Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. mar 2010

no vas docitat 😠
my sme vcera zaspali okolo 11tej a spinkali sme na velkej posteli vedla maminky a tatinka a ked tato odide rano spime na tatovom mieste 🙂
do 10.30 ale rano ona ma vela prdikov a sa na ne budi a placka tak jej musim nozicky zdvihat a ona potom zaspinkava...aj vase plackaju niekedy pri prdikoch?
mna boli este to hrdlo tak mi muzik doniesol homeopatika nejake na hrdlo...to mozem nie?a trosku mam aj nadchu snad tomala nechyti...ta ju ma itak uz dlhsie kychacky...ale tie jej
princeznicka je dobra dneska od 10.30 sme sa rozpravali a pekne bola aj v stolicke aby maminka mohla varit ;) teraz isla na chvilu so svokrou von ale zda sa mi ze menej papa....
kukla som fotocky...krasne su tie babatka
😉
inak jani veru veru ja som si vobec nemyslela,ze to moze byt take narocne .... az rozmyslam ako to tie super maminy zvladaju...
a mame tie supinky v hlavicke...uz sa to rozsirilo a vycesat to nejde...nieco musim vecer poriesit....

blumka
8. mar 2010

ahojky kocky...
ako sa mate? nestiham docitavat a uz asi ani nikdy nebudem 😀 😀 boze, ked mi este raz nejaky chlap povie, ze som na dovolenke a ze doma nic nerobim ked som na materskej tak mu asi strelim jednu medzi oci 😀

dnes akosi zazrakom obidve deti naraz spali hodinu..tak som relaxovala..juuj..taky zvlastny pocit a ticho v dome 😀

my sa stale s Juli trapime s bruskom...noc bola relativne ok..spinkala od deviatej do piatej rana s troma prestavkami na papkanie..ale ona chudinka ma taky hlucny spanok, vzdy ked si ide prdnut tak az skrikne od bolesti a zacne sa tak zvyjat, ze ma zobudi...takze mam taky kadejaky spanok..

sely, tym ze odsajes a das malej z flase nezistis kolko vypije z prsnika...z flase babo pije tolko kolko mu das. Keby si jej dala na jednu davku 200 tak by to stiahla a druha vec ze ked odsajes z prsnika 50ml neznamena ze tolko aj mala vypije..deti vytiahnu za urcity cas viac ako odsavacka...taketo experimenty zbytocne stresuju, lebo zacnes byt nesvoja ci ma mala dost alebo nie, ci dost pribera alebo nie a potom je clovek z toho mimo a potom zisti ze ma menej mlieka atd...proste koj a uzivaj si...neries

blumka
8. mar 2010

zuci, terezk tak trapili prdy a kakanie kazde rano o piatej...a juli to trapi celych 24 hodin ☹

zucana
8. mar 2010

baby homeopatika sa mozu pri kojeni ze?to vlastne nie su nejake lieky? alebo aj tam sa ma davat na nieco pozor...dikes

blumka
8. mar 2010

zuci, ja myslim ze mozes na hrdlo nejake homeo...ale na homeo je expert ewe tak mozno ti lepsie poradi

zucana
8. mar 2010

blumi my to mavame rano tak od 8-10 hod tie prdiky

blumka
8. mar 2010

zuci, to prejde..terezke to preslo presne v den ked mala tri mesiace...ja dufam, ze aj Juli to prejde rychlo...lebo fakt sa chudatko trapi, ona je take spave babatko, spinkala by stale keby mohla ale tie prdy cely den jej nedovolia a o noci ani nehovorim ☹

baby, Juli ma v puske zabu, existuje na to nejaky domaci liek, alebo len nieco co mi da lekarka? na poradnu ideme v stredu ale keby sa dalo uz by som dnes dala nejaky domaci liek 😉

zucana
8. mar 2010

ewe tak cakam na radu aj ten caj s maslom ...to mam ako spravit?

zucana
8. mar 2010

ja som tu vzdy ked tu nik nie je...
inak aj my sme s viki dostali kvietky...kazda jednu kyticku 😀

blumka
8. mar 2010

zuci, v taliansku sa tiez oslavuje MDZ alebo si pripomenlu? 😉

blumka
8. mar 2010

pisem jak tatar...pripomenula malo byt 😀

zucana
8. mar 2010

😀 oslavuje 😉 nic som nepripomenula...a tu sa dava taky kvet ze : mimoza
http://images.google.it/imgres?imgurl=http://ww...
smrdi to jak slak

maculik
8. mar 2010

kocky, Petko chytil od Adelky kasel, taky ten hlienovy, vykasliavaci. Myslite, ze treba ist k dr? Cim sa vlastne take babatka liecia? 😨

maculik
8. mar 2010

inak, tahame rekord, nepapal uz 2,5h, ked sa zobudil, nechcel sa prisat, len reval, tak som ho nechala odgrgnut, a zatial stale nic. Ale uz v postielke mrnci, tak skusim. Dufam, ze mi neodmieta prave prso... 😒

matesl
8. mar 2010

jani, ak by ho tam nemali, poslu ti list, ze ho mas dolozit, mne upomienku poslali este pred terminom porodu 😅

sely...ak odsavas, tak by malo babo spapat tak cca 80, tak mi povedali v nemocke, aj ja odsavam tak kazde 3 hodky, ale z oboch prsnikov 😉

zuci 😀 😀 😀 aky dlhy link

zucana
8. mar 2010

maci no su normalne lieciky...
ja by som slak DR.lebo tak malinky aby mu to niekam nechytilo...
a aby sa tym hlienikom neto...ved on nevie este tak vykasliavat ako my...
tak daj vediet
inak som zistila ze tie homeo co mam sa volaju phytolacca-heel a na tejto stranky su ze aj na podporu mlieka...je tam 300g laktozy tak mozno preto...
a je tam napisane k tomu toto tak som zmatena:
trojkombinácia homeopatík ((Phytolaca 5 CH + Urtika rens 5 CH + Lac caninum 5 CH), trikrát denne medzi jedlami nechať v ústach voľne rozpustiť 5 guličiek z každého homeopatika, nezapíjať vodou - Phytolaca sa užíva len prvé tri dni, ostatné sa môžu užívať dlhšie)

matka331
8. mar 2010

blumi comamalicka v puse zabu???
zuci ze mimoza ..:D:D:D nic mocc,,, 😀

olifcek
8. mar 2010

blumi tusim annag cosi na to niekomu radila,zabudla som, co to bolo...

olifcek
8. mar 2010

mati blum mala na mysli asi soor x;o)

selyma
8. mar 2010

No super, tak ja odsajem tak 60 rano a asi 40 - 50 ml cez den.Dufam, ze mala nehladuje. A to teraz spi uz 4 hodinu.

zucana
8. mar 2010

co je to zaba v ustach?
mati a ten kvet je tu taky narodny na tento den...ako u nas napr.narcisy...alebo tak
a mne je jedno aky kvet donesie ale nezabudol 😉

zucana
8. mar 2010

inak dobry link...
http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi08
a sely tvoja mala tolko este nepotrebuje asi a ako blum pisala ona sis tiahne viac 😉 no a ked ti spi uz 4 hodky ...
to u nas veru nehrozi 😀

maminnka
8. mar 2010

Sely, moja mala vypije na jednu davku cca 90 ml, ale pred tyzdnom to bolo 70 ml. Odsavam kazde tri hodiny z oboch prsnikov. Ja nekojim, davam len z flasky.

maculik
8. mar 2010

zaba v ustach je taky biely povlak, to mavaju niektore babatka. Napr.ja som to mala, ked som mala par tyzdnov, a musela som byt v nemocke, skoro som na to zomrela, lebo sa to nejako rozsirilo. Ale inak to vraj nie je nebezpecne, ked sa to podchyti.ň

no veru k tej dr zajtra asi skocime. Hlavne, ze sme tam boli v piatok na poradni a to len trosinku sem-tam zakaslal, no cez vikend sa to zhorsilo.
Myslim, ze aj preto tak menej papa, teraz len pocucal a zase buva.

Vonku je krasne, slniecko, ale mrzne, skoda, ze nemozeme ist von. Ale bojim sa, ked je chory.

martulanr
8. mar 2010

ahojte blahozelam vam k sviatkuu 😉

tak sme po poradni mame 5000g a 53cm a homporu mame vo vlaskoch tak nam dala saliciovy olej alebo co to je za humus ☹ uz sa tesim jak bude vsetko mastne od toho
a prvy krat spal v noci co sa iba dva krat zobudil na papanie rano som tanec radosti tancovala po dome 😀 😀

olifcek
8. mar 2010

zuci no super a ja len tmavy extr specia papam alebo slnecicovy, kde su semiacka...uz v nemocke sa odporucalo celozrnne pecivo....ale tak...malicka z toho nema probs., tak pohoda 😉

macu aj u nas je krasne slnecno ale teploty okolo nuly, tak sme nesli....snad zajtra uz skocime vonku...dnes len viac vetraaam, nech dychame obe ten vzdusik...

co ja viem, tak soor lahko zmizne ama ho vraj veeela koenych babatiek

kedy sa babatkam vytvori imunita?

martu wow, obrici ste uz...my mame asi okolo 3300g, no itak...z 1940g to je faaajn 😉

martu nemas ten tanec radosti natoceny? 😀 😀

olifcek
8. mar 2010

na viac strankach som citala, ze mata, hoc len caj, utlmuju laktaciu, na page, co si dala, zuci, to odporucaju...

tak ja uz neviem...nastastie nan chut ani nemam...ale itak...

zucana
8. mar 2010

martu aj my mame toho polku hlavy...muz doniesol nieco na to tak idem vecer experimentovat...som jej to supala lebo kefkou to nejde ale radsej nie
inak my uz mame tiez cca 4800 gramov...martu ale vy ste mali viac jak my pri porode 😀
boze ona tu na mne spinka a rehli sa 😀
a mama volala kamoske farmaceuticke ohladne homeo a tu je odpoved..uz som si inak dala...
ona povedala ze ti neodporuca lebo vie odo mna ze si taka predpisova a hakliva na malu aby nemala nejake bolesti v brusku ale ze to je tazka otazka su na to rozne nazory tak ona ze teda radsej nie

olifcek
8. mar 2010

zuci vyskusaj a uvidis...

a na tie supinky...vraj pomaha hodku pred kupelom naolejcekovat a po kupeli vycesat hustou kefkou 😉

katina2209
8. mar 2010

baby a na ten vankusik co sme si objednali mi poslu aj nejake cislo uctu kam to treba zaplatit alebo nieco take ze objednavka vybavena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre