Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lenka268
9. nov 2010

@lolita.9991 ahoj, ja som pisala vyssie o sedeni, Dankovi sa moc nechce, niekedy sa taha do sedu ale malokedy, Tiez som ho posadila na postel a isiel do predu stale si nohy chyta, nevydrzi pekne sediet.
Aj tak si myslim ze je to v poriadku, maju este cas podla mna. Sami vedia kedy si sadkaju. Musia byt na to pevny.

lolita.9991
9. nov 2010

@lenka268 a uz davas aj nejake prikrmy?

jojina11
9. nov 2010

@katusradus KAtka mám physiomer aj odsávačku na vysávač, physiomer je dobrý, lebo je to spray, hej je to izotonická morská voda,o to lepšia manipulácia a môže sa dávať ako každodenná hygiena nosa,uvoľní soplíky a dajú sa lepšie vytiahnuť, dávala som jej pred každým kŕmením , Nasivin soft, pre takéto bábätká, doktorka povedala najviac 5 dní tak mi ostal ,Vladka mala soplíky od narodenia, ale to bolo skôr z mliečka, mala skrytý reflux, všetko jej to chrčalo, mala som strach, ale to už prešlo, s tou odsávačkou som spokojná, máme vysávač s redukciou výkonu taký obyčajný, tak ja som si to dávala na najslabšie a určite som jej vytiahla aj to, čo by som inak nemala šancu, ale Vladka odvtedy ked počuje vysávač, tak strach v očiach, že či náhodou zasa neidem s odsávačkou
@lolita.9991 moja Vladka už má pol roka a sama ešte nesedí, tiež ju ešte ťahá dopredu, vždy sa smejeme, že má rozum v čele ,.a preto, ju to tak ťahá 😀

@lenka268- lenka tie pliebnky sa volajú asi BABY love alebo tak nejako , sú to DM kácke plienky, mamičky čo ichpoužívajú si ich chvália, inak aj ja mám kartičku DM a tiež pri nákupoch zbieram vody, majú všliae zľavy, ale do ZM chodím málo , ja dávam tiež už dvojku mlieko, jednotku sme mali Hipp a bola som veľmi spokojná, len to sú 300 g balenia a vydržali mi tak tri dni no a kedže sa mi môj muž ponúkol, že on mi bude nosiť z NR, tak som súhlasila, tak priniesol dvojku Bebu, malá ale hnačkovala, aj ked vypila 200 a bola spokojná, vrátili sme sa k Hippu , a je pokoj, takže máme Hipp plus probiotik+ praebiotik2, včera mi priniesol z roboty/ ževraj zapojil do nákupu kolegyňu. lebo nestíhal kôli učeniu/ TAK V nr KúPILI o 1€ /kRabicu lacnejšie ako v ZM,
baby dnes som dala malej prvý krát do jabĺčka ja piškotky, a spapkala len pozerala, že to nie je až také hladučké, sem tam bola malá hrudka, teráz odfukuje a ja som sem zbehla pozrieť, čo je nové, obed pre ňu sa mi varí, ohník v kachliach pukoce, normálne romantika

lenka268
9. nov 2010

@jojina11 Ano tak sa volaju, tiez nemam blizsko tento obchod aby som tam chodila, a som aj ja zvedava ako mi tu dvojku bude jest, lebo sestricka u doktorky mi hovorila aby som sa moc s tym neponahlala ze to ma ine zlozenie ta dvojka. Ved este dopije to co ma a zacnem davat aj ked to bude skor aj bude mat 6 mesiacov.

lenka268
9. nov 2010

@lolita.9991 davam, asi mesiac mrkva, zemiak, brokolica, karfiol, uz tyzden davam aj s maskom. Dnes som uvarila prvykrat cukinu s mrkvou a kalerabom a dala som zltok namiesto masa ale neviem moc mu to nechutilo. Podla mna to nebolo tym zltkom dala som len polovicu prvykrat ale tou cukinou bolo to take cele nejake horke, vobec nechcel, aj plakal tak som mu dala caj a teraz zaspal.
Inak zo zaciatku mi viac papaval tu zeleninu, s lyzickou sa naucil Danko pekne papat ale teraz zacal nejak strajkovat neviem cim to moze byt. Spapa len malo.
Tebe ako ako papa Karinka a co jej davas?.

nice202
9. nov 2010

ahojte, uz sedia vase deticky?

nice202
9. nov 2010

jaj, ci to ste uz rozoberali 🙂

katusradus
9. nov 2010

@jojina11 tak teda kupim ten physiomer a dokedy treba dávať kvapky vigantol a kanavit? my ideme do poradni až o mesiac,tak sa pýtam vás...

jojina11
10. nov 2010

@katusradus kanavit len pokým kojíš, len kojíš, ak už papá aj niečo iné tak už netreba, a vigantol asi do roka, alebo dvoch, aj mi to hovorila, ale ja som na to už zabudla, ked sa budem blížiť k roku tak sa na to ešte spýtam, teraz to neriešim

lolita.9991
10. nov 2010

@nice202 nesedi moja,furt sa naklana dopredu,ale tak par sekund vydrzi sedkat aj sama

@lenka268 ako ja kojim neviem ako ty,ale tak davam jej mrkvicku, zemiacik,jablcko a banan,ine som neskusala masko a inu zeleninku az po pol roku,teraz nech si zvykne na toto,mne tiez papa s lyzickou,len niekedy strajkuje
vecer je davam kasu
koloko ma tvoj maly kg?my ideme dnes na poradnu ale mala ma 9kg,baculka moja

lenka268
10. nov 2010

@lolita.9991 ja nekojim tak som zacala davat skor prikrmy, vcera som mu dala na olovrant jablko, som ho kratko povarila
bolo aj sladke a ako sa maly tvaril tak to bola parada 😀, zjedol mozno pol lyzicky az sa triasol a tie ksichtiky , no nechutilo mu to neviem co teda ake ovocie skusim a ten banan davas taky roztlaceny a chuti malej? , skusila by som potom teda banan, ale este to nemozem vzdavat s tym jablkom ved si musi zvyknut. My ideme na poradnu na buduci tyzden, tiez som zvedava kolko vazi, naposledy sme boli v polovici oktobra ale to tam nebola dr tak ho len sestricka zaockovala a nevazila ho. Naposledy ked ho vazili to bolo niekedy v septembri a mal 8080g.. Muz sa s malym vazil min. tyzden a tiez nam to tak vychadza okolo 10 kg to uz bude urcite. Danko mal 4430 ked sa narodil, bol velky.

lenka268
10. nov 2010

@nice202 no ja som sa uz pytala lebo moj Danielko teda este moc nesedi. Ani sa mu teda nechce, tvoja mala ako?

nice202
10. nov 2010

@lenka268 ahoj, no tak vobec nesedi. ked ju chytim za rucky pekne sa pritiahne, ale sama to nie. to padne dopredu, alebo na stranu. otaca sa hore dole, aj pokusy o plazenie tu su. vie urobit baram baram buc a ukazat očko, nosik, pusinku. ja by som ju uz chcela davat do stolicky na krmenie, ale to sa nemoze pokial nesedi. myslim.

lenka268
10. nov 2010

@nice202 tak to je sikovna ked vie ukazajt kde ma ocko, pusinku, dost skoro 😉 , Danko vie tiez baram baram buc 😀 , ale ocko ukazat tak to som s nim este nejak nepreberala 😉 , Ked poviem meno nasho psa tak oci vyvali a pozera na zem takze aj to si zapamatal, a tu stolicku tiez som rozmyslala ze by som ho tam uz supla aby pekne sedel ked papa, ale este ma cas, nech sa nauci troska sediet sam aby sa tam negulal zo strany na stranu

nice202
10. nov 2010

@lenka268 aj tvoj je sikovny, ked na psa reaguje, moja si ine zvieratka nevsima a to moji rodicia maju tiez psa. nas pes sa malej dokonca boji 😀 to som jej kazdy den hovorila, co kde mame a potom som jej to hned na sebe ukazala a teraz je to najvacsia atrakcia, ked niekto pride, malej sa spytaju, ze" kde je pusinka a nosik" no a mala hned chyta s tymi malymi ruckami 🙂

diana23
11. nov 2010

@nice202 Ahoj, no to je sikovna🙂moja dviha hlavku tak po lopatky, ale dalej nevladze, pritiahne sa len za rucicky, potom ju kyve🙂 .z chrbatika na brusko sa prevaluje o 106, a potom sa rozculuje, ze co teraz🙂babatka by mali same sediet az v 7.,8. mesiaci, tak si myslim, ze je to ok.
no a sediet v stolicke si nase sidlo neviem predstavit, asi by to nekoncilo dobre, ona sa stale kruti, vrti, rucickami rozhaduje, neviem ako by som jej trafila jedlo do ust. to este ma urcite cas🙂

inak z tej tuhej stravy som nejaka popletena, dokina mi tvrdi nieco ine, kadeco sa kadetade pise. uz davate na desiatu babatkam ovocie (som si precitala🙂a kombinujete ho?alebo len jeden druh?niekto pisal, ze primiesa aj piskotky,ale to asi az ked je zvyknute na ovocie, alebo nie?
a kasu mam zo zaciatku davat len jeden druh alebo striedat?mozem kombinovat napr. aj inu znacku?
a cim mam zacat najskor ovocie a potom po par dnoch pridat kasu?🙂

lenka268
11. nov 2010

@diana23 Ahoj, ja to robim takto, tiez neviem ci je to v spravnom poradi 😀 ale zacala som tak a zatial je to dufam ok,
asi tri tyzdne len zeleninu, pridavala som postupne zeleniny, potom som pridala maso so zeleninou, a na veceru ryzovu kasu ked zje vsetko uz mlieko nedavam. Myslim ze kasu nemusis kupovat tej istej znacky ako mlieko, ja kupujem aj kasu aj mlieko rovanke, ovocie som zacala davat vtedy ako maso, ale nedavam na desiatu, nejako to tam zatial neviem vsunut, ked papa o deviatej mlieko tak potom mi zaspi a potom uz papa okolo obeda to maso. Tak davam ovocie medzi 15 - 17 hod poobede ( okolo tretej pije mlieko a asi za hod a pol po mlieku ) , ale to naozaj len ze na ochutnanie, este ovocim nenahradzujem mlieko, pretoze mi jablka vobec nechce ci uvarim alebo surove, trase sa s toho, vcera som dala banan, to uz bolo lepsie a dnes mu dam do toho banana trocha marina keksu. No a vecer tu kasu ryzovu. No a v noci sa snazim davat mu caj lebo papa aj dva krat mlieko a zda sa mi to uz dost. Ale tuto noc som musela dat mlieko lebo nechcel zaspat. A citala som ze sa maju pomaly znizovat davky mlieka az nakoniec sa nema dat nic, takze s tym cajom som to trocha urychlila 😔

lenka268
11. nov 2010

@diana23 este som zabudla k tomu masu, raz do tyzdna zltok na miesto masa ale ved to vsetky tak davame, no a stale rozmyslam co mu spravim na obed aby nemal stale to iste, tak vymyslam a kombinujem ako sa da 😉

nice202
11. nov 2010

ahojte, len na skok 🙂 ja som malej vcera urobila brokolicove cestoviny s troskou mlieka a olivovym olejom, chutilo to dokonca aj mne 😉

jojina11
11. nov 2010

@nice202 a aké cestoviny si použila?
ked som doktorke spomenula brokolicu , hovorila, že čo s ňou všetky máme a čo sa toľko ponáhľame, že je na to čas.tak neviem ako to myslela, keď všade sa píše , že sa môže dávať

nice202
11. nov 2010

@jojina11 ahoj, ja som si v stanku kupila taky casopis Výživa detí od narodenia do školského veku, Mama a ja a tam je plno receptov a brokolica spominana stale. brokolica je druh zeleniny nealergizujucej. je vhodna od zaciatku prikrmov. cestoviny normalne, treba zavadzat lepok, "deti ktore su ciastocne dojcene a prikrmovane pociatocnym um, podavame lepok po ukoncenom 4. mesiaci najlepsie medzi 5. až 7. mesiacom, využijúc ochranu dojčenia" (fu, to bol doslovny prepis z tej brozury a moj pripad). chlieb ani ine pecivo jej nedavam, na to ma casu dost, ale cestovinky 5-6 som jej dala prvy krat. nic z toho nema. mi v rodine nemame ziadne alergie, pochybujem, ze ona by mala, alebo dajaku celiakiu . p

jovana100
11. nov 2010

ahojte, dlho som tu nebola...Chodím do školy, takže mám toho až až 😠 Odsávačku na vysávač máme aj my a je to výborná pomoc. Máme regulovateľný vysávač a aj ked som dala na najsilnejšie tak odsávačka ťahala stále rovnako. Ja malému dávam banán( ten spapá aj cely), hruška mu veľmi chutí a jablko tiež zje. Zemiak mu rozrábam s mlieko- najskôr ho od toho naťahovalo teraz už v pohode. Žltok tiež robím s mliečkom a to mu chutí, a mäsové príkrmy mu kupujem, lebo sa mi to nedalo dobre rozmixovať. Dnes mal kuracie masko s mrvkvou, zelerom a hráškom a chutilo mu. Čaj zo začiatku nechcel, ale som sa nevzdala a teraz sa pekne napije. Muž mu kupil nejaký v Tescu volá sa Sunárek malinový. Plienky ja kupujem v Lidli..za 8€ Toujours 🙂 Malý ešte nesedí sám, trošku vydrží, ked ho posadím na sedačku, že ho idem odfotiť, ale potom sa vyvráti do boku 😀 Dávate aj vy už detičkám cestoviny? Môžu lepok? My sme boli naposledy u Dr. v septembri a pôjdeme až v decembri 🙂 Kašičku aj mlieko už máme 2.
@nice202 tak maličká je riadna šikovnica 🙂
@lenka268 pekne to máte zorganizované 🙂

jojina11
11. nov 2010

@nice202 a ako si jej ich urobila, len si uvarila a spolu s tou brokolicou si jej to dala ,len popučené , alebo mixuješ, lebo ja musím mixovať a nesmie to byť veľmi husté. inak nezje

nice202
11. nov 2010

@jojina11 odporucam si kupit ten casopis o vyzive, je tam vsetko rozpisane, kedy zavadzat co a ako, recepty. robil to tím odbornikov. nam doma som robila brokolicu, tak ked som ju uvarila, trosku som malej odlozila. potom som uvarila cestoviny. hodila do misky vsetko spolu, dala olivovy olej a trosku um, aby to nebolo velmi hutne, pomixovala, najprv v mixeri a potom este tycovym mixerom, aby to bolo kremovejsie. tiez sa mi ako keby dusi, ked su vacsie kusy.
@jovana100 hej dakujem 🙂 dnes preplazila polku obyvacky aby sa dostala ku kablom 😀

jojina11
11. nov 2010

@nice202 dík za radu

jojina11
11. nov 2010

@nice202 teraz som zistila, že je to vlastne časopis čo mám predplatený, ale ešte mi neprišiel 😀 som ja ale trubka

jovana100
11. nov 2010

@nice202 tak to super...🙂 sama preplazila alebo si jej dala ruku aby sa mala do čoho zapierať? ja som to skušala malému že kde mám noštek a on sa na mna ani nehladí 😀 😀 robí vždy niečo iné..🙂

nice202
11. nov 2010

@jovana100 nie cosi ja jej nepomaham v takych veciach, ona sama sa plazi. ja ju polozim na deku v obyvacke na zem a tam sa stale hra. uz mi ani v kresielku tom hojdacom nechce sediet. sa vytaca na vsetky strany 😉 vsetko chyta, vsetko musi brat do ruky. akurat som si hovorila, keby nikdy nevyrasta a taka mala bola. to je ake zlate. s tym nosikom a pusinkou musis castejsie ukazovat, ja som jej to ukazovala asi dva dni, tak intenzivnejsie a uz vie. uz aj usko vie kde mame, sa tesim. 🙂
@jojina11 dufam, ze ti to pride. mne pomohli tie informacie. to nie je priloha, ja som to kupila ako samostatny casopis za 2,70

jojina11
11. nov 2010

@nice202 no som to pozerala, a zajtra idem do stánku , dúfam, že to budú mať, veľmi by to pomohlo

katusradus
11. nov 2010

môžu cestovinky to som nevedela ,super idem pohladať recepty,mám staršie vydanie toho časopisu, ja som malého učila ručičkou pápá a pri jedení zase papa a on si to chúdatko dal dokopy takže teraz pri jedení kýva rukou a vravi papa papa 😀 😀 😀 strašne je zlatý

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre