Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
20. apr 2010

greeri já bych si o císaři raději nečetla 😉

bibi13
20. apr 2010

ahojte,

doli malinka je krááásna..

lucik, držím palce, aby to dopadlo čo najlepšie..

aaadus, foto krááásne..

no adel, nás tiež asi bolí bruško.. resp. bolelo, teraz je už dobre.. v noci bol malý každu hodinku hore, ja som už nevladala.. :(
ale zvladli sme to.. a adel, malinky je krááásny..

no my sme dnes boli na poradni.. narastli sme jeden centimeter a máme rovné tri kilá.. z pôrodky sme odchadzali s váhou 2730 kg.. 🙂.. takže pekne priberáme.. no a alexik dnes okakal doktorku.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a zajtra máme 2 týždne..xi

pridala som nejaké foto do albumu, tak ak cete, dajte kuk..
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bibi13/album...

aktaka
20. apr 2010

Aaadus a to jak doktorka poznala, že se máš ještě těšit na opuchy? já už je mám přes týden a děs 🙄
a mmch, včera na tom předporodním kurzu jsem byla jediná s válci místo kotníků 🙄 😀

Bibi, Alex je krásný chlapák 😵
se tu pořád nad těmi miminky rozplývám 🙂
a dr se mu asi nelíbila, tak jí dal co proto 😀

aaadus
20. apr 2010

bibi Alex pěkně roste a je fakt šikovný, že paní doktorku okakal 😀
aktaka já nevím jak na to přišla, že se mám těšit na otoky. Ale je fakt, že jsem se dnes ráno vzbudila a prsty na nohou jsem měla takové jakoby, že mi šly blbě ohnout. Ale trošku jsem si zacvičila, dala sprchu a bylo to ok.

zdenkapo
20. apr 2010

Bibi
krásný chlapeček,připadá mi jako nedávno,když byl TOmášek takhle malinký a budou mu 3 roky,tak si to moc užívej,uteče to a bude to chlapák....

už jsem napjatá z rána,v 7 hodin mám být v poradně a dozvim se,kdy jsem objednaná na vyvolání,ale to neznamená,že do té doby neporodim 😉

hepinka
20. apr 2010

ahojte, ja sa tiez hlasim po navrate z poradne - mala ma 2250 g, cca 37 cm, vsetko je OK, az na blbe krvne testy, takze musim ist este na nejake vysetrenia do nemocky, ale snad to bude Ok 😖 Lekar mi povedal, ze mam trosku viac odpocivat a brat magnezko 3x denne - mam totiz krce a trpnutie ruky. Nam este do porodu zostava cca 5 tyzdnov, ale ked uz vidim tie vase vyvolavacie metody tak sa zacinam bat.. 😝

xxx.klarka
20. apr 2010

babara, na otoky tam mám jinou kolonku, proto mi to vrtá hlavou. 🙂

hepinka, 37cm?? To jsi se asi překlikla ne 🙂 Snad bude všechno ok.

xxx.klarka
20. apr 2010

bibi, ten je zlatý 🙂

m.c.
20. apr 2010

hepinka, trnutí rukou jsem měla v minulým těhu a nechci tě moc strašit, ale čím blíž porodu tím se to zhoršovalo 😒 . Dokonce mi Dr. říkal že kdyby to už bylo nesnesitelný tak mi porod vyvolají, naštěstí k tomu nedošlo. Tohle těhu mi ruce vůbec netrnou, fakt se divím.

Geeri, myslím že jsem tu teda nakonec zůstaly samy2 co mají mimča KP, co? Já o císaři nečtu, stejně to nijak neovlivním. Akorát sem se dneska ptala v porodce co si mám vzít sebou na mazání jizvy a prej nic, v porodnici se to jenom ošetřuje vodou a umývá normálním sprchovým gelem, s mazáním mám začít až tak 10dní po porodu. A je důležitý aby jizva byla pořád v suchu,nesmí mokvat.

hepinka
20. apr 2010

xxxx.klarka - tiez sa cudujem, ale vazne mi tak povedal lekar - ale vraj je to v norme 😒 No ja buduci tyzden pojdem do nemocky dohodnut sa s porodnikom tak sa popytam, lebo mne na poradni doktor skoro nic nepovie, musim to z neho doslova tahat ☹
No na to trpnutie ruky sa teda ako vidim mozem tesit - no rano mam normalne problem umyt si zuby taku mam strnulu ruku 😠

zzuzullka
20. apr 2010

babulky, môže pozrieť na moje bruško, teraz som fotila 🙂 ale akési je veľké 😅 a ešte možte pozrieť kolísku, ktorú máme pripravenú pre drobca, tá kolíska má už cca 30 rokov, pôvodne bola biela s kvietkami- taká klasika a teraz sme daly nový žltý náter a vyrobili nový matrac 🙂

aktaka
20. apr 2010

Hepinka, těch 37cm, to je určitě CRL - délka po zadeček bez nožiček. to by tak odpovídalo 35tt

sonita
20. apr 2010

zzuzulka nemáš tam fotku tej postielky a bruska

petulynka
20. apr 2010

aaadus: neboj se mít i větší miminko. Tady na diskuzi http://www.vedomematerstvi.cz/povidame-si-diskuze/ ted jedna maminka porodila 4,5 kg chlapečka (dokonce doma, byla to rychlovka).🙂

zzuzullka
20. apr 2010

bože, tento nový koník 😠

blanka.k
20. apr 2010

Zuzul - pěkné 😉
Já už jsem si docela na nového MK zvykla, k "dizajnu" bych měla výhrady, ale třeba přidávání těch fotek do diskuzí je fajn a co se mi líbí nejvíc, je celková kapacita fotoblogu a ne omezené počtem fotek, takže já tam vše ukládám v malém rozlišení, však to stačí a to se jich tam pak vleze ažaž 😉

terkajesterka
20. apr 2010

ahoj všechny, opožděně gratuluju k novým miminkům, nestíhám dočítat, jsem často u rodičů, kdyby to na mě přišlo, aby měl kdo pohlídat Jiříka. Teď jsme zase na pár dní doma, většinou sami, tak musím spoléhat na to, že se někomu dovolám. Ale třeba zase budu 2 týdny přenášet, tak nebudu šílet 😀

sonita
20. apr 2010

zzuzulka-pekné pekné 😀 AJ detičky mamičkám čo som videla zlatučké na zjedenie ach nech ich tu máme aj mi.

aaadus
20. apr 2010

petulynka to je těžké se nebát. Já vím, že větší miminko jde porodit, ale fakt je to indi vindi. Nějak to dopadne 🙂
zuzul velké bříško? A kde? A kolíbka je moc pěkná

kitty123
20. apr 2010

Přeju pěkný večer.

terkajesterka
20. apr 2010

🙂 zuzul, my máme velmi podobnou kolíbku 🙂 už se těším, až jí tchán po narození miminka doveze 😀

jo a bříško mám přibližně dvojnásobný, takže si vůbec nemusíš připadat "velká" 😀

kitty123
20. apr 2010

Dnes jsem byla na ultrazvuku kvůli váhovému odhadu a Martínek má cca 2870g.

terkajesterka
20. apr 2010

hoĺky, fakt na ty odhady nedejte, my jsme měli o víc jak kilo navrch, než byl odhad.......

aktaka
20. apr 2010

Zzuzul, bříško máš pěkné, ale není velké. takové, s kterým se dá ještě normálně fungovat 🙂
kolébka pěkná, my budeme mít taky ještě po manželovi, ale hádám dobře poslouží 🙂

petulynka
20. apr 2010

K lepšímu průběhu porodu mi moje PA doporučila si 6 týdnů před porodem začít dělat maliníkový čaj se lněným semínkem.
0,5 kávové lžičky LS vařím ve čtvrt litru 5 minut a tímhle přeliju lžičku malinového listí. 1x denně 3 týdny, pak 2x denně 3 týdny. Vylučuje to škodliviny, relaxuje dělohu a střeva.🙂

aaadus
20. apr 2010

petulynka maliník piju, lněné semínko taky baštím 😉

blanka.k
20. apr 2010

Takže už teď v 38.tt (dle MS 39.tt) můžu pít ten maliník 2x denně? A to je prostě ráno a večer (např.) nebo si prostě můžu udělat 0,5l šálek naráz?

terkajesterka
20. apr 2010

u nás v prosincové diskuzi holky pily maliník a baštily semínko, ale myslím, že to nemělo valný účinek......ale zase se tím nic nezkazí, což?

greeri
20. apr 2010

m.c. no aspoň poteší vedieť, že nie som sama, ktorá má neotočiteľné bábätko 😅
a dobre teda, ja sa pokúsim o tom cisárskom nič neštudovať a ďakujem za info ohľadom jazvy, že musí byť v suchu
a zuzul kolíska je naozaj veľmi pekná a aktaka som rada, že nie som sama, kto má namiesto členkov valce 😀 😀

terkajesterka
20. apr 2010

greeri, mně se Jirka otočil do správné polohy někdy zač. 37tt, už mu nedávali moc šancí a chtěli mě objednat na sekci. Třeba se ti stane taky něco podobnýho 😀 držím palec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre