Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

yanika
1. feb 2011

@nice202: tie burizóny sú fajn nápad, vyskúšam.. a rybku si urobila ako? Len tak na vode udusila?
Maťko papá parádne, len to nechcem zakríknuť, lebo práve tým že mu začalo vadiť to mlieko, tak som prvý krát zažila, že odmietol jesť.... Možno budem musieť zmeniť aj UM... uvidíme...

nice202
1. feb 2011

@yanika rybku som najprv osmazila jemne na panvici bez tuku a potom som ju dala zapiect do misky, navrch som dala uduseny spenat. toto je fakt dobre, jedli sme to aj my so zemiakmi.

jojina11
1. feb 2011

ahojte dievčatá, nebola som tu dlhšie,dúfam, že mi to odpustíte, malej už asi konečne pôjdu zuby.dúfam, že som to nezakríkla, nespali sme už 4 noci a aj cez deň je to bieda, kaká do každej plienky a umrnčaná až hrôza

yanika
1. feb 2011

@nice202: to znie dobre, mňamka, vyskúšame..
@jojina11: Maťko má tiež stále viac uší ako zubov 🙂 Synovec mal prvý zúbok až v 13mesiacoch...

jojina11
1. feb 2011

@yanika no hádam sa to už pustí, je strašne umrnčaná a nijako nie je dobre

sandrik
1. feb 2011

ahoj dievcata, vezmete nas este do partie? 😉 Maxik sa narodil 6. maja a aby som bola aktualna, dnes ma dva zubky, lezie uz aj dopredu, ale stale rad aj dozadu...obzvlast rad skusa stojku s jednou nozickou na zemi a je veeelmi stastny, ked mu tlieskame 🙂, z papania nas trochu boli hlava, lebo napriek kazdodennemu vymyslaniu a snazeniu sa tvari, ze je to otras a najradsej by mliecko 🙂

ica9
1. feb 2011

@jojina11 My sme vcera objavili este len 2 zub 😉 Takze v pohode to dobehnete 🙂
@nice202 A aku rybu si robila?

nice202
1. feb 2011

@ica9 ahoj, robila som pangasiusa a mam ho zas vybrateho, ze ho zajtra spravim

ica9
1. feb 2011

@nice202 Fuha, dobry napad. A mozu aj nejake ine ryby?Asi len sladkovodne...

nice202
1. feb 2011

@ica9 mozu ine ryby, ryba je vyborny zdroj jodu. nejaku tresku, file. kapra, pstruha, zubaca asi velmi nie, kedze maju dost kosti.

nice202
1. feb 2011

Vlastne mne poriadne obed zjedla len tu rybu a zemiaky s mrkvou, maslom a petrzlenovou vnatou. sladke vobec nechce jest. este spapa tak kukuricne chrumky. chlebik s vajickovou natierkou, tak zopar kuskov, aj to ju musim pri jedeni vsemozne zabavat, lebo hned mi zdrha. vsetko je zaujimavejsie ako jedenie. kedze uz chodi okolo vsetkeho

ica9
1. feb 2011

@nice202 Musime vyskusat. Nastastie nemame problem s jedenim. Zje skutocne vsetko 😅

zuzana39
2. feb 2011

@nice202 možem sa spýtať ako robíš tu vajíčkovú pomazanku 😉 len vymiešaš žltko s maslom?náš malý moc nechce teraz papať,tak chcem skúsiť niečo nové.

nice202
2. feb 2011

@zuzana39 veru, presne tak to robim. 😉 zltky aspon z troch vajec, masielko, trosku to prisolim. velmi jemne. a dam na to petrzlenovu vnat posekanu.

zuzana39
2. feb 2011

@nice202 dakujem,skúsim 🙂

sandrik
2. feb 2011

dievcata, mozem sa opytat, ake maslo pouzivate? ...nasa doktorka hovori, ze nemam davat velmi zivocisne tuky, ale chcela by som to aspon trochu dochutit 🙂

jojina11
2. feb 2011

@sandrik no neviem ako ostatné , ale ja používam klasické maslo, žiadne odtučnené ani náhrady s chuťou masla,

nice202
2. feb 2011

@sandrik normalne, klasicke maslo pouzivam, aj olej, ale vacsinou bodliakovy alebo repkovy. olivovy nie, ja ho nemam rada a aj mi smrdi, takze nebudem davat dcere nic, co mne samej nerobi dobre.

lenka268
2. feb 2011

Ahoojte, vidim ze sa tu rozputala fajn debata o papani, ja tiez vymyslam, kombinujem, stale mam pocit ze by mal Danko papat aj nieco ine ale papa tak podobne co aj pisete vy, takze myslim ze je to ok. Opat sme mali sopliky, tusim pravidelne kazdy mesiac, uz je ale par dni bez, tak som rada, tentokrat som neodstavala s vysavacom 😒 , cely sa trase ked uz zapinam vysavac , ani nebolo treba mal taky riedky soplik. Konecne sedime, za posledny tyzden zacal dost vymyslat, pekne sa stavia aj ja nozky, moc sa mu dlho nechcelo, teraz si pekne hupka ked ho drzim pod pazusky 😀 . Zubkov stale rovnako sest kusov. Novy na obzore nevidim.

@jojina11 co mate nove? uz si tu tiez dlho nebola ved ani ja 😔

sandrik
2. feb 2011

@jojina11
@nice202 dakujem za info, tiez som dnes dala orig. masielko na pangasa a zemiaky a spapali sme az 10 lyziciek, co je pre nas uspech preveliky 🙂 .....inak v nejakej mudrej knizke som citala, ze ked sa dava mrkvicka, je dobre pridat za lyzicku rastlinneho oleja, aby sa lepsie v tele viazal betakaroten 🙂

jojina11
3. feb 2011

@lenka268 ahoj, no my ešte zuby stále nemáme, ale špekulant je to teda veľký, sedíme, ale nelozíme, aj ked náznaky by aj boli, len ručičky sú slabé, ale liepať sa na postieľku a postaviť sa to jej ide a musím už dávať veľký pozor , aby sa neudrela, ked sedí vedľa mňa , tal si veľakrát zmyslí a driape sa cezomňa kadetade. No vidím, že si ešte užijem 😀 som zabudla , ako to bolo , ked boli chalani malí 😀

nice202
3. feb 2011

@sandrik ano, treba davat olej, alebo maslo, pretoze aj vitaminy sa viazu na tuky. 🙂 konecne som dnes zistila co je to hap hap, predsa ťap ťap 😀

natalianr
3. feb 2011

@nice202 pomazanka bola tak dobra ze co nespapal maly som pekne doladovala ja 😀 dakujem za inspiraciu, vobec ma vajickova nenapadla 😅

pipussa
3. feb 2011

kocky
kolko mlieka ma vypit 8mesacne dieta ???? ( ked je na UM od narodenia) a teda ma uz aj prikrmy v plnej davke

lenka268
4. feb 2011

@pipussa ahoj ja malemu davam Nutrilon tam je napisane 750 ml, my sa zdaleka k tomu nepriblizujeme 😨 , citala som ze staci aj 500 ml na den , tiez u nas maledy hrozi, ako mi zacal papavat od 5 mesiacov prikrmy tak mlieko iba v noci ked je v polospanku vtedy mu to nevadi, trocha sa rozbehol pred par tyzdnami aj cez den ale dostal sopliky tak sme boli tam kde predtym, tak teraz papa uz iba v noci co by mal spat ja som rada ze spapa mlieko. Papa o jednej 200ml a potom okolo piatej siestej opat 200, a ked ma dobry den tak cez den, skor vecer takych 120, to je vsetko,

nice202
4. feb 2011

@natalianr to som rada, ze chutilo 🙂

nice202
4. feb 2011

dnes som zas robila syrovu pomazanku, lebo jogurty a kase nechce vobec 😒

lenka268
5. feb 2011

@jojina11 ahoj ani Danko este nelozi, snazi sa ale velmi, toci sa dokola to mu ide, 😉 tiez uz riadne vymysla, chcem sa spytat do behaku Vladku davas? alebo budes alebo nie?, ja som sa nakoniec rozhodla a kupila som ho, vela som pocula ze sa nema davat, ale niektore kamaratky davaju, tak neviem ako aj ostatne maminy ci davaju. Byva tam ale velmi kratko moc ho to nebavi, ma taky s hracim panelom tak si pusta zvieratka, to sa mu paci. Ide zatial do zadu, do predu trocha.

ica9
5. feb 2011

@lenka268 Nasa bambula sa uz plazi vo velkom. Da sa na styri,ale este stale nestvornozkuje. Kyve sa dopredu dozadu-kusok sa pohne a potom sa rozplasti ako taka zaba 😀 Ak Ti mozem poradit, behaku sa radsej vyhni. Tak isto ako pasivne posadzanie, aj behak moze narobit vela skody 😒 Nasla som na nete zaujimavy clanok-urcite doporucujem precitat
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2550/pr...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre