• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
já se v tom nevyznám, jen co jsem četla, tak prý epidural se musí dát včas, okud někdo dojede a už je hodně otevřený a má to "za pár", tak prý ho dát nemůžou :sweat_smile: Ale nějak víc o tom nevím, jen to, že když to bude hodně bolet, chci ho :grinning: Doufám, že půjdu na nějaké kurzy k porodu do porodnice a tam mi hezky řeknou, co vše nabízejí :wink:
30. nov 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky,pokud jste vdané,tak na co rodný list? oddací je nahrazuje- všude,kde jsem dávala oddací list už nikdo nechtěl rodné-ani na porodopis

hlavně,které nejste vdané,tak si co nejdřív skočte na matriku k sepsání prohlášení o otcovství,jinak budete mít po porodu problémy s vdání rodného listu a zapsáním otce, to vim,že si vyběhávala švagrová se švagrem- tenkrát ještě nebyli oddaní
30. nov 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdenkapo: dobré info, díky, alespoň vím, taky nejsme oddáni. Takže první matrika.
30. nov 2009 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani,přesně tak,je jen určitá doba,kdy se může epidurál zavést,ale být tebou,tak si přečti všechny nežádoucí účinky a taky se zeptej někoho,kdo v té nemocnici,kde budeš rodit má s tímto zkušenost,protože já třeba v Děčíně bych to neriskovala...po zkušenosti s prvním porodem,bych to brala,ale jsem na tyto látky citlivá,takže určitě bych měla bolesti hlavy,zvracela bych atd.ještě jakou dobu po porodu,takže to ne díky
30. nov 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem rozhodnutá rodit bez epi, doufám že mé odhodlání vydrží i po první kontrakci :grinning:
30. nov 2009 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Klarko to si fakt zařiďte co nejdřív,protože ty starosti s tim pak za to nestojí :wink: pak to musí vzít tvůj druh s sebou na matriku až půjde vyřídit rodný list,když ty budeš v porodnici,taky s sebou bude potřebovat tvůj OP a samozřejmě rodné listy obou,plus od obou podepsané papíry z porodnice-nebo někde to posílají rovnou na matriku
30. nov 2009 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdeni - díky, pokud ten steril. se dá pořídit třeba za 500,-, tak není co řešit :wink: A rodný list jsem našla, že chtějí jak v těhu průkazce (tam je i co chtějí po svobodných, rozvedených, atd... :wink: ) a pak v mojí chytré knize :wink:
A řpředpokládám, že ve fakultní nemocnici problůém s epidurálem nebude, kamarádka tam rodila a popisovala jak jí ho dávali, že ok, akorát manžel se u toho složil, jak to viděl :grinning: :grinning: :grinning:
30. nov 2009 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a ještě- musíš žádat o rodný list na místně příslušném pověřeném obecním úřadě-tzn.jen tam,kde budeš rodit- švagrová rodila první v ústí nad labem-v děčíně malovali,takže švagr musel jet do ústí i kvůli RL
30. nov 2009 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnešní MF Dnes:
Během těhu partnerky přibere muž průměrně 6kg a 5cm v pase:
20% proto, že začali dostávat větší porce
41% tvrdila, že partnerka začala kupovat víc dobrot
25% mužů začne víc jíst ze solidarity, aby ženě nebylo líto, že přibírá jen ona
Po porodu se snaží snížit váhu jen třetina mužů :grinning:
... docela zajímavé výmluvy chlapů na ty jejich špeky. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. nov 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky cituji přímo z pokynů, co mi dali v porodnici v Neratovicích:
svobodné maminky - rodný list. Pokud uvádí otce, i přizání otcovství potvrzené matrikou a i rodný list otce
jinak ostatní oddací list (originál či ověřenou kopii). A pak tu jsou ještě pokyny pro rozvedené.
30. nov 2009 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo a ještě doplňuji - kopie OP obou rodičů, těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce a jméno a adresu dětského lékaře u něhož bude miminko registrováno
30. nov 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani,to slyšim poprvé,že někdo chce RL,když jsi oddaná- po mě ho nikdo nechěl a na úřadě jsme ho taky nevyžadovali,když občan předložil OL,takže spíš to tam píšou pro sichr,no uvidíš
30. nov 2009 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kdo chce epidurál,čtěte,hlavně ty nežádoucí účinky jsou děsivé http://www.jinyporod.cz/clanky/porod/epiduralni-anestezie
30. nov 2009 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdenka to ani raději neotvírám, mám z epi strach jako tak celkově, už jenom proto že se to píchá kolem páteře. ta bolest myslím za to co nastane potom stojí :wink:
30. nov 2009 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus,no právě proto píšu pro ty,co to chtějí :wink:
blanka v tescu mají stelirizátor za 259,-, ale kolik a jaké flaše se do něj vejde nevím, jenom jsem ho tam zahlídla
zdeni a nevíš jak je to s léky co tu bolest aspoň trošku utiší, jestli to třeba potom nemůže mít vliv třeba na kojení? kámošky co rodily s epi kojily jen pár týdnu, ale jestli to mělo souvislost netuším
30. nov 2009 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A holky, kdyby došlo na císaře, necháte si dát epidurál nebo celkovou narkózu?
30. nov 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adus - díky :wink: Já pořád čekám na ten pás do auta a nikde nic :frowning2:
Holky, nemáte některá už problém s otoky? Mě to začalo min. týden, užjsem dost narvaná kozačkách, a přiznám se většinou celý den ležím nebo sedím. A jak jsem fotila tu moje kamarádku (cca 2 hod.), tak pak jsem měla nohy (hlavně chodidla a prstyjak balon a trocuh i lýtka :sweat_smile: ) a včera a dnes už mi jdou i hůř sundávat prstýnky, takže už to mám i na prstech ruky :sweat_smile:
30. nov 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus,to by ti nedali nic co by ublížilo mimi nebo tobě a ty léky na to vliv nemají a na délku kojení už vůbec ne,na bolest mi ani po prosbách nic nedali a epi byl jen na objednávku při plánovaném porodu,takže já si to opět nemaluju

anty já bych na výběr stejně neměla a nevim zda bych chtěla- ono ikdyž ti to znecitlivý,tak to stejně cítíš jak tě řešou a šahaj do tebe,to asi ne,ikdyž by mi bylo líto,že neuvidím jako jedna z prvních své dítě
30. nov 2009 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anty - já určo celkovou, já nesnesu, když se ve mě někdo "rýpe", musím chodit pravidelně na kamery do střev a žaludku a je to pro mě hnus, takový divný pocit (když pominu jak to bolí) ... :sweat_smile: Ale třeba zubař a trhání všech osmiček mi nevadilo :grinning: Já jsem na to asi velký srab... :sweat_smile:
30. nov 2009 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak už jsem zpět a mám vyplněnou další kolonku :slight_smile: Dělali mi EKG (to byla chvilinka), pak mi doktorka změřila tlak, omrkla nožky (kvůli otokům), poptala se jak se mám a šla jsem dom :slight_smile:
30. nov 2009 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte abby som doma so sona a vieeeem ze budeme mat chlapca pipik trcal jak na vystave :grinning: :grinning: :grinning: kuk na foto :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3584443&vReferer=
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3584444&vReferer= co to tam trci?????? juuj som spokojna, nemame rastep ani nic vsetko v poridaku kocky :slight_smile:
30. nov 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani ty jo,tak to hlavně řekni v poradně,mě se taky vždy ptá a píše do průkajdy nulu tady si to přečti http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/problemove-situace/otoky-v-tehotenstvi.html
30. nov 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anti jedině celkovou, už jenom to pomyšlení že se ve mně někdo hrabe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
blanka tož to je divné že ti to ještě nepřišlo, já už bezpečně trajdám. v kice jsem ten pás viděla za 1.300,- a natíkat mi zatím nic nenatíká, spíš mi připadá že jsem přes prsty zhodila, prstýnek mám úplně volný. ale s chozením na záchod už to není takové pravidelné jako to bývalo...
zdenka já pokud to bude možné chci mít u porodu svojí gyndařku, tak snad se s ní na tomhle půjde domluvit
30. nov 2009 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladka gratulujuuuuuuuuuu :grinning:
30. nov 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ufff, to jsem ráda, že nejsem jediný srab, který by to as při vědomí nezvládl :slight_smile:
Blanko - doktorce to určitě řekni, mě se na to vždy v poradně ptají.
Vladka: tak to je krásný, že už víš pohlaví - no je to jasný - má ho tam :slight_smile:
30. nov 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čauky
ty jo Vlaďko velká závist,že už to víš a moc blahopřeju k chlapečkovi... to ti to řekli teda brzo,mě to ještě říct nechtěla,ale snad ve středu-to jdu na echo,tak jsem napjatá
30. nov 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: baby on ma najlepsie sono na celom slovensku a v EU som sa o tom rozpravala ten zazitok je neskutocny na stene velka plazma alebo LCD neviem co to bolo a vsetko som videla 5 prstekov nosicek vsetko ja mam taky zazitok az no .. a ten pipik tam trcal jak antenka aosm plakala jak decko :grinning: :grinning:
Dakujem vam :slight_smile: :dizzy_face:
30. nov 2009 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus,tak jestli to půjde tak to máš dobré,já si k porodu můžu vzít jednu osobu a to bude manža... ale nebyla bych si tak jistá,že bude mít tvoje gyn. slovo v porodnici- nebo to myslíš tak,že chceš aby tě přímo rodila?
30. nov 2009 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok