Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

lilimonika
9. aug 2012

ahojte kočeny, neviete náhodou koľko sa platí za izbu za tú nadštandardnú?

kila
10. aug 2012

Ahojte! Prišla som sa pochváliť, že máme za sebou dovolenku. Boli sme pri Balatone v Maďarsku v Siófoku. Bolo to neuveriteľne dobré. Podarilo sa mi na to nahovoriť manžela a povedala som si že keď už konečne po piatich rokoch niekam ideme tak si to užijeme naplno. Bývali sme vo štvorhviezdičkovom hoteli priamo na brehu jazera s vlastnou piesočnou plážou, vo vnútri s wellnesom, bazénom, jakuzzim, na raňajky a večeru sme mali švédske stoly, hotel bol 10 minút pešo od centra, mali sme rodinný apartmán s dvoma izbami, s výhľadom na jazero, bola tam detská animácia... mám ešte pokračovať?!?!

kila
10. aug 2012

V nedeľu sme oslavovali, Tomi mal 2 roky...

kila
10. aug 2012

@lilimonika pred dvoma rokmi sa platilo 16 eur ale majú stále plno, dala som sa napísať na zoznam už pred pôrodom ale predsa bola tá izba obsadená. Keď sa tam nedostaneš aspoň si vypýtaj izbu číslo 8, tá je o niečo tiež lepšia ako ostatné a neplatí sa nič. 😉

lilimonika
11. aug 2012

@kila gratulujeme🙂
boli ste na krásnom mieste 😉

lilimonika
11. aug 2012

@kila 16eur na jeden deň či na celý pobyt?
predpokladala som že to bude naplnené 😒

kila
11. aug 2012

@lilimonika 16eur na jednu noc

diusik
11. aug 2012

Ahojte, @kila a ktory hotel to bol?Nie ten panorama?jaaj vidim dobre ste sa mali,aj my sme sa chystali,ale potom som si to rozmyslela,maly je este moc maly 😎

kila
11. aug 2012

@diusik, presne Panorama, boli ste už tam?

diusik
11. aug 2012

No prave tam sme volali a chceli sme si rezervovat,ale bolo to na poslednu chvilu,ale nasli sa nejake izby.No vravim rozmysleli sme si to,ale ukazem manzelovi tvoje fotky a nazor a nabuduce urcite pojdeme 😎 inak odtial to poznam ze kamoska tam bola a tiez si to strasne chvalila.Inak mozno este na konci augusta tam skusime,aj ked sa nebudeme kupat v balatone.Budeme vo wellness a vecer mozno prechadzky.Co myslis ma to zmysel aj tak?

diusik
11. aug 2012

zeby sme isli len na vikend.Lenze s tymito ani do restauracie 😒 su jak z divych vajec,strasne mi to chyba ze sme nikde neboli,len v patinciach par krat,to je jedine kde sa to s nimy da vydrzat 😖

kila
11. aug 2012

@diusik aj ja som mala presne také obavy o deti ako ty a preto sme predtým nikde s nimi neboli. Tento hotel nás ale príjemne prekvapil, pretože keď sme tam išli, ani sme nevedeli že sú takto pripravení na deti, keďže to na internete nijako nepropagujú. Keď sme tam boli my, boli tam skoro len rodiny s deťmi. Mali švédsky stôl aj len výhradne pred deti, kašičky tam boli, rybie prsty a podobne. V jedálni bol tiež malý stôl so stoličkami kde mohli deti kresliť s animátorkou kým sa rodičia najedli. Ale najviac oceňujem to, že personál bol fakt milí, mladí, zdravili sa aj deťom, rozprávali sa s nimi, nevadilo im detský krik, plač, smiech, ani keď sa pobehovali, usmievali sa na deti, aj keď náš stôl vyzeral po jedle ako keby tam vybuchla bomba. 😅

diusik
11. aug 2012

fiii,no tak to dobre ze pises,to nahovorim manzela 😀

blueberry23
21. aug 2012

@lilimonika Ja som rodila v decembri a vtedy bol poplatok 20 eur na noc.. Ale určite to stojí za tie peniaze.

lilimonika
2. sep 2012

Ahojte kočky, už som v 32týždni 🙂 no musím veľa oddychovať, lebo mám dole placentu, ale len kúsok z nej ,ktorý by my bránil pri pôrode, tak uvidíme či sa posunie vyššie

kila
2. sep 2012

Ste pripravení na škôlku a na školu? Naša Réka nemá náladu ísť zajtra do škôlky, uvidíme ako bude... 😉

kila
3. sep 2012

Čaute, ráno u nás bolo celkom v pohode, o siedmej budíček a o pol ôsmej sme už vyrážali z domu s Rékou, celkom rýchlo vstala, aj sa obliekla, vypila si kakao, ale trošku sa bála, videla som to na nej, povedala len že jej budem veľmi chýbať, ale išli sme, ani hračku si nechcela zobrať, vraj že v škôlke je dosť hračiek... Neplakala ani nerobila cirkus, takže bolo to celkom dobré. V triede ju už kamarátky vyobjímali, pekne odovzdala kytičku učiteľke, ešte bola trošku nesvoja ale prejde ju to. 😉

lilimonika
5. sep 2012

@kila ahojky, to ste tak dobre prežili , ale je dobré, že to už poznala 😉
no u Nás bolo dobré prvé 2dni, dnes(na 3deň) my malinká spravila taký cirkus v škôlke, že ona tam nezostane , ona ide s maminkou domov ,......no hrozné, zlato malinké ako plakalo ☹
ale tak musí chodiť
Monika tá išla do prvej triedy, tam všetko v pohode 🙂

lilimonika
5. sep 2012

no dnes som bola na kontrole u lekárky, oznámila my že placenta je stále veľmi nízko, musím veľa oddychovať, ležať, chcela ma poslať do nemocnice ale som jej vravela, že teraz keď sú deti v škole , škôlke tak je kľud doma a viem ležať..tak ak by som začala krvácať tak že mám ísť...
ale vravela, že placenta sa už nedvihne hore, takže bude cisársky

kočky treba si niečo špeciálne, niečo iné zobrať okrem toho čo obyčajne mamičky berú?čítala som jedna písala že obväzy na nohy...???dík

kila
10. sep 2012

@lilinomika tak len pekne ležkaj, vybrali ste si už meno? Cisársky som nemala, ja ti poradiť neviem...

dorka21
11. sep 2012

Ahojte! Maminky čo ste rodili v KN, poraďte. Čo všetko budem potrebovať do pôrodnice? Na čo nemám určite zabudnúť?
Díky

zzz77
14. sep 2012

@dorka21 ahoj, ja som v tedy vyhladala v google "co do porodnice" a najdes zoznam na co nemas zabudnut, ja som si vytlacila a vybrala len tie najdolezitejsie z neho, lebo je tam dost vela veci rozpisanych, ale aspon budes mat prehlad. drzim palce 😉

zzz77
14. sep 2012

@lilimonika obvazy netreba, to bolo len v Ba ale aj to uz zatrhli lebo to pytali proti zakonne, inak netreba brat nic specialne, len klud a ziadny stres, pekne pocuvni dokinu 😉 Budem na teba mysliet, drzim palceky, drz sa 🙂 😉 😵

lilimonika
15. sep 2012

díky pekne kočky🙂
no v stredu idem do poradne tak sa dohodneme s lekárkou o všetkom, neviem či my ona povie termín alebo potom musím ísť ešte do nemocnice...vôbec neviem ako to chodí

včera sme boli kúpiť kočík, prikladám foto, tak sa teším 😀
už nech sme doma 😵

lilimonika
15. sep 2012

@dorka21 ahoj nič extra som nebrala, pre bábo krém alebo olejček, sprcháčik, na zadok krém, plienky, utierky na zadoček, ak chceš tak aj dudel, benzín alkohol na pupek
pre seba obvyklé veci ako vložky, tampóny do podprsenky, a potom už ako nočná košela....

ešte sobášny list, nenapadá ma nič také extra
pre bábo netreba nič do pôrodnice ako z oblečenia, lebo to potom sestričky popletú aj ja som potom musela naháňať hľadať našu košieľku..

edita84
15. sep 2012

@lilimonika takýto istý len v orange som mala pri Teodorkovi predávala som ho za 90 € 🙂

lilimonika
23. sep 2012

Ahojte,narodila som sa 22.9.2012 o 20.10 hod. V 34tyzdni,volam sa Linda mam 2,070kg a 45cm 🙂

edita84
23. sep 2012

@lilimonika Gratulka všetko dobré malej Linduške 🙂

kila
23. sep 2012

@lilimonika gratulujeme a prajeme veľa zdravia a šťastia malej Linduške! 😵

zzz77
23. sep 2012

@lilimonika gratulujem 😵 Malej princeznej zdravie a vela mliecka prajem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre