Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

nedockava4
18. nov 2009

Ahoj, Matka...to je presne to, kvoli comu som ju hned na zaciatku tehu zmenila...Nehovorim, ze je zla, ale neurobi viac, ako je potrebne...

lolka
18. nov 2009

matka, ja tiez neviem aky dlhy je krcok a pravdu povediac, pokial je vsetko ok, tak ma to az tak nezaujima.
vzdy ma prehmata a povie, ze ok....tak dalej nepatram. co sa tyka babetka, vzdy mi robi ult., kym bolo mimi male merala, naposledy merala v 20tt (to bol ten velky ultrazvuk). teraz len kontroluje akciu srdiecka, pohyby a zatial bolo vsetko v poriadku. niekedy sa jej opytam na vahu - a povie taku ako cca v knizkach.
ale verim ti, ked sa musis na vseko pytat - to je blbe 😒

olifcek
18. nov 2009

nemam nocnu koselu..triko, co som pouzivala ako nocnu koselu uz je kraaatke, chi...

olifcek
18. nov 2009

manzelik mi na to napisal, ze ved to nie je vaznica 😀 😀

lolka
18. nov 2009

olif 😀 tak zober co mas a muzik ti popripade dokupi nejaku kosielku 😉
ja tiez kym som nemala ohlaseny nastup v nemocnici, tak som som spala v "hocicom" 😀 horsie bolo ked som necakane nastupila do nemocky a nist nemala.....poslala ma tam rovno doki, tak mi vsetko museli doniest prip. dokupit nasi a muzik. dovtedy som bola v takej nemocnicnej zelenej koseli 😖

olifcek
18. nov 2009

lolka ked my sme vsetko chceli pocas decembra nakupit, hech...s tymto nik neratal veru 😵

beriem si ale 2x triko a jeden spodok original pyzamo a 1xteplaky, v ktorych spim, z domaceho uboru x;o) i mikinku a zupan, samozrejme ponozky,chi...ved ked ma budu chciet kukat, dam dolu spodok a basta...beriem si 5ks gatiek, ved preperiem si x;O) alebo im poviem, ze uz musim ist, bo nemam gatky 😀 😀

zoska
18. nov 2009

ahojky,
tak som trochen pospala poobede a nekaslala som, taka ulava 😉 ale uz som hore, kasel nastupil 😠
urobil som si silne presso bez mlieka, vraj pomaha astmatikom rozsirit priedusnicky a lepsie sa dycha...tak hadam sa mi to polepsi na chvilocku...

olifka nasa...no neboj nic, dobre bude...Vladkova kolegyna isla v 30tt presne kvoli tomuto do nemocky a je tam doteraz, ale vraj si uz zvykla a male sa ma dobre 😉
viem, ze je to riadny skrt v planoch, ale zdravie je najdolezitejsie....
a zober si trebars aj notebook, aby si si mohla kukat filmy alebo serialiky, aby si sa nenudila...
asi by bolo najlepsie keby ta tam niekto zaviezol, vezmi si aj nejake papanie, nejake sladkosticky, ovocnickov a mineralky, aby ti vydrazali kym ti manzel cosi prinesie...a samozrejme csaopisy, knizku...
nocnu koselu asi na gynde budes potrebovat, kedze je to najpraktickejsie, aletak ti daju mozno nejaku erarnu a potom ti manzelik dokupi 😉

zoska
18. nov 2009

maculik, vy to mate dnes riadne akcne...
to bolo celkom stastie, ze ti segra prisla...drzim paluchy, nech sa stretnu stastlivo

olifcek
18. nov 2009

zoska snad ta kava pomoze x;o)

ja sa v nemocnici zblaznim...snad ma fakt pustia domov, lebo to bude mozne, jasne, ze tvrdohlavo domov ist nebudem chciet..ale mohli by mi to dovolit x;o)

jj zdravie je prvorade, to bez okolkov,no...fakt som ratala s tym, ze tento problem bude mozno v januari, kedze mi krcok skracovali v minulosti. hech...takze bude bre...a velmi som chcela drahemu prekvapko na narodky nachystat...ved vies...x;O)

matka331
18. nov 2009

olif a nemozes ostat doma lezat?

olifcek
18. nov 2009

matka lekar povedal, ze do nemocnice....a ked ma oni potom pustia do domacej liecby, tak ze ok, ale fakt, ze len lezat, ani riad neumyvat, vstat len na wc...

zoska
18. nov 2009

no jo olif, prekvapko chvilocku pocka 🙂
ja si myslim, ze ak sa ti prestane skracovat tak ta poslu domov, aby si mala klud na lozku...podla mna ta tam zbytocne nebudu drzat , pre nemocnicu je kazde lozko dobre... drzim palce, aby to bol tvoj pripad 😉
hlavne je ,ze ty sa citis fajn, ze ta nic neboli 🙂

a neboj nezblznis, zober si nejake materialy o babatkych, o kojeni a budes naslapana a potom nam budes davat rozumy 😀 😉

olifcek
18. nov 2009

zoska no ked spim tak trosku boli, ale skor su to boky, ci cosi vzadu, ci co...a v podbrusi len ked dviham nohu, ked sa snazim obliect nohavice...

no konecne ale precitam knihu 9mesiacov otatok a odpovedi x;O)

snad v nemocnici davaju aj obedy, ranajky a veceru...neviete?x;O)

zoska
18. nov 2009

jj olif, najest ti daju, dokonca aj olovrant byva niekedy myslim...len dufam, ze famy o nemocnicnej strave sa nepotvrdia 😖
9 mesiacov otazok a odpovedi mam aj ja, je to podla mna super knizka...ja to citam podla mesiacov

olifcek
18. nov 2009

viem, ze ju mas, mas ju i vo fotoalbume, ze? x;O)))) 

andrea2603
18. nov 2009

olif, to nič, mne sa síce krčok neskracuje ani sa neotváram, ale v teh.knižke mám cerv. skóre už 3 /v 1.aj 2. tehu som mala až do pôrodu 0/. Segra mala pred rokom takéto skracovanie krčka už ai od 5.mesiaca,potom keď už bolo tak horšie v 8.mesiaci, tak jej v infúziách dávali magnézium a neviem čo ešte, asi také 2-3týždne ležala v nemocnici, potom už keď bola v tom 9.mesiaci, tak ju pustili domov,že keby aj hneď na druhý deň príde rodiť, tak dieťa je dovyvíjané. Dcérku porodila len pár dní pred termínov. Hlavne poslúchaj lekárov, keď ležať -tak ležať 😉

olifcek
18. nov 2009

adi ja budem lezat, ale chcem doma x;) velmi som naviazana na draheho, no...jak male decko som, viem...

co je to cerv.skore? 😅

maculik
18. nov 2009

zoska, no veru hej. Tak ale keby nedosli, tak manzel by si nejako inak musel poradit, aj ked netusim ako. Akurat som im volala, o chvilu by tam mali byt, cesta im trva dlho, lebo ze tam tak leje, ze skoro nic nevidia. Tak musia ist velmi pomaly. A to im manzel chcel este ukazat mesto, vraj je velmi pekne. No, budem rada, ked uz budu vsetci doma, aj ked to bude asi neskor, nez som si myslela.

a len pekne dalej oddychuj, nech ten hnusny kasel prestane...

olif, prekvapko si mu teda pripravila, aj ked nie take, ake si si predstavovala 😅 😉 Ale ved to naozajstne pocka a potom si to viac uzijete.

Mne akurat mala buchla kolenom do nosa, ako sme sa blaznili, tak mi ide krv 😒

andrea2603
18. nov 2009

olif, ja ti verím, že doma je doma, ale v nemocke ťa nadopujú a určite ťa pustia domov,keď budú vidieť že sa krčok umúdril.
cervikálne skóre to sú akoby súčet nejakých bodov, ktoré určuje gyn. podľa vyšetrenia krčka, hlavne jeho dĺžka, orientácia, konzistencia/mäkkosť/ a ešte niečo, čo si už nepamätám.

olifcek
18. nov 2009

adi ako tak kukam na dnesnu spravu, take tam nevidim...

ale mam pisane

subj:Pohyby citi, nekrvaca, odtok plodovej vody neudava, bolesti nema. = nepamatam si, zeby sme riesili bolesti, ved panvu citim kusok ked spim, grrrr,. Stolica a mocenie v norme.

obj:Poloha pozdlzna hlavickou postavenie I. Hrdlo dlzky 1,5cm, tuhe, sakralne, orientovane, uzavrete, nalieha hlavicka, vody stoja, nekrvaca, uterus normotonicky, F3PNP, kontrakcie O. DK bez varixov, perimaleolarne presiaknutie.
USG DCK 22mm bez dilatacie a vezikulizacie, OPP 140min

blumka
18. nov 2009

olif, co tooo? citam len tak zbezne, preco ides do nemocky? 😕 dufam, ze je vsekto ok...

olifcek
18. nov 2009

a jo, notacik si nemozem vziat. moj nie a nie nastartovat, a drahemu notak nevezmem x;o)

olifcek
18. nov 2009

blum bo sa mi moc skratil krcok...z 32, ci 35mm na 22mm...tolko je vraj cca mesiac pred porodom...je ale uzavrety, no oliv tlaci riadne hlavickou nan, tak si idem polezat...

andrea2603
18. nov 2009

olif, to je asi to rozpísané:tuhe, sakralne, orientov.,uzavreté. A asi toto všetko sa boduje a z toho je to cervikálne skóre. Ja mám v tehu knižke predtlačené vždy daný týždeň aká je max. tolerancia toho skóre, napr.keď som bola v 25.týžd. na poradni tak je tam 3 a tú mi aj zakrúžkoval, ak by bolo cerv.skóre vyššie ako je tá max.tolerancia, tak to je už - niedobre. Ale ja som už 2 krát rodila, ten krčok si aj už niečo zažil 😉 .

blumka
18. nov 2009

olif, aspon si trosku oddychnes a pre oliv je to lepsie ako by sa malo nieco stat 😉

blumka
18. nov 2009

baby, kolko ste sedeli v cakarni ked ste boli na tie cukrovkove testy...2 alebo 3 hodky?

olifcek
18. nov 2009

blum no jo...len...bleee

adi hech...moj je len skrateny chirurgicky kvoli nedobrym bunkam na nom, nastastie potom uz bolo vsetko ok. no a teraz sa skratil zas, ale kvoli malej no x;O)) 

andrea2603
18. nov 2009

olif, tak jej dohovor, ako poriadna mamina, že čo sa tlačí von,keď ešte na to nemá vek 🙂

andrea2603
18. nov 2009

blumi, po vypití tej vody 1,5 hod.,ale ani na WC som nemohla ísť, že žiadnu námahu nevynaložiť.

loginka
18. nov 2009

olif, joj tak skrt cez rozpocet, ja sa toho stale skryte obavam ked idem na poradnu, ale ked bude treba tak pojdem samozrejme, nie je to ziadna utecha ale fakt vela zien tak muselo co to odlezat a potom ich trebars po 2 tyzdnoch pustili domkov, predsa len aj na psychiku je to lepsie
supr ze mas pripojenie, tak budes s nami a my ta zabavime 🙂

drz a vela sil a hlavne nech sa to ustali a vydrzi!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre