• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
ahojte.
ja tiez rodim v tt
27. apr 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikka ty kde si zmizla? dlho si tu nebola :confused:
27. apr 2010 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru aj ja zacinam opuchat,hlavne na tvari, nohy zatial nie, kedze lezim na vypodlozenej postely dole hlavou :slight_smile:
27. apr 2010 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hasmenka pekny macko :dizzy_face:
lolita a na co ti bral stery? na stretokoka?
27. apr 2010 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky,chtěla bych se zeptat kolik vám řekl doktor odhadní váhu miminka ve 38tt.Já vím že je to jen orientační ale mate mě že mame jen3200g. a že už se chystáme k porodu.Děkuju moc
27. apr 2010 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivaneckaaa jak "jen"? Ved to je normalna porodna vaha :slight_smile: :slight_smile: do terminu mas este takmer 3 tyzdne, to este aj 4 kilecka moze mat malicke :wink:
27. apr 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivaneckaaaa to je uplne normalna vaha, chces rodit 4 kg mimco? aj my mame tak cca 3200 g :wink:
27. apr 2010 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vavenka ja vím,zas nechci nějakyho obříka.To jsem se bála když mam těhu cukrovku.Ale doktor to komentoval slovy,,to se mi nezdá"tak mě to zarazilo.
27. apr 2010 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivanecka ja som v 37tt mala odhad 2800
27. apr 2010 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte tehulky :slight_smile:
koľko máme nových detičiek?

my sme konečne doma, včera nás pustili domov, sme zdravučký a strašne šťastný :slight_smile: pôrod bol úplne v pohode: v stredu večer som mala pocit trochu tlaku na konečník tak som si myslela, že sa možno niečo chystá v blízkej budúcnosti a v štvrtok ráno mi odišla zátka a mala som trochu bolesti, ale strašne nepravidelné a len chvíľu, tak som nikomu nič nehovorila a normálne som sa učila. večer tak o19:00 som začal mať bolesti po 20 minutách, potom zrazu po 10 minutách a tak som sa šla o 21:00 osprchovať, oholiť a umyť si vlasy. a čakali sme s mm, že čo bude ďalej. cca o 22:15 mi začali bolesti po 5 minutách a boli stále silnejšie a tak som čakala do 23:00 a potom som zobudila mm, dobalila si tašku, zobrala učenie a vyrazili sme do pôrodnice. po ceste sa bolesti skrátili na 2 minútové intervaly a už pekne boleli. lekárka ktorá ma prijala povedala, že som na 4cm a budeme rodiť, ale že to ešte potrvá. inak do nemocnice sme prišli o 23:45. povedala, že mi urobia monitor, dajú klystír, prasknú vodu a pôjdeme s mm čakať na vzdycháreň. ale predo mnou bol jeden porod tak som musela čakať kým budú volné sestričky. potom prišli, napojili ma na monitor a to už boli bolesti strašné a aj mi praskla voda. keď skončil monitor, sestrička ma vyšetrila, lebo sa čudovala, že už mám také časté a silné bolesti a povedala, že už cíti hlavičku. tak rýchlo bežala po mm, utekali sme na sál a za cca 10-15 minút bol malý na svete :slight_smile: bolesť to bola fakt príšerná, ale už som na ňu dávno zabudla a pamätám si len to krásne z toho. len sme mali trochu problém s placentou, nešla sama von, tak ma museli uspať a vybrať ju pod narkózou.
27. apr 2010 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a malý sa narodil 22.4. o 1:16 s mierami 48 cm a 2600g ale to vám už písala michalag :slight_smile:
27. apr 2010 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zzuzulka krasa :slight_smile: joj sa tesim ze si to takto hrdinsky zvladla :slight_smile:
27. apr 2010 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavenka, ďakujem :slight_smile: a aké sú ešte nové miminká?
27. apr 2010 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi no je ich uz dost -najnovsie Michalag tusim rodila v noci, uz kazdy den pribudne nejake :sweat_smile:

Ja idem v piatok do nemocnice na kontrolu, tak tajne dufam ze si ma tam uz nechaju :sweat_smile:
27. apr 2010 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pralinka kazdy den vas citam aj novu temu..len ked som uz doma na materskej, tak nie som stale pri PC ako v robote, tak kym vsetko docitam tak uz aj zabudnem na co chcem zareagovat..tak som len taky tichy pozorovatel teda citatel.. :slight_smile:
27. apr 2010 o 17:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikka dik za info
27. apr 2010 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a že májovky :grinning: tušim všetky odrodíme v apríli, neviem čo sa tie detičky tak ponáhľajú na tento svet :slight_smile:
27. apr 2010 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi no ved v sobotu je uz maj :wink:
Nasa je podla utz skoro po cele teohtenstvo cca o 2 tyzdne vacsia, takze ja by som uz nedbala :wink: a donosene babo, porodene v termine sa rata od 38tt do 42tt, takze ja som uz v limite :grinning:
27. apr 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikki no chapem. ja tiez tak, kym vsetko docitam uz ani neviem co som chcela :sweat_smile:

zuzul este raz gratulujem a prajem hodne zdravicka vam obom. ale porod si mala pekny a rychly :slight_smile:
27. apr 2010 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, skoda ze som vas az teraz objavila, tiez cakam v maji chlapceka, no vidim, ze vela z vas ma uz aj odrodene :wink: termin mam 7.5.2010. mam rodit v ruzinove. gratulujem vsetkym mamickam, ktore to uz maju za sebou a taktiez drzim palce vsetkym, ktore to maju este len pred sebou. rodi niektora z vas v ruzinove? ja tam idem teraz po druhy krat, prvy porod bol dost tazky, ale zevraj druhy je rychlejsi a lahsi, tak som zvedava :wink:
28. apr 2010 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky,
dnes som bola 1x u porodnika v nemocnici, a vysetroval ma zo spodu....
hned po tom som krvacala, dost ma to bolelo.... aj mi vysvetloval, ze musel silnejsie...
ale ja stale dost krvacam... ( vysetroval ma o 11h)
nieje to len jasno cervena krv, ale aj kusky sliznice...a teda tmava krv
mali ste nieco podobne ?????
( u gynekologicky som tiez obcas zakrvacala, ale nie az takto... teraz mam akoby riadny menzes )
28. apr 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipusa no ja neviem. asi by som zavolala do porodky alebo tam pre istotu radsej isla.
28. apr 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipussa, myslim, ze pri krvacani by sa malo ist co najrychlejsie do nemocnice, nech to pre istotu vysetria... ci si ty aj babo v poriadku... a vysvetlil ti dr., ze preco ta tak silno vysetroval? ale pre istotu chod, nemusi to byt len zatka, alebo trosku poraneny krcok, ked tak silno krvacas ako pri menzese :-O
28. apr 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=4

pipussa, nasla som clanok, krvacanie v tehotenstve, nechcem v ziadnom pripade strasit, ale radsej chod, nech mas dusu na mieste :slight_smile:
28. apr 2010 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipussa, určitě si zajeď do porodnice, když tak hodně krvácíš, to asi není normální :confused:
a proč tě tak vyšetřoval ???
28. apr 2010 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, neviem, je pravda, ze som na nohach od tej 11h a az teraz som si konecne sadla....
pockam, do vecera, a keby to nepreslo, pojdeme hned s muzom do nemocnice
pohyby miminka stale citim
ale je to take divnee...
28. apr 2010 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já bych jela hned nebo si zavolej do porodnice, to, že jsi na nohách od 11h s tím nemá nic společného
28. apr 2010 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipus radsej neriskuj.
28. apr 2010 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipus, ja by som tiež v žiadnom prípade radšej neriskovala a šla by som hneď do porodnice. ak to nič nebude tak ťa pošlú domov...ja si až teraz tak poriadne uvedomujem aký poklad tu vedľa mňa spinká a urobila by som pre neho všetko na svete :slight_smile:
28. apr 2010 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pipus - aspoň do porodky zavolej, uvidíš, co ti řekne :wink:
28. apr 2010 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok