Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
1. okt 2009

tak jsem byla u Dr. a predepsal mi Canesten a Candibene, no pisou, ze se smí v těhu, v 1. trimestru s poradou lékaře, tak snad ví co dělá a má zkušenost, že?

ivanka612
1. okt 2009

No Miska ani mi nehovor som myslela,ze ma porazi,dufa,ze zajtra ho to uz nenapadne,este je celkom ok,ze mam auto ale keby som mala ist busom tak to uz ma rovno porazi..
brambur:dr urcite vie co moze napisat,hlavne nech ti to rychlo zaberie
inak mna zacali trapit hemeroidy tak si musim zbehnut kupit tu homeopaticku mast na to

doli1
1. okt 2009

u nás ta genetika stojí 1500 což neni málo ale asi to stojí za to a hlavně zas uvidim prcka 😀
my ted nazbírali 3 přepravky ořechů tak ted ležim a odpočívám.snědla jsme dva chlebíčky abych při tom neměla hlad 😀 😀 😀 😀

michalag
autor
1. okt 2009

nikka, vitaj tu v majovkach a blahozelaaaaaaam 😵

halintoa
1. okt 2009

Zasa všetci spia, alebo sa túlia.. Tuším aj ja idem. Drahý má sexi cesnakový dych 😀 .
Inak dnes ráno som zasa prepadla panike, vôbec ma neboleli prsia. Už som bola presvedčená, že sa niečo deje, ale chvala bohu cez deň zasa začali. Ako je to možné, že bublinka má len 6mm a už ovláda moje myšlienky a bojím sa o ňu viac ako o seba? Kým porodím budem hádam celkom šedivá. 😖 Fakt by sa šikol domáci ultrazvuk, aby som molha bublinku sledovať kedykoľvek potrebujem 🤐 .

halintoa
1. okt 2009

Ivanka: začali Ťa trápiť teraz cez tehu kvôli zápcham, alebu si na ne trpela už predtým? Čítala som, že je to v tehu bežné, ale myslela som si, že to príde až neskôr.

bramburka
1. okt 2009

Hali, neboj, zrovna ted jsem si rikala, at uz porodím a vidim na to mimčo, tohle je mnohem horší, protoze to nemuzes ovlivnit! no jo dockame se snad!

halintoa
1. okt 2009

bram: Ďakujem za podporu, tiež sa mi to zatiaľ zdá také imaginárne, nehmatateľné a ako si povedala, ťažko ovplyvniteľné... Už nech je máj, alebo aspoň po prvom trime 🙂 . Dobrú nôcku:o).

ivanka612
1. okt 2009

no ja som mavala s tym problem a teraz na jesen obzvlat mi trpi cely tento trakt,mala som totiz akutnu pankreatitidu a dlho som sa na to liecila,mala som ist teraz kvoli tomu aj do kupelov ale,kedze som tehu tak sa to neda. Ja so zapchou problem nemam vobec a aj tak ma hemeroidy stale trapia ale nastastie som teraz nasla doma cipky a tie sa v pohode smu aj v tehu tak dufam,ze do rana trosku pomoze.
No ten UTZ to by bolo super ja som hovorila kamosovi veterinarovi,ze ked uz budem moc nedockava tak skocim ku nemu,ved je to jedno UTZ ako UTZ,brasko mi slubil,ze mi k narodkam kupi ten UTZ aspon na srdiecko od piateho mesiaca mozem pocuvat pekne doma a este si to aj nahrat do pocitaca a narodky mi vychadzaju prave tak,ze budem v tom piatom.
joj stale sa mi neda nic moc zjest,som sice hladna ale akonahle si nieco dam tak je mi blivno ☹

daia
2. okt 2009

Dievcata tesi aj mna,ze vas spoznavam. Vcera som bola na sone a videla toho drobceka,tak som sa veeeelmi potesila, len ma zamrzelo ze moj drahy ma musel pockat vonku a tak drobceka nevidel.
Ja pracujem na letisku a az vcera ma napadlo ze ked musim chodit pri vstupe do prace cez detektor kovov, ci tym neublizujem drobcekovi. Lekar mi vystavi papier az v pondelok,ale nemohla som ublizit drobcekovi tymi skenovaniami doteraz, ked som len v 7.tyzdni a 3.dni?Velmi sa preto bojim,ale lekar mi na to odpovie az v pondelok a mna dovtedy porazi zo stresu...stale na to musim mysliet a mam strach.
Dnes som sa na detekcii pytala a pani ze aj tak musim dnes prejst,kym nebudem mat papier...☹ tak snad to dobre dopadne...
Dokym som nezistila ze som tehotna som denne jazdila na koni a ako som zistila ze som tehu,som okamzite prestala jazdit a tak by ma mrzelo ze by bol problem prave pre detektor na pracovisku ☹

doli1
2. okt 2009

ahojky holky dnes se mi zdáli první těhu sny.byli naprosto živí ale moc pozitivní zrovna nebyli ale ještě že to byl jen sen

andelka
2. okt 2009

dobré ráno holky
Dneska po probuzení jsem na wc zjistila, že trochu špiním. ☹ A vůbec nevím, co mám dělat. Můj doktor dneska neordinuje. Špinění je slabší, světle hnědé. Jediný důvod co mě napadá je včerejší vyšetření, které mi bylo nepříjemnější než to minulé, ale celý den potom to bylo v pořádku, ničeho jsem si nevšimla. Myslíte, že to mám ještě sledovat, jestli to samo přestane? 😕 A kdyby to nepřestalo nebo zesílilo, co mám dělat, kam jít?

doli1
2. okt 2009

andelko to bude stoho vyšetření.pokud je hněda tak je to v pohodě.to je stará krev. asi se nějak blbě dotknul čípku a ten ted trochu špiní a nebo jak se zvětšuje děloha tak ti praskají žilky.určitě bych to pozorovala a pokud se to nezhorší tak bych byla v klidu ale jak začněé byt červený výtok nebo ho je víc hned na pohotovost

andelka
2. okt 2009

doli: Jo, je to světlunko hnědé, jako když úplně končí MS. Asi se to nastřádalo přes noc a jak jsem šla ráno na wc, tak to tam bylo. Tak se budu dneska sledovat, na pohotovost můžu kdykoli, že jo. Akorát nevím kam? Na normální nebo spešl (jen poliklinika nebo nemocnice)? Předčasné starosti, ale je dobré to vědět, kdyby něco. 😔
Jsem z toho dneska přepadlá, nečekala jsem to. ☹

doli1
2. okt 2009

to nečeká nikdo a stane se to.já když začala ten jeden den krvácet tak jsem se utřela a vidim krev fakt mě to trvalo dlouho než mě to docvaklo co se děje.zírala jsem na to jak spadlá z višně.
u nás jsou tyto pohotovosti u porodnic

blanka.k
2. okt 2009

Ahoj holky,
tak jsem ztrávila 3 dny po vyšetřeních ve FN, kde hrozili slepákem, naštěstí mám jen v té oblasti prý nějaký citlivější děložní roh (to ani nevím co je) a vaječník, takže je to od těhu, tak jsem ráda, už jsem byla na prášky, že mám slepák.
Andelka - nedělala ti třeba cytologii? Mě když ji před 14 dny dělala, tak říkala, ať se neleknu, že můžu z toho čípku den špinit, ale byl ajsem ok. A s tím vyšetřením, asi myslíš ten NT+ screening, na ten jsem už 14 dní objednaná, u nás teda stojí 1450,-,a děljaí ho v 11.-14.tt. ale člověk vyhodí peníze za kdoví co a za klid v duši to stojí. Hlavně furt mudr. bojuje s naší veliksotí, jsme menší než bychom měli být, tak se uvidí na testech, jak jsme přesně na tom. Mě dělali teto týden 4x UZ , tak mimčo bude asi za chvíli svítit, jakho furt ultrazvukují 😅

pralinka25
2. okt 2009

ahojte.
tak po dlheeeeeeej dobe som tu zas.
Ako tak citam tak sa celkom utesujem ze nepanikarim sama. Stale si hovorim ze musim zmenit svoj postoj lebo to nedopadne dobre. Stale sa bojim ze co a ako. Pozorjem sa a tiez by som ten UTZ mala najradsej doma 😀 alebo aspon priesvitne brucho aby som na drobca videla 😅

Na zaciatku ma strasne boleli prsia. Ale uz bolia menej. A vlastne kazdym dnom menej a menej tak tiez panikarim ci to neni zle znamenie. Byvala som stale hladna ako vlcisko ale teraz mi je pri pomysleni na jedlo zle. Sranda ako sa tie priznaky menia. Dufam len ze znamenaju ze je vsetko v poriadku.

Najpr som panikarila ze nemozem otehotniet a ze nebudem moct mat deti a teraz panikarim aby bolo vsetko v poriadku 😅

doli1
2. okt 2009

blani kdy jdeš? já jsem objednaná na 30 řijna ale ty budeš asi dřív že.možná by jsme se tam potkali.

andelka
2. okt 2009

blanka: Cytologii mi nedělal, jen vnitřní UTZ, taky mi vždycky říká, že můžu špinit, ale nikdy se to nestalo, až teď. Ale taky jsem dřív nebyla těhu, že jo. Jo, myslím NT, příští týden se na to objednám, bere se v 10tt krev a mezi 11. a 13.tt UTZ. Taky bych radši měla informace o mimču dřív. Taky jsme cca o 2 dny menší.
A je super, že slepák to není 🙂

pralinka: I mě už citlivost prsou ustupuje (nebo jsem si na to už zvykla) a nevolnost taky, ale tu jsem nikdy neměla moc. Na kávu nemám chuť pořád. Taky pořád přemýšlím a sleduju se a bojim. Sice bysme měly být v pohodě,ale copak to jde? Když máme ty drobečky?

blanka.k
2. okt 2009

Doli - jdeme 27.10. 😉 Ale možná tam půjdu na nějaké vyšeteřní už v pondělí, moje obvodní se furt nezdají ty bolesti v pravém podbřišku (i když chir., moje gyn. a gyn. na porodním ve FN nic nenašli), tak prý v pondělá jak se ro nezlepší, tak mě pošle tam nebo do Helisou. 😅 Na jednu stranu, bych nechtěl anic zanedbat, ale od víkendu do včerejška jsem byla na všech možných vyšetřeních jsem prý v pořádku, tak nevím, já už bych si tam fakt přišla jak hypochondr a simulant 😖 😀 😀

doli1
2. okt 2009

andelka nebude už pozdě na objednání.ted jsi v devátým a jsou velký čekačky.nebo aspon u nás jo.já toho 30 budu už ve 14tt a to je posledni možnost.
blani třeba tě tam dr pošle a budeš mít aspon jistotu jestli tam něco je nebo neni.

blanka.k
2. okt 2009

Anedlka - my jsem podle posledního UZ menší o 14 dní, ale to je blbost, jelikož bych musela otěhotnět 3 dny předtím, než jsem si dělala test a to na testu byla ta druhá // docela dost vidět, žádný náznak 😅 A mezi 2 UZ uběhlo 13 dní, na tom jednom jsme prý byli 6+2 a na tom druhém (te´d v pondělí) 7+1 nebo 7+2, takže nic moc nepovyrsotlo za tu dobu 😅 Ale srdíčko máme to je hlavní 😉

pralinka25
2. okt 2009

andelka k tomu spineniu. Pozoruj sa ale myslim ze to bude zo vcerajsieho vysetrenia. Hneda farba je v pohode navyse ked pises ze je to bleducke.
Mne povedli ze mam prist ked budem vidiet cerstvu svetlu krv. Ostatne je vraj v poriadku.

Neboj urcite to bude v poriadku

andelka
2. okt 2009

doli: Máš pravdu, zavolám tam hned.
blani: to je zvláštní, ale hlavně že roste a srdíčko bije. Ono to dožene do těch tabulek 😉

blanka.k
2. okt 2009

Andelka - taky myslím, že to doženeme. Teď jen doufám, že mu neublížilo to hladovění, měla jsem i třeba cca 28 hod. bez jídla a kapky vody, protože furt mi všude říkali, ještě vás pošleme na krev, tak ještě nejezdte a nepijte....včera jsem měla tak rovné břicho jak jsem neměla ani před těhu 😅 , hladová, žíznivá 😅

zuzub
2. okt 2009

ahojte, tak som si vás dočítala, pozerám, že ste rozoberali témy, ktoré aj mna trápia, už ma tiež oveľa menej bolia prsia, skôr len tak na dotyk a v noci ma asi najviac, ked sa zobudím, už mi tuším aj ustúpili nevoľnosti, je mi ešte občas trošku ťažko alebo nemám chuť ale myslím , že je to oveľa menej, neviem možno som si už na to len zvykla.ja mám strašné pochybnosti a asi sa ich tak ľahko nezbavím... 😒 si niekedy pripadám ako šiši furt sa len skúmam pozorujem a pod, ach jaj mám taký veľký strach je to hlavne asi preto,že sme už 2xprišli o mimčo ☹ ja budem asi fakt tých pár mesiacov len trpnuť, či je všetko ok.
ozaj ešte k tomu špineniu, môže byť aj v období, ked by mala byť mrcha

andelka
2. okt 2009

pralinka: Taky doufám. 😔
blani: to je síla teda, nejezte nepijte, asi bych jim něco řekla. 😠

zuzub
2. okt 2009

ešte jedna vec ma napadla, baby nepodceňujte ani hnedé špinenie, ja som pri obidvoch potratoch "len"špinila hnedý výtok, a nedopadlo to dobre, takže asi tak 🤐

andelka
2. okt 2009

zuzub: Já myslím, že každá těhulka má obavy a ve tvém případě se nedivím ani trochu. Taky bych se bála, to je jasné. Je to těžké co? Být v pohodě kvůli mimču, když se o něj tak bojíme, zvlášť kdo už má předchozí smutné zkušenosti. 😒
No, když to tak vezmu, tak bych měla mít normálně MS - další důvod. Zatím je to ok, doufám, že v průběhu dne to úplně přestane. Vím, že se to stává, věděla jsem to i před těhu, ale jak se to najednou týká přímo vás, tak je to najednou úplně něco jiného. 😕

blanka.k
2. okt 2009

Andelka - upřímně, mě už bylo v půl 6 večer úpůlně jedno, co se mnou bude, jestli půjdu pod kudlu, bylo mi zle, možná víc psychicky než fyzicky, hlavně tam bylo asi 60 lidí v té čekárně, vedle mě seděla paní a chtěla si povídat. Tak jsem sí řekla, že čekám, jeslti to není slepák a ona, že to je v pohodě, že to měl syn taky, tak jsem říkala, že syn asi nebyl těhotný jako já, tak ona hned, že mě lituje, že TO budu muset dát pryč, a furt to mella dokola. Já už neměla sílu brečet a nic, a ona furt do mě něco hustila, že s TÍM musím na potrat, že když mě to bolí vpravo, že to je 100% slepák a že mě nemlžou operaovat jako těhotnou, že o TO přijdu. Jsem hodně klidný člověk a mám úctu ke stáří, ale téhle důchdkyni jsem měla chuť dát pár facek ať se stará o sebe. Každopádně je to za mnou a doufám, že větší nstres už bublině nikdy nudělám 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre