si 😀 nechcem ho však ešte učiť na sladšie, najprv masko, potom ovocie....

no idem ja asi pomaly do postele, kým zaspím, to ešte potrvá, ale aspoň kosti nech si oddýchnu 😀

dobrú nocku a pekné sníčky !

jaj, teraz ma napadlo pri tých sníčkoch, sa mi včera po dllllhom čase niečo snívalo, a to že som porodila dvojičky 😅 neviem čo to znamená, ale snáď nič zlé 😉

tak dobrú.....

alica147
15. dec 2008

aj mne už sa to od porodu snívalo 🙂
dobruuuu idem aj ja 😉

miauka
16. dec 2008

Dobre ranko 🙂
No vidim, ze nie som jedina, co mixuje prikrmy, tak fajn. Niekedy to ti mudri doktori trochu prehanaju 😝
Ja som tiez skusala uz dva krat davat Eliske jablcko...ked som jej ho davala ocumlavat cele, tak sa neksichtila, ale ked som ho postruhala a tak davala na lyzicke, tak veru ako keby som jej davala citron. Len troska zjedla, musi si zvyknut. Vy ste prvy raz davali to jablcko uvarene ci hned surove? Mne sa to zda zbytocne ho varit... 😅
Kostri, dufam, ze Hanka je ok. Nasa Eliska vela vracala vyse tyzdna, tiez take zrazene mlieko, aj dve hodiny po papani. Tak doktorka povedala, ze jej mame davat len zemiak okrem mlieka a mlieko davkovat v mensich mnozstvach a castejsie. Dnes sa jej idem s malou ukazat, sa mi zda, ze sa to zlepsilo, tak uvidime.

greguska
16. dec 2008

dobré ránko 😉

ako sa spinkalo ? my celkom fajn, iba o 6 si myslel, že už treba vstávať, ale som ho po pol hodke presvedčila, nech si ešte trošku schupneme a vstali sme o pol deviatej 😉

dnes nemusíme ísť na tak dlho do robotky, bo nám idú búrať stenu na dvere do výťahovej strojovne, takže tam bude hluk... ale pojdeme pozrieť, ako im to ide 😉

no chrobáčikovia, čo mali nejakú oštaru, už je lepšie ? dúfam, že áno a všetci sú zraví a spokojní, a mamičky tiež 😉

greguska
16. dec 2008

miauka, nám doki hovorila, že ovocie netreba variť, po troške skúšať surové. a to máme riziko alergie u malého.

kikaamajko
16. dec 2008

Dobré ránečko všetkým maminkám a bábätkám, dúfam že ste do bre spinnkali, my celkom fajn, len ja som volko nemohla spať, to už je asi vekom 😀 😀 😀 😀 😀
Večer sme mali ešte návštevu nám 3 krát ocikal dlážku takže budeme mať kopu šťastia. 😉
Andrejka ako Mirko spinkal? A ostatný čo ste boli chorý už je lepšie?

pondelok
16. dec 2008

ahojte zelam vsetkym dobre ranko
no mysme vcera boli u toho dokiho a si predstavte, ze tu susulku ma zaparenu zo zubkou, nemam puzivat vlhke utierky, vzdy ale vzdy pri prebalovani osprchovat a utriet bavl. plienkou, a ine rady aby jej to preslo, predpisal mast, a uz to ma omnoho lepsie, nasa Michelle este spi, vcera sme sli spat az od 22 lebosme boli v meste do 19 a spala, prisla mi kamoska z USA tak sme cele dni v meste, preto vas ani nestiham, a zhodou okolnostisom stretla u dokiho kamosku jej mala ma uz 8 mes. a zveraj to ma tiez, sranda je ze ked bolo 40 stupnov a mala dve plienky tak na susulke nic nemala, a zveraj to bude mat kym jejpojdu zubky 😒
Mirka ja tiez vsetko mixujem, vcera sme mali 1x pribinacik,spapala polku moc jej chutil, a uz zuzlala i rohlik 😀
dnes musim dat prat, lebo som vcera nebola cely den doma, dnes mam len jedno stretko a to az o 15 tak hadam nieco stihnem 😀
Vsetkym dodatocne gratulujeme k 6 mes. a vsetkym chorym skore uzdravenie 😉

dora01
16. dec 2008

ahojte!

tak my sme maly blbu noc,par dni mu davam kasu od nutritonu, takze je schopny spat do polnoci potom kazde 3 hodky papa, co je super. ale nastal iny problem uz asi 3 dni sa naucil spat na boku, len sa stale posuva k mrezi a smerom do rohu postielky, tam sa zasekne a zobudi sa , tuto noc som ho posuvala asi 5 krat, lebo vzdy zacne plakat. Uz som sa ho snazila aj dako zablokovat uterakom, ale nepomaha to.Baby poradte co s tym, prejde ho to posuvanie? uz som sa tesila, ze sa nebudi koli jedlu tak casto a terez toto ☹

dora01
16. dec 2008

pondelok, ten pribinacik by som nedavala malej, obsahuje to vela bielkovin, je to privelka zataz pre oblicky pre take male babatko, ked chces davat nieco take, tak radsej biely smotanovy jogurt nejaky co ma kratku zarucnu lehotu, nie take co vydrzia vyse mesiaca 😉 🙂

kostri
16. dec 2008

avojte
gregus,v snari pisu,ze ta caka stastny rodinny zivot 😉 ked sa ti o dvojickach sniva

miauka
16. dec 2008

Baby, ked ste presli z materskej na rodicovsku dovolenku, prisiel vam papier o tom z uradu? Za ako dlho? Lebo uz to je viac ako mesiac, co som to tam bola nahlasit, resp. prihlasit sa na urade na rodicovske a stale mi neprislo pisomne vyjadrenie o tom. Ale peniaze mi teraz na ucet prisli...Je mi to cudne, ze ten papier este neprisiel. 😕

Miska, ty mas doma dobreho papacika. My sme momentalne len na zemiaku. Ale aspon ze ten jej chuti 🙂 ...A ty mas teda rusny program, ja uz druhy tyzden trcim doma zavreta kvoli tej chorobe. Dnes uz idem na vzduch trochu 😝

dora01
16. dec 2008

miauka, ja som nebola na materskej, ja po porode rovno na rodicovsky, ale papier o rodicovskej dosiel, kludne to moze trvat aj viac ako mesiac, oni su tam straaaasne spomaleny. hlavne ze ti prasule chodia 😀

kostri
16. dec 2008

radka,no teda 😒 neviem co s tym 😒 hmhm,hanka spi so mnou v posteli takze sa tesim na to ,ked zacne byt taka pohybliva ako lacko macko a zkotula sa mi z posteli 😖 😀 😀 😀 ty si mala nie rost dat nizsie ale kupit vacsiu postielku 😀 alebo gumennu 😀 to zartujem,neber to v zlom 😉

dora01
16. dec 2008

jarka, neberiem to v zlom, ja ho dam uplne naspodok postielky a on zachvilu v druhom rohu 😠 😀 😀 😀 sak ked mal muz ten vianocny vecierok tak som si ho dala k sebe, ze ci bude lepsie spat a trt mal viacej priestoru, tak sa prevracal az na bruchu a liezol, skoro spadol z postele, takze tato alternativa nepripada do uvahy.

ja sa bojim ci nebude fakt hyperaktivny,vcera bol muz pozret na chvilku svoju sestru ma 11mesacnu dceru, ona pekne sedka, hra sa na jednom mieste, zobral si ju na kolena, pekne mu sedela na nich usmievala sa... a ten nas laci, posadis na kolena zacne rozpravat, rozhadzovat rukam, kopat nozkami, vykrucat s na vsetky mozne strany, on stale daco riesi, nevie byt chvilku na jednom mieste a zjavne ani v spanku 🙂

dora01
16. dec 2008

a co tvoja Hanulka, este grcka?

dididi30
16. dec 2008

dobre ranko babulky

dnes je tamca doma, bo strasne v noci kaslala a soplila a dokonca aj vracakala ☹ juj , este ze drobec hajal, ale zas mam aj s nim problem, v noci mal totalne prilepene ocenko, samy hnis a tak som mu nakvapkala svoje mliecko do ocka, ale zas ho ma cervene, baby co mam robit ☹ ???

inak nas drbec spi somnou v posteli a tiez sa vselikde kruti, ale nema sancu spadnut, lebo bud narazi na mna alebo na manzelika 🙂

a ja tiez ovocie nevrarim, davam surove......no a neviem ake je vo vyzivkach, tak aj toto 😉

kostri
16. dec 2008

a dakujeme,ze ste na nas vcera mysleli 😢 aj za rady dakujeme!ma to podporilo psychicky,som uz ale vypla potom pc,bo hanka si pospala takych dvadsat min a uz bolo trosku lepsie,no musela som byt len ja pri nej,muzovi plakala jak diva,len co som sa hodila do pyzama a lahla som si k nej,v momente sa skrutila do klbka a zdrapla ma za pyzamo a pritiahla sa ku mne a uuuplne az pod pazu si dala-skovala tvaricku a tam chvilku dudlovala 🙂 taka bola zlatulinka 🙂potom sa odtiahla asi po desiatich minutach a zacala blabotat,vyskat.. 🙂 tak uz som vedela ze je dobre 🙂 za chvilu si ale pytala papat 😕 som sa trochu obavala,ze ci moze..ale dala som jej,no tak hltavo pila,sak nejedla pat hodin!ona,zvyknuta kazde dve hodiny,tak potom si taku fajnovu odgrgla 😉 este sa jasili s ockom v posteli,potom sa dobre vykakala a zaspinkala 🙂
no a zobudila sa len dva krat v noci 😲 keby jej to ostalo..nenahnevam sa 😀 no bez tej predohry 😢
a rano sme mali uz o siestej 😅 my tak vstavame v poslednej dobe 😝 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre