Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

macamac
4. jún 2011

@michele11
@kika58 jaj vy zvolenčanky 😵 😉 🙂 to je fakt krááásne mesto-a to námestie,keď ho trochu obnovili...tam sme chodili v nedeľu do kostola 😉 aj netere tam mali 1. sv. prijímanie,a tak celkovo-atmosféra toho kraja mi reže,škoda,že sa mužova sestra presťahovala sem...
ja na 1.stupni učím všetko 😉
@michele11 no veď domov je veľa typov-tak si vyberieš iný 😉 a Francúzsko-to je môj sen,aspoň vidieť,moji starí rodičia tam žili-dedko 13rokov a babka 3roky-mali tam ostať,aj keď sa im tu staval dom,ale babke tam zomrela prvá dcérka-tak vtedy si povedala,že chce ísť domov,tak sa vrátili,do nového-a tu sa narodil môj otec a ešte potom aj sestra. tá ulica aj dom,kde žili,vraj ešte stojí-teta tam bola,ale otec ešte nie-tak by som mu to dopriala vidieť,kde žili jeho rodičia a kde má pochovanú malú sestričku-len pol roka mala,zomrela na zápal mozgových blán..
no ja som do 18-stky žila v Novom Meste nad Váhom,potom sme sa s našimi presťahovali do nového domu-stavali-sem,10km od mesta a ja,keď som sa vydala,tak po 4rokoch som si od nich -10 domov- postavila s mužom-tak sme na jednej ulici 😀 😉 lebo muž býval tých 10 domov a kúpili sme od svokry pozemok,tak sme stavali 😉
@kika58 no a ty máš peknú super robotu!! 😉 snáď ti vyjdu v ústrety a budeš mať skrátený čas-alebo sa dá niečo aj doma robiť?

kika58
5. jún 2011

@macamac no doma by sa aj dalo robit ale sefka nechce, tak dufam, ze sa dohodneme aspon na tom skratenom case, ale na to mam este 9 mesiacov cas, tak nechcem moc nad tym ani rozmyslat, teraz si to uzivam doma s malou
no dnes budeme cely den mimo domu ideme na oslavy uz paradim malu este seba a mozeme vyrazit 😅

svetlankat
5. jún 2011

@zoska boli sme u dr v piatok, lebo Miska sa trosku viac vyhadzala, tak uz som tam nabehla a dr priznala, ze moze to byt z ockovania, ale ze to moze byt aj vyrus. Len ja neviem, pri siestej chorobe su horucky? ci? Miska mala teplotu do 38, tak ja neviem. Ale dolezite je, ze uz je uplne ok. Kozicka sa nam cez vikend uplne vycistila. Takze uz nech to bolo cokolvek tak som rada, ze je to zanam. Som rada, ze vy ste nemali ziadnu reakciu.

zoska
5. jún 2011

@svetlankat tak super ze je to za vami, jj pri 6tej su vysoke teploty, no my sme mali len taku divnu koordinaciu jeden den, najprv som si myslela ze si namyslam, al emm si to tiez vsimol a pytal sa co je s nou, ale preslo to do rana ..takze ani neviem ci to malo suvis s ockovanim, mna ale len to jedine napadlo...uz to mame za sebou, dalsie ockovania hrozia az o par rokov, takze uvidime co bude...dakujem ze si napisala

zoska
5. jún 2011

@kika58 Neli pichli do ramena, co som pocula tak zatial vsetky deticky v okolo pichali do ručičky 😉

svetlankat
5. jún 2011

@zoska presne kvoly tym teplotam som ja vylucila tu 6tu chorobu, ale fakt neviem, co som citala stranky tu na konovi o vedlajsich ucinkoch, tak to sedelo, najviac ma sokovala ta nechut do jedla, tie vyrazky to bolo nic, ani to nesvrbelo, inac nas pichali do nozicky

zoska
5. jún 2011

@svetlankat do nohy? tak to si prva co pocujem ine ako ramena, no a nechut sokovala mna min. vikend, celkovo 4 dni, takmer nic nejedla, ale vykukla jej prva stolicka, takze to bolo z toho, ale vy uz mate asi 20zubkov, ze? my sme v polovici

svetlankat
5. jún 2011

@zoska mame 16 zubkov a tlacia sa nam 5ky, mali sme nechut 4 dni, presne ako vy, Miska nezjedla vobec nic, ale fakt nic, bola to hroza. Nechce mi dat pozriet tie zubky a tazko sa to pozera, lebo ma stale kusne, och joj 🙂 a ano nozicky, do stehienka, nasa dr tak ockuje

zoska
5. jún 2011

@svetlankat u nas pozriet zuby tiez boj, ale ked si predstavim ze nas caka ste 10 zubov, och joj sa natrapime, ale tak co uz aj horsie bolo 😉

svetlankat
5. jún 2011

@zoska neboj dobre bude, ale je lepsie to uz mat za sebou, to sa mi hovori, co? 😉

kika58
6. jún 2011

svetlankat, ze 16 zubkov ,tak to uz ste ake pyrane 😅 😅 uz to budete mat coskoro za sebou, my mame este len 9 celkom vonku
@zoska dakujem za odpoved, no kamaratkinho syna ockovali tiez do nozicky, preto som sa pytala,
ozaj a ta 6 ta choroba co sa tu uz velakrat spominala sa prejavuje ako? my sme zatial nastastie nic take nemali,
teraz Ivke idu 3 stolicky naraz teda uz su tak 1/3 vonku, je dost mrzuta, ale papkat je nastastie chuti stale
vcera v noci som sa vylakala Ivka zacala plakat zo spanku a nevedela som ju utisit,, plakala asi tak 5 minut v kuse co u nas nebyva zvykom ☹ ☹ ☹ potom az doteraz ( este spinka ) vsetko v poriadku, tak snad sa jej len nieco snivalo
inak vcera sa navyvadzala 🙂 boli sme u nasich na navsteve a boli tam aj dve neterky 5 a 3 rokov, samozrejme nas Ivik bol stredobodom pozornosti a vcera ani cez den nebuvala co sa bala aby jej nieco neuslo 😅

zoska
6. jún 2011

@kika58 6ta choroba vycsinov je priebeh 3 dni horucky dost vysoke, bez kasla a soplov a potom sa dietatko vysype drobnymi vyrazkami
precitaj si http://lesk.cas.sk/clanok/81004/zahadna-siesta-...

michele11
6. jún 2011

@kika58 My mame v podkrovi momentalne len take skladisko, ale strasne rada tam chodievam, ked prsi, ten zvuk je uzasne upokojujuci. Inak, ty si zo ZV? Alebo z okolia?

mimisash
6. jún 2011

@svetlankat
aj ja ziram ze 16 zubkov, mala selma 🙂 , my mame hore 5 a dole 4 a mozno aj nieco navyse, len nas mlady panko ani za svet neotvori usta len nasilne a to je potom taky rev 😝 somzvedava ked pojdeme 1x k zubarke co tam bude za cirkus.

@kika58 aj moj maly vcera pekne zaspal a asi po cca 2 hod, spanku spustil rev ale akoby este spal a reval, ani na rukach nebolo dobre ani ked som ho polozila ani tato ked ho zobral..no nic. musela som ho vyniest z izby a az ked sme mu pustili oblubene auticko tak akoby sa spamatal a prebral a zrazu usmev na tvari. trochu sa pohral , napil a prebalila som ho a isli sme spolu spat.
bud je to tym ze pocas dna veela zazitkov mal alebo som citala na nete o tzv. nocnych morach deti....a vraj to ma samo prejst.
u nas to nebolo po prvy krat takyto rev....ale uz viem ako ho utisit.

svetlankat
6. jún 2011

@kika58 @mimisash baby my sme zacali so zubkami uz v stvrtom mesiaci, Miska mala presne 4 mesiace a 1 tyzden, ked jej vysiel prvy a o dva dni na to druhy , cize sme zacali skoro

michele11
6. jún 2011

@macamac Francuzsko je nadherna krajina, ja to tam beriem ako svoj domov, zila som nejaky cas blizko Grenoble, je tam krasna priroda, Alpy, vinarske oblasti 😉 , proste raj na zemi. Moj byvaly tam postavil dom nad mestom, na takom brutalnom kopci, najblizsi susedia boli asi 500 m nizsie a ten vyhlad... nieco nenormalne krasne... ani nemozem na to spominat 😢 . A kde zili tvoji stari rodicia? Podla mna by taky vylet do FR nemal vyjst velmi draho, podla toho, kam, samozrejme, ale ceny nie su od tych nasich vyssie, kvalita sluzieb na uplne inej urovni, podla mna by sa tvoj ocino potesil, keby sa tam dostal...
S tym byvanim to mate fajn, aj mate nieco svoje, ale zaroven je rodina dost blizko... ak mate este aj dobre vztahy, tak super!!! A kolko izbovy ste stavali pre 4 ludi? Nas projekt ma zatial 4+obyvka+kuchyna. Neviem, ci to nie je vela, ci by nestacilo o izbu menej...

svetlankat
6. jún 2011

@kika58 bytik a vsetko z dreva, super, moj mm tiez velmi inklinuje k drevu, keby mohol tak vsetko oblozi drevom, super ze to mliecko zabralo, som rada

garonka
6. jún 2011

@svetlankat chuďa Miška ake mala reakcie na tu vakcinu 😒 Tobi to zvladol bravurne dostal včielku do ručky a reakcie neboli len na 10deň teplota, nech sa Miška drží 😵

kika58
6. jún 2011

@zoska dakujem za odkaz na clanok, uz som velakrat citala o nej len asi aj tak by som ostala vyplasena, ze co sa deje, to kvoly tym vysokym teplotam

@michele11 nie, ja som vo Zvolene len studovala inak pochadzam kusok od Puchova par km od hranic z ČR
ozaj a poistovna vam nieco zaplatila, ked vam zhorela firma?

@mimisash no moja mala toto spravila asi len 3 x od narodenia, to bol taky hisacky rev, a zo spanku, ale bdue to asi tym, ze mala vela zazitkov z dna a vlastne ten den ani nespinkala poobede ako som vlastne uz vyssie pisala 😅 ona sa nezvykne takto budit, noc prespinka kompletne celu bez zobudenia a rano byva vyskerena ako slniecko a velmi velmi ukecana, inak ta toho narozprava aj v noci ale to ma po mne tak si spolu obcas v noci pokecame 😅 😅 😅

@svetlankat no veru mliecko zabralo, teraz mi ho vzdy podava ked prebalujem aby som ponatierala 😀 😀 😀
a moj mm tiez vsetko len drevene aby bolo a on uz aj obklada 😅 😅 😅 uz len cakam kedy PC drevom oblozi 😀 😀

@garonka tak to je super, ze Tobi to presiel bez problemov, som velmi rada, ked si citam ako to deticky krasne zvladnu, potom sa aj ja toho menej bojim

svetlankat
6. jún 2011

@garonka dakujem uz to mame zda sa za sebou,
@kika58 tak to su nasi mm rovnaki 😀 😀 😀 😀

macamac
6. jún 2011

@michele11 no-babka žili tuším niekde pri Paríži...presne neviem-alebo priamo tam? 😕 fúha-veru zajtra sa opýtam tatina 😉 naši nikdy nikde neboli,ani pri mori-veď ani my 😕 fakt by som im to dopriala 🙂
no to ty si mala super teda!!! si si užila aj inú krajinu-a to je suprovééééé 😵
no sme tu všetci na kope-a ako všetko-aj toto má výhody aj nevýhody-a hlavne občas taká ponorka 😀
my máme dolu kuchyňu s obyvkou,špajzu,kotolňu,malú práčovňu,sprchu s wc a jednu menšiu izbu a hore 3izby a kúpelku s vaňou...no a čo ja viem-niekedy sa mi zdá,že nemá kde veci popchať 😀 máme aj poval-ale nemáme pivnice-tak nie je kde skladovať 😀 😀 ale myslím,že keby bolo o izbu menej-nič sa nedeje-my všetci aj tak teraz spíme v spálni-ešte aj samko sa prisťahoval 😀 😀 inak má svoju izbu-ale teraz má obdobie,že chce byť pri nás-tak sme spolu...no a dnes odišiel do školy v prírode do piatka-tak to prvý raz budeme bez seba-a on v pohode,ani mobil nechcel so sebou 😕
v tej dolnej izbe teraz sedím-tu mám pc, kočík a skrine s nadstavcom-tu mám kabáty,kabelky,...a tak-chodba je taká akurát,ale keby som to tam mala všetko povešané,čo nosíme a tie moje kabelky 😀 by sme sa na nej nepohli 😀 tak na toto je tá malá izba dolu nutná!!! 😀 😀

michele11
8. jún 2011

@kika58 aha tak, skoda, tesila som sa, ze by sme dali nejake stretko 😉 , a co sa poistovne tyka, budova, v ktorej sme sidlili, bola statna, bolo to v stadiu, ze sme mali coskoro podpisovat kupnu zmluvu, co sa uz samozrejme nestalo. A stat mal budovu nepoistenu, cize riziko podnikania. Takze sme sa museli "mierne" pozadlzovat 😠 , ale uz je to OK, nastastie.

michele11
8. jún 2011

@macamac ach, Pariz, no to sa divim, ze sa teda vratili na Slovensko, aj sebe sa doteraz divim 😀 . No ak ste vacsia rodinka, tak zaplatit more byjde asi dost vela, ibaze by ste sli bez CK, vtedy su tie ceny o dost lepsie. I ked vo FR je juh krajiny nenormalne drahy, vyhodnejsie je ist napr. do Bretonska, alebo nizsie na juh, ale zo zapadnej casti, tam su menej zaujimave strediska, ale preto aj lacnejsie. A nemusis vsade stretavat zlatom ovesanych Rusov 😉 .
Skusam si predstavit ten domcek, neviem, mne sa to zda dost, ked to opisujes, ide samozrejme aj o velkost izieb, ale aj tie pivnice spravia svoje, ked musis sezonne oblecko skladovat. Ja chcem dat podpivnicit zahradny domcek, nech sa nam v dome sa viac dychat.
A aky stary je synator?? Ci to uz taki drobci chodia do skoly v prirode? My sme mali hadam 12-13, ked nas poslali prvykrat... A skolku ste uz zacali hladat pre malu, alebo nebude problems miestom?

macamac
8. jún 2011

@michele11 no malý má 9rokov-ale tam šli taký mix prváci,druháci,tretiaci.no-veď aj ja si myslím trochu,že je ešte malý-a to som zvedavá,koľko cudzích vecí-oblečka-mi vybalí doma 😀 teraz chodili na plavecký a doniesol mi namiesto osušky uterák-tak som ho oprala,priniesla do školy-a čuduj sa svete,dodnes nikomu doma nechýba a ani žiadna mamička nezbadala,že jej dieťa namiesto uteráka donieslo obrovskú osušku/to ako tú našu/ 😕 tak ju nemáme-mamina spravila dobrú výmenu-uterák za osušku-tak načo by sa priznávala? 😕 😀 čo už-beriem to športovo 😉
no škôlka-tu u nás je,prijatú ju mám od februára 2012,tak uvidíme...momentálne je stav plný-do 70detí 😕 -čo tu nebývalo,otvárajú 3 triedy a to keď chodil samko,bola 1 trieda a v nej deti od 2,5roka do 7!!to bola kvalita.... 😒
no dom-áno,záleží od rozmerov izieb,ono pôdorys máme štvorec 9x9m...obyvka má 25,kuchyňa 9, predná menšia izba tiež 9metrov štvorcových...spálňa má 18,7 samkova izba má 17 a tá tretia je tiež taká menšia cez 10štvorcov...tak ako sa to vezme...ja som chcela bungalov,ale máme taký užší pozemok-šírka len 15m a muž chcel pri dome nechať 4m voľné-na prechod auta a od suseda z druhej strany môžeš ísť na 2m od hranice pozemku, na výnimku a jeho súhlas môžeš ísť na 1,5m-čo sme aj išli...takže ale aj tak zostal úzky priestor na dom-a bungalov by musel byť ťahaný dozadu, niečo ako izby za sebou-a to som nechcela,tak sme šli na poschodový-i keď som sa zapovedala,že schody v dome nikdy 😀no čo už...
Paríž-ach to náš večný sen...hlavne tatov. no jeho rodičia odišli preto,že babka chcela-po smrti dcérky sa jej začalo cnieť za domovom,čo chápem a myslím si,že určite musela mať z toho depku-prišla o prvé dieťa,v cudzine-len s mužom,chýbali jej asi rodičia,súrodenci,...neviem,nemala som čas sa jej na to spýtať-zomrela,keď som mala 12rokov,tak to je škoda...ale v podstate na tú dobu im tu stavali na zákazku nový rodinný dom-a to bolo čosi,prišla do nového,žili sami-a to bola rarita,keď sa tu v domoch tlačilo niekoľko generácií a ona mala nový murovaný domček 😉veď dedko sa nadrel tam 13rokov,postavil tu dom,pokúpil role,vyplatil dlhy rodičom-no a znovu žili obyčajný,chudobný život-ale aspoň ten dom mali 😉a babka potom aj dôchodok z FR-i keď ani ten si dlho neužila po dedkovi...ono to bolo kedysi zaujímavé,veď veľa ľudí chodilo von za prácou-tak ako už aj dnes 😉
a kedy plánujete začať stavať? v akej ste fáze?

michele11
8. jún 2011

@macamac fuuha, ale si sa rozpisala, to uz by sme asi mali prejst na IP, lebo sme off topic, nech nam to admini nezmazu 🙂 . Ale od konca, mame drevo na dom, uz je zopar interierovych dveri, teraz potrebujeme dotiahnut pozemok a potom povolenia a vypukne to. Konstrukcia pojde rychlo, za 2 tyzdne to mozu osadit a uz sme na poriadku 🙂 . len kym sa este dostaneme do tejto fazy, par mesiacov to potrva... My sme stale zvazovali, ci schody alebo nie, ale nakoniec sme boli u znamych, co teraz dokoncuju a vysiel im 5-urovnovy dom, zvonku to vyzera ako 2 podlazia + 1 polazie v kopci, ale vnutri same schody a chodby, no fuj, nohy som nevyhrala v loterii. A kvoli detom je to obzvlast bieda, neviem, ako ich ustriehnu, aby niekam neprepadli... My sme sa nejako napasovali na pozemok, rozmery teraz neviem, ale je to skor do stvorca, momentalne sedavame nad podorysom a bojujeme o umiestnenie vsetkeho mozneho, o kazdy meter 😀 . Ked uz dlhy dom, tak sa mi pacia riesenia do L, ako byvali kedysi domy, ten vnutorny dvor by sa dal krasne vyuzit. Ale pri poschodovom vam zase ostane viac miesta na dvore a taky vybeh pre deti je super...
Take zameny veci su super vec, len musis nabuduce nakazat synovi, aby si aj on nieco vymenil, nech je to spravodlive 😀 . Horsie by bolo, keby mu vyslovene nieco ukradli, to je potom vacsia strata, ked musis riesit nove tenisky alebo batoh...
S tou skolkou si mala teda stastie, teraz zase idu silne rocniky, ved stale vidno len tehotne a kocikujuce po meste. Ale aspon je to lepsie, mozu ich porozclenovat normalne a potom sa im aj venovat, nie, ked tam maju tak vekovo roznorodu zmes deti... a malicka sa tesi na deti, ci ste to este nepreberali?Lebo toto moje male sidlo by aj teraz asi najradsej slo medzi deti, ked ich vidi, mama ide bokom, a uz aj ich bezi pohladkat, pusu posiela 😀

macamac
8. jún 2011

@michele11 no veru-ideme bokom od témy-šak nech mažú-už sme si prečítali 😀
malá to je opak syna-ona extrovert jak má byť-po maminke 😀 tá sa pridá k deťom hneď, k susedom chodí už sama 😕 😀 čokoľvek spomenieme-aj ona chce ísť 😀 teraz vyvoláva samkovi-poď domov!!! a keďže sa nedá,tak piští-že aj ona chce ísť do tábora /namiesto do školy v prírode-to má kratšie/ 😀 no myslím že problém s ňou nebude. ako ani samko nemal-super sa začlenil v škôlke,ale on bol taký utiahnutejší-nechal sa biť aj mladšími deťmi 😅
no tak vy ste na tom už celkom slušne 😉 takže idete stavať prízemný?
aj ja som uvažovala dom do L-ale zas nakoniec katalógový projekt vyhovujúci nebol a vtedy vlastný návrh projektu stál 60tis. Sk a tie sme na prijekt si nemohli dovoliť 😒 tak sme mali katalógový za 18tis. 😉

katka888
8. jún 2011

baby, vy sa urcite vyznate, resp, mate nastudovane....
vsade sa pise a hovori, ze jahody su silny alergen,..... akos a to prejavuje? prejavi sa alergia hned , alebo moze jedenie jahod sposobit nejake komplikacie neskor?
nechali sme viki u svokrovcov na par dni s tym, ze jahody nesmie a ked som pre nu prisla, tak co myslite? napchavala sa cele dni jahodami....... ze vraj jej nic nebolo....
tak teraz neviem, ked nemala reakciu, ci moze tie jahody, alebo sa moze nieco rpejavit neskor? ja to tak nestudujem, takze nemam o alergenoch az take znalosti

mimisash
9. jún 2011

@katka888 ahoj toto som nasla na nete kuk:
http://www.pluska.sk/zdravie/pozor-zradne-jahod...
ale ak doteraz malej nic nie je ziadne svrbiace vyrazky , tak by mala byt v poho, asi jej chutili 😉
moj maly ochutnal domace cierne ribezle a boli este kysle, ale jemu chutili 🙂

svetlankat
9. jún 2011

@katka888 Kati alergia na jedlo sa prejavi najneskor do troch dni, cize ked Viky nic nebolo, tak alergicka reakcia uz nebude, teda urcite nie na jahody ktore zjedla cez vikend, tie su uz davno stravene a aj vykakane. Ja som alergik na jedlo a alergia sa zvykne prejavit hned po zjedeni alergenu. Preto sa aj nove potraviny zavadzaju stale az po troch dnoch, to ja taka inkubacna doba, ked to tak mozem nazvat

katka888
9. jún 2011

@mimisash
@svetlankat
baby dakujem, cize ak jej nic nebolo, tak obcas kusok / predpokladam, ze asi zas ked bude u starkych , moze nejake kusky, lebo zakazat jej davat jahody sa nam nepodarilo ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre