Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

sisinka76
6. sep 2010

@jojina11 asi tak raz za mesiac pozriem stranku ŠUKL a nasla som to. inak, zdravim ZM, odtial mam manzela 😵

kaktusik007
6. sep 2010

@sisinka76 dakujem 😉

ja len verim tomu, ze ked je norma na lieky a nieco to prevysuje, tak norma nepusti a liek musi z trhu.... ak by boli mozne nejake nasledky, bola by to vystraha prveho stupna, statny ustav na kontrolu lieciv si nevezme na triko vydat vystrahu bez ohrozenia zdravia ak by k ohrozeniu zdravia co len potencialne mohlo dojst.... si vezmi akekolvek antibiotika, a neziaduce ucinky... akonahle len jeden clovek z tisic co to testovali ma bolest hlavy po lieku, tak to tam byt proste uvedene musi 😉

sisinka76
6. sep 2010

@kaktusik007 mna len hneva - stiahnute su vsetky sarze, to znamena, ze tento Vigantol nebol od zaciatku v poriadku a stve ma, ze som tym "krmila" denne 10 mesiacov svojho syna. asi ich nemali velmi dobre otestovane, pri starsom synovi nebol Vigantol s tym gumennym uzaverom, ale normalna flasticka. ale aspon to bolo v poriadku 😉

kaktusik007
6. sep 2010

@sisinka76 ano, vsetky sarze pretoze su vsetky sarze s kvapatkom.... a o to kvapatko ide 😉 neboj, syn to zvladne a prezije uplne v pohode....

pipussa
6. sep 2010

@kaktusik007
gratulujem k tehotenstvu 🙂
a to ste planovali ?
ja by som chcela dalsie babo, ale zatial musim cakat / kvoli sekcii/ a teda neviem si to ani predstavit tak po sebe...

lenka268
6. sep 2010

Dufam ze to bude naozaj tak, ze to je len preventivne opatrenie, ale pre istotu uz nedavam

lillytka
6. sep 2010

baby, ja som dnes bola u detskej lekarky, lebo zhodou okolnosti mi vigantol dosiel...tak som tam zasla, ze ci vie o tomto nieco a ci mi ho teda este vobec predpise...povedala mi, ze im ziadne nariadenie, aby prestali predpisovat vigantol neprisiel a ze ho dalej predpisuje...ale upozornila ma, ze sa moze stat, ze mi ho v lekarni nedaju, ak sa nieco vazne deje...a v lekarni tiez o nicom netusili, nemali ziadne rozhodnutie o tom, ze by ho nemali predavat...tak ja teraz neviem

antynka1
6. sep 2010

Holky, s tím Vigantolem - je tam napsáno, že se stahuje pouze na úrovni distribuotrů 😉

kaktusik007
6. sep 2010

@pipussa tiez mam sekciu za sebou 😉 a teda uz vies, ze neplanovali 😀 uvidime... planovana sekcia mi trosku nahana strach, nemam rada lokalne anestezy.... ale ved co clovek nespravi pre babatko 😝

michalag
autor
6. sep 2010

Ahojte majovky 🙂

@kaktusik007 gratulujeeeem tehu 😵 a tiez k 1 zubku 😵 🙂

ja Vigantol davam a aj budem davat, urcite keby bolo nieco zle tak by bolo ako pisala @kaktusik007 vystraha 1stupna. Pokial necitit velmi zapach tak ho kludne mozete davat a tiez vzdy lepsie je ho davat ako potom aby mal drobec krivicu, osteoporozu alebonedajboze ine ochorenie 🤐 z nedostatku vitaminu D

pipussa
6. sep 2010

@kaktusik007
no vsak mna strasili, ze rok nesmiem otehotniet 🙂
ale aj moja segra mala tak kratko po sebe deti a obe sekciou...
no, u nas asi tak skoro dieta nebude...
mozno o rok

jojina11
6. sep 2010

@kaktusik007 gratulujem k zúbku a k tehotenstvu, určite si šťasná, no ja neviem , či aj Vladku neomínajú. je umrnčaná až hrôza, keď konečne zaspinká, môžem si na chvíľku vydýchnuť

kaktusik007
6. sep 2010

@jojina11 diky 😵

tinus
6. sep 2010

Lillytka a ty si odkiaľ keď si rodila LM

lillytka
6. sep 2010

@tinus z lm, konkretne z nabrezia 🙂 len teraz zijem v bb, ale v lm som pomerne casto

ica9
7. sep 2010

Volala som s nasou doktorkou ohladom Vigantolu. Povedala, ze mame aspon na 2 tyzdne vynechat a ze dovtedy by malo byt oficialne vyhlasenie co dalej. Tak som zvedava. Inac vcera sme boli 1X cvicit na fitloptach-bolo to super a strasne zlate 😉 Tesime sa na buduci tyzden.

tinus
7. sep 2010

Lillytka nemáš náhodou starkú z Gôtovian a brata Martina

lenka268
7. sep 2010

Ahojte, dalsia poradna za nami , a prve ockovanie odplakane tiez, do noziciek 😔 , plakal chudatko moje ale za chvilku bolo vsetko ok. Mam nakupeny Panadol suirup, octanovau mast, tak uvidim cakam na reakciu aka bude. Kedy to asi zacina v noci ? dufam ze nebude mat vysoku teplotu. Inak vsetko ok mame 8080g.

lenka268
7. sep 2010

Tiez som sa pytala za ten Vigantol, dr povedala ze o tom vie ale ze zatial nedostali nijake oficialne stanovisko ale ze nemam radsej zatial davat.

miska1981
7. sep 2010

@lenka268 to s tou vahou si sa nepomylila??? 😲
neboj reakcia moze byt skor nespavost,mojej som musela celu noc davat cumlik chuda tak sa mrvila stale, inak spava bez. ak bude mat az nad 38,5 vtedy daj cipok alebo panadol. a oct.mastou mu mozes trošku natriet stehienka. 😉

miska1981
7. sep 2010

ani ja radsej nejdem davat vigantol kym nevyjde oficialne stanovisko ci to je alebo nie je nebezpecne a ako dalej.

@kaktusik007 jeej gratulujem k tehu 🙂 🙂 aspon nebudesmat medzi nimi velky rozdiel a budu partaci 😉
ozaj nevies ci ked je prvy cis.rez musi byt aj druhe tehu tak ukoncene? lebo aj ja som mala.

lenka268
7. sep 2010

@miska1981 veru nepomylila je vacsi 😀 pri narodeni mal 4430 g a pekne pribera 😀 😀 , nie je ale tucny je dlhy ma 68 cm. Teraz spinka kludne uvidime co vecer. Tu octanovu mu urcite na tie nozicky dam.

lillytka
7. sep 2010

@tinus mam....pozname sa? 🙂

miska1981
7. sep 2010

@lenka268 tak to je super, ze kludne spinka, vecer pre istotu zmeraj teplotu. a vy s mm ste asi tiez dost vysoky ked uz teraz ma 68cm, vsak? musi ti krasne papkat a este kojis ci davas UM? to uz nosite vecicky asi 74, nie?

lenka268
7. sep 2010

@miska1981 dakujem 🙂 urcite zmeram, uz sa zobudil a trocha plakal ale uz je dobre, nie sme nejak moc vysoky ja 172 a muz nejakych 183 cm, papa Nutrilon, rodila som sekciou a neviem ci to je tym ale mlieko som mala iba v lavom prse v pravom minimum a po cca 7 tyzdnoch nic. Tak aspon nieco mal aj ked len tak malo.
Inak nejak vela nepapa, 140 ml kazde 3 - 4 hodiny, a co tu citam podobne stare deticky uz papaju aj 180 ml. Nosi 68 uz mu prsty tahaju, tak som zacala davat vacsie 74. A tvoja malinka dobre zniesla ockovanie ? Krrasne meno ste vybrali.

miska1981
7. sep 2010

@lenka268 dakujem 😉 moja mala len zvysenu teplotku, ale nic som nedala, lebo nebolo treba.
ja som tiez rodila sekciou a tiez sa mi tazko rozbiehalo mliecko, doteraz mam v jednom prsniku o dost menej.
my uz tiez nosime 68, mala ma 64cm, takze v zime tiez nastupi 74 🙂
a inak aky je danielko? spinka v noci? uz robi nejake pokroky, moja je zatial leniva, ale je uz velmi vnimava 🙂

lenka268
8. sep 2010

@miska1981 noc bola dobra pekne spal, aj teraz spinka, dufam ze uz ziadna reakcia nepride, uz tomu bude 24 h co ho ockovali, v noci mi pekne spava, raz je hore na papanie okolo druhej a potom o siestej a spi este do osmej. Tak sa strasne smeje posledne dni nahlas aj mi sa vsetci okolo smejeme 🙂 , preguluje sa z chrbta na bok a uz sa mu podarilo aj na brusko a nevedel ruku vytiahnut spod seba chudatko taky bol vyplaseny. A este strasne slinta 😀 Ale kazdy den vidime nejaku novinku na tych nasich detickach ze.

ica9
8. sep 2010

Nasa Barborka je uz velka slecna-uz ma nausnicky 😎 A ani to nebolo take strasne-ja som to teda asi prezivala viac ako ona. Ale uz je dobre, mame to za sebou a je veeelka kocka 😉

miska1981
8. sep 2010

@ica9 a dala si prepichnut ci prestrelit? ja stale rozmyslam kedy je spravny cas, ja by som dala asi radsej prestrelit zda sa mi to setrnejsie.

@lenka268 to uz pekne pokroky robi, ze sa prevaluje a ze sa smeje je uzasne, ja to tiez milujem ten detsky smiech.
veru kazdy den nas niecim novym prekvapia a o to je to krajsie. inak super ste zvladli to ockovanie 😉 maly je bojovnik 🙂

ica9
8. sep 2010

@miska1981 Dali sme prepichnut. Moj tatik je chirurg tak sa podujal na tento zakrok 🙂. Tvrdi, ze je lepsie prepichnut ako prestrelit. Ja som to velmi neriesila-verila som mu 🙂 A Barborka to znasala hrdinsky-myslim, ze ju to ani nebolelo, skor jej vadilo to, ze sme ju fixovali a bola v strese, lebo netusila co sa s nou deje. Ale po prepichnuti som ju hned nakojila aby sa ukludnila a bolo to OK. Vobec jej uska nehnisali ani nic podobne. A prepichovali sme jej doma na kuchynskom stole 😅 Este vacsi stres mal z toho moj otec-povedal, ze dufa, ze druhe vnuca bude chlap, lebo na toto ho uz neukecame 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre