Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

simi.w
11. mar 2010

mishutka, to jsem si myslela

lucik, to se asi těšíš 😀

pheva, to jsem ještě neslyšela, že magnesko do konce těhu, tlumí to pak kontrakce, no nevím, ale třeba v 36. týdnu, už mi to připadá zbytečné

simi.w
11. mar 2010

mishutka, o to jde i mne, porodit a být už v klidu s dětmi doma, nesnáším nemocnice, je to depresivní 😢

nikkka
11. mar 2010

tak to chceme asi vsetky..
cim viac sa to blizi tak viac nad tym rozmyslam...uz sa mi aj snivat zacne..

doli1
11. mar 2010

aktuální fotečka bříška https://www.modrykonik.cz/_gallery/89624/89624_...

simi někde tě nechají odrodit KP a někde nee.záleží hodně na pánvy.já mám přiměřeně vody ale na otočení už nee podle dr.já mám hlavičku nahoře a spíše na boku malá sedí v pánvy ale jak bych to řekla jen jednou půlečkou zadečku.dr říkal že budem doufat že se dotočí a sedne si pořádně.v šikmé poloze je nenechává rodit přirozeně jedině CS.

mishutka
11. mar 2010

Mě se zdají nesmysli, ale o prckovi nic 🙂
Já jsem byla jakžtakž v klidu dokud jsem neviděla tu porodnici...Už tak klidná nejsem, když si představím tak hekat před cizími lidmi 😅

Bratranci se narodil minulý týden syn v Havířově a přítelkyni nechali pěkně vytrpět 🤐

andelka
11. mar 2010

Holky vy jste nějak v předstihu 😅 Mně začíná předporodní kurz až 29.3. a v rámci toho bude i prohlídka sálu, pokud to chápu správně. Já jsem nikdy v nemocnici nebyla, jako návštěva nebo na nějaké vyšetření jen tadym kde chci rodit, je to moje spádová, tak snad i při babyboomu nebude problém. Manžela chci u sebe celou dobu (jako na wc se mnou nemusí, ale jinak to snad zvládnem všechno spolu).

No, na kontrolu jdu až v úterý, ale myslím si, že je mrně pořád zadečkem dolů a asi i v šikmé poloze. Tuším, že hlavičku má u pravého boku a nožky vlevo dole. 😒 Kočičí hřbety a zadek nahoru dělám taky, baterku ještě ne, ale asi na ni taky dojde.
Jinak dneska jsem stoupla na váhu a koukám, že jsem úspěšně pokořila 70kg hranici. Doufám, že to za těch 8 týdnů nevyleze až moc nahoru, to bych byla při 160kg jak velrybka. 😅 Od minulé poradny jsem přibrala něco malinko přes kilo, doufám, že se to usazuje hlavně na miminku a ne na mojem zadku 😅

xxx.klarka
11. mar 2010

doli, ty máš malinké bříško 😵

Já na předporodní kurz ani nejdu, segra co chodí s přítelem, tak jeho mamka dělá v porodnici zdravotní sestru tak mi to segra u ní domluví a půjdeme se podívat do porodky a říkala mi, že mi i sepíše co sebou mám mít a tak 🙂

lucik...
11. mar 2010

andel já za chvíli pokořím 80kg hranici 😀 Z toho mam panickou hrůzu 😀 😀 😀 Výchozí váha 62 a teď 77,5.. Šííííííííííííííílenost 😀 😀 😀

mishutka
11. mar 2010

adelka:tak to jsi na tom dobře, já mám obavy, že pokořím 100 kg 😢 Mě nepřijde, že bych byla tlustá akorát do ničeho nevlezu 😝

xxx.klarka
11. mar 2010

Já též už pokořila svou hranici i přes to že večer jím jen zeleninu a nepřejídám se, a váha jde stejně nahoru sama o sobě. Mou hranici radši ani nebudu zmiňovat 😒

nikkka
11. mar 2010

ja som pribrala iba 4kg 🙂 tak sa mi to paci...

lucik...
11. mar 2010

nikka to by se mi taky pacilo 😀

Kolik můžu přibrat za těch 8 týdnu? Doufám že ne 10kilo 😀

mishutka
11. mar 2010

Můj začátek byl 74 kg 😝 a měřím +- 170cm 😉
Nejvíc mě štve, že kalhoty a kraťasy co jsem sundala i zaple, teď sotva navleču, ale o zapínání ani si můžu nechat zdát 😔
Já chtěla jet z porodky v nějakých normalních věcech a neeeeeee zase těhu hadry 😢

xxx.klarka
11. mar 2010

I mě by se to páčilo. 😀

nikkka
11. mar 2010

ale ja som pribrala pred tehotenstvom, takze to je asi to iste...len teda nebolo to priberanie v tak kratkom case..ale ja dufam, ze po porode sa vratim na velkost 38-40..

lucik...
11. mar 2010

nikko no já taky měla vždycky 38.. - kalhoty a vršek 36/38.. Teď mám kalhoty některé těhu 38 (ale do svých původních se nevlezu, zajímavé 😀 ) a některé 40.. Tak doufám že za těch 8 týdnů nevylezu na 42 😀

nikkka
11. mar 2010

tak to ja mam teraz nohavice 44 😒 a od pasa hore 40..ja uz dufam, ze takto ako som uz zostanem, nechcem kupovat dalsie oblecenie na par tyzdnov..

lucik...
11. mar 2010

nikko to taky doufám.. Pak totiž doufám že o tu jednu velikost míň se dolu dostanu hned... 😀 😀 😀

babara
11. mar 2010

To ja uz nepribiram tak moc, nejhorsi to bylo asi do toho 30tt, kilco tydne. Ja mam hranici jako minule tehu neprekrocit 70, ale myslim, ze vic jak minule to nebude, protoze vychozi vaha byla malinko nizsi a jeste sem zhubla pro nevolnostech. Ale tusim jak jsem prenasela, tak mi teda za ty 2tydny vyrost bruch hodne. Ted prenaset aspon nebudu.

mishutka
11. mar 2010

Holky, vaše starosti bych chtěla mít 😀 Já budu ráda když se vlezu do starých věcí nebo padne porodné na novou kolekci 😀

simi.w
11. mar 2010

doli, máš malé bříško 😀

vím, že polohu KP někde nechávají odrodit normálně a někde ne, ale stejně bych chtěla CS
a proč, když máš přiměřeně vody, že je malá šance na otočení ? mě dr. říkal, ta pravděpodobnost je velká, že se mimi pořád natáčí, i když mě se zdá, že tu hlavičku cítím v boku už pěkně dlouho a pořád na stejném místě, takže nevím nevím

lucik...
11. mar 2010

babar a kolik si doteď přibrala?? Si vážila 50kg vid 😀 Já za posledních 14dní přibrala 2,5kg.. A to sem myslela že do 30tt to bylo nejhorší..

mishutka
11. mar 2010

Dneska mi přišla nem. tak to můžu roztočit 😀

babara
11. mar 2010

lucik,,, vychozi vaha byla tusim 52, asi 3 jsem zhubla, takze bud 12 nebo 15, si vyber 🙂

simi, ja mam mimi taky tak, sikmo vlevo pod srdcem je hlavicka, doufam, ze se jeste otoci jako Hynecek.

mishutka
11. mar 2010

Dívala jsem se do průkazky a skoro co měsíc 4 kg nahoře 😝 tak tomu říkám maras 😅

doli1
11. mar 2010

simi protože podle dr tam místo neni a hlavně už je sedlá v panvy nahmatal zadeček.musela by vylést s pánve otočit se a zas si sednout a to se asi nestane ale mohla by se aspon dotočit.pokud nemáš prcka v pánvy tak se ti ještě může otočit času mají.
já KP rodit nechci raději plánovaný CS

medan29
11. mar 2010

simi.w:prohlídka porodnice bude příští týden v pátek, tak jsme zvědavá

zdenkapo
11. mar 2010

tak žemlovka se peče 😀 už mám na ní chuť...

Hořčík
tak jsem snížila na 3x1tbl a ještě tak týden dva ho brát asi budu a postupně snížim...

Maliník a lněné semínko
začnu brát teda tak po poradně příští týden...

Simi
s tou plodovkou jsem to psala já,že mám málo

Doli
tak snad se Eliška ještě otočí,ikdyž malá šance,přeci jenom tu je.... a taky bych asi spíš chtěla CS,než rodit KP ☹

babara
11. mar 2010

no vida, 34tt uz jsem, musim zacit pomalu s tim malinikem a lnenym seminkem, i kdyz nevim, zda to vyuziju 🙂 ale kdyz uz to mam... to epi-no uz kupovat nebudu, jen zkusim masaz hraze.

zdenkapo
11. mar 2010

Simi
tak s tím magnézkem mi řekla moje gyn. v prním těhu i teď,že ho mám brát až do porodu v dávkách 3x2 tbl., že to i zlepšuje průchod krve placentou... poprvé jsem tak činila a teĎ tak do 36tt,pak ho vysadim,tak uvidim zda to má nějaký vliv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre