Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
21. okt 2011

No ano tie utierky este sa daju vynechat, je jedno ci ju prebalim na pulte alebo v kupelke, tak by som ju mohla rovno umyt pod vodou, ale vzdy vyzliekat?! 😲 ale si neviem predstavit aby sme pouzivali latkove plienky. Je vela mamiciek, ktore su radsej za latkove, ale tusim aj tam sa do gatiek kupuje dajaka vlozka jednorazova, ale mozno to viem zle. Pravda mam doma kopu klasickych plienok este co mamka odlozila po mne, ale to by som ju po kazdom musela asi aj prezliekat 😒

mmacca
21. okt 2011

@zzz77 Vraj tie staré štvorce sú najlepšie. Umývať iba ak má kako v plienke, moč nie je až tak agresívny. Po každom prebalení by som neumývala, ale asi by som k večernému kúpaniu pridala ešte nejaké opláchnutie cez deň. Ja používam látkové plienky, ale na ne dávam vrchné nohavičky Pul. Lenže malá je na nich od 2 mesiacov, takže som už zvyknutá. Pri jednorazovkách som prebalovala skoro tak často, ako pri látkových.

zzz77
21. okt 2011

@mmacca a latkove ktore pouzivas su tiez jednorazove vlozky do nohaviciek, alebo sa daju prat a znova pouzit? gatky su nepremokave a tak nepretecu alebo plienka, a tie stare stvorcove sa tiez daju dat do tych nohaviciek plienkovych? Boli sme v lidl a kupila som tie utierky, tak uvidim ci to pomoze.

mmacca
22. okt 2011

Látkové sa dajú prať a používať dokola, nie sú jednorazové. Na obyčajné biele štvorce dáš vrchné nohavičky, aby to nepretieklo. Gaťky sú nepremokavé. Existujú aj také špeciálne plienky, ale pokiaľ ich nechceš používať aj do budúcna, neoplatí sa Ti ich kupovať. Pozri si bazár kategóriu látkové plienky, aby si mala predstavu, o čom píšem. Tam by si možno našla nejaké pulky - nohavičky. Ale možno zaberie to vetranie, omývanie a natieranie. Toto pomohlo aj nám. Chce to čas. Aj staršia mávala veľmi škaredé zapareniny. Vtedy som ešte nepožívala látkové plienky.

ina333
22. okt 2011

@pukica Ahoj, naša Zoe-jack r. nie je "divá". Je pravda, že je to aktívny psík, preto ho nosievam so sebou na prechádzky a najlepšie je behať na biku (na to už nemá m čas) Možno je pokojnejšie, tým že je aj fenka, no závisí to aj od povahy. Inak by sme chceli aby mala v blíz. bud. šteniatka, tj. ak by ste chceli neskôr.... 😉

pukica
22. okt 2011

@ina333 Ahojky,fíha a kedy cca by ste radi aby Zoe bola maminou? 🙂 a po čom potom chodia take psíky?
Si ma potešila že nemusi kažký Jack.. byť šaľený,no aké mám ja šťastie tak bude havo divý až až 😀 mala som psa aj mačku a zakaždým kamoška okomentovala moje zvery aký pán taký krám 😀

ina333
24. okt 2011

@pukica no chceli sme mať šteniatka, ked bude Luky väčší aby si ich mohol aj "potlačiť" 😉 teda tešiť sa z nich. Možno bud. leto, no musíme ešte zohnať otca s pokojnou povahou a to by si mohla mať potom aj ty pokojného spíka 🙂

zzz77
26. okt 2011

kocky ktore ste pouzivali Imazol kolkokrat ste nim natierali? lebo je pisane 2x denne, raz rano a raz vecer a pri prebalovani? zabudla som sa opytat lekarky 😒

henrieta76
26. okt 2011

ja som natierala jemnou vrstvou pri kazdom prebalovani kym jej to nezmizlo.

zzz77
27. okt 2011

ano aj mne sa zdalo tak lepsie, nechcela som jej len tak plienocku dat bez toho aby som ju nenatrela a nechcela som pouzit daco ine, vdaka. 😉 Viditelne to ma od Imazolu lepsie 😵

ina333
29. okt 2011

AHOJTE, chodili ste niektorá na plávanie bábätiek do Patiniec? Ja som sa tam chystala so synom, lenže lekárka mi povedala, že tam veľmi chlórujú vodu, čo nie je dobré pre bábätká. Teraz som nerozhodná 😢

zzz77
31. okt 2011

@ina333 ahoj, aj ja som bola velmi nazhavena s plavanim pri Markovi, no potom som si to rozmyslela, totiz som si pomyslela na to ako ja "panikujem" ak sa dostanem pod vodu tak som to nechcela s malym robit, inak sme boli nedavno v patinciach vo wellnes hoteli a aj malu som brala do vody a nic jej z nej nebolo a teplota bola 35 stupnova teda celkom v pohode. Mark sa teraz velmi tesil na kupko a chcel byt aj v studenej vode a vela sa smykal, podla mna si to viac uzil ako keby som ho brala ako malinkeho. Vsak skocte tam na hodinku, vlastne na 3 tak je to vyhodnejsie, a mozes maleho troska namocit, uvidis ake bude mat reakcie a mozes si to potom premysliet. Inak je to dost draha zalezitost, my sme platili 10,- na dospelu osobu na 3 hod., no som pocula po 17,00je to o cosi lacnejsie.

ina333
31. okt 2011

@zzz77 No ja som veľmi rada vo vode a aj pod 😉 a môj Luky sa rád kúpe aj vo veľkej vani, tj. asi by sa mu páčilo aj v bazéne s ostatnými bábätkami. Ja som sa už rozohodla, že s ním pôjdem ešte keď nebol na svete 😀 No teraz neviem ako s tým chlórom. Oni asi radšej budú viacej chlórovať, než meniť vodu-neviem... No počkám ešte asi do jari a potom najneskôr pôjdem. Veľmi chválili toto baby-plávanie aj v Gyori a v Tatabány, no tam sa mi samej nechce chodiť ☹

zzz77
1. nov 2011

@ina333 aj podla mna je chodit daleko zbytocne aby si 1 hodinku namacala babo a aj tak sa nezaobera s inymi babatkami, len s tebou... Inak aj moje deturence sa velmi radi kupu, marka vzdy vyberame z vody pri kazdom kupani ked uz je "rozmoceny", lebo nechce von, tak mu hovorim co dakedy nam rodicia: pozri mas rozmocene ruky treba ist von... 😀
Tak voda je urcite chlorova vsade, lebo do nej deti cikaju i ked maju plienocku na plavanie, to cikanie neudrzi, ale voda sa neustale meni pocas celeho dna tak by problem nemal byt, ine je to ked davas pod vodu a ono ocka nezatvara, no neviem. 😕

kila
1. nov 2011

@ina333 aj ja som veľa rozmýšľala či ísť na baby plávanie do Patiniec, ale nakoniec som sa rozhodla že nebudem riskovať aby mi tam niečo deti dostali. Osobne poznám niekoho kto tam chodil a nakoniec dostali nejakú chorobu a dostali sa aj do nemocnice, už si nepamätám čo to bolo, ale potom pediatrička im už ani "nedovolila" chodiť ďalej, nedala im potvrdenie, pretože ten bacil vraj pozbierali tam. A možno sa aj pediatrička mýlila. Určite je to dobré a zábavné, ale moje deti majú radi vodu aj bez baby plávania a vôbec sa neboja vody, a deti sa naučia plávať aj tak len okolo 5 roku života, vraj na baby plávaní deti naučia maximálne to, aby sa vznášali vo vode alebo nad vodou, a aj to tam musíte chodiť asi tak 2 roky. Takže ja som mala viac mínusy ako plusy na zozname, či ísť alebo nie, ale ty to môžeš myslieť inak. A ja som tiež počula že chvália baby plávanie v Gyori aj v Esztergome a neviem či tam nemajú vodu bez chlóru a vraj to ani nie je také drahé ako v Patinciach, len tá cesta...

zzz77
2. nov 2011

suhlasim s kilou aj podla mna je to zbytocne, je to skor pre radost rodicov ako deticiek, ja by som brala az ked bude mat z toho ozaj pozitok... na propagacnych filmoch vidiet ake je zlatucke babo ked sa pod vodou vznasa, ale videla si aj ostatne? neviem najst ten link kde je video realne a vidiet ako sa usiluju hore na hladinu aby sa cim skor nadychli a potom ked sa dostanu konecne von tak zacne vreskot a plac☹ ked som to videla som si baby plavanie definityvne rozmyslela. Ak ho najdem tak ho sem dam.

kila
2. nov 2011

Podľa mňa dieťa sa má hrať a byť voľný kým môže a nie chodiť na všeliaké kurzy už od narodenia. Zdá sa mi to trošku pritiahnuté za vlasy, plávanie bábätiek, angličtina pre bábätká... teraz je to v móde, teraz to letí, ale mne sa zdá že chcú od nás len vytiahnuť peniaze. Svet je teraz bohužiaľ taký. Ale keď si to niekto myslí inak neberiem mu to, nech skúsi, keď ho to baví. Chodila na plávanie aj naša susedka s dcérkou a tá vraj nikdy neplakala ani keď bola pod vodou. Ale ostatné deti vraj plakali. Chodili tam 2 - 3 mesiace, páčilo sa im to, potom ale ich nadšenie opadlo a skončili s tým. Chodili do Esztergomu, keď to nemáš nablízku, nie je to až taká zábava.

nika251
3. nov 2011

Ahojte. Vidim, ze sa bavite o plavani. Moji chalani nechodili. Dovod? Nemam pocit, ze je nejako spravne, ak sa pri kupani dostane voda do dychacich ciest- co sa urcite dostane. A v Patinciach som osobne videla, ako sa najprv macali dochodcovia, potom ich vyhnali a nabehli tam deticky. Hygiena ziadna. Chodili sme na VF do Komaromu,tam sa chalani vysantili, ale nepotapali sa. Damko sa teraz snazi ,,plavat,,, Atti az ked sa mu to zapaci. Nesurim to. Co sa tyka jazykov- Daminko chodi v skolke na slovencinu, o rok-dva bude na AJ. Je to formou zabavy, nie je to nutenie, a lahko sa ucia. Neskor si bude moct vybrat comu sa chce venovat. A este chodime jazdit- ja pri nom,ale strasne moc sa mu paci. Len na chvilu, ale buduje si vztah k zvieratam, prirode, co je podla mna dolezite. Tu v meste si zvierat neuzijeme, jedine ich vykalov 😠 😠 😠 😠 - cize casto pocuje, ako frflem na psickarov koli ich teorii ze psik proste ,,musi, . Ale zaroven sa im snazim vysvetlovat, ze zvieratam sa nesmie ublizit, aj ked ich majitel je aky je :(. Kto byva v meste, vie presne o com vravim. Inac chodime pozerat a hladkat vsetko co je zive a co vidno na dedine - ryby, kravy, kozy.....

kila
3. nov 2011

Aj Réka už veľmi šikovne pláva s kolesom a 5 ročné deti už môžu chodiť na plavecký kurz zo škôlky, určite ju tam zapíšeme. V škôlke sa bude učiť aj slovenčinu a možno neskôr aj angličtinu. Ale angličtina pre bábätká ktoré ešte ani nehovoria mi nejak nevonia. 😅 Už som rozmýšlala aj o nejakej mimoškolskej aktivite pre Réku, možno vyskúšame balet, aby sa niečomu venovala, čo sa jej bude páčiť. Jazda na koni je tiež dobrý nápad. Ale do ničoho ju nútiť nebudem.

pukica
15. nov 2011

edita84 minuly tyzden som ta videla pred lodenicou,cakala si na manzela,ja som tam cakala na kamosa 🙂 kym ti nevysiel manzel,som nevedela ze si to ty 🙂

a k tomu kupaniu...my chceme ist s malou sem ku nam pozriet,troska sa poclapkat a mozno aj do komaromu zbehneme,som zvedava ako sa bude tamike pacit 🙂

edita84
15. nov 2011

@pukica jéj to si bola ty? inak som myslela na to že si to ty ale nebola som si istá, lebo ja nemám dobrú memoriu na tváre tak som zas nechcela niekoho cudzieho osloviť ale nabudúce už budem vedieť že si to ty :D

pukica
15. nov 2011

@edita84 🙂 veru ja som to bola,ja som si ta zas nejak inak zapamatala ked som ta uz davnejsie videla,preto som hned nevedela kto si

edita84
15. nov 2011

@pukica 🙂 teraz sme sa omrkli a nabudúce sa spoznáme :D

bebemaly
18. nov 2011

ahojte maminky, ste tu niektorá z knaa okolia, ktorá by mala záujem o prechádzky s detičkami? bývame bližšie k V. Mederu, ale však máme auto. už mi je doma smutno a nikoho tu nepoznáme

mmacca
20. nov 2011

@bebemaly Mňa by tiež zaujímalo, či funguje MC. Bolo na Pohraničnej.
Neviete, ako beží "tancovanie" pre malé detičky v CVČ? Viem, že to majú nejak podelené pre najmenšie detičky a pre väčšie.

bebemaly
20. nov 2011

@mmacca neviem, v živote som tam nebola, v komárne som bola max. na pohotovosti a v kauflande 🙂

tittika
21. nov 2011

@mmacca ahoj, my chodime od 4 mesiacov 🙂 zajtra od 15.30 mame hodinu, ak mas zaujem pridi sa pozriet prva hodina je zadarmo. A uz je v tej istej miestnosti aj baby klub 3€ mesacny poplatok! Hracky nula bodov, stare plysaky, velky bazenik plny lopticiek, malinka smykacka, tunel na lezenie co dnes rozobrali šip-šup :D a to boli len 3 ... Ale podla mna im to zatial vyhovuje.

tittika
21. nov 2011

@mmacca Neviem ci je skupinka aj pre vacsie deticky ako je tvoja, zajtra sa spytam a napisem ti. Nasa skupinka je do 18 mesiacov,.

mmacca
22. nov 2011

@tittika Mne ide o tú menšiu, bude mať 10 mesiacov. Veľká sa zahrá v škôlke. V takomto počasí len trčím doma, tak by nebolo zlé niekam vypadnúť. Uvidím, či mi bude vyhovovať čas, lebo chodím po malú do škôlky, to by sme museli prísť všetky tri. Ktorý je to vchod? Ten kde je CZŠ alebo z tej druhej strany, kde chodia tancovať veľkí?

edita84
22. nov 2011

@mmacca Ahoj skús sa ešte kuknúť hore v shopingu starý prior raz sme tam boli s dcerou ked bola menšia bolo tam fajn vela hračiek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre