Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
13. mar 2010

Zdeni, ale mě děsí ta představa, že budu na hekárně třeba tři hodiny a sama ☹ Ale to, že to čekání je horší než ten porod mu samozřejmě říkat nebudu 😀 😀 😀 Stejně si myslím, že když už tam se mnou bude, tak možná ani neodejde na porod. Uvidím, do ničeho ho nenutím. Pokud bude chtít, budu ráda, pokud ne, tak zlobit se nebudu. Krom toho budu rodit v Ivančicích a tam se někdy odrodí už i v hekárně 😀 Ale fakt uvidím, třeba se nechá strhnout okamžikem a bude tam 😉

zdenkapo
13. mar 2010

Dez,no tak tři hodiny,to by si byla unikát,to teda přidej... já jela do porodly až po celé noci stahá až jsem je měla dvě hodiny pět minut a na hekárně dalších 10 hodin,než jsme šli na sál,ale u každého to je jiné.... mého manžu na hekárnu nepustili a nejsem si jistá,jestli bych ho tam chtěla a i teď o tom přemýšlim,na sál jo,ale tady je to takové děsné,i to vyšetření při kontrakci je ze všeho nejhorší a nejbolestivější... ještě uvidim,třeba ho tam stejnak nepustěj...

dezyre
13. mar 2010

Tak v těch Ivančicích může být se mnou úplně ceou tu dobu. Byla už jsem tam v porodce v konzultační den. Tam nám sestra všechno vysvětlila. Škoda, že jsme moc neviděli porodní sál ani hekárnu, protože se jim tam zrovna sešlo od rána asi 6 nebo 8 porodů. Ale co vím od kamošek a podle fotek tak ty hekárny mají krásně zařízený. Je tam postel, vana, míč, různý masážní pomůcky na záda, myslím, že tam i mají, nebo si můžeš donést nějakou třeba aroma lampu nebo něco takovýho, když tě to uklidní (je fakt, že když jsme tam byli na obhlídce, tak se tam chodbou linula nějaká taková vůně) .. Teda nevím jestli to třeba není všude, ale já jsem prostě zírala jak v Jiříkově vidění 😀 No a porod si potom můžeš vybrat mezi stoličkou a kozou anebo zkusti to a potom to, je to jen na tobě.. Kamošky i ta sestra tam o tom tak hezky vyprávěli, že se na ten porod dokonce i těším 😀 😀 😀 😀
Zdeni, nestraš mě takovýma hodinama 😅 Moje mamka mě rodila 30 hodin a u bráchy to měla strašně komplikovaný, že to šlo ráz na ráz a prý kdyby tam byl třeba jinej doktor nepřežila ona ani brácha, mamka měla zkaženou plodovku a bráchy vytáhli už modrýho. Samozřejmě císařem, ale je fakt, že jak jí to břicho fikly, tak jí ho fikly, jizva křivá hnusná jako prase, ale přežili oba .. Tak doufám, že porod není dědičná záležitost, teoreticky se nemám na co těšit, ale dočkat už se nemůžu 😀 😀 😀 😀 😀

antynka1
13. mar 2010

Krásné ránko,
Luciku - to jsi mě fakt pobavila, ty chlapy to prostě umí podat 🙂 To musím dát přečíst manžovi 🙂
Holky, budete některá kupovat klokanku? Já jí také budu chtít, ale vůbec nevím podle čeho vybírat? A jak je to u nich s podepřením hlavičky? Od kdy se v tom děti mohou nosit? A nemáte nějaký tip?

xxx.klarka
13. mar 2010

AHOJKY HOLKY,

dneska jsem si pospala. V noci mě hrozně bolelo břicho, nevím co to mělo být ☹ přišlo mi jakoby se malá otočila příčně a chtěla mi to břicho roztáhnout. To bylo hrozné, až se mi chtělo brečt bolestí. Tak jsem to ráno pěkně dospávala. 🙂

U nás hnusne, sice je to na nule, ale fučí tak studený vítr.

antynka1
13. mar 2010

U nás je taky pěkný fučák
Klárko - tak to tam malá asi opravdu dělala kolotoč 🙂

zdenkapo
13. mar 2010

Dez
no to tě nestrašim,to je moje zkušenost,třeba porodíš do hodiny 😉
u nás taky slibovali,jak může být manža celou dobu,ale hekárna je po 2 postelých-ani je neoddělujou plentou no prostě hrůza a člověk si připadá tak trapně.... takže manžu pustili až na sál...

lucik...
13. mar 2010

dobré ránko 😀
Sem ráda že se vám pobavila, já se tady smála jak blázen.. On než tam šel tak říká, doufám že tam přijde a já řikám že pochybuju, že mu pustili mimčo a mamču domů tak asi těžko no a pak přišel nadšenej že tam byl a hned vyprávěl 😀 😀 😀

Dezy tak to já zase doufám že porod je dědičný, protože moje mamka rodila mě i bráchu chviličku.. Za 2-3 hodky od příjezdu do porodnice jsme byli venku 😀 😀 😀

antynka1
13. mar 2010

V té porodce, kde chci rodit já žádné hekárny nejiu, jsi buď na pokoji nebo rovnou na sále
Tak jsem teď četla, že Klokanky jsou blbý a moc je nedopoučují pro malé mimi, no tak nevím..... Nevíte o tom některá něco?

xxx.klarka
13. mar 2010

lucik... obavám se že tohle fakt dědičný není 😀

anty, asi jo. To bylo něco ale.

aaadus
13. mar 2010

U nás ve fakultce jsou pokoje, které slouží zároveň jako hekárna i porodní sál, takže manžela nepustím ani na krok. Snad mu chudákovi nezpomenu nabalit svačinu a pití ať to s ním nesekne 😅

dezyre
13. mar 2010

Zdeni, tak to je blbý.. Já teda nevím jestli bych tam někoho chtěla mít. I když na druhou stranu kdoví jak to bude když budu rodit já, protože pokud budou mít moc porodů a málo místa tak nevím nevím.. Každopádně sestra říkala, že když mají hodně porodů, tak se to vždycky nějak udělalo 😀 😀 Ale ono na druhou stranu budu rodit v takové "rodinné" nemocnici. Není extra velká a není ani ve velkém městě. Ono v Brně by to bylo asi zase trochu jinak 😉
Třeba moje kamarádka, ta rodila teda ve 36 týdnu, ale povídala, že vlastně ju celou noc bolelo bříško jak na silnější menstruaci, ráno šla na gyndu, doktor jí píchl injekci, že když to nepřejde, ať přijde odpoledne, že vypíšou papír do porodnice, přišla odpoledne, vypsal papír, tak hned jeli s manželem do nemocnice, tam papír roztrhali, že to není porod, ale že to jsou jen poslíčci, nicméně začínala 36 týden, tak ju natočili rovnou na pásy a ejha, zjistili, že ono jo, že to je porod a do půl hodiny porodila maličkou (2.1 kg a 43 cm) zdravoučkou holčičku. A samozřejmě jí nástřih udělat museli, jak venkovní tak jakejsi vnitřní, kvůli tomu předčasnýmu porodu, že ty děti mají ještě hodně křehký hlavičky. A povídala, že nástřih v pohodě, že to vůbec necítila a hlavně to necítila ani po zašití. Tak takovej extrém. MOje druhá kamoška totiž nemohla po zašití ani sedět, nic prostě.

dezyre
13. mar 2010

Ady tak u nás v porodce zaplatíme 200,- za přítomnost manžela na hekárně a u porodu s tím, že dostane večeři, kafe a pití. Kamoš si to chválil, prý dostal řízek a salát a že tam měli hrozně pohodlný křeslo 😀 😀 😀 😀

dezyre
13. mar 2010

Chjo holky, jdu vařit, dnes se mi vůbec nechce. Budeme mít opečený brambory a mám tam naložený maso, tak ho oprasku na prudko. Dnes žádný vymýšlečky 😀 Odpoledne mám sraz s kámoškou, jdeme do Olympie posedět, pokecat a po obchodech, tak už se těším, ale ještě před tím ze sebe musím udělat člověka. Pozorujete to taky na sobě, nebo zas jen já, že teď už bývám jakási nateklá a i když se namaluju, tak si připadám otřesně a směšně a hlavně nehezky 😅 😅 , prostě, že to nejsem já. Ale na druhou stranu mě to vůbec nevadí...

zdenkapo
13. mar 2010

Dez
no právě,jak je víc porodů,otce nepustěj až na sál.... nástřich jsem kvůli těm kleštím měla taky vícevrstvý,ale dr. byl šikovný a seděla jsem na tom hned druhý den....

Anty
klokanky se skutečně nedoporučujou a já bych do toho teda prcka nedala,až bude sám sedět,protože v té klokance to dítě jakoby sedí a tlačí mu to na páteř,takže taky myslim,že to teda zdravé není... ale prodávají i klokanky,která se dají ze začátku nost naležato...
dobré jsou ty šátky měkké,kde v tom dítě přirozeně leží jako v bříšku... já mám Haipa Daipa,tak jsem zvědavá,zda to vůbec využiju,na TOmáška jsem neměla nic a ani bych to asi nevyužila,tak teď uvidíme...

bibi13
13. mar 2010

dezy, ja sa cítim podobne.. 😒

antynka1
13. mar 2010

Dezy, také se přídávám - mke-up nepomáhá a ještě ke všemu jsem samý béďar.........
Zdeni - to co más ty je ten babyvak ne? Zkusím o této problematice ještě něco zjistit. Ta klokanka je na prd - což mě zklamalo.....

antynka1
13. mar 2010

Tk jsem ještě koukala na ty klokanky a Zdenčo přivedla jsi mě na nápad, protože opravdu některé se dají nosit i tak, že je mimo v horizontální poloze. Tohle nošení je také blbé? Nevíte některá?

zdenkapo
13. mar 2010

Anty
jj to je babyvak bez zapínání a jsou na to dobré reference i od doktorů, můžeš načíst...http://haipa-daipa.com/product/baby-vak-bio/

zdenkapo
13. mar 2010

Anty
no pokud to mimčo v tom bude ležet,tak by to nemělo tolik vadit,ale stejně si myslim,že zdravější jsou ty vaky a šátky,v tom je to mimi jako v bříšku,nehledě,že do toho vaku dítě šoupneš rachleji a jdeš... do té klokanky soukáš nožička a pak se z toho i hůř vyndavá... ale každému vyhovuje něco jiného....

dezyre
13. mar 2010

Zdeni ten tvůj tip na vak je super, akorát mě napadá, že když je to podle velikostí, tak bych malýho musela nosit jen já, že? .. Protože třeba manžel mi už říkal před měsícem, že bychom si něco takovýho měli koupit, když pojedeme právě do obchodu, že ho klidně bude nosit, ať netaháme kočár a neotravujeme se v obchoďáku s autosedačkou..

dezyre
13. mar 2010

Holky tak problémy s pupínkama se mě naštěstí vyhnuly, ťuk, ťuk.. ale strašně mě nedrží vlasy. Ostříhala jsem si je na krátko a teď mi dorůstají, sice pěkně zhoustly, ale nejdou mršky vůbec upravit, někdy super a někdy otřes. Asi hormony 😢

antynka1
13. mar 2010

Asi díte půjde šoupnout hůř, ale asi to bude pevnější, zatím u mě vítězi tohle:
http://www.malvik.cz/Klokanky-krosny-134/klokan...

Příští víkend půjdu na veletrh - tak doufám, že to tam budou mít a až to uvidím na vlastní oči, tak se rozhodnu jesti klokanku nebo babyvak 🙂

zdenkapo
13. mar 2010

Anty
no právě,že je to pevné a dítě tam není ve fyziologické poloze jako v tom vaku,kde je zkroucené jako v bříšku,ale určitě to zkus a uvidíš co ti bude vyhovovat, taky jsem zvědavá,jestli ten vak využijeme...

Dez
no to záleží.... já třeba s manžou máme podobnou velikost- když vezmu v potaz že to vede přes prsa 😀 mám velikost L- prý se má objednat menší velikost,když si nejsi jistá,tak jsem zvědavá zda se do něj vejdu až s emi nalijou prsa,ale zase zhubnu jinde,tak snad jo 😉

antynka1
13. mar 2010

Na tom veletrhu bude mít zastoupení i ta firma Haipa daipa - tak to vyzkouším 🙂

mishah
13. mar 2010

Ahojky 🙂

holky, teda, vy jste mě úplně navnadily na ten veletrh, chystám se asi příští pátek tady na ten pražský (víkend je tam naprosto šílený, to jsme si vyzkoušeli na tom podzimním..)

ad klokanky: já jich zkoušela fakt několik, mimčo vzpřímeně se doporučuje nosit až od 4.měsíce a ne na dlouho. Osobně můžu doporučit bud šátek(ale u mě nezvítězil kvůli těm úvazům), pak ten baby vak (já mám od emitexu-dá se upravovat podle výšky postavy) a pak jsme koupili ergonomické nosítko, které se osvědčilo nejvíc🙂)(máme manducu,ale jsou i jiné:ergo, becco..) 😉

mishah
13. mar 2010

anty: tak to se možná potkáme 🙂 i když teda na podzim tam byla fakt hlava na hlavě, proto doufám,že když půjdu v pátek, bude to snesitelnější 😎

mishah
13. mar 2010

zdeni.vak vypadá dobře, se těším,až si to obhlídnu na veletrhu 😉 Je to supr, že tam má člověk všechno hezky na jednom místě a to i takové ty "vychytávky"na děti,které jsou většinou je na netu 🙂

antynka1
13. mar 2010

Misah - a ty jsi koušela klokanku s horizontální polohou?
Nemůže se rozhodnout mezi takovouto klokankou a babyvakem. Šátek nechci, neměla bych ho vázat......
A k tomu veletrhu - na www.malvik.cz si můžeš stáhnout vstupenku zdarma 🙂 Já už jí mám 🙂

mishah
13. mar 2010

anty:ne,tehdy byla snad jen nějaká od chicca,koukala jsem na ni v obchodě,ale moc mě to nenadchlo a hlavně se mi tam Lukášek dost špatně dával, takže jsem to vzdala..nosila jsem ho prvně, když měl 4 měsíce,a to jen nachvíli..měli jsem klokanku od jané-podle mě spíš problém těchto typů je, že pak z toho bolí prost záda, když je
mimís trochu těžší..právě, že těch ergonomických opravdu nebolí a děti tam mají správně posazené nožky.

JJ-já mám vstupenku z www.mamaja.cz 🙂 kupovali jsme tam tu manducu a tak mi chodí jejich nabídky 😉 vstupenky mi poslaly 😎Na ten podzimní stála jedna 150,-Kč...

Uvidíš, mrkni na diskuse a zkoukni to na veletrhu 😎Jinak kamarádka v tom mimivaku nosila i roční holčičku(ale pozor, bolí z toho záda,jak je to jednostranně zatížené..)Ta naše manduca je vhodná snad od narození,má nějakou zmenš.vložku,ale já se do toho asi pouštět budu zas tak až kolem 3-4 měsíců..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre