Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
22. feb 2010

Ahoj holky 🙂

Tak já teda nemám vypraného vůbec nic 😀 Ještě nemáme dodělaný pokoj, takže to nemám kam dávat, ale hned jak ho manžel dodělá tak peru jak o život 😀 Doufám že bude už jen tak krásně svítit sluníčko jako dneska 😀 😀

doli1
22. feb 2010

klarka právě se trochu bojim toho ultrazvuku.mám to jak zuzulka celkove jen 2kg od původní váhy na začátku jsem hubla.ve 20tt už byla Eliška o tři dny menší tak se bojim co bude ted na ultrazvuku.no mám na to 14dní tak snad dám 2kg nahoru

xxx.klarka
22. feb 2010

doli, aha, to jsem nevěděla. Tak snad budeš všechno v pořádku!!🙂

lucik...
22. feb 2010

doli určitě budete v pořádku.. A váha není vcelku podstatná ne... ? Kolegyně šla rodit a měla nahoře 5kg.. Co já bych dala jen za 2kg 😀

terkajesterka
22. feb 2010

jdu vás všechny pozdravit 😉 doufám, že se máte dobře. nestíhám zase dočítat desítky stránek, jen jsem prolítla pasy, abych byla v obraze a vypadá to, že se poměr chlapečků a holčiček výrazně upravil 😀

pediatra mám vybraného, budeme chodit pořád k tomu samému, jsem s ním spokojená. Myslela jsem, že je to povinné domluvit se ještě před porodem 😕 takhle mi to aspoň tvrdil dr., když jsem čekala Jiříka. Ale možná je to jen v Praze 😅

jo a dneska jsem se vážila a nabrala jsem už 6 kg, tak snad bude dr. taky spokojená, před měsícem se na ty moje 4 kg moc netvářila. Ale mám ještě docela rezervu z předchozího těhotenství, takže to zas tak neřeším. Pupík mám tak veliký, že si lidé okolo myslí, že jdu za týden rodit. boty si už skoro sama nezavážu, budu muset nosit nějaké nazouvací, což bude v tom sněhu a oblevě mazec 😀

doli1
22. feb 2010

já mám v těhu kartě 4kg nemám tam ten pokles o tom vim já ale dr nee.snad už budu jen zdravá a ty kilča naberu.musim 😀 ale kdo to pak bude hubnout 😅
mě ted břicho taky dost povyrostlo.budu muset nafotit.
boty to je fakt problém

terkajesterka
22. feb 2010

no, já jsem vlastně pořád ještě neshodila 4 kg, co mi zbyly z předch. těhotenství 😀 , takže když si to připočtu k 6 kg, co jsem nabrala, tak jsem na normálu a mám dohromady 10. S jiříkem jsem nabrala 12, tak uvidíme, jak to bude tentokrát, přecejen ještě 2-3 měsíce máme před sebou a to bude ještě dost stoupat 😀 😀 😀

doli, kila půjdou dolů sama, když jich nebude 30, neboj. Já jsem shodila všechno v šestinedělí, až na ta 4, co se mi pak už nepodařila za celý 2 roky. Ale kašlu na to 😀

doli1
22. feb 2010

mě zbylo 5kg po šimkovi a ted bych chtěla dat dolů i tyto kilča snad se povede.já nejvic nabrala při kojení 😅

blanka.k
22. feb 2010

Doli - nestraš s přibíráním u kojení 😅 Já už si to maluju růžově, že -3kg mimčo, -1kg plodová voda, -1kg placenta,... a zbytek se vypaří nervama 😀 😀 😀 😀 Mě te´d naštěstí nebylo moc ok, ta jsem zas 1,5 kg zhubla a za týden zas nabrala, tak snad nebude u mudr. tak zle 😅

zdenkapo
22. feb 2010

ahoj holky

dnes šílený den, byla jsem ráno na krvi a hned poradna a doktorka dělala zase utz a jak vím,že mám méně plodové vody a že to může být prostě od přírody dané,když jsem měli i přo Tomáškovi a nebo,že může mít špatné ledviny,tak mě poslala do nemocnice na podrobnější utz... tak jsme tam jeli a ledviny jsou ok,takže mám míň vody y musí se to sledovat utz a dr. v nemocnici říkal,že kdyby bylo stále méně,tak pak porod vyvolávají dřív,dle nutnosti....

jinak jsem si tam hned došla k sepsání porodopisu,tak je to hotovo,akorát doufá,že ne zbytečně- od 19.do 30.4. budou malovat,tak to snad do té doby zvládnem....


dupačky
já teda ráda používala,nikde mimi na bříšku netlačily a mám všechny co jsou mezi nožkama na knoflíky nebo převážně na druky a je to bezva... na spaní převážně taky overálky...

zzuzullka
22. feb 2010

doli, ja mám taký sen, že by som mohla ísť už z pôrodnice s pôvodnou váhou alebo najneskôr sa na ňu dostať v priebehu 600-nedelia a v lete už chcem mať postavu aj trochu spevnenú 🙂 ja nechem potom začať priberať 😖

zdenka, dúfam, že ti už nebude ubúdať aby ste vydržali aspoň do 36tt 😉

blanka.k
22. feb 2010

Zdeni - tak hlvaně, že jinak je vše ok, držím palce, ať jsi 2v1 co nejdýl.
A mám takový asi blbý dotaz - ale dostaly jste něco od budoudcího tatínka "za mimčo"? My včera byli nakupovat, a já jen nahodila, že M. nekoupil nic ani malýmu ani mě (mě by stačilo lízátko s krtečkem za 5,-), tak řekl, že proč, že já mu taky nic za malýho nekoupila 😅 Teda teď něřeším, že platil kočárek. Jako jinak mi furt kupuje nějaký sladkosti, bonboniéry, ale mě by stačilo dát tu pitomou čokoládu se slovy, že je to "za malýho" nebo něco podobnýho 😅

nikkka
22. feb 2010

Blanka ja som teda nic nedostala od draheho, ale u nas sa dava az po porode - bolestne..

xxx.klarka
22. feb 2010

blani, já taky nic nedostala a pochybuju že něco dostanu 😀

terkajesterka
22. feb 2010

nechci strašit ohledně shazování kil, ale já jsem jela z porodnice pouze - 4 kg, což nechápu, protože jen 4 kg vážilo miminko, pak musela něco vážit placenta a plodová voda.....leda že bych ještě nabrala z nemocniční stravy 😀 😀 😀

zdenko, taky držím palečky, ať vydržíš co nejdéle, neboj, Anička to zvládne, už máme 2/3 za sebou 😉

no a dupačky jsme nosili téměř pořád, hlavně v prvních 5 měsících. Do toho bodýčko nebo košilku.

Blanko, "za miminko" jsem dostala po porodu náušničky. Jinak během těhotenství třeba občas kytičku, ale to bych asi dostala i kdybych nebyla těhotná 😉

terkajesterka
22. feb 2010

co to je porodopis????? 😕 😅

zzuzullka
22. feb 2010

blanka, ja som tiež asi nič nedostala, ale mm mi stále niečo nosil, každý deň nejakú sladkosť tak sa priznám, že ani neviem či mi niekedy k tomu povedal niečo akože to je za malého alebo nie 😅 ... ma to nikdy ani nenapadlo, mne stačí, že vidím ako sa na neho strašne teší, aj mi to hovorí a stále sa mu prihovára a hladí mi brucho atď 🙂

blanka.k
22. feb 2010

Mě se právě i min.týden ptala kamarádka, co jsem dostala, jeslti aspoň pořádnou kytku, a pak jsem jí ukazovalal nějaké věci p ro prcka a ona u jedné, to určitě kupoval M., tak se divila, že nic nekoupil. Je fakt, že byl takový odjakživa, že nějak ty dárky "jen tak" neřešil, že jen ty vánoce, narozky,.... Akorát když pracoval v Bratislavě tak mi večer třeba vozil odtam Studentské pečetě, protože byly oproti ČR hrozně levný nebo lísátko s Krtečkem, to tady neměli 😀 Já tam pak jela v sobotu s jendím muzeem na exkurzi a pak jsme se se setřenou trhli a šli podle sebe, tak jsem věděla, kde dělá, a že někde poblíž to kupuje, tak jsem vlítla do jedné staré prodejny, že chci lízátko s krtekem, tak na mě paní koukala, tak jsem nakonec volala M. do ČR, kde je ta prodejna, a samo byla v sobotu večer zavřená. Ale dobrá úchylka, hledat v Blavě starou samošku s lízátkama s krtkem,ne? 😅 🤐

xxx.klarka
22. feb 2010

Blani, u nás to je to samé. Jediné co koupil tak body a botky, a to protože jsem mu vynadala že nic sám od sebe nekoupí. Tak jel do globusu a koupil toto 🙂 Jinak dárky "jen tak" taky neznám.

doli1
22. feb 2010

u šimka jsem měla slzičky na krajíčku když mi nekoupil jeden modrý kompletek k vánocům(potom ho šel raději koupit) a kytku jako bolestný jsem si vybrečela že je nevděčník ,hormony působili.ted jel kolem vánoc do teska tak jsem ho upozornila že čekáme holčičku a pokud mají slevy že by mohl něco přivést tak přivezl pěkný kompletek.jinak bych řekla pokud nefnukám to nemám 😀 ale to je fakt hormonama nejsem normálně hysterka.
myslim že chlapi to tak neberou dokud je nenakopneme tak je to ani nenapadne ale až bude prcek na světě tak budou furt něco nosit.přijdemi že až je to hmotný a můžou si na to šáhnout tak to teprve berou na vědomí. 😀

blanka.k
22. feb 2010

Doli - tak nějak, já gto nějak neřešila, pak ten dotaz min.týden a včera asi fakt už hrmony zapracovaly,...tak mi to nějak začalo šrotovat a trošku byo líto, když vidím v albech, to nám koupil t.... 😅

terkajesterka
22. feb 2010

na miminko jsem všechno nakupovala sama, ale nebrala jsem to tak 😉 spíš si myslím, že chlapi mají problém si koupit i věci na sebe, natož na miminko, které ještě není na světě. 😀 my ale máme společné peníze, takže to tak neprožívám, kdo co koupí.

A občas dostaneme nějakou drobnost, abychom věděli, že na nás myslí, a stejně to oplácíme i my - občas koupím něco, co má manžel rád (olivy, čok. pralinky) nebo prostě uvařím dobrou večeři. Kytičku občas dostanu jen tak a je to moc milý 😉

blanka.k
22. feb 2010

Terka - no přesně můj M., on si koupí akorát boty a oblek, to si musí vyzkoušet, jinak prostě všenakupuju já, když se mu to nelíbí nebo je mu to malé, tak to jdu zas vrátit, le aby on šel do obchodu si něco vyzkoušet 😅 Peníze nějak neřeším, vzhledem k tomu, že M, platí celou hypotéku a pojistky, vím, že kdybych řekla, že nemám už ani korunu, tak by mi peníze kldině posílal, spíš mi jde o ten drobný dárek pro radost...

lucik...
22. feb 2010

Blani já taky nic nedostala a ani nedostávám 😀 Max. k vánocům koupil takový hezký obleček pro prcka, ale to byli vánoce no, sám od sebe nic nekoupí. On na to prostě není a já mu to nerada řikám protože to pak furt něco nosí, ale samotnýho ho to nenapadne 🙄

Jinak co se týká té váhy, tak mám teda taky představu že půjdu s porodky o dost kilo lehčí 😀 😀 Je to asi hodně individuální. Kamarádka nabrala 26kg a z porodky šla a měla o 15kg míň a druhá kamarádka má teď 2,5 měsíce starou holčičku a už je 3kg pod svou původní váhou, takže takhle si to taky vysnívám 😀 Ale když ne, tak se z toho taky nezhroutím samozřejmě, ale bylo by to milé 😀 😀 😀

zdenkapo
22. feb 2010

děkuju,no snad budeme moci být 2v1 do bepečné doby...

Terko
porodopis sepisují aspoň teda u nás sestry na šestinedělí,kde vypisují různé údaje- osobní nacionále tvé a otce, předchozí porody a děti, prodělané nemoci,operace a dají ti k podpisu různé papíry,že souhlasíš s případným zákrokem,kdyby nastaly komlikace při porodu a že souhlasíš,aby mohli zdravotníci nakukovat do tvých osobních údajů a tak... potřebuješ kartu pojišťovny , OP,oddací list atd. je lepší to sepsat takto předem,protože až pojedeš do porodky naostro,tak teda nebudeš mít náladu na birokracii a natož si pořádně přečíst,co podepisuješ....

Dárek za mimi
tak teda já za TOmáška po porodu dostala srdíčko ze žlutého zlata s bílým kamínkem na krk.... říká se,že by měla maminka dostat za dítě něco zlatého....

blanka.k
22. feb 2010

Jsem u pediatra dostala nějaké brožurky, aˇsi prý pročtu, obecně o těhu, a pak 2 o kojení a je tam o přibírání dle BMI:
18,5-20 .... 12,5-18kg
20-26 ... 11,5-16kg
nad 26.. 7-11,5kg 😉
A pak je tam i takový ten graf, a je tak torchu vyšší "norma" než ten co mám v albu z mé těhu průkazky. V 30tt je tam ideál kolem 9,5 kg 😉 , v mé průkajdě 8kg 😉

zdenkapo
22. feb 2010

tak to koukám,jak je můj manžel skvělej...
TOmáškovi kupuje i oblečení,když se mu něco líbí... Aničce koupil chvíli po tom ,co jsme se dozvěděli,že je to holčička růžové pidi body, k Vánocům krásnou asi 40cm látkovou panenku do postýlky a jak minulý čtvrtek přijel z toho Německa,tak dovezl oranžový bryndáček 🙂

xxx.klarka
22. feb 2010

blani, heh tak to můžu už přibrat jen 3,5kg, no na to jsem zvědavá. Já s ev tý tabulce v průkajdě nevyznám. 😠

doli1
22. feb 2010

porodopis je fakt na dlouho.já ještě vyplnovala statistiky no děs.aspon 2h na přijmu.ještě že jsem šla na vyvolání a ne ořímo na oříjem.během noci to dvě ani nesthli vypisovali až potom

blanka.k
22. feb 2010

Tady v porodnici chtějí vědět i zaměstnání otce, jeho nemoci,..., fakt jak dotazník do seznamky 😅 My půjdeme na ten kurz, kde se dozvíme podrobnosti co a jak možná už tento víkend nebo příští.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre