Júnové bábätka 2018

nina88
26. sep 2017

Ahojte. Nenašla som skupinu jún 2018, tak som sa rozhodla ju založiť. Zatiaľ velmi potichúčky sa tesime. Mam dostat v piatok, no prvý pozitívny test som mala včera, pridávam fotku. Podľa kalkulačky nas bude viac 8.6.
Mam uz tri detičky, no napriek tomu sme bábätko velmi chceli a ,,pracovali na ňom,, vedome 3 mesiace ❤️

goldmolly
23. okt 2017

@nina88 juuuj ❤ aj ja budem tak nejak podobne ked pojdem buduci tyzden k doktorovi... Neviem sa dockat🙂

natalia137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matulienka01
24. okt 2017

Dakujem baby za odpovede 🙂

zuzana1917
24. okt 2017

Baby ja som začala dnes 7 týžden a dnes má boleli kríze ako na menzes a aj podbruško tak cudne máte to aj vy? Nejak má chytila panika ze čo sa deje

nina88
autor
24. okt 2017

@zuzana1917 áno mávam to často. Niekedy potom aj spinim. Tiez ma to vzdy vystraší

zuzulak11
24. okt 2017

Ja mavam tiez take jemne krce, ale nespinim. V piatok ma caka kontrola u lekara, tak dufam, ze bude vsetko ok, aj ked predpokladam, ze srdiecko este bit nebude, lebo budem iba 4tt+5, ale kvoli mojmu kludu sme sa dohodli, ze pridem hned, aby sme urobili vsetky mozne vysetrenia ;)

nina88
autor
25. okt 2017

Dievcata pociťuje niektorá z vas srdcovú arytmiu?

zuzana1917
26. okt 2017

Ja tiež nespinim len má to sem tam boli teraz je to lepšie 🙂 strašne rýchlo sa unavim a v noci neviem spat ale to som mala aj pri prvom 🙂
nina88 ja nemám arytmiu ale tachykardiu a beriem na to aj lieky bola som u Internistky ale to som ešte nevedela ze som tehotná

zuzulak11
26. okt 2017

Ja som toez velmi unavena, nechuti mi jest a uz pomalicky nastupuju nevolnosti a zacinaju mi smrdiet parfumy, mydla, deodoranty.. tak ako aj v predchadzajucom tehotenstve.

majkosofinka
26. okt 2017

Ja som tiež veľmi unavená, ale strašne zle spím, zvraciam aj 3x za noc, cez deň cmulam cukrík za cukrikom, aby som ako tak zahnala ten nepríjemný prísun slín, z ktorého ma napína, nemôžem povedať, že by som patrila k tým, ktoré si tehotenstvo užívajú, ale to dám, už som to v minulosti pár krát dala a viem, ze najneskôr v júni to určite prestane 😀, hlavne nech je maličké v poriadku 🙏❤

zuzanka66
26. okt 2017

Aj ja sa chcem takto pochváliť-pripojiť k vam ❤️My čakáme bábätko na 15.6.2018👶
Veľmi sa teším lebo sme veľmi túžili po bábätku a teraz som v siedmom týždni akurát si už troška neviem dať rady ..je mi vkuse cely deň zle.Čokolvek dam do úst neznesiem ,je mi zle a hocake pachy atď.. Spontane nevraciam iba má sem tam napne ale ak chcem aby sa mi ,,uľavilo” , musím si dať prsty do hrdla .Žiaľ nijako to nejde aby mi bolo lepšie.Už som zúfalá,je mi to možno aj trápne že som ako taká ,,fajnovka” ale je to prvé tehotenstvo a akosi to v tomto smere nezvládam . Neviem či mám vôbec s tým ist na lekárku . Viem že to je bežne a je bravúrne ako to niektoré mamičky zvládate a k tomu sa starať o svoje ďalšie malé ratolesti ..Ja mám iba oprať a navariť mužovi a momentálne to absolútne nezvladam 😞
A o práci ani nehovorím ..neviem či ist na PN alebo čo .
Ach aspoň som sa posťažovala lebo doma ma už nechcú počúvať 😀
Prajem všetkým tehulkam prijemne a krásne čakanie na svoje bábätko❤️

zuzana1917
26. okt 2017

Ja som už tiež presedlala na detskú zubnú pastu a žuvačky lebo s mentolu má napína 😂 Ako pri prvej. Ale dnes mi bolo fakt dosť zle ako po opici až o 15.00 som prvý krat jedla. Ja robím u dr. Tak dúfam ze sa mi to podarí utajiť do 7.11 😂

majkosofinka
26. okt 2017

@zuzanka66 ja som na PN-ke, som totižto nepoužiteľná, je to moje štvrté tehotenstvo, aj keď deti mám dve (o prvé sme prišli), ale každé jedno tehotenstvo mi dalo naozaj zabrať, pri malej som zvracala celých 9 mesiacov ☹, niežeby som chcela vyslovene chlapčeka, ale pri ňom mi bolo zle len do 5. mesiaca, ale samozrejme je mi to jedno, hlavne nech je zdravucke. Vydržím aj tých 9. Pri malej som tiez vydrzala a to som v osmom mesiaci dostala prasaciu chrípku. A prezili sme to obidve 🙂, aj ked vtedy mi nebolo všetko jedno, čo ma nezabije, to ma posilní. 😉

zuzulak11
26. okt 2017

Ja som pri malej vracala do 18tt, teraz pri druhej dcerke do 20tt a v 22tt som predcasne porodila :( Takze kludne rada potiahnem aj do 40tt, len nech sme zdravi ;)

zuzanka66
26. okt 2017

@majkosofinka 🙏tak to je naozaj obdivuhodne 🙂držím Vám prsty aby všetko prebehlo tentokrát v poriadku !!!

majkosofinka
26. okt 2017

@zuzanka66 Ďakujeme, nebolo to plánované, ale už teraz sa na bábo teším, aj keď to zistenie bol obrovský šok, že ako sa to len mohlo stať? 😂

anulka210
27. okt 2017

Ahojte babi. Tak teším sa s Vami. Konečne sa to podarilo aj nám. Je to moje tretie tehotenstvo, nakoľko o druhé som prišla v 9.tyždni. Teraz som v 5t+4. 🙂

katka8817
27. okt 2017

Ahojte, asi budem ešte tesne patriť medzi vás júnovky, ešte som u lekára nebola, mešká mi to týždeň, zatiaľ príznaky žiadne, ale testík silnie, posledná menzes 23.9.2017 a vy ako?

lienkatrojbodkova
28. okt 2017

@matulienka01 do práce chodím normálne, ale je to dosť namáhavé...tiež mi je v zle, síce nezvraciam stále, ale v kuse ma napína. Ešte som to neoznámila, počkám do ďalšej kontroly a potom uvidím, ale šéf to už tuší......no budem musieť niečo vymyslieť, lebo mám aj rizikovejšiu časť práce a toto už naozaj nebudem riskovať.

lienkatrojbodkova
28. okt 2017

@nina88 neviem, či to je arytmia, ale mávam búšenie srdca z ničoho nič...toto som doteraz nikdy necítila. A hrozne rýchlo sa zadýcham, to mi je tiež nové 🙂

katka8817
28. okt 2017

Žienky, chcem sa vás opýtať, dnes mám mierne hnedý výtok, aj podbruško trochu viac bolí, mám stresovať, teraz sme došli z cintorína, no vyložila som nohy a dávam kľudový režim, k dokimu idem v utorok.

kattky
28. okt 2017

@katka8817 ja som mala posledny menzes 27.9.2016 a maly sa mi narodil 3 jula 🙂

kattky
28. okt 2017

@katka8817 a kyselinu listovu beries?

katka8817
28. okt 2017

áno beriem.

matulienka01
28. okt 2017

ja som bola tento piatok u doktorky s tym ze som 6t+3 no a sa tvarila ze je to este male ale je tam vsetko co ma byt ale srdiecko nebolo pocut :( tak som taka sklamana ale asi je to este male ale dala mi papier aby ma preradili z trojsmennej prevadzky na dvojsmennu ale ja som aj na tych poobednych vyflusnuta tak pojdem obvodnemu nech ma necha doma.

anulka210
28. okt 2017

Baby je to normálne, že mám "ranné"
nevoľnosti celý deň?

anulka210
28. okt 2017

@katka8817 ja som mala taktiež hnedý výtok a bolesti. Bola som s tým u lekára a dal mi lieky. Nariadil kludovy režim, žiadne prechádzy, nič ťažké a hlavne žiaden sex.

katka8817
28. okt 2017

Tak nakoniec som bola na pohotovosti, zrobil ultrazvuk a nič tam nevidel, žiadne tehotenstvo, ale ja mám doma dva pozitívne testy, no hovoril že to môže byť nie 5 tt, ale 2-3 tt a vtedy tam ešte nič neuvidí, tak mi zobral krv na HCG, výsledky budú zajtra na obed, tak som strašne nervózna

nina88
autor
28. okt 2017

@katka8817 ja mam taký každý druhy den uz 3 týždne. Čím viac o tom čítam, tým viac zisťujem ze to ma asi každá tretia tehuľka, je to normálne, ale všetkým dajú duphaston. Pre istotu. O pár rokov bude tehotenstvo taká patologia ze budeme na liekoch všetky celých 9 mesiacov priviazane v nemocnici o posteľ 🙏🏼🙈

lenakiss
28. okt 2017

@katka8817 mne ani v 5 tt tam.nic nevidel...v 6 tt som mala vak...tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre