Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

ciknori
8. okt 2009

Jinak, co si pamatuju z školy, musíš minimálně 10hodin lačnět, potom přijdeš, odeberou ti krev, vypiješ roztok glukozy (asi75g hroznového cukru), hodinu poté ti odeberou krev a za další hodinu znovu.

doli1
8. okt 2009

pokud je vám víc jak 25 testy se musí jít je to už povinné.kámošky mi říkali že vypit to neni ani tak strašný ale vydržet ty dvě hodiny je děsný.já nedokážu vypit půl litru naráz to bude pro mě děs

doli1
8. okt 2009

25let tam má byt napsáno 😀

lucik...
8. okt 2009

No z tý cukrovky mám taky hrůzu ☹ Hlavně jak můžou nutit těhotnou nejíst 😀 A z toho roztoku se pobliju určitě 😔

dezyre
8. okt 2009

Já doufám, že když mi není 25 že by mi to dělat nemuseli 😀 😀 😀

terkajesterka
8. okt 2009

teda mně bylo při prvním těhotenství 28 a fakt jsem na to nešla. uvidíme, jestli teď půjdu ve 30 letech, ale myslím si, že ne.

z.lienka
8. okt 2009

no čo si ja pamätám keď som čakala malého, tak to bol riadny humus ani som to celé nedopila aj som to povedala sestričke. Proste to do mňa nešlo. Treba toho vypiť čo najviac na prvýkrát, lebo keď už prestaneš piť tak už sa k tomu ťažko donútiš. Vôbec sa neteším, že to budem musieť znovu absolvovať.

ciknori
8. okt 2009

Já myslím, že každý lékař má trochu jinou praxi, no uvidíme jak to bude hrotit ta moje 🙂

doli1
8. okt 2009

terko tak to máš divnou dr fakt se musí chodit.já u šimona tkay nemusela neměla jsem 25 ale holky co už měli tak všechny byli.kolem sebe mám ted dost miminek a všechny kámošky museli jít.

terkajesterka
8. okt 2009

tak je to asi doktor od doktora. Možná když je krize, tak šetří 😀 😀 😀 😀

terkajesterka
8. okt 2009

doli, to asi všechny chodíte k jednomu doktorovi, ne? 😉

lucik...
8. okt 2009

dezyre: mě taky není 25 a doktorka už mi oznámila že na to musim jít ve 20tt 😠

doli1
8. okt 2009

to rozhodně nechodíme ani jedna nechodí k tomu stejnému.dočetla jsem se že povinné to neni ale preventivně se posílají všechny těhotné matky od 25 let.

bramburka
8. okt 2009

holky, budte rady, ze ten test je, u prvniho ditete kamoska nebyla a mela tehu cukrovku, mala pak mela strasny problemy s ledvinama a byla i v nemocnici, u 2. ji to taky objevili, to pak srzela dietu, ta dieta je horší...
to vydrzite...

zu vim proc jsem to mela hranicni, ja teda vecer pred tim emla jeste dortika...v krvi to bylo dobre, ale v moči jsem mela cukr... 😉

terkajesterka
8. okt 2009

xeni, takže den před testem žádnej dortík ani čokošku? Sakryš..... 😅

lucik...
8. okt 2009

a sakra, já nechci žádnou dietu 😀

terkajesterka
8. okt 2009

tak něco veselejšího 😉 co budete mít dneska dobrého? 😵

zdenkapo
8. okt 2009

tak já byla na testech na cukrovku a měla jsem hraniční hodnoty a tak ke mne přistupovali jako že mám těhu cukrovku,ale asi to bylo tím,že jsem jedla hodně medu a ten se dlouho v krvi drží stejně jako čokoláda...
u nás posílá na cukrovku všechny maminy nad 25 let a že ji někdo nemá v prvním těhu neznamená,že ji nebude mít při druhém a naopak...

bramburka,musíš si dát do vyhledavače název toho screeningu a vyhledá ti to starší dotazy a v té podpovědi některé to tam dr, Koucký píše

bramburka
8. okt 2009

Terko, no největší trága 😀 😀 😀
Jo my jsme na dietě, mala smí jen rohlík, ted si dala pidi kus bananu, no tak ja mam jen polivku a ji jsem uvařila blaf polívku...ale zatím kakala naposledy v 4 rano, tak jsem happy. teplotu taky nema, to clovek nechape, jeste predevcirem mela 40 horečky...ty děti jsou úžasny, jak se rychle vzpamatují, ted jen cekame, zda to byla salmonela...

terkajesterka
8. okt 2009

brrrrr. to jsem nevěděla, tak snad bude Xenuška rychle ok.... já taky žasnu, když jeden den má teplotu a z postele bych ho nedostala a další den ráno jako by se nic nedělo.

terkajesterka
8. okt 2009

holky, myslíte, že je možný ve 12tt cítit pohyby? Fakte se mi včera zdálo, že něco cítím. U Jiříka jsem je cítila asi v 16tt, což je asi taky docela brzo, co? 😕

andelka
8. okt 2009

Tak koukám, že se probíraly odběry - dneska jsem taky na jedněch byla, vlastně poprvé co mi brali v těhu krev.Na screening, jednu zkumavku. No snad toho bude dost, protože mi při tom ta žilka praskla, prej ze strachu. Já to nesnáším moc dobře, odmalinka, ale teď už jsem tak dobrá, že chodím dobrovolně, i na preventivky, ale nebývá mi dobře, taky radši ležím, pak pomalu vstávám a nosím s sebou vodu. Na UTZ půjdu za 14 dní.

Všechny těhulky zdravím 🙂

mayocka
8. okt 2009

Ahojte! 😉 Ja idem zajtra na UTZ,doteraz som sa aj tesila ale odteraz mam nejake zvlastne pocity a uzkost a strach 😨 neviem no sa bojim co bude s tou mojou oblickou... ☹ viem ze je to pre babo nebezpecne ked mi hapruje co len jedna ☹
A tie testy na tych 5skumaviek to je aj na zistenie Dawnovho syndromu, co ja viem tak ja na to asi tiez pojdem mame s kamoskou rovnaku doki a ona je tiez tehu ☹

terkajesterka
8. okt 2009

andělko, vidíš, však ty si po těch všech odběrech v těhotenství ještě zvykneš a pak ti to třeba bude chybět. 😀

mně čeká hodně odběrů - myslím, že mi brali krev pravidelně skoro každou kontrolu, protože mám negativní RH faktor a to se prý musí hlídat, aby si tělo nevytvářelo protilátky. Takže mě to zase čeká znovu 😉 ale je mi to jedno, hlavně když to ohlídají. Stejně žasnu, co všechno už dneska ti doktoři dokážou odhalit.

dezyre
8. okt 2009

Terko.. tak já navážu na tu tvou předchozí otázku .. ta se mi fakt líbila.. já dnes budu mít dobrého na oběd květákovou polévku, rýžu a pečený kuře.. a jinak jsem ještě dnes nevylezla z postele.. tu dovču si fakt užíváááám 😀

lucik...
8. okt 2009

dezyre: neprovokuj 😠 😀 Já sem dnes jak přejetá válcem, chce se mi šííííííííleně spááááááát ☹

Terko: já nevím co dnes budu mít, ale doufám že něco dobrého.. 😉

mayocka
8. okt 2009

no napodobne 😠 dezy pockaj vsak ty budes v praci tiez ti napisem ake dobrotky papam domka 😝
tiez sa mi dnes chce riadne spat je teplo a ajked tu mam zimu vystupuje mi zase horucava do tvare dnes to tu bude len tak tak vydrzat...

lucik...
8. okt 2009

Holky, můžu se zeptat kolik vám je?? Asi tu sem totiž nejmladší 😀

mayocka
8. okt 2009

lucik : 21 😉 a tebe?

lucik...
8. okt 2009

may tak nic, mě 22 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre