Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
14. okt 2009

a aky ste velky uz?

zuzub
14. okt 2009

takže máme, čosi cez 3cm, termín pôrodu 8.5.2010, na materskú nastupujem 27.3.2010, zajtra ráno idem na odbery aj my sestrička hovorila na čo všetko ale si to nepamätám, iba viem že mi bude brať vraj veeeľa krvičky 😀
a idem dať foto do albumu 😵

vavenka
autor
14. okt 2009

Zuzub super 🙂 hej ja som si tiez len zapamatala ze tie odbedy su na toxoplazmozu, HIV, krvnu skupinu, protilatky, celkovo krvny obraz - ze biele, cervene krvinky, trombocyty atd......
Takze vlastne mate tabulkovu velkost a idete podla datumu poslednej MS 🙂 aj sa hybal prcek? 🙂

zuzub
14. okt 2009

nie krpček spal 😅 ani sa mu nečudujem v tom počasí 😀 a mám aj tehu kniiiiiiižku 😉 a vy ste mali vave akú veľkosť?

vavenka
autor
14. okt 2009

Zuzi aj moj krpec spal 🙂
My sme mali minuly tyzden 2,57 cm, takze ideme skoro rovnako 😀
Juj jak sa tesim,.... A co hematoska? Kedy mas kontrolu?

tinika
14. okt 2009

zuzub aj ja mam taku knižku a uz ste velky my sme mali myslim 2,4 cm ale to v 9+1tt v 11tt neviem kolko

zuzub
14. okt 2009

hematoška ma čaká budúcu stredu, idem ale do Martina do Hemomedika, oni sú aj v Košiciach, jeden kámoš tam má známu doktroku tak idem k nej a mi hovrila, že od 12tt mi asi zvýši dávku, tak som zvedavá 😒
a ešte mi doki kázak ísť k svojej obvodáčke na prehliadku, aj vás posielali? 😕

slniecko4
14. okt 2009

zuzub,no ako?

slniecko4
14. okt 2009

trošku neskoro som napísala,už som dočítala.. 😀
k obvoďáčke načo,nechápem.. 😒

zuzub
14. okt 2009

no šak aj mne to bolo divné....

vavenka
autor
14. okt 2009

Ja som u obvodacky nebola tiez....
A aj ja som v hemomedike 😉 kosickej...
Juj prave som sprasila hamburger a hranolky z mcdonaldu, som mala donasku domov 🙂
Inak moja hematoska je zatial spokojna s vysledkami, vravela ze davka je zatial ok, a to mam len 0,2....

zuzub
14. okt 2009

hmm vave ty si asi na tom kus lepšie, ja mám 0,3 ale prečo by sa mala zvýšiť to neviem 😒 ved uvidím čo mi povie. a ako často to ty chodíš na tú hemošku?

zuzub
14. okt 2009

kočky chcem sa spýtať, aký máte názor na odobratie pupočníkovej krvi?

vavenka
autor
14. okt 2009

Zuzub ja niesom velkym zastancom pupocnikovej krvi, podla mna je to len drankanie penazi....
Jedine co by som dala - vraj sa to da - pupocnikovu krv do svetoveho centralneho registra - to je bezplatne a moze byt pouzita pre kohokolvek kto bude kompatibilny a bude ju potrebovat, podobny system ako darovanie krvi/plazmy , ale musis byt vhodny super darca.....

No ja som bola 2x na hematoske kazde 3 tyzdne a teraz idem po mesiaci - 28.10. ......

tinika
14. okt 2009

zuzub ja som si čitala okolo tej krvi, aj jedna novinarka či kto robil rozhovor s lekarmi a tak a vyslo mi z toho, ze ak tak darovat, ael nie odlozit:
1. prečo sa musi platit ked chcem pre seba, ked darovana sa nemusi platit
2. akoze ked budem mat odlozenu a bude len moja vhodna, tak niekto ju nedostane len preto, ze je moja???
3. plati sa vopred a potom sa robi rozbor a moze vyjst tak, ze krv sa da vyuzit napr. len do 12 kg a potom je uz na nič
4. alebo nepomoze na to čo bude mat tvoje dieta, lebo vraj zarodky choroby su uz v krvi a ze vraj je len velmi nizke % ked to pomohlo surodencovi
5. vraj to skor vyuzili dospelaci
asi tak

slniecko4
14. okt 2009

podľa mňa je ten odber a uskladňovanie krvi strašne drahé.. 😒

zuzub
14. okt 2009

ja som o tom uvažovala, aj som čosi prečítala, ale tiež sama neviem 😒 pravda je ža je to strašne drahé.som sa dnes s mamou o tom bavila a ona jaká zlatá že šak ona by to svojmu vnúčatku zaplatila 🙂 moja mamina to všetko tak prežíva, asi je to preto že má iba mňa 😒

vavenka
autor
14. okt 2009

Zuzi 🙂
No minuly alebo predminuly? (uz neviem) tyzden o tom bol rozhovor na stv - co chodi na obed - Damsky magazin sa to vola - a rozoberala sa presne tema pupocnikovej krvi - boli tam 2 ludia - jeden z transplantacnej kliniky nejaky vazny doktor a jeden chlapik zastupca spolocnosti, ktora prevadzkuje ten system uskladnenia pupocnikovej krvi - si to skuste pohladat v archive.
Bolo tam vela pre a proti a ja som dospela k zaveru ze jedine ked tak podarujem, urcite si to platit nebudem. Keby to malo aspon mini vyznam, tak si to zaplatim, ale podla mna nema,....

tinika
14. okt 2009

zuzi ja som tiez povodne chcela ale drahe je to navyse a akosi som sa rozhodla ze asi nie, dufam ze to nebudfeme potrebovat a keby, je tu ta centralna banka či ajk sa to nazyva

slniecko4
14. okt 2009

ja tiež chcem len darovať,tak ako tinika.

tinika
14. okt 2009

slni aspon dobry pocit budeme mat ze?

tinika
14. okt 2009

a keby to bolo take super, tak si to da kazda mammička na nemusia na to robit taku reklamu ze?

slniecko4
14. okt 2009

tini,súhlasím.. lákajú ťa na dobrú vec a ti treba neskutočne prachov za to.. 😒
nechytá ťa ešte panika z pôrodu? ideš normálne,či epidurál,či cisársky rez?

tinika
14. okt 2009

slni občas chyta ale dva dni robim tak mam ine myslienky hihi no zatial normalne a bez epi

vavenka
autor
14. okt 2009

Ja idem epidural, to uz viem teraz 🙂 teda najradsej by som cisarsky, ale na to asi nebudem mat dovod :-/

tinika
14. okt 2009

jee ste videli modre z neba? v priamom prenose porod

tinika
14. okt 2009

normalne sa trocha menej bojim, ale bola to sukromna klinika a navyse pred kamerami sa viac snazili, ale sestričky boli zlate

vavenka
autor
14. okt 2009

Tini ja som nepozerala 🙂
Nebooj, kazdy porod je indi-vindi a ten tvoj bude urcite rychly a bezproblemovy 🙂

slniecko4
14. okt 2009

ja som pozerala,no,keby som takto rodila aj ja,zmenšili by sa aj moje obavy.. ale ako píšete,kamery robia svoje.. hádam natrafíme aj my na také dobré duše.. 🙂 a nech nerodíme 16 hodín.. 😒

tinika
14. okt 2009

vave diki aj vam taky prajem hihi ja sa bojim ani nie tak toho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre