Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

babara
10. mar 2010

yanika, tak at ses s doktorem spokojena, urcite to aspon cloveka uklidni 😉

Holky, vy mate zkusenost treba s porodemv klece nebo na zemi? Prej se ti doktori nechcou k vam shybat. Sestrenka rodila v Brandyse, uz pry citila mimco jak leze, ale nez se vysplhala na to kreslo, tak se ji zas zasunulo 😠
Prej v tech Horovicich nebo Neratovicich to ale jde, no mozna jen kdyz je vse ok a nemusi to porad kontrolovat

doli1
10. mar 2010

já třeba rodila skoro v sedě.normálně na křesle ale to vytvarovali do sedu.ještě židlička je dobrá jsem slyšela

pralinka25
10. mar 2010

inak premyslam nad nadstandardom. kazdy sa vyjadruje ze je lepsie byt na izbe s niekym, ale ked mna odradzaju na klasike jedni spolocne vecka a vraj otrasne sprchy pre celu chodbu.

nikkka
10. mar 2010

matpaj 16.4. by som mala nastupit na MD, ale este to nemam od doktora na papieri, mozno nakaze skor, uvidim za dva tyzdne mi ma dat papier..a dovolenku uz by som si mohla cerpat, ale sefka chce aby som tu bola do konca a ja trubka som jej to slubila, neviem povedat nie..ale rozmyslam, ze si zacnem aspon vikendy predlzovat...ze by som aspon vzdy v piatok bola doma..inak neviem co s tolkou dovolenkou..

nikkka
10. mar 2010

pralinka to som aj ja pocula, ze tie wc na chodbe a sprchy spolocne su o nicom, ale zase vraj ta to aspon prinuti sa prejst..ja si neviem zase predstavit, ze by som tam na tej izbe bola sama, ani navstevu tam nepustaju..

doli1
10. mar 2010

pralinka mě to taky všichni říkali aspon si pokecáš a někdo ti může poradit a můžu říct že právě spolubydlící mě nejvíc stresovali.byla jsem mladá 22 tak mě stále poučovali to nesmím tak se to nedělá atd.káždá tam prožívala svoji depku tak brečení bylo na denim pořádku a pokec byl málokdy.v noci jsi usnula jedno dítě na kojení pak další a další a ty jsi furt vzhůru protože stále se kojí přebaluje atd.o společných soc. ani nemluvim děs a hrůza.všude vložky a krev blééé už nikdy

pralinka25
10. mar 2010

no ja sa poznam ja mam problem so spolocnymi veckami. a po tom co som tam na tej prehliadke videla tu tlupu ciganov a predstavila som si s takou spolocne vecko ma uplne presla chut.
inak tie tri styri dni su zas neni tak dlho a za navstevou sa rada prejdem na chodbu. radsej za navstevou ako na vecko. a pri malom asi ani moc casu na samotu mat nebudem. ved doma s nim budem sama stale. len mi je luto tych prachov.

pralinka25
10. mar 2010

doli presne tak nad tym premyslam aj ja. ono moze byt super ked natrafis na super babu ale to nemusi byt. a natrafit na nejaku sliepku to by bolo asi este horsie ako samota. ved su telefony a keby mi hrabalo mam komu volat.

doli zas jedno plus pre nadstandard do mojej zbierky 🙂

nikkka
10. mar 2010

kolko to stoji v tt? tusim tisicka na noc? ale tam su iba dve tie izby alebo aj viac?

doli1
10. mar 2010

pěněz těch je mi taky líto zvlášt pokud bych měla jít do brna.to se musim přiznat že bych na to peníze neměla a musela bych na společný pokoj.vyškov má na výber tři cenové možnosti.nejmín je 500 to se dá.jsou teda společné soc.ještě s jednou maminou ale kámoška říkala že ju za celou dobu nepotkala ani jednou,návštěvy na pokojích kdykoliv,jidlo taky,pokoj moc pěkný ikdyž malí ale to nevadí neni potřeba velký.

pralinka25
10. mar 2010

zatial dve a robi sa tretia. a jedna je tam taka ze dvojpostelka ale s veckom a kupelkou. len ta sa zaplatit neda na tu treba mat stastie.
noc stoji 1000sk a prvy a posledny den sa rata ako jeden nie dva

pralinka25
10. mar 2010

doli za tych 500 by to bolo super. a s jednou by som sa o vecko v poho podelila. u vas je super ze tam za tebou mozu navstevy

nikkka
10. mar 2010

tak to by nebolo vela penazi..musim nad tym porozmyslat..
lenze musim mat stastie ci bude volna izba akebo nie...

pralinka25
10. mar 2010

to ano. ja som tak nad tym rozmyslala ze na prijime poviem ze ju chcem a uvidim co na to osud. ak mi bude sudena bude volna ak nie tak mam ist na klasiku 🙂
ale asi o nu poziadam uz som tak na 85% rozhodnuta.
mozno kym budeme rodit uz budu tri

lucik...
10. mar 2010

Ahoj holky 🙂

Byla jsem na krvi, jinak vše v pořádku. 29.3. nastupuji na MD a 6.4. jdu naposledy do poradny, pak už jen do porodnice 😀 Za 14dní sem nabrala 2,5kg, takže už mám nahoře 15,5 ☹ ☹ ☹

Jinak já budu rodit v Hořovicích a vím že tam ta možnost je vybrat si polohu ale copak já vim, jak se mi bude rodit nejlíp 😀 Dobré ale je že až do poslední chvíle můžete být ve vaně 😵 😵 😵 A pokoje mají 2lůžkové max. 3lůžkové a WC s koupelnou sou na každém pokoji... Nadstandart mají jednolůžkový. Návštěvy smí na všechny pokoje 😉

doli1
10. mar 2010

to štěstí musíme mít všichni.u nás je to taky tak kdo dřív přijde ten dřiv mele.pralinka 500 je fakt málo což je super.ta sprcha se záchodem se v poho přežijí,vše je ve dřevě,oblečení a vše tam je nic společné zněkym,přistup úplně jiný.televize,mikrlvlnka,konvice,přebalovák,vanička,váha.pokud jsi unavená dítě ti odvezou,návštěvy nemusíš mít na chodbě a kdykoliv během dne,jídlo na pokoj ne do společné jídelny, prostě super

lucik...
10. mar 2010

prali v těch hořovicích to normálně tak funguje, někdy se tě prý i sestra na příjmu zeptá, jestli chceš zamluvit nadstandart a normálně ti ho zamluví a až odrodíš tak tam jdeš 😉

pralinka25
10. mar 2010

tusim sa prestahujem do ciech. tu o veciach co pisete mozem len snivat 😅

doli1
10. mar 2010

lucik u nás se hned na přijmu ptají jestli chceš nadstandart a hned volají na šestinedělí jestli je něco volného a hned ho zamluví pokud je.nebo jsi v pořadníku a jak někoho pustí tak se tam můžeš odstěhovat.

jemrykka
10. mar 2010

ahojte 🙂 poctivo čítam, čo je nové, len som nemala čas nejako extra sa pripájať, stále ešte pracujem, ale už sa mi to krááti, len do konca marca!
Ja som mala naposledy malú tiež KP ale doktor povedal, že už má hlavičku naklonené , že by sa mohla posúvať dole..v piatok idem na poradnu tak uvidíme, či sa to zmenilo...
Ja by som nadštandart chcela, u nás je to 17 euro na noc tuším a tiež je to super, môžeš tam mať návštevy, je tam TV mikrovlnka, postielka, kreslo...je to pekné... len problém je ten že je len jedna izba takáta a ak tam už niekto bude tak smola.... tak budem dúfať, že bude volná ked tam budem🙂

lucik...
10. mar 2010

doli asi to tak bývá 😉
U nás teda mají televizi na všech pokojích, i těch obyč 😀 A je to tam 2roky po rekonstrukci, takže celkem nové 😵 😵 😵 A říkali že se jim jen jednou stalo, že museli odmítnout rodičku kvůli plnému stavu, takže většinou tam odrodí všechny

michalag
autor
10. mar 2010

Ahooojteeeee pisatelky 😀 😀 😀 ,

pralinka25
10. mar 2010

myslim ze vecko a kupelka na izbe by mali byt standard. keby toto bolo tak ostatne ma netrapi. ach jo. pomery ako v rusku

blanka.k
10. mar 2010

Taky chci 100% nadst. pokoj, jak na porod (500,-) tak na šestinedělí (1300,-). Na porodním je na jednom k dispozici vana, je veliký a nemá okna (nevím, proč, ale ty jeich obrovksý okna přes celou stěnu mě hrozně štvou), možná bych zkusila rodit na takovém tom sedacím pytly , ten mi přišel pohodlný, takový pololeh, polosed....
Doli - jsem včera malýho přechvílila, večer a v noci si hrál na kolotoč a furt se mi tam v břiše točil a prdelil 😅
Dneska je venku krásné sluníčko, asi v ruce přemáchnu novou deku, která bude sloužit jako výplň peřinky 😉

lucik...
10. mar 2010

prali co já vím, tak i v některých nemocnicích v praze není samozřejmostí WC a koupelna na pokoji.. Např. porodnice u Apolináře, která si hraje na hodně "slavnou a dobrou" má sociálky společné a pokud nemáš NDST tak se k tobě chovají jak kdybys byla nic..

blanka.k
10. mar 2010

Pralin - třeba tady v porodnici jsou u klasických poordních pokojů WC a sprchy společné kousek bokem přes chodbu 😅 To mi nepřijde moc super. 😅 Ještě nám PA říkala, ať si vezmeme župan, protože dostaneme košilku s holou prd...lí, tak abychom se necítily blbě, když budeme chodit na WC přes tu chodbu 😅 tak doufám, že ukořistím ten nadts. s vlastním zázemím.

michalag
autor
10. mar 2010

ja nadstandart neplanujem a pochybujem zeby som sa tam dostala 😝 , lebo je vzdy obsadeny, 4 dni nejako vydrzime a potom budeme uz doma aj s malickou a aspon nam nebude na izbe smutno a mozeme pokecat s babami na izbe

pralinka25
10. mar 2010

to je otras. no snad vnucata uz budu mat slusne podmienky. porodnu salu ani nadstandard nemame.
ja teda fajnovka nie som, ale toto je taka specialna prilezitost a budem vyorana asi zo vsetkeho tak to chcem mat aspon trosku prijemne.

blani ten moj ma zobudil o tretej tiez sa vrtel a boli sme straaaaaaaaaaaaaasne hladni 😀

antynka1
10. mar 2010

Já chci taky nadstandard, otázkou je jestli bude volný, bývá dost často obsazen....

nikkka
10. mar 2010

ale v tej vzdycharni je dufam wc a sprcha??? ved ked mi daju ten klistir ako mam preboha utekat cez celu chodbu na wc 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre