Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
23. jan 2010

no, tak som uz hore, pospala som si hodku, starka isla teraz do obchodu, tak my sa s malou hrame. A asi ich na chvilu poslem von, Adelka sice stale ma zapchaty nostek a chrchle, ale ved bude oblecena a nebudu dlho.

marti, ze by ticho pred burkou? 😉 😀

mmaarrttiinnaa
23. jan 2010

ahojte tak ja som bola vo stvrtok u nas v Prešove na poradni v nemocke malicky ma cca 3100g prietoky su v poriadku len ctg sa panovi Dr. nepacilo ze mam kontrakcie a tvrdne mi brucho skoro nonstop aj napriek tomu ze beriem magnezium dokonca aj tlak som mala prvykrat v zivote 130/90 ja mam stale 90/50 mam ist este na mimoriadnu kontrolu zajtra aj napriek tomu ze cez so-ne to nerobia iba vynimocne . Dufam ze sa to ukludni lebo ked nie tak rovno ostanem ☹

blumka
23. jan 2010

andrejka, a kolko toho repiku mam urobit?

maculik
23. jan 2010

matka, a mala si silne kontrakcie? Lebo to by nemalo vadit, ja som tiez vo stvrtok pocas celeho ctg mala kontrakcie, ale nie velmi silne, tak od 30-40, nastavene je to od 20. Na Sk je to ako nastavene?
Skor ten tlak je dost zly, ale tak dobre, ze ides na kontrolu, nez by sa malo nieco zanedbat.

blumka
23. jan 2010

matka, tiez si myslim, ze radsej nech si ta tam nechaju ak mas nejake problemy..ved uz to mas za par, tak radsej aby sa nieco nestalo.
Ja som tiez mala kontrakcie, videli to aj na utz, na ctg som si ani nevsimla ale lekar mi povedal ze to nie su silne...ja som ich ani necitila.
ja tiez beriem magnezko 2x denne a brucho mi tvrdne stale..tak neviem ci to vobec pomaha

andrea2603
23. jan 2010

blumka, tak 2-3 litre čaju sprav a vylej jej to do vane ako sedací kúpeľ.

marti, mňa si takto pri dcére po CTG nechali v pôrodnici, ale bola som rada, predsa keď sa im už niečo nezdá je lepšie keď ťa monitorujú.

blumka
23. jan 2010

andrejka vdaka...

ewelyne
23. jan 2010

ahojte babcule 😉
sme v kope, ale brucho mi riadne pokleslo, ale vraj mam este aj 2 tyzdne cas, tak dufam ze hej...
lebo je este skoro,nie?

inak neviem, ci sa mam bat, ale maly dostal ovcie kiahne...
a vraj aj ked somich mala, a som tehu, ze je to nebez. lebo ze babo to nema v sebe ako tu ochranu ci co...
to mi kamoska vravela, tak ja neviem, ja som o tom nepocula... hmmm...neviete niekto????
aj ked to uz je asi jedno kedze inkubacna doba je 7 dni ci ako... ja som z toho magor... 😒

blumi, vlhcene sa nemaju splachovat, my davame do kosa, ale vacsine ludom co byva v panelakoch to je jedno, lebo upchavaju spolocne potrubie... to je ako ked tam hodis ponozku al. uterak, to sa nerozmoci, nerozpadne a nachytava... jedno ti to nebude, ked budete byvat v domceku svojom a nebudes riskovat problemy, ktore to moze sposobit 😉 upchate potr. a tak.. a kopat...
ten vlhceny toaletny papier pouzivam pri malom uz dlho a nema z neho nic a pekne sa rozpadne...

mati, drzkajsa.

marti, nechce sa?

a co zucana? ved uz by mali byt doma, nie? ci nie?

ewelyne
23. jan 2010

blumi,alebo maj ten vyvar po ruke a umyvaj ju po cikani s nim. repik a aj harmancek je fajn.
a cajik brusnica, sipka... biolampa, teplo, al. termovankusik... 😉 drzkajte sa a nech jej to skoro prejde...

jo a my tie kiahne, vecer nic a rano asi 15 bodiek. teplotu nastastie este nema, ale bodiek pribuda 😒

mmaarrttiinnaa
23. jan 2010

maculik neviem ako casto som mala ie kontrakcie lebo ja som ich ani necitila len ctg ich zaznamenalo ale jemu sa to nepozdavalo aj v suvislosti s tym tlakom som zvedava aky mi nameraju zajtra 😒

adi teba ked si pri dcerke nechali tak v porodnici uz si tam bola do porodu

blumi ja beriem magnezko 3krat denne tak neviem asi to uz teraz pred porodom tak nezabera viac menej ho uz beriem teraz pre ten tlak

andrea2603
23. jan 2010

marti, mne povedali podľa toho CTG, že malá sa nemá veľmi dobre, tak som asi každé 2-3hodiny chodila na CTG. Po dvoch dňoch mi primár povedal, že je to v poriadku, ale už domov ma nepustia.

ewelyne
23. jan 2010

martinka, pocuj, ty si zdravotnik, co myslis mozu am tie kiahne ohrozit??? myslim babo...

andrea2603
23. jan 2010

to som končila 38tt.

mmaarrttiinnaa
23. jan 2010

ewe myslim si ze ak si uz ty mala kiahne nemalo by to nejak poskodit lebo ty si imunna

ewelyne
23. jan 2010

...hmm, no prave googlim a som z toho jelen, lebo niekde pisu, ze sa stava, ze sa zopakuju a niektori pisu, ze ich mali aj trikrat... chjo...
a ze aj ked ich niekto mal, tak su v tehu nebezpecne pre babo....nechapem preco... no asi nebudem radsej citat a idem volat na tu linku al. sa informovat u nejkeho lekara alebo co... 😒

mmaarrttiinnaa
23. jan 2010

ewe radsej sa porad s nejakym lekarom lebo stale sa to meni nas v skole ucili ze nemoze to poskodit ale to bolo davno
aj ja som pocula ze teraz prisli na to ze na zaciatku tehu to moze byt skodlive pre plod a tesne pred porodom ze vraj sa babo moze narodit vysypane predsa len je to infekcne ochorenie

blumka
23. jan 2010

ewe, ved za to sa pytam na tie vlhcene, nechcem upchat WC.. ale ten toaletak popozeram
a nemam doma ani repik ani harmancek, kurnik je vikend ani lekarne nie su otvorene, do prcic...poslem muza do tesca asi, ci co...
ale uz poobede cikala dvakrat a trosku sa ksichtila ale aspon uz nekricala ze ju boli

martulanr
23. jan 2010

ewe presne pokial si ich mala tak babo bude mat imunitu voci nim neboj hlavne aby rychlo presli kym sa babo narodii
ja som riesila kiahne v 6 mesiaci boli sme na dovolenke a tam decka mali kiahne ale nakolko som ich ja mala tak v pohode horsie keby som ich nemala a nas maly ich nedostal klop klop ale urcite ich prinesie zo škôkly 😒

vevoncek
23. jan 2010

ja som si zacvičila trochu a normálne sa mi dobre dýchalo konečne asi by som sa mala viac hýbať aby som nemyslela na to že sa mi nedá dýchať. Keď som chodila na predpôrodnú prípravu tak sme tam mali aj cvičenie a tá pôrodná asistentka nám hovorila že tieto sviky môžeme aj po pôrode cvičiť aby sme sa čím skôr dostali do normálu tak si ich opakujem aby som ich nezabudla 😀

ja keď som bola na prietokoch a ozvách tak tiež som mala veľa kontrakcii a doktorka mi povedala že si mám dávať magnézium 2x denne ale som sa rozhodla že keď už mám blízko pred pôrodom tak už nebudem jesť magnézium ale budem viac oddychovať lebo na nete som čítala že tvrdnutie brucha(kontrakcie) sú keď sa organizmus preťažuje a u mňa to tak aj bolo keď som bola viac aktívna tak mi častejšie tvrdlo brucho a teraz keĎ som chorá a len oddychujem skoro mi ani netvrdne

vevoncek
23. jan 2010

ešte som sa chcela spýtať neviete kde predávajú tie šatky na nosenie detí lacnejšie ja som pozerala na nete a najlacnejšia stojí 50 euro čo sa mi zdá byť dosť veľa na to že je to kus handry neviem či si nepôjdem kúpiť látku a neušijem si ju doma, lebo keď som manžovy prezradila sumu tak mi povedal že to nebudem potrebovať a hotovo 😖

blumka
23. jan 2010

vevoncek, neviem ci najdes satku lacnejsie...teda ked chces taku ktora sa ti po par noseniach nevynosi. Ja som mala prvu tiez lacnejsiu ale po mesiaci som si radsej kupila tu drahsiu, kvalitnu...su to nejako specialne tkane latky, ktore dost vydrzia, len tak sa nevytahaju ani nesperu. Ja som moju pouzivala rok a to som kupovala uz nosenu a je uplne v takom istom stave ako na zaciatku.
Ale skus sa popytat v teme Noseni deti vo Volnej diskusii mozno si tam niektora sila nieco podobne tak ti poradia 😉

blumka
23. jan 2010

a este mi napadlo 50 eur nie je za satku vela, to si este dobre nasla 😉

martulanr
23. jan 2010

vevoncek 50€ nieje vela skus pozriet inzeraty ci nahodou nenatrafis

mne brucho tvrdne stale ☹

lolka
23. jan 2010

ahojte tehulky 🙂
chcem sa Vas opytat....dali by ste si teraz trhat zub ? co si o tom myslite ? 😕 mna totiz v stredu zacal bolet zub, v piatok som bola u zubarky, ale v noci zacal opat boliet, tak si davam Paralen 😒 ten zub som si uz davno mala dat vytrhut, neda sa zachranit, ale stale som to odkladala.... 😖 nechcem byt do porodu na Paralene....
myslite, ze to moze malej uskodit ? uz by som s tym hnusnym zubom mala najradsej pokoj 😖 ☹

blumka
23. jan 2010

lolka, asi lepsie vytrhnut ako sa dopovat liekmi, ci?

olifcek
23. jan 2010

martu poznam riesenieeee....poroooodiiiit 😅

lolka, kludne, daj si ho vytiahnut..nech nemas zapal v tele

granado
23. jan 2010

lolka úplne v pohode choď si ho dať vytrhnúť. Dnes sa to už dá velmi jednoducho, určite je to horšie ak si ho necháš. Ja som to podstúpila v 4 mesiaci. 😉

granado
23. jan 2010

ahoj olifček telefonovali ste spolu?

olifcek
23. jan 2010

granado jo veru x;o) ale este sa jej asi opytam, ci to budu univerzalnejsie farby, alebo skor dievcenske, lebo cisto chlapcenske nechcem x;o) ale pocula, ze mam dievcatko, tak snaaaaad...x;O)

martinaj
23. jan 2010

ahojte 🙂
blumka, ja pouzivam na malej ritku len vlhcene utierky a hadzem ich do WC a zatial sa neucpalo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre