Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
11. apr 2010

Ahojky,
tak jsem vyšťourala na diskuzi o EPI-No - psala tam naše Adélka - doufám, že se na mě nebude zlobit, když to takhle prásknu - tak Adélku i přes EPI nastříhávali.

xxx.klarka
11. apr 2010

lucik... , to máš fajn. Já teprve ve středu ten 36tt začnu ..

zzuzullka
11. apr 2010

klarka, ty si pár dní po mne, ja som začala dnes 36tt

bramburka
11. apr 2010

Holky, ten nástřih rozhoduje porodník, plně duveruju tomuto textu

Dodnes můžeme slyšet, že nástřih hráze je „preventivní opatření proti poranění hráze“. To je ale naprosto nelogický nesmysl. I malý nástřih hráze představuje velké poranění a zvýšené riziko komplikací při hojení. Nikdo nikdy není schopen předem zajistit, aby se při dalším postupu děťátka tkáně dále neporanily dalším natržením. Takže nakonec může být matka nejen preventivně nastřižena, ale také dodatečně natržena. Tvrzení, že nástřih je prevencí poranění hráze, je stejný nesmysl, jako bychom chtěli kuchaře přesvědčit, aby si nechal raději špičky prstů uřezat, aby se do nich při práci neřízl.
Snad nikdo na světě není schopen stoprocentně zajistit, že při porodu za použití určité techniky nikdy nedojde k porodnímu poranění. Jedinou účinnou prevencí většího porodního poranění je trpělivý postup právě ve vypuzovací fázi porodu a tzv. technika „ruce pryč“ („hands off“). Čím méně se zdravotník, který vede porod, dotýká oblasti vchodu poševního a čím méně sahá na rodící se hlavičku, tím je pravděpodobnější, že buď k poranění nedojde vůbec, nebo bude minimální. Pomoci může právě střídání pozic pro tlačení – vertikálních s polohou na jednom či druhém boku a veliká, veliká trpělivost jak ze strany matky, tak ze strany zdravotníků.
Masáž hráze v těhotenství je jen omezenou prevencí. Pokud se nakonec při porodu setká žena se zdravotníkem, který nebude mít trpělivost pro pomalé vedení závěru vypuzovací fáze porodu nebo bude dokonce nekompromisním příznivcem nástřihů, pak veškeré masírování na nic dobré jest.

celý text zde:
http://www.dula.mysteria.cz/images/Stare_dobre_...

babara
11. apr 2010

Tak ja dnes 38+0, takze uz jsem v terminu 🙂 ale u nas se nic moc nedeje, ani ty posli, malinik piju ted poctive, lneny seminko taky, mozna vcera po sexiku trochu bolelo brisko, a malej sebou silene mele, prijde mi, ze je fakt obrik, u Hynecka mi to neprislo.
Ale pridavam se k tem, co moc nepospichaj, aby to mely za sebou, ja bych klidne tyden prenasela, libilo by se mi datum 30.4.-2.5.(nedelnatko 😵 )
Adelko vitej zpatky, tesime se na dalsi informace a fotecky 😉

bramburka
11. apr 2010

Baru jsi dobrá, já už si dnes rikala, at jeste tyden vydrzí, lépe mozná 2 a pak ven a šupajdi!!! na svět!

babara
11. apr 2010

jo o tom prirovnani k tem urizlym kucharovym prstum jsem uz slysela 😀 no snad je to vsem tem doktorum jasne! Ovsem nekdy tezko odhadnout...

zzuzullka
11. apr 2010

je to o konkrétnom lekárovi, každý zastáva iný názor, ja dúfam, že budem mať nejakého dobrého pôrodníka... tiež som chcela pôvodne aj epino, aj robiť masáž hrádze, ale keďže mi hrozil ten predčasný pôrod, tak nič z toho robiť radšej nebudem, nech pekne drobec vydrží až do termínu a budem sa spoliehať na to, že to moje telo nejako zvládne. zatiaľ- a to som veľmi rada- sa mi ani strie na bruchu vôbec neurobili, len trošku na prsiach a trošku sa mi predĺžili jazvy po laparoskopiii na bruchu ,ale fakt len o kúsoček a to je úplne normálne, že keď už tam bola tá koža raz rozrezaná a zošitá, tak už nie je taká pružná...

adelka89
11. apr 2010

ahoj holky, mam minutku cas tak se vyjadrim k tomu nastrihu. Maly mel hlavicku jen 9,5cm tzn ze by tech mych nacvicenych 29cm melo bohate stacit, ale maly nesestupoval dolu klesaly mu ozvy, tak mu museli pomoci takto. Epinu verim, ale myslim si, ze nemusi pomoci kazdemu 🙂
Doporucuju ale vsem jestli muzete tak aspon masirujte.

zdenkapo
11. apr 2010

holky já se radši nechám nastřihnout zase a za včasu,než být porhaná jak zvíře někde nebezpečně....

Adelka
buď ráda,že to máš za sebou,nástřih je to nejmenší zlo,co se ti může při porodu dít...

gabap
11. apr 2010

zdeni to je pravda 🙂 me dr.rikal,ze potrhani se spatne sije a taky vic boli hojeni 😒

zdenkapo
11. apr 2010

Gabap
hlavně je to o tom,že dr.přesně ví,kudy ten řez vedl,kdežto když je ženská potrhaná i hluboko,tak může něco přehlédnout.... a hlavně byla jsem svědkem,když mi přivezli tenkrát spolubydlící na pokoj,nechtěla nástřih a potrhala se šíleně až po konečník a natrhla i čípek a musela na jeho plastiku na operaci,no šílené....

gabap
11. apr 2010

zdeni moje kamaradka se tak potrhala,ze jeste dnes ma problem se stolici a o sexu ani nemluvim 😒 a to ta malicka ma 4 roky

zdenkapo
11. apr 2010

Gabap
no to jsou strašné příběhy... já teda proti nástřihu nejsem a vím,že mám málo pružnou kůži obecně,mám i strie na břiše,takže s tim počítám a vůbec mě, to po zkušenosti s prvním porodem, netrápí...

gabap
11. apr 2010

ja mela u maleho nastrih,takze to zvladnu i podruhe,pokud to nepujde jinak 😉

zdenkapo
11. apr 2010

já měla taky a šitá jsem byla hloboko ve 3 vrstvách a dr. byl šikula,tak jsem oproti jiným maminám hned 2.den seděla jakoby nic i sestry se divili... ale co, hlavně ať je Anička zdravá a v pořádku a porodm ať mám tentokrát bez kompikací a budeme spokojení ať s nástřihem nebo bez 😉

gabap
11. apr 2010

miminko nam vse vynahradi 😵

zdenkapo
11. apr 2010

Nanny monitor
holky narazila jsem na toto http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5245097 , kdo máte Nanny monitor, mi máme Babysence II ,vyšla by vás lacino ta náhradní deska

zdenkapo
11. apr 2010

přesně tak....

zzuzullka
11. apr 2010

tiež si myslím, že je určite lepšie keď je žena nastrihnutá ako natrhnutá...nástrih sa musí určite aj lepšie šiť aj hojiť

monitor- my budeme kupovať ten babysence II, a do postieľky budeme mať originál matrac pohanka- molitan- kokos. to si myslím, že monitor by fungovať mal, ale obávam sa či bude fungovať aj v kolíske...tú budeme používať na prvé mesiace a tam sa matrac nedá kúpiť taký maličký, tak budeme robiť sami matrac molitan-polystyrén-molitan. myslíte, že aj pod takýmto matracom budem ten monitor fungovať? 😅

zdenkapo
11. apr 2010

Zuzu
já mám molitan taky a myslim,že určitě to bude fungovat polystyrenem,ten má snad menší hustotu než pohanka a kokos....

vavenka
11. apr 2010

Ahojte, som tu nebola cely vikend, co je nove?
Este sme vsetky 2v1? 😉

zzuzullka
11. apr 2010

vavenka, no veď všetci čakáme na zdenku, najbližšie má len ona dovolené rodiť 🙂 ...musíme ísť pekne po poriadku a žiadne predbiehanie 🙂

martina71
11. apr 2010

Ahojky vsem, tak ja jsem jeste nevstala z postele. Povaluji se cely den, jen si chodim pro papani a koukam na TV. K veceru prijede manzel s prckem, tak zase bude veselo. Uklizeno mam, navareno taky, jeste jsem si dobalila tasky do porodnice. Nejprve jsem to mela v jedne vetsi, ale prendala jsem to do dvou mensich. Jednu mam na predporodni a druhou na sestinedeli. Jak to mate vy?? 🙂

zzuzullka
11. apr 2010

marti, tak ja to mám zatiaľ všetko v jednom kufri, ale tam mám veci po pôrode, veci čo si budem brať na tú predpôrodnú dobu asi zbalíme len do nejakého batohu...veď tam toho nebude treba moc...v podstate asi len prezúvky, jedlo a vodu, mobil...alebo ešte niečo? župan, pymažo, uteráky a sprchový gel a pod. budem potrebovať asi až po pôrode, či nie? 😅

zdenkapo
11. apr 2010

ZUzu
no to jsem zvědavá,jestli se nebude předbíhat už 😉

vavenka
11. apr 2010

Zzuzul ahaa, no tak dobre, ja tiez este rada pockam 🙂 🙂

Maritna ja mam vsetko v jednej taske... Akurat proviant zbalim asi len do nejakej igelitky (vodu, cokoladku, nejaky keks a mozno maly uterak tam prihodim)......

zzuzullka
11. apr 2010

no ale možno keď to na mňa príde tak nebudem ani vedieť ako sa volám, a nie premýšľať že čo mi ešte chýba 😀

dezyre
11. apr 2010

Ahoj holky..
Marti jsme na tom podobně, já vstala z postele jen o půl dvanácté, abych nachystala pro sebe a manžela "snídani" a pak umyla nádobí a v jednu už jsem zase chrněla 😀 Abych se zas ospravedlnila, byli jsme včera na narozkách a přišli až kolem půl druhé, no a přes den bylo hromadu práce, takže jsme byli oba KO, i když manžovi pomohl i alkohol 😀 😀 😀 Kurňa, ale byla jsem ráno jak po opici a manža v pohodě, asi v noci skočila na mě 😨 😨
Holky já vás fakt obdivuju, že už máte poslíčky a všechno. Já mám pocit, že jsem pořád někde u prostřed třetího trimestru a porod mě čeká nejdřív za měsíc a půl. Hrozně mě děsí to, že mě vůbec nic nebolí, nikde netlačí.. krom toho mě malej dnes kopal až někde těsně pod prsama (podotýkám, že jsem měla podprdu, takže to nebylo tím, že by prsa byly dole 😀 ), vůbec nevím jak se mu tam ta nožka dostala, protože jsem ho cítila zvenku žeber, vůbec ne vevnitř.. hlavičku má odspodku čím dál vejš.. Tak jsem manželovi dneka říkala, že asi bude mít orientační nesmysl po mě, pač místo aby se sunul dolů, tak se sune nahoru 😀
Fakt mám pocit, že rozhodně nemám "jen" 3 týdny do termínu..

helka1
11. apr 2010

Ahojky zuzulka, monitor mozes ulozit aj rovno pod dietatko (napr ak na to das deku), ale myslim, ze pod matracom (akymkolvek) by mal fungovat. A nemas nahodou s manzelom zdav. poistovnu Union ? V tom pripade vam monitor kupovat netreba ale pozicia ho poistovna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre