Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
27. okt 2009

jednou jsem se pohádala s kámošem na tohle téma.čekal dítě tak jsem se bavili co ještě dokoupit a přišlo na tento monitor.pohádali jsme se fakt hodně.vyslechla jsem si toho plno o reklamních akcí na maminy,spouštění bez důvodů atd a prcek má tři měsíce a po týdnu doma už ho šli kupovat.jde fakt o klid matky ale to dítě to dokáže zachránit.ikdyby 100x spustil jen tak hlavně že mám dítě vedle sebe.
třeba bych chtěla znat pocit matky které by dítě umřelo na tohle věřim že by si stále vyčítala proč ty 2000 do toho nedala.hlavně by toho prcka měla vedle sebe.věřim tomu že by si to určitě vyčítala.

lucik...
27. okt 2009

Já znám sice spousta případů kdy se monitor spustil jen tak, ale souhlasím s vámi, ať se radši spustí jen tak, než aby miminko umřelo ☹ Určitě ho taky koupíme

doli1
27. okt 2009

tam je totiž blbí to že dítě musí ležet na té desce jakmile se hne tak to spustí.myslim že všechny nanny ted prodavají dvě desky.já si jednu budu dokupovat a ještě ten svuj musim dat na kontrolu.po 4 letech a 3 dětech(hodně jsem ho pujčovala)už fakt spouští sám.

michaelamarti
27. okt 2009

Ahoj, já čekám mimi v květnu 2010 🙂

zdenkapo
27. okt 2009

tak mishutka dvouleté dítě by na tom stejně být nemohlo... a pokud dítě v noci přestává dýchat,tak samozřejmě bych to taky pořídila, já jen napsala,co mi řekli v té porodnici,když jsme to chtěli koupit... a jak píše doli,je to fakt jen pro děti,které leží na místě,jakmile se začne v postýlce pohybovat a otáčet,tak to bude pípat furt,takže je to na chvilku...

doli1
27. okt 2009

zase jsem na MMB a pokukuji po kačárkách 😅

doli1
27. okt 2009

jj to je pravda jak říká zdenka cca použití tak do 6-8 měsíce.pokud dýl tak jedině koupit tolik podložek aby to pobralo celou postýlku.

doli1
27. okt 2009

stejně je divný že ti tohle řekli v porodnice.co ja vim tak všude už porodnice pujčuje monitory a na nadstandartech je to přímo součásti postýlky pro dítě někde je mají i na běžných pokojích.

doli1
27. okt 2009

prdulátko už spinká stejně je nejhezčí když to dítě spinká a najednou je chvilku klidu 😀

mayocka
27. okt 2009

ahojte babulky! michaelamarti vitam ta a prajem vsetko dobre napis si do pasu udaje v ktorom si tyzdni nech vieme viac 😉 babeny ja som cez vikend hodila coldrex a vylihovala som, sice som sa zbavila bolesti hrdla ale akonahle som prisla do prace vcera a sedela cely den v tejto zime tak mam zase nadchu...ale taku hnusnu ze ani nevidim riadne pre slzenie oci ☹

chcem sa vas spytat ze ked to zacne pipat ten monitor ako mozem babätku pomoct ked prestane dychat co mu mam dat masaz srdca ci co??

zdenkapo
27. okt 2009

jj,v Děčíně,dokonce kvůli nefyziologickému porodu mi to dala do postýlky jedna mladá sestřička a spouštělo se to někdy bezdůvodně a při vizitě mi to doktoři vzali,že je malý v pořádku a že to je zbytečné a stresující pro matku,navíc,když se to spustí samo... takže jsem jim věřila... za zbytečnost to považovala i naše pediatrička a jen řekla,že min imálně v šestinedělí musí být postýlka u hlavičky vyvýšená o 10 cm,tak jsme podložili nohy postýlky,aby měl hlavičku výš...

zuzub
27. okt 2009

ja čo viem tak treba bábätko skúsiť zobudiť a ked je to už horšie tak skúsiť umelé dýchanie a neviem či aj masáž srdca

michalag
autor
27. okt 2009

yanika, kludne napis, ked maly spi, tak sa mi celkom da pokial neupratujem alebo nevarim 😉

michaelamarti, vitaj 😉

andelka
27. okt 2009

mayocka: Naší malé stačilo, když se do ní drklo a začala zase dýchat. Holky to neměly v postýlce dlouho, stačí pár prvních měsíců. Pokud vím, samo se to nespouštělo, aspoň švagrová si na to nikdy nestěžovala, protože hned jak jsem jí řekla, že jsem těhotná, tak mi říkala, ať si to určotě pořídím, že ona fakt nemohla strachy spát a pořád ji v noci sledovala, jestli dýchá. Pak už byla klidnější.

doli1
27. okt 2009

mayocka povětšinou stačí stim dítětem zatřást.oni se jen zapomenou nadechnout.

zuzub
27. okt 2009

prvá pomoc pri SIDS:
U dieťaťa v bezvedomí môže svalové ochabnutie viesť k zapadnutiu jazyka a spôsobiť prekážku dýchania. Je nevyhnutné uvoľniť dýchacie cesty! Opatrne zakloňte hlavu a vytiahnite dolnú čeľusť dopredu a smerom hore.
K umelému dýchaniu pristúpte pri voľných dýchacích cestách. Nadýchnite sa, položte svoje ústa na nos aj pery dieťatka a opatrne vdýchnite. Myslite na to, že objem pľúcok bábätka je podstatne menší ako ten váš.

doli1
27. okt 2009

monitor dechu vás upozorní tak rychle že ani k bezvědomí nedojde.fakt stačí jen miminko zvednout a zatřást ono se nadechne.do bezvědomí upadne jen když by jste o tom nevěděli a přišli na to pozdě potom ano ryzdýcjání dítěte.jen jsem se ve zdravotníku učili že malím dětem a důchodcům se hlava moc nezaklání jen trochu hlavně tu dolní čelist dopředu.hlavně žádné lovení jazyka

bramburka
27. okt 2009

no mě to v porodnici pořád spouštělo, doma jsem nic neměla ale chodila jsem jikontrolovat furt a už mi z toho hrabalo. Takže ted monitor koupim. Je sice zbytečný, to je pravda, pokud neni dite nedonosene nebos jinymi trablemi, ale stejne vam to neda a budete k nemu kazdy 3 minut chodit? vzhledem k tomu, ze mam Xenušku, tak by to nešlo, tak se poptam kamaradek, jestli by mi to mohla nektera koupit.

mayocka
27. okt 2009

diky baby za objasnenie ako vlastne zabranit tragedii ajked som v tomto dost nerozhodna ☹ ak mi to ma stale pipat tak neviem ale asi radsej to hodit od zurivosti o stenu ako prist o babo ...vyskusat mozme no...ajked prve,neviem ci bude niekedy same tri minuty 🙂 asi bude mat stale navstevy co mi kazdy vravi ze pride ajked neviem ci su to len sluby alebo naozaj 😉

andelka
27. okt 2009

mayocka: O to nejde (každopádně já si asi zařídím návštěvní dny, takzv. jourfix, chci se věnovat sobě a mrněti, ne návštěvám a už vůbec ne často), ale jde o tu jistotu, že kdyby něco, zjistíš to hned. Taky musíš někdy spát a ne furt sedět u postýlky a sledovat mimčo jestli dýchá.

blanka.k
27. okt 2009

Ahoj holky,
jsem zpět z NT+. Jsme přesně o týden mladší (tak jak jsem si to hezky spočítala podle sexíku 😀 ), vše je jak má být, malého jsme viděli krásně na veliké LCD nad našimi hlavami, jak se hýbe, pak to dali do barvy a ukazovali krevní zásobení srdíčka... takže modrá a červená krev v každé komoře, pak ho i pustily nahlas ten tlukot. Máme obrázek a podle paní doktorky to vypadá na vysběného kluka, takže jsme s manžou dvojnásobně šťastni, že se přání vyplnilo. M. hned vlezl do Sparkys a až si od rodičů půjčí auto, tak malému koupí toho metorvého krtečka 😀
tak jsem zvědavá jak dopada Dezyre, snad stejně dobře, myslela jsem, že ji tam potkám, ale šlo to jak po másle, odběry, pak UZ a výsledky krve mi volali před hodinou, takže super. Jsme hornzě ráda, že jsem na to šla, teď zrovna na BRM holčina z "naší" diszkuze už čeká na výsledky trripůlů, dnes jí něco málo zavolali a jsou tam nějaký problémy a další zbytek bude ve čtrtek, tak je chuděra nervózní. Tak jsem ráda, že jsme se pro NT+ rozdhodli. 😉
A s tím moniteorem . Někde mmám v knize u koho je větší pravděpodobnost, že nastane syndrom náhlého úmrtí... jak budu mít sílu, tak to sem napíšu.

andelka
27. okt 2009

blani: Tak gratuluju 🙂 A snad se i předpověď vyplní 😉 My jsme to měli taky tak, manžel na tu techniku zíral, jak si to doktor přiblížil a zbarvilo se to, pak jak zesílil zvuk a poslouchali jsme srdíčko 😵 Je to nádhera, že jo?
Já teda uvažuju, jestli na ty Tripply pak ještě jít. Ve zprávě ze screeningu píšou, že už to nedoporučují. A pokud vím, tak se stejně jak na výsledky tripplů, tak potom dejme tomu na další vyšetření čeká, tak to už stejně by byl čas velkého UTZ ve 20tt a tam by snad závažné věci najít měli, ne?

blanka.k
27. okt 2009

Andel - děkuji. myslím, že na tripply se čeká 2-3 týdny 😅 Já jdu ve črtvrtek za gyn. tak se jí na to zeptám. Taky nevín, jeslti na to jít nebo ne....
S tím srdíčkem to byla sranda, ona to pustila barevně a pak pod tím tu křivku (jak zemětřesení) a zvuk.... tovůbec neznělo jak srdíčko.... 😅 A manža pak říkal, že prý bylo krásně slyšet, jak malému kručí v žaludku 😅 😅 No taky by se ten zvuk tak dal pochopit 😀

blanka.k
27. okt 2009

Tak jsou na netu naše výsledky, jsme velcí 53mm, a kombin.riziko gen.vad 1:38.000 😉

yanika
27. okt 2009

blanka gratulujem 😵
ja sa chystam na vysetrenie zajtra....

andelka
27. okt 2009

blani: Jo, přesně z toho byl muž u vytržení, z toho zvuku i z té křivky, prostě miminko se poprvé ozvalo slyšitelně 😵
Gratuluju k výsledkům, suprovní. Já kombinované nemám, mám napsané každou zvlášť. A ono je to na netu u vás, jo? tý jo. A co kdyby to někomu vyšlo nedejbože blbě - to by snad nezjistil z netu, ne? Já mám takový papír a sem tam ho studuju, jestli tam ty výsledky pořád jsou 😀

blanka.k
27. okt 2009

Andel - oni řeknou výsledky UZ hned (vždkcy mi říkala, tady je jedna ruka, pupečník, žaludek, jedno oko... no já stejně prd poznala 😅) a to napíšou do zprávy a dají mi ji do ruky, po obědě hned jak mají výsledky krve, tak volají jak to celé dopadlo, a pak odpoledne dají stručný souhrn na netu pod heslo, kde si to můžeš stáhnout. Ale celou tu podorbnější zprávu posílají rovnou emailem mudr. Nevím, co tam vše je, na tom netu mám ty různé Down.syndrom 1:594, NT 0.6mm, Paap, FB, nosní kost.... ani nevím co to je 😅 Hlavní je dole barvené velkými písmeny: Screening negativní! 😵 😵

andelka
27. okt 2009

Blanka: Aha. My to máme, že nejdřív je krev a pak UTZ a hodnotí se to dokupy a výsledek se říká hned. Ale váš systém taky není špatný. Hlavně, že je to NEGATIVNÍ 😵

doli1
27. okt 2009

moc velká gratulace že je vše v pohodě.zážitek to musel byt velký t ověřim
už se těšim i já na pátek.tchýně má od středy dovču tak nám bude hlídat tak jednu věc máme vyřešenou. slíbila jsem šimimu že v tom 20-25tt ho vezmem sebou na ten ultrazvuk.
kolik brali krve?

blanka.k
27. okt 2009

Díky 😉 V pátek držím palce. Doufám, že i Dez dopadla dobře,už tu nějaký ten den už nebyla 😅 Krve brali jen trochu, 1 zkumavku, ani jsem to nevnímala, sestřička mi brala krev a mudr. se ptala na nemoci, atd. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre