Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
21. apr 2011

@mmaarrttiinnaa fuha, to som netusila... tak budem potom zhanat aj ja... 😀

mmaarrttiinnaa
21. apr 2011

@lenicka81 to s tou neplodnostou je už extrem ale moze to až takto dopadnut samozrejme to neznamena že kezdy chlapec ktory ma kiahne vo vyssom veku musi byt neplodny ale načo riskovat

andrea2603
21. apr 2011

@lenica81 keď zoženieš, tak dones do Lipt. Jána 😀

olifcek
21. apr 2011

@andrea2603 😀

mmaarrttiinnaa
21. apr 2011

@lenicka81 aj pre nas ak by si zhanala 😀

blumka
21. apr 2011

ja si neprosim 😀

lenica81
21. apr 2011

sibenicny termin... asi nestiham... 😖 😀

lenica81
21. apr 2011

idem ja fuc... pekny vecer... 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
21. apr 2011

@rivatha jj vonku je uzasne x;o))

avaka
21. apr 2011

caute 🙂 tu sa nieco predava?kiahne?
@andrea2603 si ma pobavila ,ze "zhanam" 😀
tu bolo dnes tak krasne,poobede bola mala s tatom a ked som prisla domov(cakali ma na chodniku,mala viskala od radosti,ked ma videla,ze uz idem)sme sa napapali a zase von,potom sme sa vyvalali v piesku,vlasy vsetko... 😅
a mali sme dnes aj prvu krvicku,ked E pred dom nou chcela utekat,ja som isla do kupelne a asi sa jej smyklo si zubami trosku rozrazila peru....to bol pohlad,krvava pera,ale ani neplakala skoro a este vecer ukazovala,kde mala bo bo
a obdobie vzdoru je u nas momentalne v pohode,taka je kludna,mozno aj tym,ze sme casto vonku,pekne sa hra...akurat som musela skusat@blumka strategiu,ale je to potvora,pred domom som povedala,ze ked sa vyzuje,tak ideme domov a nejde sa hrat,tak sa nevyzula ani raz!ale v oobchode ju to nebavilo,tak sa vyzuvala stale,to jej bolo jedno,ze pojde domov... 😅
dokonca ani nesticuje,normalne ma stale hladka,zahladi sa na mna s vaznou tvarou a pomalycky jemne ma hladka po tvari... 🙂
@zoska,super,ze je Neli lepsie,to by clovek nepovedal ako niekedy take h...o potesi... 😀 😉
@mmaarrttiinnaa ,moja kamoska ani nevedela,ze ma jej mala kiahne,az dr.jej povedala,lebo vraj mala len nieco take male na palceku 😕 ,tak neviem,ci to mohlo mat az tak mierny priebeh....tak nemohla,aj Tvoja Vaneska tak mat? 😕

avaka
21. apr 2011

@blumka,aj my mame 3.5 ockovanie,tiez by som ho najradsej posunula,ked je mala taka sucha....ja neviem 😒

blumka
21. apr 2011

@avaka mmr sa ockuje od 15. mesiaca do 18. takze minimalne posuniem az na rok a pol..ak nie aj viac...

a v obchode treba daco ine vyskusat...len rozmyslam a neviem co 😀

olifcek
21. apr 2011

@avaka i TY urcite posun ockovanie,mas na to dovod...

my asi o mesiac zavolame lekarke, nech zhana 7valentny prevenar, uz sa nerobi ale, chi, no tweda nie u nas, ale v holandsku ci kde jo... a predtym dame infarix... mm rdame najskor na maj bud. roka... paq poviem, nech pozhanaju monovaKCINY, cize nech nemame tri v jednom... ale to sa uvidi.. musime si to riadne premysliet... pretoze mne vadi, ze kvoli rubeole je v mmr to ludske dna, co moze narobit sarapatu... nehovoriac o kovoch vo vakcinach,,,

avaka
21. apr 2011

@blumka tak rozmyslaj,lebo na dalsie topanky uz nemam 😀
a to ockovanie,ako by som posunula,napr.kvoli ekzemu?aj ked nic nezistili?
@olifcek ale my uz prevenar mame...a aj tak,ked sa zacne uz sa musi dokoncit ten isty,nie? 😕

olifcek
21. apr 2011

@avaka niektori lekari tvrdia, ze ekzem nie je kontraindikacia na neockovanie, ci posunutoie ockovania,ale na druhu stranu, ini to posunu sami... Ty ako rodic na tom nastojci... u Teba som myslela, ze posun mmr... asi som jedina, co oliv este nedala zaockovat tretou vakcinou... a veru, malo by sa ockovat tym, ktorym sa zacalo... no musim si overit, ci i druhu davku mala oliv 7, ci jej nedali uz 10 a neupovedomili ma o tom, grrr.... uvidime.... vraj dnes uz davaju 10 alebo 13, a, ze ak bolo predtym dietatko ockovane mensim, ze sa doporucuje pokracovat vo vyssom, predtym ale tvrdili ine... okrem toho, tretie je booster, takze zbytocne by mi Olivku zatazovali vyssimi, nakolko tie by nemali ucinok, lebo by neboli preockovane... 😉 lekarka sa chyti za hlavu, no co uz... zdravie olivky je mi nadovsetko, no nie? 😉 😉 ale presne ako sa pytas, akym sa zacne, takym sa ma dokoncit... no mam info, ze uz 7ky niesu na sr... ale uvidime.... 😅

mmaarrttiinnaa
22. apr 2011

@avaka naviem ci mohla mat Vanesska kiahne ja co viem tak nemala ale tento rok jej dam odobrat krv ci sa tam nenachadzaju protilatky co by znamenalo ze ich prekonala

raa2
22. apr 2011

@lenica81 ano vo wolfstale byvame, mame to vlakom 5 minut do hainburgu a matko miluje vlaky 😉 len je dost drahy, 1,8 eur jedna cesta...
Dakujem za nazory, len ste ma utvrdili ze nemam davat. Moja doktorka doporucuje skoro vsetko, nechapem 😲 Aj klieste, aj kiahne a tak budem aj ja verit ze ich niekde chytime a prekoname v mladom veku. inak som pocula aj o takych pripadoch @mmaarrttiinnaa , ze deticky prekonali ovcie kiahne, mali iba dve vyrazky, ze maminy si to ani nevsimli a inak im nic nebolo, treba potom skusit ked bude Vaneska vacsia, ze aku ma hladinu protilatok v tele na tie kiahne..

@blumka tu mmr vakcinu nemusis dat, je tam pokuta neviem kolko eur. My uz ich mame za sebou, tak uz neriesim, ale uspesne sme sa aspon TBC vakcine vyhli....

raa2
22. apr 2011

@mmaarrttiinnaa som si az teraz precitala ze vlastne to s tymi protilatkami ches porisit 😉 som odpisovala skor ako som docitala vsetko 🙂

olifcek
22. apr 2011

@raa2 ockovanie proti kliestom som i ja chcela, no ockuje sa proti jednej veci, a pritom borelioza je najcastejsie, co od kliesta chytis a proti tomu to ockovanie nie je....a vlastne od kliesta toho mozeme chytit omnoho viac, ciz eockovanie tu je dost divne nastavene a zbytocne ockovat 😒 cize budem kupovat repelenty a verit, ze nas klieste obidu a ak aj chytime, ze nebude nakazeny

olifcek
22. apr 2011

@raa2 jj pokuta je max 331eur.. ale kebyze ides na sud a zazlujes to, tak je velka pravdepodobnost, ze to vyhras, lebo je to zatial protipravne 🙂

blumka
22. apr 2011

@raa2 ja viem ze nemusim dat a ze mozem dostat pokutu ale rada by som bez nej...

svetlankat
22. apr 2011

@olifcek Oli a neockovali Vas 1étkou, lebo my sme mali uz vsetky 10? o 7 pocujem prvy krat

zoska
22. apr 2011

caute baby, hlasim stav zhorseny...nie nastastie u Neli ale u mna
hnacky nastupili dnes nadranom v plnej sile...teraz mam uz v sebe 2 tabletky endioxu a mam pocit ze postupne zabera
mm je uz druhy raz sam s malou von a ja oddychujem

bola som strasne hladna , dala som si banan a teraz trochu bojujem s bolestami...
ak to bude mat taky priebeh ako u Neli tak zajtra vecer by som mala byt v pohode

svetlankat
22. apr 2011

@zoska juj moja, tak nech to cim skor prejde.

olifcek
22. apr 2011

@svetlankat prvu mame rcite 7, teda malo by to tak byt, 10prisli v juli... ale jasne, prezistim 😉 bohuzial som neskor spoznala ludi zaujimajucich sa o ockovanie... ale uz viem, co a ako do buducna 😉
@blumka pokute sa da vyhnut a zatial ju malokto dostal, neboj, mozno sa s pediatrickou v pohode dohodnete
@zoska drzim pate, nech je zajtra vsetko ok 😵 😵

blumka
22. apr 2011

@zoska, tak to fakt vyzera na crevnu virozu....drzte sa 😉 @olifcek uvidime co bude 3.5 co povie pediatricka...najprv budeme len oddialovat do 18. mesiaca a potom sa jej budeme chciet vyhnut

olifcek
22. apr 2011

@blumka 😉 niektori lekari boi ochotni dohodnut sa... ved vies 😉

rivatha
22. apr 2011

Ahojte, zienky 🙂 Sviatkujete? Ci este postite? 🙂 Ja ano a zatial zvladam 😎

@blumka O par dni sa budes moct nabazit FB a vynahradit si to 😀 😀 😀 V dobrom myslim 😉
@zoska Juj, skore uzdravenie a co najmenej chvil na WC-ku prajem. Aj ked, ja by som si tam rada posedela, akosi par dni nic 😕 😀 Samozrejme nemyslim virozu, staci pekne prirodzene. No ale dost, lebo ma vyzeniete 😀

Bavili ste sa o kiahnach u dospelych. Ockovanie tiez chrani len cca 5 rokov. Aj to moze, a nemusi. Plus moze choroba prepuknut po vakcinacii. Vsetko je to take riziko (sa bavim s mm a napisala som povodne "rizoto" 😀 ), vela som si o tom zistovala, nazory su casto diametralne odlisne, hruza. Ako vsetko okolo ockovania.

blumka
22. apr 2011

@rivatha ...ti poviem pravdu ani mi nejak extra nechyba...mam viac cas na ine veci 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre