Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
16. nov 2007

Wighy naozaj! 😀 😉 Tá kniha bude prínosom aj pre mňa... 😉 😀 Dúfam, že sa z nej poučia a nebudú mi kecať do výchovy... najmä svokra, keďže bývame spolu... 😅 Nemohla som túto príležitosť vynechať! 😀

wighy
autor
16. nov 2007

super 😉 akoze ja mam rada svoju svoku ale sem tam mi uz zacina sibat,vzdy ked dojde najde nejaky nedostatok 😒

kila
16. nov 2007

Však aj ja mám rada svoju... preto som jej kúpila tú knihu... aby som ju mohla mať aj naďalej rada... 😅

kila
16. nov 2007

Wighy však uvidíš čo povie doktorka... 😒

wighy
autor
16. nov 2007

no taaak ece musim tych par dni vydrzat ☹ no idem ja teraz zehlit bo ma caka obrovska kopa 😝

kila
16. nov 2007

Ani nehovor, ja sa na jarmok ani nedostanem toľko žehlenia ma čaká... 😅 😝

kila
16. nov 2007

Dojčenie oberá telo o vápnik

Počas tehotenstva a dojčenia potrebujete oveľa viac minerálov a vitamínov. Ich nedostatok ohrozuje nielen vaše zdravie, ale aj dieťatko v brušku či novorodenca.

Budúcim a čerstvým mamičkám najčastejšie chýbajú vitamíny E, D, C a kyselina listová, z minerálov kalcium, magnézium, fosfor, zinok a stopové prvky. „Ich spotreba sa v tomto období môže zvýšiť až o sto percent,“ upozorňuje Janka Smoterová z osteodenzitometrickej ambulancie Dispomed v Prešove.
Samotná spotreba fosforu a vápnika, ktoré sú dôležité na stavbu kostí a zubov, stúpa približne o 33 až 50 percent. Znamená to, že ak ste v ideálnom prípade mali denný príjem vápnika 800 mg, v tehotenstve a počas dojčenia ho budete potrebovať aspoň 1 200 mg.
„Dôležitý je aj vitamín D, ktorý ovplyvňuje vstrebávanie fosforu a vápnika v čreve,“ pripomína doktorka. Vitamín D sa tvorí v koži vďaka slnečnému žiareniu. Keď je slnka menej, nájdete ho v tresčej pečeni, lososovi aj sardinkách. V zime sú jeho nedostatkom ohrozené nielen mamičky, ale aj dojčatá, hlavne od 3. do 6. mesiaca života.
„Akú daň zaplatí žena za tehotenstvo svojimi kosťami, závisí od toho, v akom stave boli predtým. Ak mala dostatok vápnika, pohybovala sa na čerstvom vzduchu a primerane sa hýbala, nemá sa čoho obávať,“ nabáda na zdravý životný štýl doktorka Smoterová.

iva72
16. nov 2007

No baby, to ste už popísali 15 strán a ja ani neviem, že je tu takáto téma....?! 😖

Wighy, asi budeš musieť dokrmovať, keď nepriberá. To mliečko možno ani nie je tak slabé, ako sa možno nestíha vytvárať v dostatočnom množstve. Ale dokrmovať by si ju mohla aj bez konzultácie s lekárkou. Oni už do toho moc nerozprávajú. Ja som sa tiež spýtala mojej (Dr. Zaťková), ktorý prípravok mi doporučuje a povedala, že všetky sú v podstate dobré, ale keď dostávala už v nemocnici Nutrilon, tak nech s tým pokračujem.

Inak moja Sofinka je podľa mňa celkom dobré bábätko. Nie je veľmi plačlivá (zatiaľ).

kila
16. nov 2007

Ahoj Ivka! Tak si nás konečne našla! 🙂

wighy
autor
16. nov 2007

ahoj ivka, vies ja sa chcem vyhnut dokrmovaniu lebo ona si rychlo zvyka na flasu a poom nechce papat z prsa a tak by som mohla uuuplne dojst o mliecko co nechcem ☹

iva72
16. nov 2007

Ahoj, Kila. Tehulkovanie ako ide?

Wighy, moja keď už trochu pribrala, tak som jej zasa začala dávať prsník. Ťahala ho ako divá, aj som sa smiala, že ešte nezabudla ako sa to robí. Lenže aj tak to za veľa nestálo, lebo toho mlieka tam nebolo dosť a keď som nechcela, aby plakala, aj tak som jej potom musela dať nutrilon.

Sofi má teraz 4,20 kg. Teraz sa strašne čudujem - plakala tak som ju rozbalila, aby trošku kopkala a pri tom kopkaní mi zaspala naspäť, pričom by už mala jesť.

kila
16. nov 2007

Ivka zatiaľ v poriadku... AFP testy mám dobré, takže nemusím ísť na amniocentézu... na Mikuláša sa chystáme na veľké sono... 🙂

wighy
autor
16. nov 2007

ivka tak to je kraaasna vaha 😉 super ze tak pekne pribera

ja sajnu nemam kolko moze vazit ale predpokladam ze 4,5kg aspon duuufam 😉

a chodite sa von kocikovat???lebo mne sa nie vzdy v tejto zime chce 😝

wighy
autor
16. nov 2007

ivka teraz som kukla albumcek jeeeej mala je chutnucka na spapanie 😉

iva72
16. nov 2007

Wighy, dík. No nechodím von ani ja každý deň. Práve som sa na to sťažovala v téme Októbrovky. Vonku mi totiž nespí a hocikedy mi začne plakať, tak sa bojím, že sa nadýcha studeného vzduchu a ochorie. Nechce totiž ani dudlík ani čaj, tak ju nemám čím upokojiť. Dokonca to neviem urobiť ani tak, aby mi spala pri otvorenom okne, lebo kým ju oblečiem začne plakať, keď ju trochu učičíkam tak síce zaspí, ale keď ju zložím do postele naobliekanú a zakrytú, tak o chvíľu zistí, že sa nevie hýbať a začne plakať.

kila
16. nov 2007

Baby nestretli ste sa vy v pôrodnici? 😀 Rodili skoro v rovnakom termíne... 😅

iva72
16. nov 2007

Neviem, Wighy hovorí, že vtedy odchádzala, keď som ja prišla...

kila
16. nov 2007

Aha, tak ste sa minuli len o vlások... 😉

wighy
autor
16. nov 2007

nooo mna prepustali 20.9 o 13.00 😀

ivka na zaciatku ani mala nespala v kociku,tak som sa bala ze to tak aj ostane ale nastatie sa to upravilo,ked sme vonku a trasie sa jej ritka tak vydrzi aj 3-4 hodiny ale za v tejtto kose tollko ja vonku nevydrzim ☹
dne som ju dala na balkon a tam vydrzala 1 hodku

a moja tiez neznasa ked ju naobliekam,akoze sa ani necudujem ved v tom sa ani pohnut nevie 😠

vija2
16. nov 2007

kila,,,neplati sa zato,,poistovna preplaca 🙂

kila
16. nov 2007

Majte sa baby! Možno sa uvidíme na jarmoku! 😀 A keď nie, tak v pondelok som zase tu! 😉

iva72
16. nov 2007

Tak to som bola akurát na operačnej sále, keď si odchádzala... 😀

nika251
16. nov 2007

Ahojte. Prave odchadzam do porodnice. Ked bude maly u nas napise sem Tucniacik a hodi info. drzte nam zajtra palce.

henrieta76
16. nov 2007

ahoj nika drzime ti silno.

wighy
autor
16. nov 2007

jooooooooooooj nika mylsime na teba moooooooooooc,a drzte sa.juuuuuj ci sa tesim 😉

wighy
autor
17. nov 2007

fiha to tu nikto???

Nika myslime na teba, a mozno to uz maaas za sebou 😉

iva72
18. nov 2007

Dúfajme, že Nika to už má šťastne za sebou...

Skúsila som dať malú do fusáka, otvorila som na ňu balkónové dvere, zaspala a spí už rekordne 40 minút! Tak sa teraz vytešujem...

vija2
18. nov 2007

ahojky,vcera sme boli na trhu ale ta zima a trapenie s kocikom no uzas..kupili sme malemu tancujucu a spievajucu kravicku,ale sa mu paci, 🙂.

iva72
18. nov 2007

To verím. Hovorili mi, aby som na trh s kočíkom radšej nechodila, pretože je tam obrovská tlačenica...

wighy
autor
18. nov 2007

ahojte aj my sme boli vcera na jarmoku ale s malou ostal svokra mimo kocikovat, ved ta msa skoro ani pohnut nedalo kooolko tam bolo ludi

ja som malej nic nekupila iba sebe kooonecne teplu ciapku a vianocny obrus kedze pomaly bude vianoce 😉

fakt baby co kupite drobcom pod stromcek???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre