Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
6. feb 2010

aj ja blahoželám supiii a hlavne veľa zdravíčka obom prajem a skoré zotavenie po náročnom cr...

joanna333
6. feb 2010

logi, naaadherne su.............

maminnka
6. feb 2010

Loginka, naadherne deticky 🙂

suzon78
6. feb 2010

matesl aj mňa dáko bolí hlava idem si zmeraž tlak, ťi to bide tým, ale čo sa táka toho pocitu na odpadnutie po námahe, to už mám taký mesiac a keď si lahnem, tak mi to prejde.. 😒

loginka
6. feb 2010

dakujem kocky 🙂 ja by som ich stale fotila, aki su zlati cmuckovia

suzon78
6. feb 2010

sorry píšem ako tatár 😉

maculik
6. feb 2010

jej, logi, krasni su drobcekovia 😵
vidim, ze vy zase vyvarate, no ja si uzivam posledne dni, kedy mam navarene. Svokra sa dnes rozhodla, ze odide uz v pond. (chcela ist uz dnes!), lebo sa nieco rano urazila, pritom nechapem, kvoli comu, len jej V.povedal, ked Adelka pistala, ze je rozmaznana, no a ona tu v obyvke zacala plakat, ze to asi myslel, ze to ona ju rozmaznala a pod.reci. A este neviem preco sa urazila. No a V.jej sice raz povedal, ze on vobec nemyslel ju, ale ona si stale hudla svoje, tak Vladko pozrel vlak a povedal mne potom,ze aj on uz ma dost toho urazania a nech teda radsej mama ide domov, ak sa tu ma citit zle. Takze asi v pond.rano ide, ale nakoniec priamo odtialto, nebude ju V.viezt do Berlina, lebo by som bola min.1,5dna sama.

Takze mame to zaujimave 😒

maculik
6. feb 2010

logi, a ako to zvladas s 2 drobcami? Este tam mas maminu?

matesl
6. feb 2010

suzi, mne niekedy staci ked lezim a idem si nieco do kuchyne zobrat, normalne sa musim posadit co nevladzem stat a zadycham sa...a obcas mi nic nie je
to su divne stavy

ja nemam tlakomer, ale ked som mala pozicany a citila sa divne, tlak bol OK, tak neviem

ligi, nadherne su...ozaj a da ti stat prispevok 2x 25.000 dufam, ze ta neosudia, lebo myslim materska je taka nijaka na to ze mas 2 deturence

suzon78
6. feb 2010

tak som si zmerala tlak mám ho tak akurát i keď mimo tehu som mala 90/60 a teraz 122/75 a tep dosť vysoký som teraz mala a v kľude až 101 😖 mám inak od internistu napísanú tachykardia, dúfam, že po pôrode mi klesne.

Ozaj OLIF - ako je to s tebou, klesol Ti tep po pôrode?

matesl
6. feb 2010

macul tak to mas vesele, to ti asi moc nepridava na pohode,
a tvoja mamina nevie prist? to by bolo asi lepsie

zoska
6. feb 2010

garon, na to kontrolnom som si polezala hodinu...chodil ma pozerat ten znamy- doktor...potom ku koncu sa mu to furt nezdalo, tkazal mi lahnut si na lavy bok a mala sa rozbehla , hybala sa jak diva...
takze v poho 🙂 tvrdlo mi pravidelne brucho kazde 3 min., ale necitila som bolesti...ale trikrat som mala podla stroja kontrakciu stredne silnu...no ja som zasa nic necitila 😅
ale vraj je vsetko o.k.

maci, no mate tam "veselo", asi kazdemu z vas prospeje zmenit vzduch- cize svokra sup domov a ty domka bez nej, aj ked podla poslednych prispevkov to budes mat asi fakt dost tazke...drzim ti palce

garonka
6. feb 2010

mates ani ja nemam tlakomer aby ma nestresoval
hoci včera som bola taka napalena z toho čakania ma CTG tak mi sestrička tlak merala dobreže nie stokrat a bol 140/80 a jej vravím nech berie het ten tlakomer lebo ma rozčuľuje
a hlava ma bolela od hladu maly mi robil salta len som čakala, že vyskočí z brucha a tie pobavene pohľady sediacich na lavičke nemali chybu 😀 chlapi len zazerali čo v bruchu mam 😀
ale prťavy na zazneme čušal 😀

garonka
6. feb 2010

macu mate to doma pestro ja som svoju svokru dnes skoro poslala na mesiac 😎
nemam rada ak mi hladka bruško potom mi stvrdne a je to nepríjemne joj

zoska
6. feb 2010

garo , no aj tu prihodu so svokrou, nech sa zasmejem, co vyviedla? 😉

lenica81
6. feb 2010

ja som dnes tiez otapena a brucho mam od poobedia tvrde ako kamen... esteze sa maly hybe, ale dost to pri tom boli... 😒

macu, ja som zvedava, co ja a moja mama, ked sa maly narodi, hadam sa neposekame po 2 dnoch... a to nie je svokra... 😅

zoska
6. feb 2010

jaaj, uz chapem hladkala ti brusko...nejak som nedocitala 😀
mi ide dnes...pridavam sa k lenke a jej baby pizze 😀 😝

maculik
6. feb 2010

matesl, mama by dosla, len min.utorok jej vybrali zlcnik, tak je este dost K.O. Ale pride na 5dni o 3t a potom mozno na dlhsie, ked uz nebude PN.

garonka
6. feb 2010

zosi a svokre vravím naj nehladka nemam to rada sa uškrnula
nakoniec nas nukala tvarohovou študľou no môj mm jedol ako besny ja ani jeden kus a ak povedala, že dala domaci tvaroh prestal jesť 😀
ten pohľad ma tak pobavil, že sa z neho stale rehocem 😀 ten chlap sa bojí od vlastnej matere dať hocičo do ust 😀

suzon78
6. feb 2010

ja by som s maličkou bola najradšej potom sama, ale keďže bývam s našimi aj starkou, to budú iné nervy keď mi budú furt behať okolo malej, normálne sa toho obávam...ale keď budem mať 2 deti, potom to možno aj ocením, ktovie?

macu ,ako je to v 600 nedelí, cítiš sa veľmi slabá? Lebo mama bude furt u sestry, tak si budem musieť riadiť a variť sama, či to budem zvládať?

garonka
6. feb 2010

leni a baby pizza je super ako si napisala 😀 😀 😀

zoska
6. feb 2010

garon 😀 domaci tvaroh teda ale vie vystrasit 😀

garonka
6. feb 2010

zosi a to by si jedla? vraj som vyberava lebo som jej povedala, že ja nepasterizovane čuda jesť nebudem 😕

zoska
6. feb 2010

v podstate ani neviem co si mam pod tym nazvom predstavit 😕 ci to kupovala v nejakej predajni z dvora alebo co?
no jasne, nepasterizovane nejem aj mimo tehu...totalny respekt mam.
Mala som v 13tich rokoch salmonelu z pokazeneho zakusku...7 dni v nemocke, infuzky, hnacky, 40tky teploty...no dakujem pekne, odvtedy si davam velky pozor kde co jem.

matesl
6. feb 2010

juj maculik., tak vam to tak teraz naraz vyslo, ze by ste obe potrebovali pomoc 😖

garon tiez vesele 😀

nas maly tiez ked iny chcu vidiet jak sa mrvy tak nic...len ked sme sami dvaja...asi nema rad velku spolocnost 😀

lenica81
6. feb 2010

ja to s mojou mamou skusim, a aspon mangel bude moct normalne do prace chodit... a budeme v lete trochu rekonstruovat, tak nech ma k dispozicii dovcu... ´

strasidelny tvaroh... 😨

suzon, domacnost je druhorada... si myslim, ze tie 2 mesiace sa to nejako zvladne... 😉 sak aj mangel ma 2 ruky, tak verim, ze bude pomahat... 😅 ved utriet prach, povysavat raz za tyzden nie je taka tragedia... no nie...

lenica81
6. feb 2010

matesl, u nas bol vcera kamos, lebo tu bol na blizko u sesternice, tak ci moze prespat a ci stiha Vilovu session... stihol a bol uplne ze sokovany, ako sa dokaze tak intenzivne hybat a kopat... uplne jak puk mi kukal na brucho a skusal...

suzon78
6. feb 2010

leni, ale jasné....veď i teraz keď som bola PN riadil len on....len aj to varenie a oriadenie kuchyne dá zabrať, preto sa len obávam, lebo keď mi dnes bolo tak blbo, či potom to v 600 nedelí budem zvládať...veď uvidíme, urobím toľko koľko budem vládať a ozaj poriešim to ako olif s tými obedmi z mužíkovej práce 😉

alex
6. feb 2010

garon, no mne svokra ani na brucho nešahá. To by som ju asi odohnala.

matesl
6. feb 2010

tak vas maly sa predviedol...nebude to herec? 😀

ale to si kamos asi musel pockat na vecer, vtedy aj nas je akcnejsi, cez den sa len vypucuje, vecer by sa aj povystierat chcel keby to slo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre