Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
20. sep 2010

@lenka268 no to bol pekný macko, moja mala len 2750 a 47, taký kúštiček

katusradus
20. sep 2010

ahojte no aj my sme sem tam skúsili dať kašu,hneď aj nakojili,ale nepomohlo,zobudí sa tak ako inokedy ☹ 2-3krát za noc, lenka268 aj môj bol velký,mal 4300,teraz vyše 8500g čo spravíme nič 😉 a ked sa v noci zobudí a napapá hned zaspí?lebo môj prvý krát ano,ale potom nadránom je už hore nevie len tak zaspať jojina11 vladka je kráááásna

jojina11
20. sep 2010

@katusradus ahoj no kde si bola, Vladka má 5,60 to asi z tej kaše, 😀 ale vážne, už sa stalo., že prespala do rána ale nie vždy to takto funguje,
malý je už riadny chlap, idete peknými krokmi, máš fotky?idem kuknuť

katusradus
20. sep 2010

jojina11nemám ešte stiahnuté fotky z foťáka,ja chodím na koníka,ale nemala som túto tému medzi oblúbenými až teraz... 🙂 malý je niekedy hrozný,vrieska o dušu len aby sme ho zobrali na ruky,hlavne večer,pekne zaspí a po hodinke začne "prosiť" vreskotom,taký krik som ešte u žiadneho bábätka nepočula ☹ neviem prečo sa zobudí?

jojina11
21. sep 2010

@katusradus sem tam to spraví aj Vladka, ja to neriešim, veď čo my vieme, čo sa im preháňa v hlavičkách počas spánku, veď cez deň toho zažijú veľa

lenka268
21. sep 2010

@katusradus to ano su to velky chlapi, Danko tiez uz bude mat mozno do tych 8,5 je co nosit to je fakt 😀 , co sa tyka tej noci, zaspava okolo deviatej, prvy krat je hore okolo jednej to len tak mrnka, tak uz mu idem zarabat, dame si ho do postele a papa a spi pritom, nechame ho chvilku na posteli aby sa nezobudil a hned naspat do postielky. Druhy krat je hore okolo piatej a to iste papa a spinka pri tom a takto spi do osmej cca.

katusradus
21. sep 2010

lenka268 Radka mi tiež pila UM a spala presne ako tvoj Danko,ale čo s Davidom???Mám pocit,že mu už nestačí MM,nezasýti ho tak natolko,aby zaspal,rozmýšlam,že mu naddránom zarobím UM a uvidíme...je to dobrý nápad čo poviete?

katusradus
21. sep 2010

lenka268 Radka mi tiež pila UM a spala presne ako tvoj Danko,ale čo s Davidom???Mám pocit,že mu už nestačí MM,nezasýti ho tak natolko,aby zaspal,rozmýšlam,že mu naddránom zarobím UM a uvidíme...je to dobrý nápad čo poviete?

jovana100
21. sep 2010

môj doteraz spával od večera od tej pol 9 do ráno do 5 niekedy 6,,.a teraz sa budí aj hocikedy o 3, o 4...je kojený, ale ho aj prikrmujem UM. Myslíte, že sa preto budí, mu je to už málo? nemám mu začať dávať kašičky? 🙂

newyorkgirl
22. sep 2010

@jovana100 kazde babo je ine, moja prva bola tiez kojena aj prikrmovana UM a budila sa mi tak raz v noci, maly je kojeny iba uplne a kopukrat mi prespi celu noc a ja sa len zobudim rano s plnymi prsiami mliecka... ale ja som malej davala vecer pred spanim sytejsie mliecko, volalo sa to hami hajaja neviem ci to este robia, po tom spavala zarucene lepsie teda... alebo redsiu kasicku do flasky

kocky my uz mame cez 7,1kg ale taky je dlhy slizik, ze ani tie kila na nom nevidno, vobec nie je baculko 😀 😀 😀 len ockovanie este nemame, az buduci tyzden, ale vsak sa neponahlame...

miska1981
22. sep 2010

@jovana100 myslim, ze to nie je tym. v nasej teme sme sa zhodli, ze okolo 3-4 mesiaca je rastova faza babatka a aj nam kedysi babanka spali do 5-6rana a teraz sa budia aj v noci, kasicky este nedavaj, ja zatial len kojim a tiez sa mi zacala budit aj v noci a niekedy uz po 2 hod.trosku si cucne a spi dalej. je to take obdobie dietatka.

@newyorkgirl ty len kojis a mate uz 7,1kg??? 😕 tak to ti krasne pribera, ja tiez len kojim a my mame 5,79kg, ale co s nou, ma aj pekne zahybceky na stehienkach, asi rastie do dlzky mame cca 65cm a vy?

newyorkgirl
22. sep 2010

@miska1981 moj prave spava lepsie, ale nechcem to zakriknut, svagrinej maly sa budieval v noci kazdu hodinu, tak som rada, ze mam co mam... tiez mame 65cm a kojime sa iba, mne aj dcera tak priberala ze co mesiac to kilo... naposledy mi ho vazili tusim v 2mes. to mal 5,5 kila takze uz pribera troska menej, vsak dufam, ze sa to spomali, lebo je macko a z oblecka rychlo vyrasta, mohla som ja NEXT nakupit v anglicku aj bundicka nasa frajerska zimna nam asi bude teda mala...

miska1981
22. sep 2010

@newyorkgirl ja sa tiez nestazujem som spokojna s jej spankom, dufam, ze aspon takto vydrzime. musis mat vynikajuce mliecko ked tak pribera. a s tym oblecenim to poznam mam plnu skrinu veci a nestacim sa cudovat ako jej je zo dna na den vsetko male, hlavne bodynka, ma nejaky dlhy trup alebo co 😀

newyorkgirl
22. sep 2010

@miska1981 ved hlavne nech su babuska zdrave a spokojne ze? 😉

jojina11
25. sep 2010

ahojte, dnes Vladka ochutnala s mrkvou a zemiakom aj petržlen, celkom zvládla pár lyžičiek ale MM musí byť , to je predsa jasné 😀

miska1981
25. sep 2010

zienky podla coho ste zacali prikrmovat? odporucite mi nejaku stranku alebo nieco podla coho ste sa to vy ucili?
hlavne s akou zeleninou sa odporuca zacat, v akom mnozstve a ako ju treba pripravit? a co postupne pridavat?
ja fakt netusim, hlavne ako viete ake mnozstvo jej dat a ako to pripravit /uvarit, udusit, surove?/
chcem sa na to pripravit nech neurobim nejaku chybu.

@newyorkgirl tak to je hlavne!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂

zuzana39
26. sep 2010

@miska1981 - my máme zatial ešte čas,ale už som si niečo naštudovala tu - www.kojeni.net sú tam aj tabulky a podobne.klikni si na zavádzanie príkrmov,tam nájdeš všeličo.

miska1981
26. sep 2010

@zuzana39 diky, idem popozerat...mame este vyse mesiaca a pol, ale tak ani na kojenie som sa nepripravovala, myslela som, ze to pojde automaticky a riadne ma zaskocilo kolko je s tym trapenia, namahy a placu...teda nie u vsetkych, ale u mna ano.

zuzana39
26. sep 2010

@miska1981 - tak to poznám,toto je síce moje tretie dieťa,ale laktačnú krízu a pod.veci som riešila až teraz.ale na tej stránke som sa vela vecí dočítala a pomohlo mi to.

miska1981
26. sep 2010

@zuzana39 ja mam laktacnu krizu kazdy tyzden 😅 ale bojujem a zatial som vydrzala len kojit, tak hadam uz vydrzime do toho 6.mes. ale ja sa uz tesim ako jej zacnem davat zeleninku....ale kojit chcem vydrzat do roka ak sa bude dat, ak nie, aspon budem spokojna, ze som pre nu urobila co bolo v mojich silach 😉
ked budem mat viac casu popozeram si tu stranku celu 🙂

zuzana39
26. sep 2010

@miska1981 - ja sa snažím o to isté,cez deň aj v noci prikladám každú chvílu,až mám pocit,že nič iné ani nerobím 😉 Ja som zvedává či mu bude mrkvička chutiť,misky a lyžičky už mám nachystané 😀

miska1981
26. sep 2010

@zuzana39 ja som tiez na to zvedava, ja nemozem prikladat kazdu chvilu, lebo mne sa tak rychlo nevytvori mliecko a potom sa jeduje na prsku ked jej netecie, tak ja sa snazim aspon o 2-hod.intervaly, aby sa trosku nazbíeralo a neotrhala sa od prsa. ja som uz dostala misku s lyzickou tiez, tak sa tesim, potom mozme zacat spolu 🙂
kedy presne sa tomino narodil? moja 12-steho. ty uz mas tretieho chlapaka doma, si ako princezna 😅

zuzana39
26. sep 2010

tomino sa narodil 7-ho.No mať doma 3 chlapov + manžela,je niekedy dooooosť ťažké 😀 ale aspoň ma obskakujú (niekedy)

lenka268
26. sep 2010

Ahojte, chcem sa popytat aky mavate vecer s detickami. Moj maly uz treti den zacne okolo piatej plakat, skor hystericky revat, a pomaha jedine ze ho nosim na rukach. Ak ho chcem polozit az sa trase a je cerveny, Kolika by to uz nemala byt, sem tam mal s tym problemy ale nemal koliku velakrat. Trva to tak hodinu a potom zaspi. Vcera sme ho museli s muzom nalozit do auta a vozili sme sa asi pol hodinu. V aute neplakal a zaspal a spinkal az do jednej v noci.
Uvazujem uz aj ci to nemozu byt zuby lebo aj cez den je nervoznejsi ako obvykle. Obidve ruky si pcha do pusy, vsetko co chyti, sliny mu tecu strasne.

ica9
26. sep 2010

@lenka268 Aj my sme si niecim podobnym presli pred cca 2 tyzdnami ☹ Bola to katastrofa-nevedeli sme co jej je. Ale nejak to samo preslo zo dna na den a uz je to OK. Zas mame doma dobre dievcatko 🙂 Len netusim co jej bolo. Tiez som myslela ze zuby. Trvalo to asi dva tyzdne priblizne. Drzim palce aby to skoro preslo

@miska1981 Aj ja pridavam nejake stranky o prikrmoch. Uz sa zacinam pripravovat (teda aspon teoreticky). Aj nasa Barborka sa narodila 12. 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
http://www.vyzivakojencu.cz/prvni-zeleninove-pr...

jovana100
27. sep 2010

@newyorkgirl
@miska1981 no dobre teda prehovorili ste ma 🙂 teraz spinká celkom dobre. Už vydržíme ten týžden kým budeme mať 5 mesiacov.

monikapd1
27. sep 2010

ahojte babulky, este neprikrmujete ziadna?? a kolko UM vam vypiju vase ratolesti?? my sme uz na 180ml 😝

diana23
27. sep 2010

@monikapd1 Ahoj, zatial nie, no pomaly sa chystame na mrkvičku.papame menej ako vy cca 140 -170ml podla nalady🙂mala nepije viac, len sa mi zda, ze je skor hladna.stale papa kazde 3 hod.cez den (skoro celu noc prespi), ale po 2,5 hod.uz vykrikuje, mava rucami aj nohami🙂.s akym jedlom ides zacat? ozaj, uz sa obraciate?my zatial nie a uz mi zacina byt divne.vsade pisu, ze uz by sa mala pomaly obratit.

tinus
27. sep 2010

Ahoj diana ani mi sa ešte neobraciame ako by sa mu ešte nechcelo alebo má ťažký zadoček , možno aj preto že chlapci sú lenivejší, a s tými príkrmami odporúča sa začať zo zeleninkou a s mrkvičkou , malému ale už dávam jablčkové šťavičky od 4 mesiaca

jojina11
27. sep 2010

@monikapd1 a aké mlieko jej dávaš?

jojina11
27. sep 2010

@diana23 my sa tiež ešte neotáčame, len teraz objavila, že má nožičky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre