Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. aug 2010

a dobre ze som nesla na stretko, deti su dnes ako z divych vajec...ja neviem co im je, ale hlavne Terezka posledne dni je ako vymenena...akoze zlata ako stale ale akoby prisla do skorej puberty 😅
musim docitat tu knihu lebo vyzera ze su tam nejake dobre myslienky co by mi s nou pomohli 😉

garonka
6. aug 2010

baby mobil ma spadol do vedra s vodou, zvoni jak dilino ale len zvoni zvoni a neda dvihnuť to čo mam robiť? lebo olif volala a môžem to zelene tlačitko aj nasilu tlačiť a furt zvoni 😠 fasa novy dotykovy telefon a už fuč

@olifcek no ten pan robotnik dokončil žaluzie pred pol hodinou a Tobi haja na balkone 😅 ježiš a ja tak chcem tu bagetu a vy určite na stretku 😔

janielah
6. aug 2010

ahojte babky, pridam sa bez zavahania k vycerpanym mamickam .. uz to veru nie je sranda - ved mne pred casom aj zachranku volali, ako som z unavy a vycerpania odpadla a vracala len v kuse, ved som vam to sem pisala a tak --- zosi, aj my papame veselo kasu na veceru a z tych hodinovych spankov nocnych pomaly je uz len jedno - dve krmenie.

Dievky a ako je to, ked zena chce prestat kojit uplne - jasne ze postupne, ale ako ? Vsade kde citam, tak sa vynechava cca mesacne jedno kojenie za jeden prikrm, a to takto az do jedneho roku.... a to nie je celkom moja predstava, lebo ozaj uz nevladzem a ani mlieka uz nie je tolko...ako je to potom? Musim malu naucit pit umele mlieko z flase???

Dakujem.

matesl
6. aug 2010

@blumka 😀 to lebo ty nemas cas na stretko, balis, inak by si ani ty tu nebola 😉

matesl
6. aug 2010

@garonka vypni telefon, aby sa ti nevyskratoval a poriadne nechaj presusit a zapni az ked bude uuuplne suchy...inak ho nezachranis.

blumka
6. aug 2010

@janielah no ak prestanes kojit teraz tak urcite musis malu naucit pit z flase...z poharika asi este Simonka nezvladne. kym sa nahradia vsetky kojenia prikrmami moze to byt nielen rok ale aj pol roka...

@garonka vyber baterku a daj vysusit otvoreny telefon do rury na 30 stupnov..asi uz nepomoze ale mozno, no..vyskusaj...

inak toto je super vec...predajca pise ze od 5 mesiacov ale podla mna je tam to iste drzanie tela ako v chodaku, takze ak tak az okolo 9 mesiaca by som zacala pouzivat..my to mame doma, Terezka sa v tom krasne vedela zahrat... https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/51tc/hra...

garonka
6. aug 2010

@matesl už som ho cely rozobrala, tak počkam voda sa dostala ku baterke no počkam kym vyschne joj ja nešikovna

blumka
6. aug 2010

@janielah teda som chcela napisat rok a rok a pol

matesl
6. aug 2010

@janielah ano jani, musis ju naucit pit umele mlieko a asi jedina moznost flasa...a sa mozno aj sama potom odstavi...
teda nas pripad to asi nebude, bo maly jak sa naucil prisat tak prso je jeho hobby a tak si ho vychutnava...az mlaska vzdycha si pri papani 😅

blumka
6. aug 2010

bude burka? 😕

matesl
6. aug 2010

@garonka ale vyber baterku a nechaj ho otvoreny, nech vyschne poriadne 😉

garonka
6. aug 2010

@blumka a na koľko do rury? joj skusim všetko možne nemožne, ten mobil nema ani dva mesiace mňa mm zastrelí

blumka
6. aug 2010

@garonka na dlho...kludne do vecera ho tam nechaj..ale ruru pootvor..mm tak susil notebook, ked mu nan Terezka vyliala vodu...celu noc ho mal v rure 😅

blumka
6. aug 2010

to moje dieta poriadne nespi cely den a teraz si tam chrapka ako keby sa nechumelilo...to zas bude soromoro vecer 😠 😀

garonka
6. aug 2010

@blumka idem vyskušAť hadam to pomôže ono nieje to veľmi mokre ale je to dotykovy mobil a zvonil a nedalo sa dvihnuť, no dam vedieť či som ho neupiekla

jaj vyliať vodu na notebook ale tvoj mm ma skvele napady 😅

garonka
6. aug 2010

bude burkaaaaaaa hadam sa olif so svetlankou schovaju a nezmoknu

matesl
6. aug 2010

@blumka tu v Partizanskom uz bola doobeda, taka riadna...tak snad uz nebude, este by som chcela ist s malym von..teraz zaspal na zemi medzi hrackami, samozrejme po tom co si pocuckal
inak vonku v kociari uz ked je umrncany, staci ho stocit na bok a spi...no mozno sa mi ho za chvilu podari naucit spat aj bez prsa, stocim na bok, dam plienku a ..... bo teraz ho kojim po leziacky na boku a pri tom zaspava...a vidim ze i v kociku to funguje a bez prsa...uvidime

olifcek
6. aug 2010

@matesl stretko? @blumka pisala hned, ze nepride @svetlankat. ze skusi, a @garonka? tak ta sa na mna vybodla, uz zas,same sme s Oliv boli, ale uz sme domaaaa 😵

matesl
6. aug 2010

@janielah a de si sa zas schovala? 😀
ako sa mas, casto ti malinka papa v noci? budi sa?

olifcek
6. aug 2010

@garonka citam to s mobilom, hehe, prepaaaaac, ked si to predstavim 😀

njonja
6. aug 2010

@blumka, ja mam podobne od fisher price - Jumpero. Je to fakt super, len este nedavam maleho na tak dlho dnu, ale sa mu tam paci.-)
Dievcence, som rada, ze nie som sama, co je taka unavena...minule som sa napalila, ked mi moj mm povedal, po tom, ako som chcela, nech ide s nami kupat, ze nech na neho netalcim, ze onpotrebuje svoj priestor a volno. Skoro ma porazilo. Taky priestor som mu ukazala, ze sa az cudoval! Ze ja, nie som tak sprosta a nezavesim mu maleho na dve hodiny na krk a nejde si hladat sovj priestor a volno! Ved ho za celyhc 6 mesiaco 3 krat prebalil! Nic, nerozculujem sa. Asi to ale padlo na plodnu podu, lebo mi dnes kupil kyticu, konecne vyhodil smeti z garaze (boli tam 1 rok), po 3 rokoch mi nabrusil noze a upratal!!! No a teraz lezi na terase a chyta slnko🙂 Dufam, ze mu to vydrzi.. Musim si ho vycvicit teraz, lebo potom, ked prijde druhe babao uz si ani nepisknem...
@matesl, aj aj si myslim, ze to bude z kojenia.teda okrem tych neprespatych noci - tiez mame kazdu hod-dve krmenie a rev ako o zivot. Dnes po tom ockovani som ho jednoducho vzala k sebe na noc do postele, jednak som ho chcela mat pod kontrolou, jednak som uz fakt nevladala.... 😝

njonja
6. aug 2010

@garonka, drzim palce s mobilom🙂 snad sa to podari vysusit🙂 len si ho neupec, to by si potom fakt tazko vysvetlovala!
@zoska, robila som tvoju cukinu - bola super. Dokonca aj moj mm ako cisty mäsozrut ju jedol!

olifcek
6. aug 2010

@matesl chlaaaaaaaaaaaaaaaaaaap x;o)))

tu to na burku nevyzera, zatial

olifcek
6. aug 2010

@garonka ja bych sa bala dat do rury x;o) radsej dva dni nech sa susi x;o)

blumka
6. aug 2010

@olifcek ked mm neupiekol pc tak mobil neupecie, neboj 😉 mm mal notebook v zavretej rure na 30 stupnov celu noc

olifcek
6. aug 2010

@blumka 😅

andrea2603
6. aug 2010

@njonja jeeeej aj mne dnes mm nabrúsil nože .... tiež po 3 rokoch 😅
a únava ... no niekedy mi je aj do plaču, ale vždy si poviem, že už len lepšie bude 😕 😉 , teda tak o rok určite 😉

Livkina prvá cukina - hrôza, bol to boj, či ja dostanem za lyžičku cukiny do nej alebo ona ju vypľuje, ale tak 3 lyžičky zjedla.

olifcek
6. aug 2010

@njonja hech, drzim paste aby mu to vydrzalooooooooooo x;O)

janielah
6. aug 2010

@matesl mojko, ja sem len raz za cas prikvitnem na sekundu, nakolko som fakt grogy a ked sa da, tak chodime po vonku...
spavat v noci sme prestali, koncilo to budenim kazdu hodinu az sme teda zaradili kasu na veceru a zasa sa to upravuje. Zacinam sa teda vazne obavat, lebo vsetky moje pokusy o pitie z flase uspesne stroskotali a skoncilo sa to vzdy aj tak na prse....boze moj...
To mi nikto nepovedal, ze ked nenaucim pit z flase uz novorodenca, tak sa mi to uz nepodari zrejme nikdy...ved takto uplne sa vystavim - doslova... Kazdy vravel, ze idealne je kojit tak pol roka....a ja hlupa som si to aj tak myslela.... 😖
co teraz len so mnou budeeee 😔

janielah
6. aug 2010

@andrea2603 andy neboooj, my sme sa so segrou smiali, ze ked ona u malej zacinala s prikrmom, tak na konci jedenia tam mala toho viacej ako na zaciatku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre