Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

simlenka
18. sep 2009

Tak to me rupla malinko,nebyla jsem si jista,jestli jsem si nekrupla 😀 no a kdyz jsem si krupla potreti za noc,vzala jsem si vlozku a rano jela do porodnice - od ty doby ani kapka,ale vytreli me nejakou spejli s vatou a zjistili,ze to byla opravdu plodovka,ale nic se nedelo.Lezela jsem tam do druhyho dne,to mi vodu "dotrhli",ale stejne zadna kontrakce,tak mi dali kapacku a od ty doby kontrakce po 2 minutach 12 hodin,ale tak tech prvnich 8-9 hodin to byla pohodicka,dokonce jsem vykrikovala,ze jestli je tohle porod,tak rodim kazdej rok 😀 a ze nechapu,co ty zensky nadelaj,takova pohoda... Pak mi ztuhnul usmev a tlaceni uz pak zase docela dobry,ale Terca mela jen 2,7kg,takze jsem tlaceni mela jednodussi... No uvidime co to druhy piskle... Ale taky nevim,jak to bez Terinky vydrzim.Ja si snad zaplatim nadstandard,abych si ji tam mohla nastehovat... Prdolina moje mala - je mi ji az lito a nevim jak ji tatka zvladne - plinkam se vyhyba a Terinka nocnik odmita... A taky je zvykla se mnou spat...

gabap
18. sep 2009

sim v opave 😉

bramburka
18. sep 2009

Dezyre to je teda opravdu krásný...

a poporodní splín? to snad ani nemuzu popsat, uzkost, deprese, strach, porad jsem brecela, ale treba stestim...hormny se zblaznil, yzacala jsem brecet, ze je mala krásná a skoncila jsem pláčem, ze to nezvládnu...no magořina!!! vubec se to neda vysvetlit.

gabap
18. sep 2009

bramburka tvuj poporodi splin je uplne stejny jak muj 😀

bramburka
18. sep 2009

no...jediny co me z toho dostalo, ze jsem volala naprosto všem kamaradkam a naprosto vsichni me rekli, ze to meli uplne stejne 😀

babara
18. sep 2009

Holciny, nacly jste zajimave tema..
Ja rodila nakonec cisarem, ale prozila jsem si i velkou cast normalniho porodu - 2,5 dne kontrakci po 5 minutach, i castejs, na noc mi to necim tlumili, vyvolavacka, na posledni 2 hodiny na sale uz jsem si nechala pichnout epidural a to pak byla parada, resila sem uplne jiny veci, mela jsem ho pak i na tu sekci. Jinak jsme zkouseli tlacit uz na nejakych 8-9cm, ale malej byl spatne natocenej, pupecnik kolem krku dvakrat a jeste kolem nohy pry, museli ho i resuscitovat, ale krom barvicky to na nem neslo znat.
Ocistky jsem presto mela dlouho, asi cely sestinedeli, ale pak zas mirne jen. A menzes nic az po kojeni a Cerazette, asi jen 3 pred timto tehu.

dezyre, to je moc pekne 😵

simlenka
18. sep 2009

Dez,jj,to znam - nekde mi to kdysi nasel tatka - kdyz jsem byla poprve tehu.Je to moc hezky 😉 ja si poporodni splin odbyla pri porodu.Vsechno me dojimalo,porad jsem bulela - a pak sestinedeli pohoda,ale mozna to bylo tim dlouhym pobytem v porodnici - jak jsem nemela Tercu,tak jsem hodne spala a odpocivala,az uz to bylo k nevydrzeni.Tesila jsem se domu,az budu varit a uklizet - no ted uz me to zas nebavi,ale ta nuda tenkrat byla horsi nez ten domaci shon a zmatek

babara
18. sep 2009

bram, ja to mela taky, asi tyden v porodce, prislo mi, ze sem o tom do te doby ani moc neslysela, moc se o tom nemluvi..

dezyre
18. sep 2009

To je to, čeho se bojím nejvíc.. ani ne tak porodu.. jako toho, že to potom nezvládnu.. a výchovu a všechno.. a hlavně zodpovědnosti.. doteď jsem byla zodpovědná jen a jen za svůj život.. ale potom? .. .. Už teď jsem se přistihla, že na sebe dávám fakt pozor.. a snažím se i řídit opatrněji 😀 No ale až se mimčo narodí? .. To bude se mnou katastrofa... 😀

aktaka
18. sep 2009

k tomu pozorování vložek po porodu - když jsem ležela s laparkou, tak tam to byl normální standard po jakémkoli zákroku. oni musí vidět jaká ta krev je
poprvé mi to přišlo divné, ale pak už jsem to hodila za hlavu. dělali to všem, tak jsem to neřešila. a jelikož budu praděpodobně rodit ve stejné nemocnici, tak mě to určitě nemine, ale asi to není to, co by mě trápila
jo a nás se taky ptaly na větry, ale tak hezky "prdíky chodí?" 😀

bramburka
18. sep 2009

Dez jo to je normální, ze začátku ani mimi nebudes chtit nikomu pujcit ale pak uz pomalinku ho pujcis rada arada, v pubertě budeš happy, kdyz na chvilku vypadne z domu 😀

simlenka
18. sep 2009

Ja ted cetla silenou knizku,kde matce ten splin presel az do deprese... Prijde mi,ze ted uz to zas takovy tabu neni,ale driv to asi bylo hodne tezky a kdyz se ta deprese neleci... Brrr,je to smutny. No ja to fakt nezazila,ale porod jsem probulela temer celej,az si doktori tukali na celo,ale neslo to zastavit. Apgara jsme meli taky desitky 🙂 a to ani nevim,ze mala brecela,neslysela jsem ji... Nemuzu rict,ze by byl porod nadherny zazitek,ale co jsem byla z porodnice doma,tak uz parada... Ale ja jsem takovej flegmous,problemy si nepripoustim,nepocitam s nimi - ted se necm nepovedlo? No jo,tak priste to bude dobry - asi tak no 😉

dezyre
18. sep 2009

Ono ani tak nejde o to půjčování ... začínám se smiřovat s tím, že prostě na mimi se už pomale vypisuje pořadník 😀 obojí naši rodičové už se na mimčo třebou.. akorát ještě babičky to neví 😉
A i já když jsem byla malá tak jsem byla takovej putovní pohár po rodině a babičkách, tetičkách prostě všude 😀
Spíš nedůvěřuju sama sobě.. abych mimču něco neudělala špatně a tak.. nebo něco nezanedbala .. nějakou nemoc .. např.

andelka
18. sep 2009

Poporodní blues má skoro každá, tatínci by o tom měli něco vědět, ať nejsou v šoku. Musí se dávat pozpr a nenechat to přejít do depresí, pak je to i nebezpečné. Můžou za to hormony.

Dezy: tohle znám, často tak věřící vysvětlují (za pomoci tohoto příkladu) jak můžou věřit v někoho kdo není vidět a v to, že je ještě něco po smrti.

Holky, já mám z nástřihu taky strach, takže to vidím aspoň na investici do masážního oleje na hráz, kdyby teda na EPI-NO nebyly peníze.

dezyre
18. sep 2009

Holky... já se zeptám asi jako úplný pako... ale nikdy jsem se o to nezajímala... a možná jsem sama proti sobě, že se tak ptám 😀 ... ale co přesně nastřihnou ... 😅

andelka
18. sep 2009

tipuju že tkáň mezi pochvou a konečníkem 😉

bramburka
18. sep 2009

tady je na etn poporodní bleus či jak se tomu rika i téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dezyre
18. sep 2009

ježišmarja...

bramburka
18. sep 2009

no prostě ti trochu směrem dolu prodlouzi ten otvor 😀 ale konecniku se nedotknou, resp. to jde tak trochu sikmo od něj.

simlenka
18. sep 2009

Dez,tam dole 😀 u ty dirky je takovej kousek kuze (uplne na hovno - mne tam vadi),tak ten - je to jakoby ta kuze na strane u konecniku.

aktaka
18. sep 2009

ale zase lepší se nechat nastřihnout než se potrhat opačným směrem, tj. ke klitorisu, to si jako moc neumím představit. sbohem sexuální živote 😅

dezyre
18. sep 2009

😀 jsem se fakt asi neměla ptát.. úplně mám husí kůžu... a a to se dělám u všech porodů? .. nebo jen kde je to nutné?

babara
18. sep 2009

U nas mel poporodni splin snad i tatka, tim mi docela pomoh 😀

dezyre
18. sep 2009

Ale tak snad v tu dobu, už se budu těšit na miminko a budu chtít aby bylo venku, že takový věci mě SNAD nebudou děsit jak teď 😀

aktaka
18. sep 2009

Dez to záleží na okolnostech. dělají to ale u většiny porodů a řekla bych, že někde u 100%, bohužel i tehdy, kdy to není nutné, čistě prostě ze zvyku

andelka
18. sep 2009

dezyre: Dělá se to jak kde. Někde spíš preventivně, někde jen když je to nutné. Sama tomu můžeš pomoct tím, že budeš tu tkáň už předem masírovat a tím se stane elastičtější, natáhne se, ale nepotrhá, je na to speciální olejíček třeba od Weledy. Nebo je dobrý EPI-NO, to je takový přístroj, kdy se snažíš vytlačit z pochvy nafouknutý balonek a tím se hráz taky pomalu roztahuje a připravuje. v diskuzi Těhotenství je na to téma a dost si to chválí holky.

simlenka
18. sep 2009

A ja si myslim,ze ten poporodni blues je tak trochu od vseho neco.Pokud mas uplakane mimi,nevyspis se atd... Tak je jasny,ze se citis nestastna,beznadejne,vsechno ti pada z ruky a nevis jak dal... O duvod vic,proc poridit satek.Mimi je v nem klidne a spokojene,mate nepretrzity telesny kontakt,ty mas volne ruce a stihas vsechno nebo aspon temer vsechno.Taky si myslim,ze od sebe nesmis ocekavat,ze budes perfektni,budes se ucit za provozu.Taky je to o toleranci partnera a okoli... Zakladem boje proti tomuhle je podle me dostatek spanku a spokojene mimi...

bramburka
18. sep 2009

ja myslim, ze je to jednoduší pro porodníka nastřihnout, omlouvají to tím, že je lepší šít rovný nástřih, nez kdyz se potrháš, ale jako uprimne, hodne kamaradek pri 2. porodu nastrih odmítli a zadna!!! se nenatrhla! bych rekla, ze trochu blafujou, ale zase jak to mame vedet, ze? ja ho tedy odmítnu s tím, ze kdyby byla nouze nejvyssi!!! tak pak leda!

Dez, ono se to tam dole, je to de facto sliznice, strasne rychle hoji, tak neboj, prezijes, 1x, 2x 3x a pak uz mas pokoj na cely zivot 😀

aktaka
18. sep 2009

Brambur, ale to máš stejně potom dohady, jestli to byla opravdu nouze nejvyšší 😅

andelka
18. sep 2009

Někdy na to pomůže i když to místo PA nahřeje teplým ručníkem, ale když mají fofr a třeba to ani neznají, tak jako snazší je to nastřihnout a taky rychlejší pro ně že jo.
Akorát se pak nedá sednout, co? 😀 Prej je pak dobré sedět na plavacím kruhu nafukovacím 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre