Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mimisash
1. jún 2011

@svetlankat a to ste boli na tom mmr ockovani?

svetlankat
1. jún 2011
mimisash
1. jún 2011

@svetlankat
a doktorka ti povedala ze je to v norme, taketo prejavy?
ja sa chystam dat maleho ockovat mmr vakcinou az v auguste to bude mat tesne pred 18 mesiacom, lebo od jula ideme prec a tiez sa obavam aby sa nieco neprihodilo ked nebudem doma na slovensku.

mimisash
1. jún 2011

@lenica81
tak co boli ste dnes pozriet to spievankovo na zivo?
my sme boli zda sa mi ze maly ich asi na 2 sekundy zaregistroval a to bolo vsetko 😀 inac tam bol ako z divych vajec najviac ho zaujimala ta fontana pred hotelom.

michele11
2. jún 2011

@macamac no svet je maly, iste, ked uz tam budeme konecne, mozeme sa aj stretnut, ked dorazis pozriet neter. A na ktorej strane byva? Lebo my by sme chceli na tej, ktora je blizsie k BB. Dufam, ze do Vianoc sme hotovi, ja uz mam povyberane aj obklady, nabytok, vsetko 😀 . No a splacania bude na mraky, tiez som zvedava, ako nam to pojde, dufam, ze sa zmestime do 60-65 tis. €, nech to po nas nesplacaju este aj vnucata 😀 . Zatial mame len Nicol, my este nie sme spolu tak dlho, 3 roky, teraz chcem pockat chvilku, kym trosku podrastie a pojde do skolky a potom bude druhe. Alebo aj tretie, ja sa nebranim 😀 . A vy este planujete nejaky prirastok???

svetlankat
2. jún 2011

@mimisash ano take reakcie su, musime ln cakat. Dnes sme volali s dr a ta to potvrdila, jedine keby sa to zhorsilo mame prist

mimisash
2. jún 2011

@svetlankat
jaj to su nervaky s tym ockovanim, kym som nemala dieta som si to ani neuvedomovala co vsetko z toho moze byt.
pamatam si na zakladnej skole ked nas ockovali ani uz neviem proti comu a potom nam to pravitkom merali ..viem ze sme ako decka z toho mali dobru zabavu 😝 ale to bola aj ina doba, menej informacii....niekedy sa mi zda ze je lepsie necitat.... 😖

svetlankat
2. jún 2011

@mimisash TBC, je lepsie necitat, ja som zacala citat teraz ked Miska mala reakciu a verejne hovorim, ze keby malo byt preockovanie, pravdepodobne by som nedala

mimisash
2. jún 2011

@svetlankat
tak drzim palceky nech ste rychlo fit 🙂

kika58
2. jún 2011

ahojte maminy, tak my sme aj dnes buvali do 9:30 a potom sme papali a isli von, teraz malu uspava tatino 😅 😅
ale mame teraz take obdobie, ze mala chce len mna, stale vykrikuje mama, neviem co sa deje nebyvalo to az take ... mozno zubky idu jej 3 stolicky naraz

mimisash
2. jún 2011

@kika58
aj unas je to tak stale len mama, mama ani na wc nemozem ist sama 😀 a uz sa zacina za mna pred cudzimi schovavat, teda nie vzdy ale sem tam ma taku chvilu, my sme uz hore maly spal od 12 do 14:20 a ideme von.
pekny den 🙂

kika58
2. jún 2011

@mimisash no ved aj my chodime spolu na wc 😀 😀 😀

macamac
2. jún 2011

@michele11 no ja presne neviem,na ktorej strane,ona tam býva u priateľa,bola som tam raz-v septembri,aj to za veľmi dramatických okolností-totiž jej zomrelo bábinko Janka,bola v termíne,prišla do Zvolena do pôrodky,že má bolesti,malá mala ozvy 80,keď jej začali klesať a boli len 20!!!začali urgentný cisarák,ale žiaľ,kým ho urobili krásna donosená 4kg bábika bola už mŕtva ☹ 😢 takže ja som bola za ňou v nemocke a potom nás pozvala rodina toho priateľa k nim-takže v podstate som s ňou tam v jej novom bydlisku ešte nebola ☹
oni bývali v Lieskovci pri Zvolene-tam sme sa nachodili veľa,potom aj ona sem prišla s rodičmi-bola tu asi rok,otehotnela,tak sa s priateľom vrátila žiť tam-k nim-no a takto to dopadlo 😒 😔

my sme s mužom od mojich 16-tich rokov 😀 to je 19rokov,z toho 12-ty ako manželia 😕 😀
dei máme 2,no a veď nikdy nehovor nikdy 😀 i keď momentálne kvôli hypotékam sa musím neplánovane vrátiť od septembra do roboty /ja učím/, skrátka-je to veľmi veľa platiť, stále sme v mínuse,už som aj pistky a staveb. sporenia porušila-aby boli bubáky na prežitie...ale je to cítiť markantne,odkedy mám tých 190 a už je to neúnosné 😖 som z toho smutná,že musím ísť od malej-i keď v našej situácii aj tie 2roky a 3mes. bol luxus byť pre mňa doma-ale ja som doma tak rada!!! no prestriedame sa pri nej nejak s mužom...uvidím,je mi z toho na prd 😒

michele11
2. jún 2011

Baby, prosim vas, neviete, ked chcem dat posunut ockovanie MMR, lebo hned potom mame dovolenku, musim to nahlasit dopredu alebo staci v ten den prist a poziadat o odklad? Diky

michele11
2. jún 2011

@macamac to je strasne, normalne ma zamrazilo, neviem si predstavit nic horsie, chuda... je to strasna nespravodlivost, ked umrie taky maly cloviecik, co este ani nestihol zit ☹ . A ako je na tom teraz, dostava sa z toho pomalicky? Kedy sa to vlastne stalo?? Ale vy uz ste s manzelom celkom rekordmani, dnes, ked sa polovica ludi rozvadza uz pri odchode zo svadby 🙂 . Ale ked si ucitelka, tak by ti mohli spravit rozvrh "na zelanie", ci?? A dostanes aj ten prispevok na skolku, aj ked pojdes robit? Ak ano, tak by sa ti to este celkom oplatilo, no ale jasne, ze je to bieda, ked kvoli prachom musis ist od dietata. Ale este mate par mesiacov pre seba a v skole budes mat tiez vela prazdnin, kazdu chvilku budes s drobcom, neboj. Lahko sa mi hovori, ked som stale doma, ale mna to znizenie prispevku este len caka, som zvedava... my sme tiez ostali bez penazi, muzovi zhorela firma, poistka ziadna a babo bolo na ceste, tiez sme vtedy dost padli na hubu, odvtedy si dvakrat rozmyslim, kam dam peniaze, ale stale verim, ze sa to nejako rozbehne, nech este mozem ostat s nou doma. V Bystrici je s robotou bieda, a ak mam dostat o 100-200 € viac ako teraz, tak kvoli tomu sa mi to fakt neoplati. Ale neboj, myslim, ze ked rozdychas tie prve tyzdne skolskeho roka, budes rada, ze mozes byt par hodin denne v robote a malu si potom vychutnas este viac. A ucis na ZS alebo SS?

lenica81
2. jún 2011

@mimisash neboli... sme dosli z firmy okolo 2hej poobede a bola som vycerpana z toho pobehovania... 😅 tak sa mi nechcelo... hadam nabuduce... vraj dost vela rozpravali pomedzi pesnicky, a to by asi Vilka tiez neoslovilo... 😀 voda je voda, ved tie nase deturence su vodne znamenia... Vilko je najradsej, ked moze vylievat vodu... po sebe, po dlazke... 🙄 😀

lenica81
2. jún 2011

@svetlankat nech sa vam rychlo polepsi... 😔

svetlankat
2. jún 2011

dakujeme baby

mimisash
2. jún 2011

@lenica81
spievankovo doma je super ale takto verejne je to skor pre vacsie deticky tie uz pocuvali a spolupracovali 🙂
aj som chcela ist s malym na koncert ale dobre ze som nakoniec nesla lebo by z toho nic nebolo. okrem nahanania 😀

macamac
2. jún 2011

@michele11 no stalo sa to v septembri.dali to aj na súd-lebo najprv jej povedali,že bola chorá,ale pitva v Bystrici potvrdila,že bola zdravá a riadne donosená-aj prenosená...no a teraz zas to otvárajú-a má ísť na pitvu do BA-jako aj sa bojím im zavolať,že to akože ju budú exhumovať? 😕 ☹ no neviem,ale polícia to znova otvorila....a 2 mesiace dozadu sme boli zase na pohrabe z rodiny-malá Nelka,narodila sa v 7.mesiaci mŕtva ☹ a to už prišli o druhé bábo-majú 3ročnú Sabinku-tak tá ich drží...bolo to dosť kruté u nás ☹

no rarita s mužom sme 🙂 to už ako brat a sestra 😀 ale ja by som nemenila 😉
no vraj príspevok by som mala dostávať tých 190eur,malá pôjde do škôlky od februára,tiež sa spolieham na to,lebo potrebujem vrátiť debet a ešte nejaké dlžoby,čo máme okrem hypoték 😒
akože tiež v tom školstve nezarobím hory doly-ale teda oproti 190 určite viac a už sa fakt finančne nedá ☹
učím na ZŠ 1.stupeň 😉

akože to je fakt,že pokiaľ nemáš ešte hypotéky,tak kvôli 200eur navyše sa do roboty ponáhľať nemusíš 😉
a to,čo sa vám stalo-to je teda hrozné...to ako vyhorela? čo to? čo ste podnikali? a čo robí muž teraz??
ach jaj,nik to nemá ľahké

kika58
3. jún 2011

@michele11 s tym MMR ockovanim neviem poradit, my ho este zatial nemame.... ale ved zavolaj a povedz, ze nepridete a dohodni novy termin

@macamac s tymi detickami je velmi smutne ☹ ☹ ☹
a do prace budem musiet ist asi aj ja skor 😖 uz dnes ma chyta panika, ked si predstavim, ze budem bez malej ale chcem si upravit pracovnu dobu aby som nechodila domov az o 17:00 ako predtym ale aspon o 15:00

@mimisash na spievankove tiez frcime a tie tanecky uzasne 😅 😅 😅 a este mame radi aj Mariannu (to je take pocitanie do 10 asi v spanielcine sa mi zda a ma to strasne chytlavu melodiu)

@lenica81 jej termin mas na 16.11. aj moja dobra kamoska ma taky termin, a uz citis pohyby? Vilko sa urcite tesi na babenko 😵 😵 😵

aj vase deturence vas davaju od seba ked sa mojakte s tatinkom? nasa mala hned vsetko necha a idem nas rozdelit 😀

@svetlankat ako sa ma Miska? uz je lepsie? dufam, ze uz vsetky tie reakcie su prec a je v poriadku

michele11
3. jún 2011

@kika58 jasne, len co pride priatel domov a nahodou sme pri sebe blizsie ako 0,5 m, mala je hned pri nas. A nedajboze sediet vedla seba na gauci, aj jedlo ju prestane zaujimat a hned sa pcha medzi nas. Ja fakt neviem, ako sa inym babam podarilo otehotniet, ked mali doma male babo, ved my sa musime skryvat 😀 😀 . A k tomu ockovaniu, nasa doktorka je dost divna, chcem ju asi vymenit, ale musim este to ockovanie vyriesit. Aj tak mam z neho strach, bojim sa tych pripadnych komplikacii ☹

mimisash
3. jún 2011

@kika58
a uz netrpezlivo cakam na DVD spievankovo 2 🙂
no a ked sme sa pred malym tak okato objimali zda sa mi ze len"cumel" ale ked spolu polihujme v posteli a s tatom sa pobozkame tak to nas kazdeho chyti za vlasy takym drastickym sposobom a snazi sa nam spajat hlavy aby sme sa bozkavali, no a naramne sa na tom rehoce 😀 😀
mam mladsiu sestru o 14 rokov takze ked bola taka malicka vsetko si pamatam, no a to sme sa vtedy ani k nasej mame nemohli priblizit...to bola len jej mamina 🙂 hned utekala a medzi nas sa stavala.

michele11
3. jún 2011

@macamac tak to mate velmi smutne obdobie, ako nejake prekliatie ☹ . Hadam sa uz vsetko zle stalo a podari sa im nejake mala krasne a hlavne zdrave babatko, to je najlepsi liek, nocne vstavanie zazenie vsetky zle spomienky 🙂 . Zvlastne je, ze policia to opat presetruje, ale aj ked by malo dojst k exhumacii, ak to posluzi dobrej veci a dockaju sa odpovedi, posluzi to dobrej veci. Ak nemocnica pochybila, bude im musiet vyplatit odskodne, sice to nie pre nich to hlavne, ale raz sa im mozu tie peniaze zist.

Ja som tiez "mierne" v minuse, splacame jednu hypoteku, ale nie na nas vlastny dom, ale na mamin, nie je to horibilna suma, ale potesila by ma. Plus nejake tie pozicky, moje a priatelove, dokopy mesacne tak 1.400-1.450 €. Cize kazdy mesiac sa ten minus nabaluje, krasny a nekomplikovany zivot mladej rodiny 😠 .

Firma nam zhorela, ked som bola v cca 6. mesiaci, hned som skoncila v nemocnici, komplikacie atd. Priatel ma stolarsku dielnu a stavia drevodomy. Boli sme aj v telke, v tej dobe v BB horelo viac objektov, aj celkovo na Slovensku posli asi 4 taketo velke dielne. Ale ked sa mala narodila, firma uz bola nanovopostavena a uz funguje dalej. Len musime splacat pozicky za stavbu a samozrejme za stare zakazky, ktore uz hotove zhoreli. Museli sa nakupit opat stroje, vsetko zhorene drevo, naradie, no proste faktury nas vtedy uplne zasypali. Tak si vravim, ze ked sme tamto prezili, tak uz asi vsetko.

macamac
3. jún 2011

@kika58 čavik 😉
no aj mňa chytá panika-a to doslovne,ja som taký citlivý typ,mne je strašne smutno na duši,hlavne teraz malá na mne veľmi visí,stále ma mojká,hladká...ja ani neviem,či to tam zvládnem ☹ že akože som s inými deťmi-a moje je bezomňa ☹ a ty v čom-kde pracuješ?
@michele11 😕 ty koki-tak to ste mali riadne obdobie ☹ achjo,ale ako sa hovorí-s odstupom času-ak nešlo o život,tak sa to dá. no to máte super pekné podnikanie-drevodomy-to sa mi moc páči,keď sme my stavali,vtedy to ešte tak nebolo propagované,ja som bola akurát v Pezinku pozrieť montovaný dom,som uvažovala,ale keď taká veľkosť ako máme teraz by ma vyšla 3,5mil.korún-tak som rýchlo vytriezvela. a to nemáme nejaký veľký dom...no tak klasika sme murovali...ale teraz by som vám určite kšeft spravila 🙂 😉 ja mám rada také prírodné veci. tak aj vy si potom asi taký postavíte,že?
a fakt je,že keď ste toto ustáli,tak vás už nič neprekvapí 😉 🙂

svetlankat
3. jún 2011

@kika58 dakujem za opytanie, ano mame sa uz ok, este mame vysyp ale uz to pomaly mizne.

zoska
3. jún 2011

@svetlankat cau Sveti citala som ze ste mali reakciu... podla popisu presne ako siesta choroba, podla coho dr. vedela ze je to z vakciny? my uz mame za sebou, na 15ty den som mala pocit ze zla koordinacia, ale inak v poho, klop,klop,klop drzte sa

mimisash
3. jún 2011

ahojte maminy, zelam vam pekny vikend 🙂






michele11
4. jún 2011

@macamac stalo sa a museli sme to nejako predychat, ale som rada, ze sa forma obnovila, sice mi bolo slubene, ze ak sa to do troch rokov cele neposplaca, tak sa stahujeme do Francuzska, cize teraz neviem, na co sa mam viac tesit 🙂 . Jeden den riesim domcek, ktory postavime tu a na druhy den rozmyslam, za kolko a komu ho prenajmeme, keby sme sa stahovali, cista schyzofrenia 😒 . Mne sa tie montovane domy tiez zapacili, teraz byvame tiez v murovanom, ale ked priatel dokoncil svoj prvy drevodom, tak sme v nom prespali, len tak v spacakoch 🙂 , a fakt to bol iny pocit, vsetko tam vonia drevom... Inak, ked som si sla nedavno obzriet pozemok, je to taka moja uchylka, chodim aj do ZV na nakup, len aby som tam zasla 😀 , na zaciatku tej ulice, kde budeme stavat, stoji presne ten isty dom, ako bude nas, teraz neviem, ci predsa len nestavat nieco ine, farebne bude iny, ale aj tak... 😠
Inak @macamac co ucis, ci na prvom stupni mate vsetko?? A kde ste stavali domcek?

kika58
4. jún 2011

pekny den pre vsetky 😅

@macamac ja pracujem ako asistentka riaditela v sukromnej firme inak mam vystudovanu aplikovanu ekologiu vo Zvolene, krasne mesto s este krajsimi spomienkami 😅 😅 😅
@michele11 my byvame v podkrovi kde je takmer vsetko z dreva vratane stropov kto k nam pride povie, ze sa tam velmi dobre citi, my s mm inklinujeme k drevu velmi, vsetko co sa da mame z dreva krasne to vonia

@svetlankat tak to je super ze uz je Miske lepsie, ja som kupila pre Ivku ten Excipial U Lipolotio a pekne to pomaha, tak este raz dakujem vsetkym kockam za radu myslim, ze s tym ani nebudem musiet ist k dr. 😉

@zoska a to Nelke pichali kde? do rucicky alebo nozky? inak ja som sa pytala Ivankinho pediatra na nazor ohladom ockvani a on hovori, ze je to na nas ale on osobne by dal zaockovat a ockuje aj svoje vnucence ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre