Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
11. mar 2010

tady taky nesněžilo,ale venku pořád sníh je 😝 prý teplejší počasí bude asi až koncem března 😝 ( a to je pravděpodobnost, že to vyjde snad jen 60%)..no,já tipuju, že květen bude naopak vedro 😀

pepibubu
11. mar 2010

misho ha v který části prahy bydlíš? aneb sonduju jak daleko to do tý pizzerky máme 😀

xxx.klarka
11. mar 2010

Můj drahý doposud nepochopil, že se mi v těhu změnili pocity, nálady atd 😀 vždy čučí jak trouba. 😔

pepibubu
11. mar 2010

Klárko klid, chlapi jsou prostě jinej živočišnej druh.... Ten můj už mohl vědět z těhu s Pepou že jsem teď citlivější, a myslíš, že ho to zajímá? Pche, pořád má svoje "vtipný" poznámky a diví se že na něj ječím nebo brečím...

matpaj
11. mar 2010

Ahojte 🙂
Ja som to dnes zasa vzdala.....mam dovolenku....akurat moj debil veduci vraj huboval, ze mi ju nepodpise.....idiot, vyriesila by som to PN....nech sa poserie....

Inak pepi, aj ja som vcera zurila na Pajku.....vsetko jej musim priniest, umyt zuby, prikryt- aj 5krát kym zaspi.....vcera som proste nevydrzala a jacala. A moj mm mi zo sedacky kde lezal vykrikoval, ze naco som chcela druhe babo, ked mam problem s jednym.... 😖

inak u nas snezi..... 😒

idem upravit foto a dat do albumu....

xxx.klarka
11. mar 2010

pepi, u nás to je něco stejného asi 😀 vždy se diví a ještě mě div neseřve když se rozbrečím, proč řvu, že řvu zbytečně kvůli blbostem. 😠 včera jsem se s jeho mamkou musela smát, jak teď dělá machry okolo porodu a pak bude určitě čuměl jak vyoraná myš a nebude vědět co dřív 😀

pepibubu
11. mar 2010

Jo, chlapi jsou zlatíčka, jen je nakopat.... Oni si svoje užijou, odhekají těch pár minut, a ty změny na těle i psychice si "od*ereme" my a oni se diví, jak to, že ty dobře namazaný stroje už tak nefungujou a zadíraj se, a nemaj ani sílu ani chu't řešit jejich "zásadní bolístky" a ťuťat kolem nich a oprašovat je....

Matpaj taky hezký, taky už jsem slyšela že je zvědavej jak zvládnu dvě když mám problém zvládnout jednoho Pepu...

aaadus
11. mar 2010

Dobré ráno,
musím říct, že manžel ty mé hormonální výkyvy začal chápat. Třeba včera měl jít se mnou na předporodní kurz, ale jaksi to "nestihl" a mě to strašně mrzelo. A večer jsem kvůli tomu bulela jak želva, tak mi říkal neplakej, to není pěkné a přece nechceme uplakané miminko. A aby mě rozveselil, tak mi dovedl do koupelny našeho psa, který tam normálně nesmí

adelka89
11. mar 2010

aadus 🙂 to je hezke 🙂 ten muj je vetsinou taky chapavy a mily, ale nekdy i jemu ujedou nervy 😀
abych pravdu rekla, ani se nedivim.
nejhorsi je to v noci, kdy si potrebuju povidat a on rano vstava do prace 😀

mishah
11. mar 2010

pepi: bydlím za prahou 😉 pizzerka je na palmovce, kousíček od metra 😎
http://www.pizzerieudivadla.cz/

aaadus
11. mar 2010

adelka no já být v jeho kůži, tak už se mnou dávno nejsem 😀 A o povídání mi ani nemluv. Někdy taky do něho večer hustím a hustím a on si klidně u toho usne 😀

adelka89
11. mar 2010

no ty vecery jsou fakt desne 😀 lehnem, zhasnem a za pet minut se ho ptam : "Spis?" 😀

mishah
11. mar 2010

jj, myslím,že někdo už napsal, že chlapi jsou holt z marsu 😀 😀

nikkka
11. mar 2010

ahojte..
vidim ze riesite chlapov, vsetci su rovnaki..ale co by sme bez nich robili 😉

mishah
11. mar 2010

Holk, ještě než vypadnem, které jste malovaly na zeď-čím jste to malovali??Koukala jsem na MMB, že prodávají nějaké předlohy, malého ted strašně bere krtek,ale nevím,jestli bych to zvládla..přece jen máme nově vymalovaný pokojík....

nikkka
11. mar 2010

fuuuj a u nas snezi 😠 ja chcem jar!!!!

adelka89
11. mar 2010

nikka u nas taky uplne chumeli, mne se ani do te poradny nechce ☹ to tam mam byt za 45min 😅 asi se pujdu pripravit .-)

xxx.klarka
11. mar 2010

mishah, prý to není až tak těžký, doli už má namalováno a lucik... maluje, já se taky chystám, ale až do nového snad. 😀 doli radila barvy http://www.adams.cz/484|.k.0N115.barvy_remakol.... , lucik... má myslím tekuté tonovací a já si objednala tyto: http://www.artsablony.sk/tovar/118f-10ks-velka-... tak jsem zvědavá jak to půjde. 🙂

aaadus
11. mar 2010

Včera jsme na předporodním kurzu cvičili různé typy dýchání a některé mi teda vůbec nevyhovovaly, nemohla jsem to udýchat. Ale třeba u porodu to bude naopak. I jsme si to zkoušeli na čas zhruba v délce jak trvá kontrakce a to je taky pěkná makačka.
Potom na PA dávala čichat k různým olejíčkům, z kterých jde namíchat směs pro uvolnění při porodu. Asi si něco nechám namíchat, některé ty vůně mě strašně uklidňovaly. A koupila jsem si u ní levandulový olejíček do koupele a hned jsem přišla domů tak jsem se naložila do vany. Vydržela jsem tam hodinu a pak se mi dobře spalo.
Ještě říkala, pokud budete chtít jít se uvolnit do sprchy nebo vany, je dobré tam jít až jste otevřené na 5-6cm, pokud vás tam PA nažene když budete otevřené jenom 2-3cm, může se vám porod zastavit.
Potom mluvila o opiátech (oxytocin a ještě cosi) - říkala, celé těhotenství si dávate pozor, aby jste do sebe necpaly prášky, hlídáte si co jíte a pijete (bylinky, plesnivé sýry atd) a pak si necháte píchnout opiáty, které v těle nejen vašem, ale i vašeho miminka vydrží 2-3 dny!!! Takže když vám to budou cpát hned jak přijedete do porodky jen proto, aby jste co nejrychleji porodily, máte právo to odmítnout.
A to je asi vše co si tak pamatuju nebo co jde popsat bez názorné ukázky

zdenkapo
11. mar 2010

Ahojky

Lucik
no neboj za nedlouho se dovíme,koli ty naši mimísci budou vážit,ale to je vedlejší,hlavně ať jsou v pořádku mimi a taky mi....

Adus
no hezky vám mažou med kolem pusy na tom kurzu- jsem zvědavá,s čím pak po porodu přijdeš.... nám taky slibovali tatínka i na hekárně,olejíčky,hudbu atd. a nakonec manžu pustili až na sál a olejíčky a hudba by obtěžovali ostatní maminky a spousta výmluv...
a co se týče oxytocinu- tak mě napíchli do ruky kanylu,a tam střídali dvakrát kapačku s ATB po 8 hodinách a 2x oytocin a 2X nějakou injekci přímo do ruky na vyvolání a nic nepomohlo- naopak si myslim,že se ty chemikálie tak tloukly,že mi ten porod naopak zbrzdily...
říkaj,jak máš na všechno právo a nakonec se tě ani neptaj a si jak kus masa....

nikkka
11. mar 2010

na pobavnie, alebo co nas mozno aj caka:

Oblečení

1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.

2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno

1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.

2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod

1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.

2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička

1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.

2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost

1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.

2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity

1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.

2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova

1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.

2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma

1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.

2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.

3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.

aaadus
11. mar 2010

zdeni ono je každá porodnice jiná. Někde jim to vadí, někde ne. A já se teda nebudu ptát, jestli můžu použít olejíček nebo ne. Prostě ho nasebe nebo do vzduchu vyprsknu a bude. A PA sama nedávno rodila, takže má svoje zkušenosti a i tak pro ní bylo dost těžké dr přesvědčit, že prostě žádné léky na bolest či urychlení nechce. Ale já to píšu jen pro info, nikomu nic nenutím a kdo chce ať tomu věří, kdo nechce ať nevěří. Mě osobně to strašně uklidňuje a věřím, že porod zvládnu bez léků a epidurálu.

pralinka25
11. mar 2010

caute kocky 🙂
rano som skoro spadla z noh ked som zbadala kopu snehu a dalsia sa este chumelila z oblohy 😠
perinbaba sa nudi asi. nakopem ju niekam

inak mat na vzdychacke este dalsiu vzdychajucu osobu je teda dost na nic. by mi to v mojom stave liezlo pekne na nervy. ale tiez mame vzdychacky dvojpostelove 😖

matpaj
11. mar 2010

nikka 😀

kuknite do mojho albumicka.....na vybavicku..... 😉

nikkka
11. mar 2010

matpaj pekneee 🙂

ja sa tiez cez vikend polepsim a nafotim aj brusko aj vybavicku...

xxx.klarka
11. mar 2010

matpaj, pěkné 🙂 😵

pralinka25
11. mar 2010

matpaj peknucke 😵

nikkka
11. mar 2010

strie su biele alebo cervene??

zdenkapo
11. mar 2010

Adus
vždyŤ jo,tak kdyby ti to vyšlo,tak ti to přeju, hodn záleží jaké PA chytneš...

aaadus
11. mar 2010

nikka čerstvé červené, později zbělají. Teda aspoň já jsem to tak měla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre