Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
17. máj 2012

@rastulka, v Priori kde je detsky kútik, tam je prebalovací pult, alebo aspoň bol, bola som tam už dávnejšie...

rastulka
19. máj 2012

@kila Dakujem 🙂

zzz77
19. máj 2012

@lilimonika su velmi kraasne, ako babiky 😉 😵 a ako sa mas? co bolo u doky? vybavila si s nou daco?

lilimonika
21. máj 2012

ahojte🙂

zzz vo štvrtok idem do poradne, ešte som nič nevybavila, ale teraz sa plánujem opýtať, lebo som minulý rok mala viacero zdravotných problémov, tak či nebude problém pri pôrode

ale asi pôjdem normálne, lebo ako som tak počula že z cisárskeho sa žena zotavuje dlhšie, a ja si to veľmi nemôžem dovoliť, lebo akonáhle prídeme domov z nemocnice, sa začína kolotoč, jednu do škôlky, druhú do školy a tretie musím brať zo sebou...
neviem ako to je, ty si rodila cisárskym, že?aká je liečba potom a dokedy ?na čo treba dávať pozor?

ďakujem 😉

edita84
21. máj 2012

@lilimonika cr sa nemusíš báť ja som mala oba cr a po druhom som bola síce neskôr fit ale 6 deň od pôrodu sme sa vonku v pohode prechádzali :D

lilimonika
22. máj 2012

edit ďakujem pekne, máš tam nejaké obmedzenie, že nemôžeš dvíhať xy týždňov ťažké veci a pod?
dík

edita84
22. máj 2012

@lilimonika tak jasne dvíhať nemôžeš ale to je podla mňa aj pri normálnom pôrode, ja som len mesiac dávala pozor možno ani tolko lebo od septembra som denne chodila do škôlky a tam máme asi 10-15 schodov tak som musela vyťahovať kočík hore a som OK :D

lilimonika
22. máj 2012

ďakujem pekne za tvoj názor 😉

zzz77
22. máj 2012

@lilimonika tak ako pise edita je to uplne pohoda, nemusis sa bat, je pravda ze baby po porode uz behali po chodbe ked ja som len zacala vstavala z postele po sekcii, ale som bola pevne rozhodnuta to rychlo rozchodit a to uplne pomohlo, doma som bola po druhom cr o vela rychlejsie fit ako po Markovi lebo nebolo na vyber, trebalo sa starat aj o neho, mal v tedy 20 mesiacov, je pravda, ze som mala pomoc. No je na tebe ako sa rozhodnes, drzim palce, aby bolo vsetko v pohode 😉 😵

kila
23. máj 2012

@lilimonika ja som zástancom prirodzeného pôrodu, keď nemáš na to dôvod, tak cisársky rez radšej nie. Ja som rodila Tomáška o pol noci a ráno som už bola fit. Tomáška mi doniesli na izbu len na druhý deň, dovtedy som sa aj nudila. Moja spolubývajúca v izbe bola po cisárskom reze, musela ležať 24 hodín a ešte aj potom skoro odpadla v sprche.

lilimonika
23. máj 2012

ďakujem Ti Kila za tvoj názor, čoraz viac na tom premýšľam a asi zostanem pri normálnom, je to ťažšie, ale si skôr fit
už som prešla dvoma pôrodmi tak čo teraz vymýšľam 😀

ale ďakujem za vaše názory, ste zlaté 🤐

edita84
23. máj 2012

@lilimonika inak fakt má @kila pravdu ked nemáš dôvod na CR tak si to odrod ja som strašne moc chcela rodiť prirodzene len mi to Hegedus nedovolil kvôli prvému Cr :/

lilimonika
24. máj 2012

ahoj kočky, dnes som bola na kontrole, a nemám dobré výsledky, brali mi krv na triplet či čo to je, či dieťa bude v poriadku, a že nemám dobré výsledky, musím do Nitry , na odber placentovej vody
zažili ste to?

lilimonika
24. máj 2012

plodovej vody, píšem tu kraviny 😒

kila
24. máj 2012

@lilimonika tá bolesť pri prirodzenom pôrode sa dá zniesť a na druhý deň na ňu aj zabudneš... pri CR by si bola odmedzená v pohybe, na miesto rezu musíš dávať pozor, bolí to... po normálnom pôrode ťa už nič nebolí - obyčajne... 😅

kila
24. máj 2012

@lilimonika v ktorom týždni si? Ja som mala hraničné výsledky, nás poslali najprv na genetiku do Nitry a tam nám odporúčali špeciálny uzv v Bratislave, nemusela som potom ísť na odber plodovej vody...

kila
24. máj 2012

@lilimonika a ukludni sa, bude všetko v poriadku, uvidíš...

lilimonika
24. máj 2012

kila aj ty si bola?ja sa nebojím akýchkoľvek vyšetrení, ale toto je také vyšetrenie, kde som aj počula aj čítala, že aj potratili v niektorých prípadoch ☹
čítala som na nete, že sa to dá zistiť aj cez 2D ultrazvuk, že netreba ísť na odber

ale tak takéto sa ja mojej lekárky ale neviem spýtať, ona také nemá a pochybujem že by vedela v niečom takomto poradiť, lebo aj ráno dokopy nič nepovedala 😒 😠

zzz77
24. máj 2012

@lilimonika ja som bola na amniocenteze ale z inych dovodov, je to troska neprijemny zakrok ale sa da zniest, robili to v BA a slo to ako na pase, jedna za druhou cca 5 minut, po tom troska bolesti ale sme vsetky boli v pohode a potom po 2 tyzdnoch cakania vysledky, no ja by som sla radsej este pred na ten ultrazvuk, ktory pise Kila, pravda ak mas este cas na odber plodovej vody, je mozne ze potom ani netreba ist. Hlavne je aby si sa ukludnila, pripajam sa ku kile :vsetko bude OK!!

Ja som prvu sekciu mala kvoli asistovanej a druhu lebo preslo iba 20mesiacov od prvej, no prezila som aj predporodne bolesti aj seksiu, viem nie je to to iste ako spravit porod dokonca, no predsa mam aspon ponatia co to je, a CR tiez nie je nic certovske, boli baby ktore vraveli ze riadny porod nikdy viac a take ktore iba prirodzene, no a v pohybe som bola obmedzena 24 hod., a mna rez vobec nebolel a ani ziadne tazkosti som nemala. Aj som sa cudovala preco sa ma kazdy pyta ci ma to neboli, je to asi tym ze som to skoro rozchodila a nemrncala ze sa musim pohnut, no a malu som si vypytala skor, netreba cakat aby ti babo oni doniesli. Nechcem nikoho nahovarat, len pisem svoje zazitky, ozaj ak nebude na cr zdravotny dovod tak aspon vies cim prejdes, po dvoch porodoch. 😉
Citala som aj take prispevky kde na cisarsky vravia ze to ani nie je porod a ze vraj zena nie je riadnou matkou lebo to nepreziva ako pri riadnom porode, blabla a podobne prkotiny 😠 Poznam take ktore ozaj nie su riadne matky a nie je to od porodu!

lilimonika
24. máj 2012

zzz ďakujem pekne za vysvetlenia 😉
ja idem už v utorok do Nitry, ale teraz ma najviac štve to, že moja super lekárka mi vôbec nič nevysvetlila 😠 , už som objednaná na ten utorok tak už asi nestihnem žiadny ultrazvuk
to, že ani iný lekár mi nič konkrétnejšie nepovie, keď nie som jeho pacientka
iba ak cez známeho lebo sa to inak nedá aby si sa dozvedela viac

lilimonika
24. máj 2012

@kila ten ultrazvuk ten si si vybavovala sama alebo cez lekára?kde si bola?tu to niekde nerobia?

lilimonika
24. máj 2012

@kila sorry som v 17tt

zzz77
24. máj 2012

@lilimonika niet zac, to hej asi najviac sa dozvies z internetu, je to pekne popisane, urcite aj tu na konikovi bude diskusia skus pozriet amniocentezu.
Ani mne v tedy nikto nic nevravel no a ta tvoja dok. musi byt totalna !!!... nechcem napisat skarede 🤐

lilimonika
24. máj 2012

@kila nevieš aký to bol ten ultrazvuk?popýtala by som sa tu, ešte mám dva pracovné dni

lilimonika
24. máj 2012

@zzz77 kuknem to dík 😉

no akože rozmýšľaľa som o prestupe ešte na začiatku tehu ale tak teraz sa mi to čoraz viac potvrdzuje 😒

lilimonika
24. máj 2012

@zzz77 kuknem to dík 😉

no akože rozmýšľala som o prestupe ešte na začiatku tehu ale tak teraz sa mi to čoraz viac potvrdzuje 😒

lilimonika
24. máj 2012

@zzz77 kuknem to dík 😉

no akože rozmýšľala som o prestupe ešte na začiatku tehu ale tak teraz sa mi to čoraz viac potvrdzuje 😒

edita84
24. máj 2012

@lilimonika ahoj ja som bola tiež z tých istých dôvodov na amnio ako ty a to v Nitre je to nepríjemné ale dá sa to vydržať a aspoň si budeš istá že je všetko OK ja som si zaplatila aj zrýchlenie lebo som nevedela čakať 3 týždne :/ takto som to mala za 3 dni čiže sa amnio robí len piatky a to od 9 tej ale chod tam skorej lebo je tam vel ludí a v pondelok som volala pre výsledky 🙂 držím palce aby bolo všetko OK

lilimonika
24. máj 2012

@edita84 ďakujem veľmi pekne🙂 no tak aj ja sa opýtam na zrýchlenie výsledkov 😉

edita84
24. máj 2012

@lilimonika priprav si 160 €

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre