Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

sonita
28. mar 2010

kely-ja to tak pochopila že letnú zavinovačku ale ked si budeš myslieť že je malej zima alebo len na prenes tak doli má pravdu stačí deka.A v zime ja budem mať určite fusak pod to vieš obliecť malé ako chceš +deku ked treba.Ale nepovažovala som ťa za b....Len si myslím že to sú zbytočne vyhodené peniažky za ten letný emitex

kely
28. mar 2010

Sonita v pohodě, já někdy píšu jak b... 😀 to je ta těhu demence 😀

sonita
28. mar 2010

kely-ja tiež No a ked ti ešte ani mm nepomôže teraz volaako mi ani nepomáha včera som svokru mala zobrať na cintorín vlastne mm ale radčej sedel pri nootboku tak ja som ju zobrala a poprosila som ho nech umyje aspoň riad no dôjdem domou unavená a riad neumytí.Hovorí no on už spravil nech nám v kúpelni odteká voda mali sme tam vlasy zapchaté.A teraz my už ani velmi nebude pomáhať lebo hovorí že jeho je vonku moje zase vnútri,máme malinkú záhradku lenže teraz budeme pokračovať v stavaní domu,ale to asi tak apríl či máj.

kely
28. mar 2010

Soni někdy bych těm chlapům dala to bříško aby věděli jaké to je. Můj muž na to přišel nedávno, když jsem prostě ze dne na den musela lehnout, a najednou bylo vše na něm. On je zlatý, ale jak jsem doma tak si zvykl že vše bylo hotovo uděláno, tak se nezapojoval, ani nemusel vše jsem zvládala. A co my ted teda strašně pomohlo tak pořízení myčky. Nikdy jsem nevěřila že to může být tak super. Jako já chápu, že toho mají taky hodně, ale to my taky. A někdy holt vybouchneme 😅 Tak to moc přeju aby domeček byl brzy postavený a vy si užívali novoty. Je to pak super pocit, člověk se musí ale obrnit velkou trpělivostí.

zdenkapo
28. mar 2010

AHojky

no jo, mám to pech,zrovna trefim,když malujou a navíc tam mají tu infekci.....

BLani
no jo,do normálního termínu mi zbývají jen 3 týdny a to TOmášek se narodil v 39tt a navíc můžu jít dřív na to vyvolání,takže si nevyberu- ikdybych Aničku popošťouchla,tak stejnak v té porodce neberou kvůli infekci na novoru a pak malujou...tak jsem zvědavá,co mi ta promářka z porodky v úterý řekne...

DOli
nějak jsem to nepochopila 🙂 jaký článek máš na mysli?

kely
28. mar 2010

Tak jsem ted dopekla koláč ještě na to dám zakysanou smetanu jahody polevu a šup do ledničky a nedočkám se odpoledne 😝 😀

sonita
28. mar 2010

kely-dakujem aj môj bol zvyknutý že všetko je hotové aj ked som robila no to že teraz som určite že ustatejšia ako ked som nemala bruško.Ináč mi zvykol pomáhať teraz ako som tehotná no ja neviem čo sa sním stalo ale nevadí však ja si to spravím sama,malú nechcem otravovať však ona nech sa učí a nech troška chodí von sa hrať.Mn -koláčik jeden kúsok by som si dala moc nie lebo nejem sladké moc mi nechutí no ale jeden hej

doli1
28. mar 2010

zdenčo jaký článek?

zdenkapo
28. mar 2010

Doli
toto si psala v příspěvu včera:
zdeni to by byla sranda už čtu ten článek X těhotných běhen dne vymalovali celou porodnici a většina rovnou porodila

zzuzullka
28. mar 2010

Ahojte tehuľky, ako sa máte? ani vás nestíham dočítať 🙂

zdenka, no vidím, že tebe sa to už pekné blíži. len škoda že ti to nevyšlo s tou pôrodnicou

ja sa snažím odpočívať, ale strašne mi tvrdne brucho, to mi nikdy nerobilo, a beriem aj magnézko čo mi predpísali v nemocnici 3 krát denne, ale aj tak nemôžem vôbec nič urobiť. stačí keď idem umyť dva taniere a už mám brucho ako kameň 😠 v stredu idem na kontrolu do nemocnice na rizikovú poradńu tak som zvedavá čo mi povedia, či si ma tam zasa nenechajú na týždeň 😅

kely
28. mar 2010

Soni posílám klidně i dva 😉

Zdeni nemyslela to Doli tak, že tam jako těhulky naběhnete rychle to vymalujete a z toho porodíte a protože to bude neobvyklé tak to napíší i v novinách 😉 🙂 No si to ted živě představuji to by určo vysílala i TV 😀

vavenka
28. mar 2010

Ahojte dievcata, dufam ze sa mozem pridat, tiez by som mala rodit v maji 😉

Chcem sa opytat ako ste na tom vy - mne uz asi treti den pekne puchnu ruky a nohy - nielen vecer, ale cely den,... Viem ze je to v tehotenstve normalne, len som neratala s tym, ze to pride uz tak skoro 😅 aj vy sa tak nalievate? 😕 Aj tvar mam uz jak pampuch, sa na seba nemozem pozerat 😀

Zuzul tak sa setri, mne chvalabohu brucho netvrdne, a dufam ze ani nebude, lebo magnezko mi nerobi dobre 😒

zzuzullka
28. mar 2010

vavenka, vitaj medzi nami 🙂 mne zatiaľ nepuchne nič a zo zadu na mne ani nie je vidieť že som tehu. som doteraz nabrala len cca 6kg a to tam počítam aj to čo som schudla, takže od pôvodne váhy som len cca +2kg takže som rada, to na mne nie je nikde vidieť, vyzerám ako pred tehu + akoby som nosila pod tričkom fotbalovú loptu 😀 a do minulého týždňa mi nebolo vôbec nič a normálne som šla na poradńu a tam mi gyndr. povedal, že mám hodne skrátený krčok a hrozí predčasný pôrod tak som bola týždeň v nemocnici a začalo mi to tvrdnutie 😠

xxx.klarka
28. mar 2010

vavenka, vítej mezi námi🙂 a jak se ti těhulkuje??

zzuzul, to mě mrzí. Já jdu zítra do poradny k moje dr. tak jsem zvědavá co mi řekne, jak to vypadá.

zzuzullka
28. mar 2010

klarka, vidím že si si dala novú fotku 🙂 snáď bude mať pre teba dobré správy 🙂 ja idem do tej nemocnice na kontrolu práve 1.4. takže aj keď mi povedia, že si mám ísť zrovna ľahnúť na oddelenie tak to budem brať ako vtip 😀

kely
28. mar 2010

Ahoj Vavenka, já nenapuchám ale včera a dnes mi teda hrozně tvrdne břicho.
Jsem taky hrozně zvědavá na poradnu zuzu já ji mám taky 1.4. tak právě nebudu vědět co bude apríl 😀 😀

vavenka
28. mar 2010

Zuzi to mas super, ja mam uz +15 - ale vela som nabrala prve mesiace, som len lezala, kedze zo zaciatku som krvacala a hematom sa mi spravil, takze som mala prisny klud na lozku, a kedze tehotenske nevolnosti neboli, papat mi chutilo 😅 tak kila isli pekne hore... Ale nevadi, v lete to s kociarom vybehame 😉 Zuzi no jednoznacne sa musis setrit, to tvrdnutie je asi aj varovny signal.. Tak este aspon 2 tyzdne nech malicky vydrzi v brusku, drzim palce 🙂
Tehulkuje sa mi dobre, v ramci moznosti - uz som dost nemotorna a malicka uz kade tade tlaci, ale zatial to zvladam 🙂
Klarka dakujem, a tebe sa ako tehuluje?

xxx.klarka
28. mar 2010

zzuzul, no jsem na to zvědavá. Musíme ještě vydržet alespoň ty 3-4 týdny, pak už to je v pořádku. Pak bych klidně i porodila. Mi se do toho budeme stěhovat ted ještě, takže jsem na to zvědavá. 😀

vavenka
28. mar 2010

Kely dakujem za reakciu, no kokso, asi to potom nebude uplne s kostolnym poriadkom, zajtra mam poradnu, tak sa na to opytam.... Inak moja mala je teda dost velka, skoro o 2 tt vacsia, v 33tt mala 2460g uz ! Som zvedava kolko to bude zajtra...

xxx.klarka
28. mar 2010

vavenka, koukám Ti to albíčka a máš krásné a velké bříško. To chápu že už jsi nemotorná. I mě už nejde vše jak bych chtěla, včera jsme byli v obchodě a já si dřepla na bobek k regálu a už jsem nebylo schopná se zvednout, musel mi pomáhat můj drahý 😀😀 jinak se těhulkuje fajn, jsem na tom jak zzuzulka, tvrdlo bříško tak jsem ležela v nemocnici na infuzich MG, ted co mě pustili tak to docela jde, 8.března jsem měla CS3, tak jsem zvědavá co mi poví zítra doktorka.
Jinak já otoky nemám, jen obličej po ránu.

kely
28. mar 2010

No hlavně at to ještě chvilku vydržíme 😵 musíme se fakt šetřit!! 😉
Já vůbec nevím kolik malá má, docela mi to mrzí, Vám to uplně závidím. Ale je pravda že u první se mi sekli o kilo. Tak se budu muset nechat překvapit. My vždycky s doktorkou řešíme at vydržím a nějak tohle rychle přeběhneme. Musím se jí zeptat.

zzuzullka
28. mar 2010

vavenka, ja som tiež mala na začiatku hematom a musela som ležať ale mávala som strašné nevolnosti až do 20tt a za celý deň som zjedla napr. len jeden pomaranč a tanier polievky takže u mňa šli kilá zasa dolu 😀

inak v nemocnici som chodila každý deń na monitor a povedali mi že drobec je trochu prispatý, asi majú svoje tabuľky kde majú vypočítané koľko krát by sa mal za tých 20 minút čo je baba napojená pohnúť, a keď tak nie je tak hneď hovoria také reči 😠 pritom náš malý je akčný až moc. ja neviem čo to je, ako to tu niektoré máte, že aj celý deň drobca necítite. ten náš kope fakt stále a stále sa posúva na jedno svoje obľúbené miesto, tam kde to fakt bolí, tak ho vždy posuniem bokom a za chvíľu tam je zasa... a takto stále dokola 😀 a keby som sa pozrela na moje orgány zvnútra tak ich budem mať asi plné modrín...a pred pár dńami objavil moju chrbticu a každý deń sa s ňou aspoň raz pohraje...to je akoby ma nožom pichali...no proste divoch a nie prispatý 😀

zdenkapo
28. mar 2010

Zuzu
jj,krátí a to mi ještě hrozí to vyvolání a s tou porodkou mě to taky mrzí,no ještě uvidíme,jak to dopadne...

Kely
😀 aha,tak to asi jo,asi mám už těhu demenci

Vavenka
tý jo,to bude kus baby teda- mě v 36tt řekli,že je to kus s Aničky 2717g,tak to tvoje Vanduška bude mít určo víc 😉

zzuzullka
28. mar 2010

zdenka, myslím že ty sa už toho vyvolania nemusíš báť. 37tt je už pekný čas, to už bude Anička určite v poriadku. ja by som tiež mohla aspoň do toho 36-37tt vydržať...no ale čo keď tie naše deti si tam robia čo chcú a nás vôbec nepočúvajú 🙂 to ai preto sa už pýta von, že počuje ako mu hovoríme, že ako sa na neho strašne tešíme 🙂

a tušim som vám ešte nepovedala jeho meno, tak bude to Adamko, už sme na 100% rozhodnutí, a keďže je tá kríza tak aspoň ušetríme na meninách 😀 ... to bol samozrejme vtip,aby ste si teraz nemysleli že som preto vybrala také meno 😀

vavenka
28. mar 2010

Zuzi moja to iste, niekedy mi tak zdeformuje brucho, ked vypuci ritku alebo chrbat, ze sa az smiat musim 😀 a tiez ma oblubenu polohu, ktora mne az tak nevyhovuje 🙂 no nevadi, vydrzime 🙂

Klarka no to hej, brucho mam riadne velke, vyzera to komicky 🙂

Kely presne, ultrazvuk nieje vseved, oni tu vahu tiez len preratavaju podla priemeru hlavky, hrudnika a stehennej kosti tusim - teraz sa tiez kamoske sekli o polkila! A to jej chuderke vyvolavali porod, ze maly uz ma 4 kila ,ze treba, a nakoniec sa riadne natrapila a maly mal tabulkovych 3550 g ....... Ja som si povedala ze do 36tt, nech vydrzim, mne to vychadza po velku noc +-, a potom uz je mi to jedno 😀

vavenka
28. mar 2010

Zuzi 😀 😀 pekne meno ste vybrali.....

Zdeni no ved to, dufam ze o mesiac nebude mat 5 kil 😀 rada by som sla rodit prirodzene....

zzuzullka
28. mar 2010

vavenka, tiež si hovorím že by som rada rodila novorodenca a nie batoľa keďže mm mal nejakých 4,5kg keď sa narodil 😀 a teraz meria cca 187cm a ja som mala 2,7kg, ale som z dvojičiek takže tiež pekná váha a teraz mám 178cm. ja už som dávno prestala snívať o krásnej pôrodnej váhe 3kg 😀

zdenkapo
28. mar 2010

Vavenka
tak to snad ne 5 kilo,ale je fakt,že synovec měl 4,02,tak se větší děti rodí,ale já doufám,že ANička moc těžká nebude... Tomášek měl 3200g a 51 cm.... tak snad větší nebude,natož,zda bude dřív....
Koukala jsem,že mám nějaké věci na Aničku jako ty a taky asi naušničky máme vybrané stejné- já chci tyto růžové,které máš průhledné...http://www.goldpoint.cz/zlate-detske-nausnice-s...

Zuzu
tak toho už se nebojim,teď už je snad v pořádku,ale spíš jsem nevá z toho,že nevi,zda bude to vyvolání a kde hlavně budu rodit...

vavenka
28. mar 2010

Zuzi 😀 pekne vahy ste mali, ja som bola klasika 3,20, a drahy sa narodil trochu skor, takze tam tazko odhadnut.....
Ale zato jeho bratia obaja mali cez 4,5 kg.....
No uz nech je tak ako ma byt, len nech je zdrava. A pekna. A mudra a dobra a poslusna 😀 😀 Ani niesom narocna, vsak? 😉

zzuzullka
28. mar 2010

zdenka a kedy ideš teraz na poradňu, tebe tušim každý týždeň povedia, že nech prídeš o týždeň že uvidia či budp vyvolávať...to musí byť na nervy 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre