Májové bábätka 2013

bubinko83
3. sep 2012

Ahojte su tu už mamičky z takymto terminom?

andrejecka
10. sep 2012

@mykaellle no ja našťastie negrcám, ale ani pri prvých dvoch tehu mi nič nebolo a k dr tiež pôjdem až za cca 2 týždne

inviav
10. sep 2012

@andrejecka tak by si to asi priala každá, aby jej nič nebolo...a tak si tehu aj viac vychutná...bodaj by to bolo tak aj u mňa...inak aj my chceme Simonku 😉 pre chlapca sme ešte nevybrali...ale dievča je isté 🙂

plostica2502
10. sep 2012

ahojte majovcatka, nemali by ste zaujem o baliky veciciek, mam vecicky po syncekovi a dcerke.baliky predam za dobru cenu.pekny den vam prajem

rimon
10. sep 2012

jeej, ako sa to tu pekne rozrasta.. tesim sa ako tu budu pribudat prve foto z brusiek 🙂 akekolvek tehu neprijemnosti stoja za ten maly zazrak, co v nas rastie.. mna doktor strasil bezdetnostou, ked sa nam do pol roka nezadari, kvoli zdravotnym problemom 😖 tak si teraz mozno viete predstavit ako sa kazdemu priznaku tesim 😀

dulkagabulka
10. sep 2012

dievčata, aky mate dovod (okrem častych zapalov vajcovodou či v brušku, ktore by boli pričinou mimomaternicoveho tehotenstva), aby ste babatka v štadiu najsilnejšieho rastu vystavovali ožarovaniu ultrazvukovymi vlnami?
može vam lekar ukazat študiu, ktora potvrdi, ze ultrazvuk je 100% nezavadna vyšetrovacia metoda? určite vam taku nijaku neukaze..naopak, studie dokazujuce,že ženy po častych ultrazvukoch častejšie potracaju a tiež to, že ultrazvukove vlny pri pokusoch na potkanoch im modifikovali mozgove bunky, take už existuju...nikto z nas nevie s istotou povedat, ako babatka v brušku zareaguju na zvukove a tepelne vlny z ultrazvuku...ano, narodia sa, budu kričat, budu vyzerat OK..ale čo to urobi s ich mozgom či organmi? generacia tak velmi ultrazvukovanych deti ešte nedospela...vy ,ked ste boli u mamy v brušku, ste sa mohli vyvijat s čo najmenšim ožarovanim ultrazvukom, dnešne vyviajuce sa babatka podstupia ultravuk uz v 5,6
7 tyzdni a potom aj 9-10 ultravzkov za tehotestvo!!v zahraničí to tak nie je..tam ženy podstupia 1,2 ultravuky za cele tehu.. čo myslite, prečo je tolko disgrafikov, dislektikov, hyperaktivnych deti? nikto zatial nemoze s určitostou povedat, ze to nemože byt nasledok časteho ultravukovania, resp. ultrazvukovania v skorych štadiach tehu..

bubinko83
autor
10. sep 2012

@mykaellle aj ja som dnes rano grcala ked som syna vystrajala do školky,chudatko kukal na mna a pytal sa či som chora 😀 Ešte som mu o tehotenstve nehovorila ,kedže asi by to aj tak nepochopil ,ked nevidi brušisko .

mykaellle
10. sep 2012

@bubinko83 a pri doktorovi si už bola? Ja chcem ísť až koncom týždňa, aby to bolo vidno 😉

bubinko83
autor
10. sep 2012

@mykaellle ano ja som bola minuly tyžden a bolo vidno srdiečko krasne bilo.

bubinko83
autor
10. sep 2012

@mykaellle ja som išla aj preto skor lebo som mala pri prvom problemy a teraz som vysadila jedny lieky jak som otehotnela tak som to chcela čim skor povedat aj gynekologičke.

mykaellle
10. sep 2012

@bubinko83 ja som sa na koniec rozhodla ist zajtra, velmi sa bojim, ze sa nieco stane ☹ tak radsej, nech mam istotu..

bubinko83
autor
10. sep 2012

@mykaellle a prečo sa bojiš čo si potratila už niekedy?

mykaellle
10. sep 2012

@bubinko83 mala som 2x mikropotrat, ale to bolo tak, ze som si urobila test bol pozitivny a do 2 dni som dostala menzes.. teraz mi meska 8. dni..

sweethope
10. sep 2012

kocky ja na koniec nie som majovka 😢 takze prepacte,ze sa vam tu motam,ale chcela som sa opytat @mykaellle : mala som pozitivny test,bol sice slabsi,ale tak robeny na 11dpo a teplota sa pekne drzala hore,kocky radili B6 na predlzenie LF(ovu bola 22dc) no a potom som mala hrozne krce a 2 dni na to prisiel menzes ☹ tak som sa chcela opytat,ci sa tomu da nejako pomoct este okrem tej B6?mam kupeny bromelain co tiez kocky radili,ale uz nechcem viac zazit to co teraz,tak velmi som uz dufala a verila a nakoniec to dopadlo zle ☹ ty si si nejako pomahala?vitaminmi?ci sa babatko udrzalo samo?

mykaellle
10. sep 2012

@sweethope ahoj moja, to mi je luto ☹ Ale je dobre, ked Ti lekar predpise Duphaston, maj ho doma. Mne poradil hned ako si najdem // si ho nasadit, a testovat kazdý 3 den, ci ciarka nahodou nezmizne.. Drzim palceky 😉

sweethope
10. sep 2012

@mykaellle dakujem.drzim aj ja tebe palceky,aby si uz nikdy nezazila nic nepekne s mimi a boli ste obaja zdravi 😉 asiskocim k dr.nech mi poradi co a ako.vdaka este raz.

andrejecka
10. sep 2012

@sweethope je mi lúto že si prišla o mimi ale zároven ti prajem aby si zostala čo najskôr tehu a všetko dobre dopadlo

sweethope
10. sep 2012

@andrejecka dakujem,verim,ze sa to coskoro podari,musi,velmi si to prajem.kocky este ma napadlo @mykaellle existuje nejaka nahrada za duphaston?nejaky vitamin?

mykaellle
10. sep 2012

@sweethope to neviem ☹ Duphostan je progresteron, a ten je len na predpis..

zuzigirl
10. sep 2012

@sweethope oi, to ma mrzi... prajem ti, aby si bola cim skor znovu tehu a nech vsetko dobre dopadne...

ja idem zajtra k dokimu, som zvedava, ci tam uz nieco uvidi 🙂

sweethope
10. sep 2012

@mykaellle aha..no aj tak vdaka,pcham sa vitaminmi,tak som nechcela prejst na cistu chemiu,ale tak asi nic ine neostava.vdaka za rady a prepacte,ze sa vam tu motam 😅 prajem vsetko dobre a babatkam vela zdravia 😉

sweethope
10. sep 2012

@zuzigirl dakujem,aj tebe len to jedno najviac prajem,asi ako kazdej jednej snaziacej sa,mat uz fazulku v brusku a nech je zdrava 🙂

mykaellle
10. sep 2012

@sweethope kľudne sa pýtaj, sme tu aj preto, aby sme si vzájomne pomohli 🙂 WOMAN POWER 😀 No Duphaston je sice chemia, ale je to hormón, ktorý je nesmierne dôležitý pre udržanie a predĺženie luteinizačnej fázy... Držím palčeky aby sa to čím skôr podarilo 😉

sweethope
10. sep 2012

@mykaellle vdaka,len sa tu nechcem motat v teme,do ktorej nepatrim 😅 mne kocky v inej teme poradili na lutealku B6 a bromelain na dobre uhniezdenie ,len som to este nemala v minulom cykle,tak bojujeme znova,skusim vitaminy a ak sa znova stane to co teraz,tak pojdem k dr.nech mi pomoze,uz by som velmi chcela babatko 🙂 a tebe velmi velmi drzim palce,nie je nic horsie,ako ked vytuzene mimi nedobojuje do ciela ☹

mykaellle
10. sep 2012

@sweethope verím Ti, u nás je toto za 3 roky najväčší úspech, tak dúfame, že to dotiahneme do milovaného šťastného konca..ako dlho sa snažíte?

sweethope
10. sep 2012

@mykaellle vau,tak to ti fakt budem velmi drzat palce.my sa snazime zatial prvy rok,od zaciatku roka,ale len teraz som zistila,ze mam vyposuvanu ovu,ale konecne sme sa trafili a nedopadlo to dobre.tak velmi sa mi nechce k dr,chcela som mimi tak akoze prirodzene,ale asi mu budem musiet pomoct...

lenkacka
10. sep 2012

@sweethope Ahoj zlatííííčko 😉 ,aj keď akože nepatríš do tejto témy,ale ja pevne verím,že budeš patriť JÚNOVÉ bábätká 2013 😉 .

lenkacka
10. sep 2012

Ináč ja som sa dnes dozvedela ,že som už v 5tt 😅 .Ja som ani pri dcérke poriadne nevedela,že ako to tí doktori počítajú,ale teraz mi to jedna dobrá dušička vysvetlila.Dnes som 4tt+4 a to je vlastne už 5tt-takže sa teším,že o 2 týždne už budem mocť ísť kľudne k doktorke.Je tu niektorá v rovnakom týždni ako ja? Ja zatiaľ negrckám,ale dnes ma pichá v ľavom podbrušku,dúfam,že je to ok,lebo pri dcérke som to nemala. ☹

lenkacka
10. sep 2012

@andrejecka Ty si v rovnakom tt ako ja-takže ma tešíííí 😉

sweethope
10. sep 2012

@lenkacka moja zlatucka 🙂 ja som tu len videla,ze @mykaellle mala podobny problem ako ja,tak som chcela vediet co by mi pomohlo,aby sa to uz neopakovalo 🙂 snad budem v teme Junove 🙂 ty sa hlavne opatruj 😉

mykaellle
10. sep 2012

@lenkacka ako sa to počíta? Neviem, či som si to dobre vyrátala.. posledná ms bola 3. 8. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre