Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
21. apr 2011

som sklamana, kam to zaslo... asi sa na to vykaslem... 😔

olifcek
21. apr 2011

@lenica81 no... proste si ktosi povedal, ze sa tu niektori ludia ukazali, neodkomunikoval to a bolo.. no...

olifcek
21. apr 2011

@lenica81 ani ja som si nemyslela, ze tato tema takto dopadne, no... co sa stalo, uz s aneodstane x;o) ale stale sa to moze vratit do rozbehnutych kolaji 😵 😵

olifcek
21. apr 2011

ale ja uz s ak tomu vyjadrovat nejdem x;o)

idem upratat kusok a paq von, je tam nadherne 😵 😵

zoska
21. apr 2011

ahojte baby,
veľa z vas ma spominalo, tak nejdem nikoho menovat aby som nezabudla na niekoho 😉
takze Nelka vcera uz bola uplne v pohode, cely den pekne papala, samozrejme len take dietne veci a nekakala a ani nevracala a vecer sa pokakala, ale normalne hovienko v plienke bolo tak som bola happy normalne 😀
aj dnes doobedu uz normalne kako, len cierne po cucoriedkach...velmi nam pomohli 🙂
vysledky vyteru budu v pondelok alebo utorok, takze este si pockam
ak by cokolvek nebolo v poriadku nedovoloim si ist na chatu, to by som si nedovolila niekoho nakazit 😔

ale od vcera je uz v pohode, tak verim ze za tento dalsi tyzden uz doliecime a bude fajn 😉
tolko som si priala ze si to odsračkujem za nu ja az sa mi to vcera splnilo 😀 😒
mala bola ok a ja som umierala, bolesti brucha, hnacka, teplota...ked si predstavim ze tak trpela 4 dni 😢 ale dnes uz som ok...iba taky jednodnove to bolo...moja mama mala tiez jeden den problemy...
predsa len dospely s tym zabojuje rychlejsie

Neli spinka, poobede pojdem uz konecne vonku, je tu teplo na kratky rukav, tak nech sa konecne aj na vzduchu prebehne 😉

olifcek
21. apr 2011

@zoska boze Peti, cim vsetkym si este budete musiet prejst? verim, ze uz nicim... tesim sa, ze je uz lepsie, normalne mi odlahlo... chudak deticky, aspon, keby u vedeli povedat, co ich boli, co ich trapi...

kolko je stupnikov? ci kratky rukav mas len Ty? ja uz bych olivke na doma chcela davat kratky rukav, len neviem, ci uz je to ok, nech neprechladne pred chatou nebodaj, bosa na nu i na deticky a dospelakov tam moc moc moc tesim...

dufam, ze nemas este viac ako -2kg menej.. x;o((

olifcek
21. apr 2011

ale uz fakt musim... precitam z mobilu, ci neskor na pc x;o)

vsetkym prajem krasny dniiik

raa2
21. apr 2011

Ahojte dievcata, tak uz matko zacal vstavat ako sa patri 😀 pekne o 7-7:30, tak to bolo iba prechodne, cez obed dobre spinka, klop klop, aj tri hodinky potiahne. chodime stale vonku, aj doobeda aj poobede. Vcera aj predvcerom sme boli v hainburgu cele poobedie. inak mame riadne obdobie vzdoru, ked mu nieco nechcem dovolit, tak zacne so sebou hadzat , kope ako besny, krici a tak. tak sa niekedy az hanbim, ked sme niekde vonku. Inak aj vcera som s nim nechcela ist blizko k dunaju, tak mi hodil dole briezkom flasku s pitim, potom som ho nasilu posadila do kocika a vtedy zacal davat ciapku dole, lebo vie ze to nemam rada, no sranda, ako taketo situacie zvladate? ja to s tazkostou predychavam a necham ho ukludnit bud v kociku, alebo na rukach, tak som pekne aj dobita...
Pekne velkonocne sviatky vam prajem!

zoska
21. apr 2011

@olifcek je tu 23st.na slnku, len ja mam kratky rukav, mala ma triko a mikinu
dufam, ze uz bude lepsie, ja uz skusam pomaly jest, takze dufam, ze si doprajem cez vikend aj salat a rezne a u nasich pecenu kacku...takto stratene kila sa rychlo navratia, toho sa nebojim a uz sa tesim na papanicu riadnu

@raa2 ahojky, Nelka mava zachvaty zurivosti, dnes sa mi hodila na zem a rycala, ked sa jej nedal otvorit telefon tak ho hodila o zem...snazim sa to riesit s usmevom ale niekedy ked vidím tvare ludi, ze boze to co za matka, tak mam dost
ked uz robi moc zle, prip. veci pri kt. by si mohla ublizit, tak ju vyhresim a minule som jej teda uz aj po ruke pacla, ked ani po 5tom upozorneni nechcela prestat pchat prsty medzi panty dverí 😔

olifcek
21. apr 2011

@zucana kazdopadne prajem skore uzdravenie 🙂

raa2
21. apr 2011

@zoska ved dobre si spravila, ja som mu po plienke dala ale iba trochu. tiez mi hento robi, minule v bille som bola tiez nieco chcel, tak som ho vybrala z kocika, ze si ide nejaky kolacik vybrat a si predstav ze zacal tam kmasat cenovky a neviem co, tak som ho schmatla na ruky, zacal kopat ako besny kricat, ludia sa na mna kukali ako keby som ho tam dobila a pritom nic, ja mam normalne modrinu na tvari co on tak dobre vie udret, minule mi az krv tiekla co sa tak hodil a zubom mi zahryzol nad obocie... inak som rada ze sa uz citite dobre, som na teba myslela. matko bol tiez vcera v kratkom rukave cele poobedie, bolo tu 30 stupnov a nefukalo, som ho pekne natrela a vyrazili sme na vlacik 🙂
Matko uz rozprava o sto sest, ked sa mu chce 🙂 ale chodime furt za jednu ruku, i ked uz spravil par krokov aj sam 🙂

garonka
21. apr 2011

@raa2 uf obdobie vzdoru dava zabrať čo? my sme natom podobne a najnovšie mi vystraja v obchode všetko chce do ruky, ak beha sam strhava oblečenie z vešiakov, včera pozhadzoval podprsenky na zem nepomaha ani vysvetľovanie a ak sa Tobimu niečo nedari hodí sa mi dozadu o zem ale dufam, že to obdobie preskačeme

aj Tebe krásne sviatky a veľa vody 😵

raa2
21. apr 2011

@garonka dakujem a aj sibacov si zabudla 😀 no je to sranda, fakt to niekedy tazko predychavam, aj mato chmace co sa da a praska to o zem a pritom uz napriklad pekne podaval vsetko a hovoril paci, teraz zacal praskat o zem lebo vie ze to nie je pekne...

garonka
21. apr 2011

@raa2 jaj vidíš aj šibačov 😀 korbač mate? my mame nachystane až dva 😅

ja len občas zachovam chladnu hlavu napočitam do desať lebo Tobiho vrtochy davaju zabrať, a stale chce len to čo nemôže 😝

raa2
21. apr 2011

@garonka mame aj korbac aj kosik na vajicka, este nejaku vonavku mu pribalim a pojde sa po sibakoch 🙂

andrea2603
21. apr 2011

@zoska tak to najhoršie máte za sebou, už bude Nelka fit a také ani nemysli, že by neboli výsledky o.k., lebo ja sa na vás teším v Lipt. Jáne. 😵
A dúfam, že tam hromadne nedostaneme nejakú virózu, ale tomu sa bohužial nedá zabrániť, ide to vzduchom 😠 . Ja som síce doteraz "zháňala" pre Liv ovčie kiahne, ale teraz už nieeeee, aby sme ich nebodaj nedostali práve vtedy, keď máme ísť na stretko.

raa2
21. apr 2011

@andrea2603 a kde sa daju chytit ovcie kianhe? 😀 Baby este som sa vas chcela spytat na nazor ci idete dat deti zaockovat proti ovcim kiahnam, ja som na 99% rozhodnuta ze matka nedam...
Blumka, Terezku si dala zaockovat?

zoska
21. apr 2011

@andrea2603 ze zhanala 😀 ty si cislo 🙂 uz bude dobre, ine si nepripustam a tesim sa aj ja 😉
@raa2 nerozmyslala som nad tym, ale takto v rychlosti, je moja odpoved ze nie 😉 snad to niedke chyti kym bude mala a ak nie tak v dospelosti sa datusim zaockovat...viem ze to odporucali kdesi niekomu pred otehotnenim, pokial neprekonal este
moja dr. mi nic extra nespomenie, ona si ide iba po povinnych ockovaniach a nepovinne ani nespomenie 😅

zoska
21. apr 2011

a vzhladom na to ze bola Neli chora tak sme sa zhodli na tom ze mmr vakcinu odkladame, tak som celkom rada

mmaarrttiinnaa
21. apr 2011

Ahojte aj my by sme chceli chytit ovčie kiahne čo je však horšie ani Vanesska ich ešte nemala bojím sa že už ani nechyí bola som ju "nakazovať " od jej roka všade kde sa vyskytli a nedostala a už mi aj lekarka vravela že potom keď by bola neskor tehotna to bude pre nu riziko ak by dostala ale ked sa nechce nakazit nech to skusam ako chcem 🙂

Dufam ze niekto ostane v tejto teme (verejnej)

olifcek
21. apr 2011

@raa2 @blumka cestuje, odpisem za nu... nedava nic nepovinne a ovcie kiahne je lepsie prekonat, i ked dnes je ich tazke dostat... a proti ovcim kiahnam bohuzial ockuju povinne vo vakcine mmr...

@zoska super, ze mmr odkladate x;o) v mesiaci, v ktorom bolo diettatko chore, hoc len chripku malo, nema byt ockovane... takze parada 😵 😵
@mmaarrttiinnaa ja som mala par tyzdnov pauzu a uz jo, uz som tu 😵 😵 problem s nenakazenim sa ma par ludi, hehe, sranda, niektore deticky maju proste skvelu imunitu 😉

olifcek
21. apr 2011

jaaaaaj, uz nech sa dovari, chcem iiiist vooooon 🙂

jja
21. apr 2011

baby, neukoncte tuto temu.... ☹ viem ze nam teraz deticky davaju ovela viac zabrat ako ked boli malinke a viac spinkali....ale ved popisat sa sem tam este da, nie? viem ze niesom najukazkovejsia,.....ale tato tema mi najviac pomohla ked bola kajka mala....bolo by mi za vami smutno ☹

andrea2603
21. apr 2011

baby, tak ovčie kiahne sú u nás nedostatkový tovar 😀 , nie a nie zohnať 😝 . Lenka mala 2 roky, segrina 3ročná chodila do škôlky, tam nachytala a potom posunula aj Lenke 😉 , v podstate som ani nevedela, že ich má, úplne bezproblémový priebeh 😵
@olifcek to je nejaká zmena 😕 , ovčie kiahne niesú v MMR, či?
@jja určite sa tu nič neukončuje 😉

lenica81
21. apr 2011

@raa2 ty byvas vo wolfstahle... ci... si uz nepamatam... 😅

@zoska ze kacka... mnami... my sme s mm rozmyslali, ze by sme si kupili a spravili, ale nakoniec sme nekupili... tak, ale postupne zalozime tradiciu, bo to je nenormalna zranica s prepacenim... a som velmi rada, ze to ma Neli za sebou, i ked vas to este trochu kmase... tak nech vas to rychlo prejde... ale co ja ti vim, ci na taky rozhaseny zaludok tieto sviatky dobre padnu...

ja zajtra idem piect prvy krat taky syrek s udenym masom a v sobotu budem robit vajickovy... 😵 som zvedava, ako mi vyjdu... 😅

@andrea2603 @mmaarrttiinnaa ta to ste dobre maminy... 😀 ale je pravda, ze decka to lepsie zvladaju...

olifcek
21. apr 2011

@andrea2603 jaj, v mmr su osypky, sorko. Jaj, prave tu z preliezky padlo dievcatko, chudacik malicky

olifcek
21. apr 2011

docitam neskor

lenica81
21. apr 2011

a dievcata, vsetkym zo srdca prajem pokojne a aj vesele velkonocne sviatky... 😵 a pozor na postavicky, tie co si strazite liniu... 😉

ma vraj byt aj 26 stupnov, co nam aj na Mallorke zavidiet budu... 😀

blumka
21. apr 2011

ahojte..tak uz pisem z oravy...normalne tu je 23 stupnov..nechapem 😕 😀
@raa2 nedavam nic co je nepovinne ockovat, s mm uvazujeme ze budeme oddialovat aj mmr vakcinu....ideme na ockovanie 3.5 uvidime ci dovtedy "nestratime gule"a budeme bojovat s lekarmi 😅 😉

@zoska ja verim ze nelka bude ok a pridete 😉

mmaarrttiinnaa
21. apr 2011

@lenicka81 deti ked maju kiahne vo vyssom veku tak napr. u chlapcov to moze sposobit az neplodnost.Preto by som bola rada keby ich Matthyasko dostal teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre