Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
17. feb 2012

@mum_to_be no bude mi za nim aj smutno ale tak veru, teraz som na nervy, velmi rychlo sa rozculim, uz nech mam po operacii aspon

ingulik
17. feb 2012

ahojte, tak dnesna posledna poradna dopadla dobre, prietoky su v poriadku, krcok drzi aj ked maly sa nanho uz tlaci hlavickou...este den dozadu ma tlacil do rebier 🙂 dnes sa uz dr kukla aj na jazvu, vyzera to stale OK a co sa tyka porodu, tak vsetko zavisi od kontrakcii ci budu efektivne aj v mieste zrastu...pokial nie, caka ma isto SC, ak bude vsetko tak ako ma byt, nechaju tomu prirodzeny priebeh...tak ostava len cakat....ozaj baby vam kolko pred porodom kleslo brusko?

tinika
17. feb 2012

@ingulik ja netusim kolko pred mi kleslo :D a to ako ze zavisi od kontrakcii či budu efektivne aj vmieste zrastu? to ako odsleduju a to hned bude musiet utekat do nemocky čo?

slniecko4
17. feb 2012

ahojte babenky moje,
neviem,ktorá z vás čo študovala,tak sa vás všetkých pýtam,či mi neviete pomôcť.. Na základy výskumu v SP mi treba porovnať dve kazuistiky a nemám ani šajn,ako to urobiť. Kazuistiky som zohnala,ale netuším,čo má byť v porovnaní.. A vy tu skoro všetky VS vzdelané..🙂

ingulik
17. feb 2012

@tinika no mne to vysvetlovala dr tak ze kontrakcie postupuju od vrchu maternoce smerom dolu a tym nutia krcok sa roztvarat...no a ked nebudu cez jazvu postupovat a nebudem sa otvarat tak mi teda spravia SC...ja sama netusim ako to odsleduju, ale normalne rozmyslam ze sa prestahujem oneldho k nasim do KE, nemam odvahu ostat 30km od porodnice sama a navyse ak mm bude niekde v praci dalsich 30km opacnym smerom...

ingulik
17. feb 2012

@slniecko4 no ja som mala tiez porovnavat v diplomke pozorovania..ale neporadim ti, so statistikou mi pomahala jedna holka a ja doteraz netusim o co tam vlastne slo...

slniecko4
17. feb 2012

@ingulik veď to,že netuším ani ja.. ☹ ty už rodiť ideš? whaw,ti to zbehlo.. a ideš rodiť do KE? nie PO?

ingulik
17. feb 2012

@slniecko4 do Kosic, v Presove sme byvali len v podnajme a manzel tam robi na letisku...v Kosiciach mam rodicov a stale sa povazujem za kosicanku 🙂 okrem toho v tej nemocke kam rodit idem mi aj mamka pracuje...ale este by som rada aspon dva tyzdne ostat 2v1 :D

tinika
17. feb 2012

@ingulik aka holka? hehe moja kamoska robi diplomky v zdravotnictve :D

ingulik
18. feb 2012

@tinika asi nebudes poznat, robila doktorandku u nas na skole, teraz pracuje v imune 🙂

tinika
18. feb 2012

@ingulik no si niesom teraz ista či kamoska ma doktorat ale asi končila tu v presove takze asi to nie je ona :D

ingulik
18. feb 2012

@tinika no neviem kde Saskia koncila VS, ale je z PO...svet je maly tak ktovie...

tinika
18. feb 2012

@ingulik tak nie, ta moja kamoska sa vola ako ja :D

mum_to_be
20. feb 2012

caute, tak moj romusik je chory :( mal dnes teplotu 38 stupna celzia, dost kasle a je zahlieneny. tak sa po troske liecime... veronika je nastastie v skolke a dufam, ze to od neho nechyti... inak sa mame fajn, romanka zacinaju bavit knizky, tak ich postupne vytahujeme. 🙂 mali sme cez vikend oslavu a dostal vrtulnik, tak to bol darcek! stale sa s nim hra, maminka sa proste trafila. 😀 veroniku som zobrala v nedelu prvykrat na korcule (kacenky) a bola som prekvapena, ze tam vydrzala vyse hodiny! tento vikend chceme ist zas. 🙂

ingulik
21. feb 2012

@mum_to_be skore uzdravenie Romankovi, my sme sa tiez vyse tyzdna trapili s aftami a bolavou pusnkou, k tomu teplotky...jej to je super ze skusate korculovanie, aj my sme chceli ale potom sme sa rozhodli ze to nechame na dalsiu zimu az 🙂

tinika
21. feb 2012

@mum_to_be aj my prajeme skore uzdravenie, u nas sme chori všetci maly maju sople a hlieny,k patko sa z toho az pozvracal :( a aj nas s tatom trapia sople a hrdlo, kasleme statočne vsetci

vavenka
autor
21. feb 2012

Aj Vanda je chora, kokso to co je toto 😠 V nedelu rano zacala kychat a do vecera uz chrcala a v noci strasne kaslala, takze sme na atb.... Dufam, ze Jerguso sa nenakazi 😒
Vsetkym detickam prajem skore uzdravenie!

tinika
21. feb 2012

@vavenka aj vanduske prajeme skore uzdravenie, my tento rok mame zatial bleee, na vianoce uz mal patko plny nos ale preslo to asi po 2tt ze mu netieklo z nosa aj risko mal hlieny, potom risko rotaky, ja zachvat a teraz su obaja chory a tato tiez

mum_to_be
23. feb 2012

caute, tak uz sa aj ja pridavam do radov chorych. :( citim sa dost mizerne, mam upchaty nos a uz tusim treti den ma boli hlava. :( dnes maju moji chlapi meninky. 🙂))

vavenka
autor
23. feb 2012

Gratulujeme Romankom 🙂
No, ja vas tromfnem zeny - Vanda dnes vyfasovala 3 stehy - roztala celo!! Na traumacke sme s nou boli, katastrofa 🙂 len dufam, ze jej tam neostane jazvisko jak hrom, moja zlata ☹ Inak v tom krvavom tricku, celu zakrvavenu ju tatko dotrepal do nemocnice (ja som nebola doma, az tam sme sa stretli), hned ju brali na sal, ked ju taku zbadali 😀 a samozrejme v papuciach bola 😉 ale tak zvlada to hrdinsky, no....
A s jerguskom sme boli s klbami, tak vsetko ok, uz nemusime ist na dalsiu kontrolu....

tinika
23. feb 2012

@mum_to_be vsetko naj chalanom

@vavenka ta čo robila? moj tak roztal peru prvykrat som stresovala bo krvi do bludu a som nevedela či zuby nevybil a uz asi 3x sa to stalo raz o kočik ked sme sli na prechadzku a furt zubami ho ototo az sme prisli na dieru a bum :D a potom raz ked sa salil joj moja a ty kde si bola s malym niekde ked sa to stalo? heh a to ju v takom tričku supol do vetrovky a duchal hej? to nie na chirurgiu?

zuzub
24. feb 2012

čaute žienky 🙂
všetkým pacientom skoré uzdravenie prajem, aj ja som bola 2 týždne, ale už som našťastie ok.
Vanda chuda moje, nech sa jej to rýchlo zahojí 😉 my sme tiež mali minulý týžden veselo, Miško si rozťal hornú peru z vnútornej strany, no úplna katastrofa to bola, nič nechel jesť ani piť ani mlieko, ani hrať sa nechcel no proste nič len plakal a plakal v noci sa aj 10x budil a samozrejme, že muž bol na služobke tak som si to užila 😖 ale tak zase hlavne, že sa horšie nestane...
inak sa máme celkom ok, Miško už spí vo svojej izbičke a zatiaľ prespí v noci lepšie ako pri nás v splálni aj poobede už tak dlho nezaspáva max tak 45minut..
a dnes som začala 32tt to je už tuším 8.mesiac.a dnes aj idem volať svojmu porodnikovi mam ineho ako pri Miškovi lebo ten už v Martine v nemocke nepracuje.

vavenka
autor
24. feb 2012

@tinika no s tymi klbami sme boli s malym, takze sme sa stretli v jednej nemocnici 🙂 no neviem, traumatologia=urazova chirurgia - urgentny prijem, takze tam sme sli a vzali nas bez problemov....
@zuzub kokso ze 32tt, umrem! To kedy si stihla? Aj ked je pravda, ze Jergusko ma o tyzden 3 mesiace a nechapem, kedy to stihol 😀

tinika
24. feb 2012

@vavenka mi hovor moj ma o 3 dni 4 mesiace ale do rici furt sa trapime s kakanim aj s bruskom :( ta nech dakto hovori ze trojmesačne koliky hoci to uz nie je take hrozne ako na začiatku

zuzub
24. feb 2012

@tinika nám sa trápenie s kakaním skončilo pred mesiacom, konečne je to v normále 🙂

adenka
24. feb 2012

ahojte dievcata,
konecne som sa dostala aj k vam, nejako nestiham 🙂
dakujem za gratulacie, vidim ze spravy sa siria rychlo 🙂 . takze nas Danielko sa narodil 8.2., spontanne, rychlo, bolestivo, 3x obtoceny pupocnikom, ale vsetko je ok, sme zdravi, stastni a konecne a doma 🙂

a tu to ako vyzera? kto ide za mnou?

zuzub
24. feb 2012

@adenka veeeľmi gratulujem, veľa zdravíčka prajem a rodičom silu a trpezlivosť 😉

adenka
24. feb 2012

@zuzub dakujem, no hlavne tu trpezlivost so starsou a silu s mladsim 😀

slniecko4
25. feb 2012

ahojte babenk,y
@vavenka to kde Vanduška čelo rozbila? chúďatko,plakala veľmi?
@adenka ahoj,dvojnásobná maminka..🙂 ako sa máme?

slniecko4
25. feb 2012

nejak ste sa tu všetky pochoreli... ja som bola minulý týždeň chorá, oddelené spálne v obývačke, aby sa Peťka nenakazila,tak hádam sa bude držať, veď už zima končí.. U nás všetko po starom, dnes som mala predposlednú skúšku, ešte v stredu a hurááá učiť sa na štátnice.. 😀 Čo máte nového?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre