Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
29. sep 2009

miroslava: Normální je cca 120/80, určitě do 138/85, lehce zvýšený je 140/90, hodně zvýšený je 160/110 (tedy vždycky od těch hodnot vejš)

blanka.k
29. sep 2009

Aktaka - no to je fakt, že infekce typu HIV a krevní skupina se asi moc nemění, mě už to fakt nemyslí. I ty protilátky proti mimču se dají zjistit předem? Já právě myslela, že se to tvoří a zjišťuje až v těhu.... 😨 Ale ty hormony a štítná žl. by měli určo dělat až v těhu, to je jediný co vím, ale to mi dělá pravidelně moje endokrinoložka, tak to moje gyn. vyškrtla, na to jdu znovu 20.10.
Mirko - já typuju, že 130/80 je ještě ok, že vysoký je tak od 140 v těhu? ale nevím, jen střílím od boku....

dezyre
29. sep 2009

Tak mě sestřička říkala, že mám tlak mírně nižší.. takže se zvyšovat ještě můžu 😀, a to mi naměřili 120/70

dezyre
29. sep 2009

Holky.. dnes už konečně jedu z práce 😀 .. to byla dnes fakt zabíračka.. teda pracovně ne.. ale dobře mi nebylo ☹

andelka
29. sep 2009

dezy: Já mám taky spíš nižší, tak 110/65 v průměru, spíš ještě méně o kousek. Mám tlakoměr doma, tak se můžu kontrolovat, jestli se něco neděje. to je fajn si myslím.

aktaka
29. sep 2009

Blani, jj protilátky proti embryu jdou zjistit ještě před těhu. při neplodnosti se to právě zjištuje, jeslti není problém tam. tělo by totiž mohlo embryo vypudit ještě dřív než se na těhotenství vůbec přijde

všeobecně za normální se považuje 120/80, v těhotenství ten první klesá a druhý mírně stoupá, hlavně na začátku, pak se to zase srovná

miroslava89
29. sep 2009

ja sa pytam preto lebo pred par dnami som mala tiez vyssi tlak a dnes zas 150/100 😔 .

aktaka
29. sep 2009

tak já za poslední dobu měla nejvíc 100/70, jestli budu v pokročilejším těhu trpět na nízký (což je dost pravděpodobné), tak se budu pořád válet na zemi 😅

aktaka
29. sep 2009

Miruš a to jsi byla u dr nebo sis měřila sama nějakým tlakoměrem? jestli třeba nemůže blbě měřit
ono na začátku těhotenství opravdu může být trochu vyšší, ale musí se to sledovat, v pokročilém stadiu už je to pak nebezpečné

miroslava89
29. sep 2009

aktaka doma a mera nam presne to viem urcite...

aktaka
29. sep 2009

tak až půjdeš k dr, tak jí to určitě řekni, pokud neporoste do závratných výšin, tak teď akutně bych to neřešila

bramburka
29. sep 2009

Mirko, to je vyšší tlak...

ale ty osobní tlakoměry jsou často nepřesné

JInak já jsem byla moc ráad za starou postýlku - k našim- poděděné lehátko - k našim - autosedačku - do auta k našim (ted tu větší), jidelní židle je jeste po mě, ta TON, stejne je u nasich, a je 100x lepsi nez co mam doma. No věcičky jsem měla temer vsechno poděděné a bylo hezké a enzničené, mimi za 14 dní vyroste a vy máte v čudu 2000 kč? nedavno jsme tu meli debatu jak se o nas stat nestara a ted se najednou koukam vyhazují peníze oknem. Novou máme chůvičku, cestovní postýlku i postýlku s matrací doma, ale už peřinky mam poděděné, stejně jako zavinovačky a tak. těch věcí je potřeba strasně moc, takže já bych se poděděným nebránila a přesně, Libertu bych brala hned na balkon 🙂

Monitor dechu jsem nemela, staci ze mi omylem zapipal v porodnici, ono to totiz ost casto falesne pípá...to je pak stres jako Brno, ale zase chápu, že to chcete, já ted o tom taky uvazuji, protoze kdyz bude mimi spat, budu se venovat Xenusce, tak abych neco nezanedbala.

Budu chtit novy kolotoč nad postylku, mela jsem 2 poděděný a 1 rozbitější nez 2...

jo a prebalovák jsem mela po kámošce, ale ta ho asi bude jeste potrebovat, tak si na komodu pridelame drevotrisku...to bude stacit, ale musime koupit i tu komodu 😀 jak rikam, investic je dost...

Kocarek, mam quinny freestyle, 4kolku, z 2. ruky za 4500, myslim, ze poslouzi, je to kvalitni kocarek a urco vydrzi spoustu dětí jeste...

aktaka
29. sep 2009

my budeme kupovat prakticky celou výbavu, dědit nemáme po kom. resp. jen pár oblečků po synovci, ostatní švagrová prodala. tak to se asi taky prohneme

bramburka
29. sep 2009

Aktaka, no od příbuznejch se mi to ani moc nevyplatilo, dali mi pár hadýrků a ještě mam bejt vděčná, ale podědila jsem po kamarádkách 😉

dezyre
29. sep 2009

Já teda taky budu ráda za poděděné věcičky, hlavně oblečeníčko .. ale třeba tu postýlku bych chtěla novou.. stejně tak kočárek.. nebráním se třeba staršímu kočárku na zahradu .. nebo jak říkáte na balkon..

bramburka
29. sep 2009

hlavně asi matraci je dobre mit novou, i kdyz 2. mimi jí teda samo podědí....

halintoa
29. sep 2009

Ahojte, tak dnes máme za sebou prvú kontrolu. Pani doktorka mi ukážala gestačný váčok, má 6mm 😵 a okrem neho mám ešte cystu 30x38mm 😖 , tak dúfam, že bude všetko OK. Zárodok embryjka ešte vidieť nebol, ale doktorka povedala, že to je v poriadku, lebo podľa poslednej MS som síce 7tt+2, ale podľa dĺžky cyklu môžem byť pokojne niekde 5+ niečo. Objednaná som zasa na 14.10. tak dúfam, že uvidíme aj mimi a srdiečko 😵 .

bramburka
29. sep 2009

ja mam akorat holky strasne svedeni tam dole, obcas jsem mivala kvasinky, pomohl gynopevaryl nebo canesten, ted nevim, ale zacina to byt nesnesitelne....

halintoa
29. sep 2009

bram: mne povedala sestrička pred týždňom, že je to bohužiaľ v tehu bežné ☹ . Vraj mám jesť jogurty s lactobacilmi a vyhýbať sa sladkému a milovaniu 😲 , no proste kombinácia úplne úchvatná, kebyže to mám dodržať, tak ma okolie zastrelí, ako by som bola nervózna.

halintoa
29. sep 2009

Kočky, doktorka mi aj dala papier, ktorým sa mám preukázať na pohotovisti, keby niečo a je tam niečo čomu nerozumiem.
kolpo: drobné E (zrejme embrio), OC č. Ma 599 - čo znamená toto??
ďakujem 🙂

monulicka
30. sep 2009

dobre ranko zienky
potrebujem poradit. Vcera som bola neplanovane u dokiho, bo som v pondelok dostala bolesti s miernym spinenim. Doki mi robil vnut.uzv. kde sme videli babenko s tlcucim srdieckom. Nastastie. Doki nenasiel nic patologicke, vsetko sa mu zda ok. Aj tak mi vsak predpisal 2 bal. Duphaston + Ascorutin. Ten sa vsak bojim uzivat bo v pribal. letaku sa vyslovene pise ze "NESMIE sa uzivat v tehotenstve". Tak neviem 😖
Dnes som sla do prace no a bolesti zacali opat, aj ked miernejsie a objavilo sa opat spinenie 😢 Moze to byt sposobene tym uzv alebo Duphastonom? Mam strach, aj ked doki nic podozrive nenasiel 😢

shaarka
30. sep 2009

baby, co poradite na anginu, nadchu (hlieny) a teplotu 38,8 (vcera vecer)?

hali, neviem, co to moze byt. skus napisat na edusan.sk
monulicka, ascorutin urcite ber. aj duphaston je dobra vec. 😉

iva.4
30. sep 2009

Dobre ranko,

monulicka: ja vubec nemam zkusenosti s nejakyma tabletama vim jen ze se muze uzivat utrogestan na udrzeni plodu pokud je krvaceni ale co se tyce leku ktere jsi napsala tak nevim, nebud ale starostrliva lekar urcite vi co ti predepsal a pokud je miminko v poradku tak se nemusis niceho obavat. Aby si byla klidna dej si jeste ty leky do vyhledavace a precti si o nich vic. Ale myslim ze pokud by ti to melo nejak uskodit tak by ti ty leky nepredepisoval.

Jak se tu jinak mame pokud jde nekdo na nejakou kontrolicku tak at dopadne na jednicku 🙂

gabap
30. sep 2009

monulicka- taky beru duphaston a ascorutin,neublizi ti 🙂

zuzub
30. sep 2009

dobreé ránko 🙂 monulicka podľa mňa si hlavne mala ostať PN!!! pokiaľ máš aj bolesti.tie lieky čo ti dal doki sa používajú na udržanie tehu, takže nemusíš mať obavu.špinenie z duphastonu mať nemôžeš,ten liek ho práve zastavuje.aj ho užívam.
shaarka, skús kloktať slanou vodou, aj horúci kúpeľ na nohy zo soľou je dobrý a na nádchu je v lekárni taký sprej s morskou vodou, môžu ho aj tehulky je veľmi dobrý.

aktaka
30. sep 2009

dobré ránko

Brambur, už jsem to tu psala, zkus si koupit vitagyn C, ten se může i v těhotenství na mykozy

Monulicka, po duphastonu to špinění není. nemáš zrovna období ms? to se stává, že v tu dobu se špiní. pokud lékař nic závažného nenašel, tak zkus být v klidu. špinění v těhotenství opravdu není nic neobvyklého
ascorutin jsem se taky divila, když je tam to varování, ale prý se dává v těhu úplně normálně, je to právě na stažení cév, měla bys po něm právě přestat špinit, tak se neboj ho užívat

michalag
autor
30. sep 2009

Ahojte
monulicka, ja si myslim ze si mala ostat doma !!!

shaarka, ja som isla vtedy na pohotovost, lebo vraj teplota je nebezpecna pre plod a neliecena angina tiez. Dr. mi vtedy povedala ze na anginu mozem Tantum verde na kloktanie, Ibalgin od teploty a predpisala mi aj ATB a tie som si este overila u mojho gyn. aby som mala istotu ze to babatku nemoze ublizit aj ked som na pohotovosti povedala ze som tehu

aktaka
30. sep 2009

kočky, nebolí vás některou kyčle? mě cca od té doby, co jsem těhu. nikdy dřív jsem na to netrpěla, tak nevím, jeslti to opravdu souvisí nebo náhoda....

michalag
autor
30. sep 2009

shaarka, prajem ti skore uzdravenie !!!

aktaka
30. sep 2009

http://www.novinky.cz/ekonomika/180257-materska... radostné novinky po ránu 😠 nejsem proti šetření, ale tohle mi přijde trochu moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre