Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
5. mar 2010

Nikka - já ten malý koupila ve zdrav.potřebách, ale viděla jsem je už i v Tesku, teď zrovna takový ten veliký na sezení snad za 99,- 😨
Vy jste mě s tou masáží úplně navnadili, už se těším po porodu hned naklušu k té kamarádce, rozplácnu se na břicho a bude 😀

nikkka
5. mar 2010

pojdem dnes pozriet, snad to u nas budu mat..

nikkka
5. mar 2010

ja toho mojho chlapa dorazim..je piatok a ja tradicne na neho cakam v praci...budem zlaaaaa... 😠 😠 😠

zdenkapo
5. mar 2010

zuzka
zatim neplánuju,při prvním jsem neměla,a zhubla a zpevnilo se mi vše skoro samo při kojení,tak teď uvidim,jak to půjde,ale spíš ne

zzuzullka
5. mar 2010

nana, ahoj 🙂

ja tiež neplánujem kupovať tie sťahovacie nohavičky po pôrode, teda aspoň zatiaľ. uvidím ako si s tým poradí telo samo a hlavne chcem začať hneď ako to bude možné cvičiť aby som si spevnila postavu, ja mám taký sen, že v lete júl-august už by som mohla mať brucho vcelku pekne spevnené, čo si myslíte? 😅

bolavý chrbát, to je to jediné čo ma teraz v týchto mesiacoch trápi a taaaaaaaaaaak rada by som šla plávať, ale mm sa nechce so mnou ísť ☹ inak som si až teraz začala tehotenstvo užívať, že mi nič nie je, môžem v pohode jesť, žiadne problémy s tlakom a aj sa mi dobre pohybuje ešte, som myslela, že už to bude zložité o takomto čase 😕

nana84
5. mar 2010

zzzuzallka, ja to mam tiez teraz ako jediny problem a problem vobec v tehotenstve, bolest chrbata ☹ ja som skusala plavat ale priznam sa, ze plavanie ma dost unavovalo, a brusko tahalo ku dnu 🙂 a plavat na chrbate mi bolo neprijemne lebo som napinala brucho. ale to asi zalezi na kazdej z nas. treba skusit 😉

zuzka81
5. mar 2010

zdenkapo- po prvom tehotenstve sa aj u mna dalo rýchlo všetko do poriadku, ale to som bola o par rokov aj mladšia pokožka sa rýchlejšie aj zregeneruje aj ked som pribrala až 28 kíl, ale teraz mam obavy že to tak lahko nepôjde aj ked som pribrala ovela menej,a hormony tiež spravia svoje, tak hadam to vyskušam ked pre nič ine aspon pre ten lepší pocit, že v obvode pasa budem chudšia po porode aspon o dva cm. A možno si len fandím 😝

nikkka
5. mar 2010

ja sa pohybujem tiez celkom v pohode, ale vecer to na mna vzdy dolahne a pripadam si ako velryba a nedokazem sa bez fucania pretocit z boka na bok..v sprche si ledva nohy umyjem...ten sprosty chrbat ma trapi..ale inac keby som nemala brucho a necitila kopance, tak ani neviem ze som tehotna,...

zzuzullka
5. mar 2010

nana, ale už len 10tt a bolesti snáď ustúpia 😀 a keď nie tak aspoň na poriadnu masáž budem môcť ísť 😀

nana84
5. mar 2010

presne tak, uz sa tesim 😀

zdenkapo
5. mar 2010

Zuzka
ty máš už prcka? koukala jsem ti do pase-toho u fotky a tam si ho neměla.... no jsem zvědavá,jak to teĎ půjde, já teda při TOmáškovi přibrala 12kg,ale šlo to rychle dolu,a se dvěma si myslim to půjde taky... necháme se překvapit...

nana84
5. mar 2010

tehulky opustam vas, pekny vecer a zase nabuduce 😉

zuzka81
5. mar 2010

zdenkapo- no možno som to tam zabudla napísat, mam chlapca, ma 6 rokov, takže sestrička sa k nemu bude hodiť, nemôže sa dočkat, uvidíme ako to bude hadam nebude žiarlit, budeme sa snažiť tomu vyhnút, ale hadam v deti v jeho veku už aký taký rozum maju a je aj dost samostatný, tak dufam že to dobre dopadne, ak nie tak budeme mat babatka dve.

A ten pás možno ani nebudem pri tých starostiach potrebovat a kila pôjdu dole same, ani sa nenazdame.

aaadus
5. mar 2010

Jsem včera vybalila plínky do komody, je toho plný šuplík a to se mi tam ještě všechny nevešly. Dneska to ukazuju manželovi a on mi říká tolik? a na co? mu říkám to je tak na 14 dní 😀 A u plenek Happy Bella byly dokonce sáčky na ty použité.
V porodce je nějaký spešl koš na použité plínky nebo jak to tam funguje? Doma jsem totiž začala sbírat sáčky od pečiva ať mám kam dávat ty pokaděné 😅

aaadus
5. mar 2010

A nevíte jak je to s květinami a mimi? Myslím tím, jestli můžu mít v ložnici a v pokojíčku u malého nějaké kvítí na okně. Já jsem totiž květinový maniak a jak nemám na okně aspoň jeden květináč... 😀

zzuzullka
5. mar 2010

adus, to ja som zasa totálny antymaniak, mne by uschla asi aj umelá kvetina v kvetináči 😀

aaadus
5. mar 2010

zuzul 😀 Pro mě bylo největší utrpení když jsem měla dovolenou a někdo jiný mi zaléval moje kvítečka v práci. Jsem přijala a vždycky bylo nějaké kaput 😠

zuzka81
5. mar 2010

aaadus- ja mam tiež v spalni kvetiny, ale počula som, že pri malých detoch by nemalil byt, aby sa tam vraj nerozvynula alergia, ani v nemocnici ich moc nechcú povolit, tak pre istotu žive kvety dam preč a nahradím ich umelými pre istotu.

zzuzullka
5. mar 2010

keby si dala na storosti kvety mne tak by si sa s nimi mohla rovno rozlúčiť 😀 mne uschne snáď všetko, ale to je asi tým, že nič nepolievam...nejako na to vždy zabudnem 😀 😀 😀

nikkka
5. mar 2010

no ale take kvetiny co nekvitnu snad mozu byt - palma napr..

aaadus
5. mar 2010

zuzul tak jedině kaktusy, ty se nemusí skoro vůbec zalívat 😀

zuzka81
5. mar 2010

nikka- no možno tie nekvitnúce by som aj ja nechala.

zdenkapo
5. mar 2010

zuzka
tak to budeš mít taky páreček 😉

Adus
no nevim,já teda kytky v ložnici nemám a u nás do porodky je zákaz na kytky

zzuzullka
5. mar 2010

adus, mne by určite aj kaktus uschol ako sa poznám 😀 našťastie svokra má veľmi rada kvety, tak máme plný dom kvetov, akože je to fakt pekné na tých oknách, len keby sa nemuseli stále polievať 🤐 no možno aj ja raz dospejem do štádia kedy budem sadiť kvety 😅

zuzka81
5. mar 2010

zdenkapo- no konečne pretože v rodine mame všetky iba detičky s pipíkmi a nam sa to podarilo tak už vidím ako ju všetci budeme rozmaznavat, aspon jedna copana v rodine.

nikkka
5. mar 2010

zuzlka ja som mala raz kaktus, rok som ho nepolievala a dokonca sa mi aj hlina vysypala z kvetinaca a vies ako sa mi darilo?? uplne bol krasny..

zuzka81
5. mar 2010

zzuzullka, ja sa prave nemôžem dočkat toho aby som mohla vysadit muškaty, tie okna su potom take nadherne ked ti ich skrašluju pekne kvitnuce rastlinky.

aaadus
5. mar 2010

zdenka no já tam nekvetoucí kytky. A do porodky vím, že se nesmí nosit kytky, to ještě musím připomenout manželovi

nikkka
5. mar 2010

a pri odchode z porodnice uz moze doniest kyticu? tak sa to tusim robi..ci to az doma sa dava? no ja som zvedava ci ju dostanem..

zuzka81
5. mar 2010

nikka no to by malo byt minimum za tu bolest ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre