Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
14. sep 2009

těhotenství uteče jako voda.ted to přijde že je to 8 měsíců ale ani se nenadáme a budem rodit

mayocka
14. sep 2009

no dezy tak ja som s manzelom pomaly rok bude tomu v oktobri 🙂 a inak dokopy sme spolu uz stvrty rok a mam 21 rokov 🙂 pomerne mlada, kazdy mi frflal do svadby ale tak co koho do toho lubime sa a hotovo 😀

dezyre
14. sep 2009

Doli.. mě od začátku mate to, že když mě poprvé bral krev, tak mě řekl, že HCG je ještě moc moc nízké, že je to těhotenství dost čerstvé, tak deset dní od oplodnění.. přitom jsem HCG měla už nějakých 700, což mě nízké nepřipadlo.. a pak taky, že mi mi těhotenský test ukázal po osmi dnech od oplodnění, jasné // čárky z odpolední moči.. se mi taky nezdálo.. a krom toho .. jak říkal, těch deset dnů od oplodnění.. jsem hlavně nebyla doma .. byla jsem na týden pryč bez manžela 😀 😀 😀 takže jsem jak Panenka Marie 😀

mayocka
14. sep 2009

dezyre nechcem tu nikoho urazit alebo co ale tak ja som to takto vzdy chcela a aj to tak mam chcela som babo kym nanho este vladzem a nie ako mna mali nasi ako poslednu uz mali viac nez 30 a mamka mi vravi ze to si ma ani neuzili uz ma len tak preniesli zivotom clovek ma ine problemy a nevladze za tym malym tak utekat ani sa s nim tak natahovat takze viem ake to je...a je aj mensie riziko mat chore mimi v mojom veku takze som rada sama za seba a kto si mysli nieco ine nech si strci....som z malej dedinky kde sa ohovara jedna radost ☹

olga77
14. sep 2009

Cavte kočky 🙂 hm cez víkend sa mi nepodarilo medzi Vás ale popísali ste toho neúrekom...

Mayočka ja PM tiž 23.07. tak to sme úplne rovnako 🙂 🙂

Doli som rada,že si ok keď som čítala ten začiatok a kým som našla ako si dopadla tuhla mi krv v žilách....
Čo sa týka jedla som hrozná,neviem sa obmedzovať a naj sú vyprážané šnicle 😝 😀 mnam..
Jediné čo som prestla je káva a cigarety a aj to ma poráža...
😉

monulicka
14. sep 2009

ahojte zienky, mozem sa k vam pridat?
podla vypoctu by sa mi malo narodit babo 16.5. ....ale v pase to este nemam, cakam na vyjadrenie dokiho vo stvrtok

dezyre
14. sep 2009

May .. máš pravdu.. pokud si si jistá a chtěli jste svatbu a mimčo oba .. proč ne ;)..
Doli.. a neboj.. pokud ti řekli na pohotovosti, že mimčo je OK.. tak je určitě OK .. a zbytečně se nestresuj.. (to radí teda ta pravá.. já jsem pořád na pochybách, jestli je všechno v pořádku, protože okolo spousta kamarádek přišli o miminko kolem toho osmého týdne, tak jsem si skoro i zakázala se radovat.. abych něco nezakřikla ... 🙂 )

dezyre
14. sep 2009

vítám tě monuli...

Teda ale co se týká toho jídla.. tak zrovna nejraději mám čerstvej rohlík s máslem a rajče.. takže .. já se bez másla, vajíček, řízku a podobných "zdravých" věcí neobejdu.. Na druhou stranu.. já se budu omezovat ve špatném jídle, teda podle doktorů.. a děťátko na to nebude zvyklé.. a až to pak bude jíst samo.. až bude větší.. tak mu z toho bude špatně.. nic .. zvykat si bude od mala :D :D :D ..
Já taky v jediném co jsem přestala, tak pít alkohol a kouřit.. to je bez debat.. i když.. ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná.. tak mi i tak ten alkohol nedělal dobře... třeba jsem si dala semtex s vodkou.. jeden.. a už mě tlačil brutálně žaludek.. 🙂

doli1
14. sep 2009

já mám jednu knihu kde píšou co jíst.jíst nejméně 5x deně ale žádné hostiny.hodně čerstvé zeleniny a ovoce,sklenici mléka,jeden jogurt,plátek sýra,2x do týdne rybu a uzeninu a hodně obilovin.když si děláte salát tak přidat trochu oleje.sůl neomezovat ale nepřehánět je to přísun jodu.sladkosti,buchty,tučné jídla by neměli byt tabu.vyvarovat se plísnovím sýrům,kořeněnému jídlu.

bramburka
14. sep 2009

Monu, to mas stejne jako já, já jsem si to tam napsala s tím, že bud jak bud, jak se má stat tak se stane...ale chápeme.

Vítej!

JInak ono naši rodiče asi tolik nesportovali jako my, zalezi na fyzicke kondici, ja sportuju hodne, takze myslim, ze v 30 budu mit sily dost...leckteré mladé mi na spiningu nestačily! 😉

dezyre
14. sep 2009

O těch plísňových sýrech jsem taky četla, že by se neměli.. ale kořeněná jídla? .. to možná jen proto, protože by nám z toho bylo špatně od žaludku, protože se to hůř tráví ne? .. Bo to má i jinej důvod? ..

mayocka
14. sep 2009

no fasa Olga tak to ano ibaze mas asi iny cyklus ukazalo ti o den skor narodenie mimi 😎 no ja mam nepravidelny takze to vyjde tak tak akurat ....

bramburka
14. sep 2009

holky, tak co by se nemelo:

alkohol, cigerety, drogy
hermelíny, plísně, cokoliv nepasterizovaného (napr, kravské mléko primo od krávy...)

bramburka
14. sep 2009

samo i syrové maso...

doli1
14. sep 2009

narvala jsem do sebe jogurt jsem zvědavá co se bude dít 😅

monulicka
14. sep 2009

ja som len pred tyzdnom zistila, ze som tehu, tak sa z toho spamatavam.....toto bol nas 1.pokus po vysadeni HA a nijak sme sa nesnazili. takze je to velke prekvapko.
Mala by som byt v 6 tt, vo stvrtok si to idem dat potvrdit k dokimu, myslite, ze by uz mohlo byt pocut srdiecko?

simlenka
14. sep 2009

Cusik kocky, k lizatkum - Mayocka,na nich neni nic zazracnyho,jsou to klasicky rokosovy lizatka,jen maji pridany zazvor,ktery zklidnuje zaludek.Kup si koren zazvoru,tak cca nastrouhanou kavovou lzicku zalej 2dcl horky vody,chvili louhuj a pak vypij 😉 mne ty lizatka pomahaly dokud jsem je mela v puse,ale jen jsem dolizala,tak byla nevolnost zpatky.Ten "caj" je lepsi. A uz si nepamatuju,co resite 😀 jo,krestnim jsem Lenka.Podle MS jsem asi 15tt 😀 Podle minulyho UTZ bych dneska mela byt 7+5tt,takze taky osmy tyden,ale tady na konovi to mam nejaky pomotany,ja tam ten datum MS jen tak placla,abych aspon trochu odpovidala tomu kvetnu. Jo a k ty cole (ja ji miluju a jsem pravej zavislak),nevim jestli pomaha,ale driv se pri zvraceni doporucovala,protoze rychle dodala energii,ale v podstate nema zadnou vyzivnou hodnotu a delaj se dneska nejaky roztoky,koupi se to v lekarne. Aspon tohle jsem cetla asi v lednu na nejakym letaku o prujmu a zvraceni.Ze by kola pomahala proti zvraceni,to nevim,nekomu mozna,me dela jeste hur (ty bublinky),ale mela dodat rychle energii zeslablymu a vyblitymu telu,coz diky ty tune cukru logicky doda.Jdu uklidit,dat pict kachnu a umejt se,oholit... At jsem u doktora pekna 🙂 jen doufam,ze ten muj chlap dorazi vcas,at tam zas nejdu na posledni chvili - nebo dokonce vubec,to by me trefilo!

monulicka
14. sep 2009

co sa tyka jedal, mne sa uz podarilo do seba dostat nivu a pivo (este nez som to zistila) 😒 tak dufam, ze sa nic nestalo.

bramburka
14. sep 2009

Monu, klid, ja emla grog z griotky, bínka taky dost...kdyby to enbylo OK, uz davno by to tělo samo vyloučilo..

mayocka
14. sep 2009

korenene jedla?no tak to nie ja bez toho nemozem byt vsetko korenim a solim....to by ma piclo...podla mna to nie je az take zle...vsak niekedy sa jedlo co bolo na stole a nerobila sa z toho veda no nie?

andelka
14. sep 2009

monulicka: Gratuluju 🙂 U nás to bylo taky překvápko 😉 A srdíčko by být mohlo, ale když nebude, nic se neděje. Já byla na začátku 6tt a nebylo ještě, bude příště 🙂

dezyre: No já vím, kdy k tomu došlo, s největší pravděpodobností 19DC, tak jak mi to vyznačil WK, hele:http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/userid=6442...
Aji ten smajlík k tomu sedí 😀

Mně doktor říkal, že nemám jíst moc smažené, přepálené, jako hranolky, řízky a pod. A vůbec alkohol, zejména tvrdý a kávu maximálně 1 slabou denně, ale pro jistotu taky vůbec. Neměly by se veci s plísní, syrové a takové, kde nevíme složení. Jinak od všeho trochu, co nejvíc zdravě, pravidelně. No tak se snažím.

dezyre
14. sep 2009

Monu neboj.. já ještě než jsem to zjistila.. jsem si užívala pijatiky na Mušově.. a jak jsem psala.. lítal semtex s vodkou.. a víno.. piva (ty hlavně 😀 ) a zatím.. klep klep.. jsem OK 😉 Myslím, že ještě než se piškotek zahnízdí a nezačne si ode mě pořádně brát, tak to ještě ani nevadí.. jsem někde četla 😀

mayocka
14. sep 2009

No tak to som paf zo vsetkeho vsak som myslela ze sa pribera prave preto ze sa je a chuti vsetko ... no asi to tak nie je 😔 co uz ale asi si moc pozor davat nebudem chcem pribrat mam s tym problem a nemienim chudnut este aj teraz no to isto nie... a mlieko od kravy?vau to ma zaskocilo praveze to je najlepsie vsak nase mamy a stare mamy nemali kupovane z obchodu a my sme zdrave a zijeme...tak to je asi lepsie ma viac bielkovin ako z obchodu by som povedala... na nieco si treba aj svoj nazor vytvorit inak nezjeme nic 😀

bramburka
14. sep 2009

Mayocka, ej tam nebezpeci listeriozy...no vsak bylo taky dost potratu! nemysli si! lepsi je to enjist, ale od kravy neni problem, vetsina tech co maji kravu si to pasterizuje na 70 stupnu a pak uz je to OK!

monulicka
14. sep 2009

ja som pijavala 1 kavu denne - bez cukru s mliekom, ale prestanem a prejdem na Caro. to je istejsie.

juj, to by bolo super, keby uz bolo pocut srdiecko! 😀 ale ked nie, neva, sak bude 2x....

bramburka
14. sep 2009

Ja pila tak 2-3 kavy a ted piji Caro, ale to nesko s mlikem si dam...1x denne, 1 lzicku, ja cetla, ze aby to bylo skodlive, musela bych jich vypit 6 denne, tak ja nevim...ale kafete se asi nevzdam. V 2. trimestru jsem si obcas dala i decku vína, jednou si pamatuju, ze jsem dala 2*2 decky, myslim, že to nemělo rozhodn vliv, tvrdej bych nepila...ale na Slovensku je bezne, tedy tam od nasich, od Ziliny, ze těhulím davali ráno domácí stamprli na nízkej tlak ... 😀

terkajesterka
14. sep 2009

nazdarek 😀 tak jsme zpět z podařeného víkendu 😀 , teď Jirka baští oběd, má svoje oblíbené vepřové na paprice s rýží, tak můžu být na chvíli u počítače. jak se máte po víkendu?

Můj doktor říkal, že pokud byl člověk zvyklý předtím na kafe, že to tělu ani v těhotenství neuškodí. Nesmí to samozřejmě přehánět, ale 2 kafe denně je prý úplně ok. Já ho tedy ani dřív moc nepila, když už, tak třeba 1x týdně presso a tak obden si dám Caro.

monulicka
14. sep 2009

som citala, ze je velmi dolezite pit - osem 225 ml poharov....s tym budem mat problem, ja mam dost vysoky prah smadu (skoro ho nepocitujem), tak sa musim naucit pit 🙂
sak uvidim co mi doki povie, som zvedava

zdenkapo
14. sep 2009

ahoj holky,tak jsem se dočkala a jsem zpět z první prohlídky u gyn.,,,tak dobrá zpráva, mimi je tam kde má být a srdíčko jsem krásně viděla pracovat... dokonce prý jsem podle ultrazvuku 7 +3 a dle PM 7 +1,takže dle utz mám termín 30.4.,ale to se ještě může změnit...máme krásnou fotečku...žádné odběry mi nedělala a mám přijít 16.10.,což je skoro za 5 týdnů- má opět dovču...takže to s mě zdá dlouhá doba,to budu v 12.týdnu.... snad bude vše ok

a co se týče plísňových sýrů,tak se prý můžou,stejně jako barvení vlasů atp.- přečtěte si dotazy na www.porodnice.cz- poradna MUDr.Kouckého,tam je spousta věcí...

bramburka
14. sep 2009

Monu, ja jsem to samé...ja si musim lahev postavit na stul a nutit se pít!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre