Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pugie
10. feb 2010

Anty, mluvila jsem s dr. zatim jen po telefonu, mám tu poslední hodnotu někde nad tou mezní hranicí, nevim přesně kolik, domluvili jsme se, že mi v pá poví osobně víc a pošle mě do diab.poradny, tak uvidíme 😨
Já taky všechno porovnávám přes zboží.cz 🙂 jak jsi psala o tom sterilizátoru, tak jsem na těch stránkách objednávala dárkovou sadu právě od Aventu, kde je odsávačka mlíka, sterilizátor, lahvičky... vyšlo to levněji v tý akci co mají, měla jsem to totiž vyhlídnutý v německu, tam to měli skoro za stejnou cenu - váhala jsem, třeba se může stát, že to neupotřebim, ale jsem klidnější, že to mám doma, myslim, že to přinejhorším vždycky můžu prodat za hezkou cenu.. jinak jsem to v kamenných obchodech viděla kolem 3tis. a výš! 😒

bramburka
10. feb 2010

ahoj holky
Pugie, hele aby to nebylo tim kolacem, ja se ted fakt 3 dny drzela a v mych pokynech bylo 34hod pred nejist sladke a 12 h pred nejist vubec

Zavinovacku do autosedacky nemam, staci obyc fleefe deka z Ikea za 99 kč, tu rozstříháte na 4 malé deky, je to super. No na zimu jsem mela takovej fusak, ten byl dobrej.

Cestovni postylky uz jsme tu resily, my ji vyuzivame na tolik, ze uz je rozbita, nejde ani tak o miminko, ale tak o rocni decka, protoze v hotelu, na chalupe, u tchyne, u nasich - neni kam mimco dat spat, uz se točí a rotuji a z normalni postele by jeste spadli! Ano, v hotelich pujcuji, ale treba to stojí i 1000 na pobyt, no za to koupite inovou, takze tak. My mame obyc, ale určo, jak tu psalallBlanka bych koupila ted tu dvoupolohovou, pak do ni bych koupila obyc matraci, za 300 kč molitan, je to na prilezitostne spani, ta se da dobre srolovat a vozit, ta matrace co tam je, to je spis karimatka.

jinak co se tyce obleceni, ja nevim, mamkai babicka rikali, ze dite ma mit naopak o 1 vrstvu mene nez rodic, pripadne stejne - ze ma nejakej rychlejsi obeh takze je mu vic vedro, takze stejne jako my, + deka. Nejhorsi podle me spis je to, kdyz vidim mamku tlacit kocar v kratkym tricku a ve vnitr dite, svetr a k tomu peřinku...to se celkem dost vidi. děs

antynka1
10. feb 2010

Zdeni díky.
Pugie - tak uvidíš, snad to nebude tak hrozný.
Jinak mě ještě napadlo - až si budu balit tašku do porodky - jedno šidítko si vezmu sebou, to se před použitím musí vyvařit - no ale jak to udělám, když ho vyařím, dám ho do nějakého obalu a strčím do tašky a mimčo se narodí třeba až za měsíc.... jak dlouho to šídítko vydrží sterilní? Nebo raději pak každý týden novu vyvařit a strčit do tašky?

zdenkapo
10. feb 2010

Anty
neboj,v porodce to dáš sestře z novorozka a ona ti to vysterilizuje a přinese-tak jsem to udělala já...

pugie
10. feb 2010

Brambur, tu sladkou dobrotu jsem jedla teprv včera 😉 už po odběrech, ale ještě jsem nevěděla výsledky.. ten den před testem jsem ňákou tu sušenku snědla, ale tak normálně po obědě, vůbec mi o 34h nikdo nic neříkal, jediný, že mám přijít na lačno.. ale těch 12h nejíst jsem teda dodržela..

zdenkapo
10. feb 2010

pugie
to vydžíš těch pár týdnů,pak už ti to ani nepřijde jak si tělo zvykne,pak půjdeš na odběry po porodu a budeš zase moc baštit

babara
10. feb 2010

Pugie, to je mi lito, to uz ses teda 3., jestli pocitam dobre
ja mela byt jen bez jidla a piti a koureni 7 hodin predem, ale byla jsem asi 10.

Zdeni, u nas v Pze jsem papir z porodnice predavala pediatricce taky az osobne a byli jsme u ni my.

Zitra si musim rict doktorce o papir na materskou, musi mi to napsat 8 tydnu nebo zadnou materskou nemam. Snad nebude problem, drzte palce!

Ja lahvicku vyvaruju doted, ale samo min casto.

vladkaz1
10. feb 2010

ahojte test na cukor v pohode ,len ten cas co som tam bola, boze ved som sa vybavila az po obede nejako po 12 tej a bola som tam uz pred 7 dmou hrozne .. ale aspon ze mam v poho vysledky ,maleho mam otoceneho zadkom

zdenkapo
10. feb 2010

Babara
to ještě chápu s papírama,ale nechápu,že se někdo nezaregistruje k pediatrovi- vždyť musí hned po propuštění převzít dítě do péče a je to povinnost každého rodiče to dítěti zajistit a kde pak jako po porodu bude mamina lítat a sháně,kde jí kdo vezme

adelka89
10. feb 2010

Zdeni vetsinou to chodi tak, ze tatinek po porodu zajde k pediatrovi a nahlasi tam mimco, po propusteni z porodnice jezdi maminky nekd yrovnou k pediatrovi yaveyou papiry a domluvi se na kontrole, slysela jsem, ze tady v Bren vetsinou ani pediatr domu nechodi, jen pokud je chripkove obdobi nebo nejaka kalamita, ale nevim co je na tom pravdy...

xxx.klarka
10. feb 2010

adelka, a od kud jsi? To slyším prvně s tím pediatrem.

vladkaz1
10. feb 2010

u nas sa musi nahlasit v nemocnici po porode 🙂

nikkka
10. feb 2010

ja neviem kedy budem mat vysledky z toho cukru..zajtra skusim zavolat...

nikkka
10. feb 2010

k nam pediater urcite pride domov...byvam na dedine,, takze to je ine ako v meste..a v porodnici ho teba urcite nahlasit..
a musim sa tam niekedy stavit cestou do prace a spytat sa ho ci nas zoberie - formalita...ale pre istotu..

vladkaz1
10. feb 2010

nikkka tebe to nedal na pockanie? ja som teda cakala 2 hodiny az som vypila tu zbrndu sladku ,az ma tak triaslo a potom ,po tych 2 hodkach som sa isala vycikat a brala mi dalsiu krv s prsta ,zaniesla na prve poschodie a zas hodinu cakala vybavila som sa okolo 12 tej ,este som sa vracala mojemu na gyndu kazal a namotaval ma na odber pupocnikovej krvy ktory ja nechcem 😝

bibi13
10. feb 2010

baby zo slovenska.. tak ako to je teda s tou dovolenkou a rodičovským príspevkom? počula som, že ked si chcem po materskej vybrať dovolenku tak stratím nárok na ten zvýšený príspevok.. 😒 ☹

vladkaz1
10. feb 2010

BIBI ja neviem ja na neho narok nemam ,takze netusim 😝

nikkka
10. feb 2010

vladka nie, ja som bola na tom u mojho gynekologa, tiez som si to zaniesla na prve a isla domov...tak asi uz budu vysledky, zajtra tam zavolam..
no o tej pupocnikovej krvi som mala tiez dlhu prednasku...ja to darujem, ale platit za to urcite nebudem..

nikkka
10. feb 2010

bibi neviem ako to je, ale tiez som to pocula...takze si to idem na personalne zistit..
a ja si dam dovolenku bud preplatit - o com pochybujem ze to spravia, alebo si na mna pocka, ved za ten rok by sa nemalo nic zmenit...

vladkaz1
10. feb 2010

ja to ani nedarujem ,ja to proste nechcem a hotovo .
Je to moj nazor a nik mi ho vzat nemoze .
Aha tak si nemusela cakat chvalabohu ,mna tam dnes uz porazalo som hrozne unavena a pojdem spat

bramburka
10. feb 2010

ja volala peduatrovi hlavne jestli bere nova mimina, ono to tu neni moc jednoduche, takze jsem si chtela v klidu vybrat pred porodem, dostala jsem tip, volala jsem ji, a ona rekla, hezky se opatrujte maminko a az prijdete z porodnice, zavolejte. Ja prisla z porodnice ve stredu a ona i se sestrou se objednala hned na druhy den k nam domu. Prohlidla malou, rekla, jestli zvladnu projit za tyden, kdyby ne, ze prijde, ja ze jo a vse OK. Nic nevysetrila páč jsem byla drnda a nakojila pred jeji navstevoua stacilo ji zvednout ruku a mala blila, takze mi hezky rekla, at nakojim az po poradne, rekla i at se opatruji a odesla, Moc mila 😀

zdenkapo
10. feb 2010

Adelka
no ale já mám jinou zkušenost,protože vim jak je těžké najít doktora a u nás v porodce to po mě chtěli vědět a sama pediatrička chce registraci dopředu a po propuštění z porodky přijede domů... co když tě narychlo nikde nevezmou,já bych to teda neriskla...

nikkka
10. feb 2010

bibi tak nic som nezistila..nepoculi o tom, ale zistia to..
idem este kamoske napisat, ta robi tiez na personalnom..

nikkka
10. feb 2010

vladka stacilo mi to dvojhodinove cakanie...

pralinka25
10. feb 2010

bibi vraj ano stratis. treba si vycarpat pred nastupom na MD tak mi povedali na personalnom

pralinka25
10. feb 2010

nikka chodis k tomu strbovi alebo nie? tusim s tebou som o nom pisala tak davnejsie

nikkka
10. feb 2010

nechodim k nemu..zostala som u toho svojho...

nikkka
10. feb 2010

pytala som sa na toho strbu manzelovej sesternice - je to jej krstny - a zistila som ze vsetci doktori su rovnaki...bud maju svoj den alebo nie..

pralinka25
10. feb 2010

oki nikka

ja idem na cukor rano. uz 6:30 tam mam byt. som zvedava ako rano vstanem 😝

blanka.k
10. feb 2010

Ahoj,
Holky - díky za pochvalu fotek, se musím přiznat, že jsem pak vytáhla stativ a ješt se v pondělí fotila sama na dálkovou spoušť, protože ten chlap mi fakt furt fotil prsa 😅 Ale tak já předpokládám, že si moc nepamatuje, co fotil a co ne, takže jsem mu nic neříkala, fotky vyvolám, nalepím do alba, on do něj stejně nekouká 😀
A dnes došel mega balík - postýlka , lehátko a různé drobnosti. Časem hodím do alba, ráno tu byla kamarádka, tak jsem jí fotila s malou, pak babi a děda a teď ležím a odpočívám a trávím jídlo, co dovezli 😅 A opět jsem ocenila koženou sedačku, malá se na ní pozvracela, šlo to dolů samo 😀
A dotala jsem tip na Nanny monitor za 1500,-! http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30645338&tab=5 😉
Na pediatra chci kontakt od 2 holek z baráku, a jak budu mít sílu, tak se tam vypravím, nevím,kde teda je, ale rozhodně není v naší městké části, tady není žádný , asi to nikomu na 15.000 lidí nepřijde nutné 😅 Co jsem ležela v té porodnicic, tak obě holky, co porodiili, tak další den volali mudr., že v sobotu je propouští a v pondělí už měli domluveno, že se nu nich mudr.staví 😉 A u mě na příjmu chtěli jak jméno pro dítě, tak i jméno pediatra, ale pak teda, že to na porod nevypadá, tak od toho upustili, ale jinak to chtějí, mají i velikou ceduli, že hlásit jméno pediatra a k tomu X vykřičníků!!! 😅
Pugie - to mě mrzí 😖 Tak aspoň, že došel ten Malvík, asi měli včera nějaký posílací den, mě už volal PPL dnes v 7 ráno, že 10-12 je tu. No dojel v 1, ale ještě, že tak, byl tu děda, jinak bych těch cca 25kg asi neutáhla. 😝
A kamarádak jse pěkně nasr... do asi 26.2. má pobírat MD, a pak 2 dny nastoupit na RD, ale prý dostane za celý měsíc jen RD automaticky, tak je naštvaná 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre