Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
10. okt 2010

tinka miska mala termin vcera 🙂 ale este nic asi 🙂 musim ti zavolat uz nemam kedy sa k tomu dostat sorry 🙂

catalin
10. okt 2010

@kim_rossi_stuard ahoj, ja som rodila o cosi skor, 28.11.2009, v Corku 😉

kim_rossi_stuard
10. okt 2010

@catalin ahoj, aj my byvame v Irsku, priamo v dubline, ale rodila som doma, nevedela som co ma caka tak som odisla mesiac pred porodom domov 🙂

tinkadublin
10. okt 2010

@catalin dakujem za link, mozno vyskusame 😉 zit bez atb to musi byt super 😎

@janec79 no ja som citala vela pocas tehu ale odkedy je chrustik tu tak nestiham ani len casopis kuknut - chodi mi mama a ja casak - no fakt nemam cas na nic. Ked maly spinka tak to upratujem, varim a pod.. takze vecer som stastna ak polhodinku pokecam s drahym a to je vse 😒 no proste sme busy s tym nasim neposedom 😀 aj teraz som mu v patach kazdu sekundu. No a teraz je to uz viac ako rok co som mimo anglicky hovoriacej spolocnosti a ked mame to waterbabies raz za tyzden tak sa musim nenormalne namahat aby som vysukala suvislu anglicku vetu a aj to viem ze je nespravne zlozena 😀 😝 ale co uz..

@mishka711 no veru volaj volaj 😉 vsimam na fb ze bude mala Karolinka 😉

zdenkam
10. okt 2010

@catalin jooj kati, to som aj ja mala ako tehotna. Brutalne to je. Ale ja som si doniesla hroznovy cukor zo sr uz, tak ak by to prislo nech aspon energiu nejaku mam. Lebo ozaj ani cistu vodu som nemohla, vsetko bolo hned vonku a to trvalo presne 24 h. Ja som toho buga mala uz 2x. A pozor spravidla si to potom podava klucku v domacnosti.
U nas sice nie, ale v okoli co som pocula, tak to bolo bezne

zdenkam
10. okt 2010

@janec79 Jani a ano, dufam, ze budem mat zmenu pracovnu dobu. Odmietam robil uz obe vikendove dni, lebo nemat takmer ziadny family time a 2 deti nie je fer pre nikoho z nas. Teraz sa mi vracia kolegyna co rodila v maji a jej sa rovno opytali, ci chce povodne robit alebo ine hodiny, takze isto sa opytaju aj mna. Oni su velmi mili. Navyse ked sme my 2 odisli na matersku, tak oni prijali 3 zeny na zastupovanie,takze nejaka z nich isto rada zostane robit par hodin v tejto krize.
Ja som robila 24 h takze teraz by som asi robila take 18, ved uvidime. Chcem si nechat nedelu, lebo aj tak ju nik robit nechce, ale co ma tesi ja ju mam rada, je tam taka relaxed atmosfera vtedy a 50 percent priplatok za sviatok.

zdenkam
10. okt 2010

inak mi ideme vo stvrtok na playbarn /kryte ihrisko/, ze wexford childcare commitee tam organizuje stretko s kadejakymi poradcami ako speech terapist, health nurse a tak. A hlavne je to free. 😀 Tak skuste zistit ci nejake tie childcare commitee vo vasich county nerobia podobnu akciu. Tato nasa robi dost casto kadejake seminare

finfrle
13. okt 2010

Ahoj hlasim stale 2v1 ale mame jeste cas ikdyz lekari strasi,ze diky tlaku to muze byt kdykoliv.Moc odpocivam a uzivam si predporodni kurz,docela zabava 🙂
Jsem vice unavena ale jde to.

mishka711
14. okt 2010

ahojte misakika porodila dnes rano o 4tej malu karolinku teda dufam viac info nemam jej manzel napisal len ze su uz 4 ria no nic viac no taky bol asi happy ze rychlo vsetkym ze je daddy 🙂)

kristyna70
16. okt 2010

@kim_rossi_stuard Ahojky,můžu se Tě zeptat jak jsi to řešila s porodem doma?Já taky před porodem odjíždím a budu pobírat mateřskou z Irska..stačila Ti na porod a předporodní starostlivost kartička EHIC?Děkuji za odpověď 🙂

sveba
18. okt 2010

Chcela by som sa opytat ci niekto z Vas nevie ci by som mohla zohnat baldachyn nad detku postielku tu v Irsku za kazdu odpoved vopred dakujem 🙂

redangel32
18. okt 2010

@sveba zajdi do IKEI urcite najdes 😉

lessana
21. okt 2010

ahoj baby,poberate niektora rodicovsky prispevok na slovensku a pridavky v irsku? mne nechcu dat pridavky kym si neoveria ci ich doma nepoberam, ked si to overia pridu nato ze dostavam RP, a zase doma pridu nato ze niesom doma a poberam RP< myslim ze nastali zmeny v maji, ohladom RP,kto mi poradi? daju mi benefit? manzel tu pracuje. inak zijeme v dubline na drumcondre, ak nietora mate chut sa stretnut pokecat, dajte vediet, tiez by ma zaujimalo ci sa niektora nevenujete tarotu napr. nemam skym pokecat...skor preferujem stretnutie, chodime do botanickej, mame ju kusok,mam 10 mes. matuska,

lessana
21. okt 2010

ladywitch26
21. okt 2010

@lessana tarot a numerologia je moja srdcovka...ale byvame 3hodky od dublinu,tak na stretko to nevidim ☹
inak child benefit a rodicovsky prispevok su asi dve rozdielne veci,nie? no a od maja do zahranicia uz RP nevyplacaju. zrusili to.

lessana
21. okt 2010

tie zmeny myslim tym pre poberanie prispevku aj mimo sr ,nepovedala som uradom ze odchadzam, no teraz sa to mozno dozvedia, ked sa iri budu v tom sprtat, ved ked oni to nevyplacaju, su to dva rozdielne prispevky na dieta,

lessana
21. okt 2010

jej tak fakt skoda ze si daleko, takzr je mozne ze mi to zrusia? co syim...

lessana
21. okt 2010

teda co stim? nvies ako to prebiehalo, tebe to zrusili?

lessana
21. okt 2010

teda ho poberam nezakonne?

ladywitch26
21. okt 2010

@lessana no to ti ho teda zrusia, lebo zijes v irsku. mne ho ani neschvalili, kedze stredisko zaujmov mam v irsku. ziadala som on 15.maja, ani som netusila,ze nejaka zmena prebehla, ale hned mi povedali, ze od 1.maja nan uz nemam narok

lessana
21. okt 2010

takze si ho mam zrusit radsej sama asi, nie, kym ma nezavru..

lessana
21. okt 2010

a nevies ako to prebiehalo i niekoho kto to poberal pred majom?

ladywitch26
21. okt 2010

@lessana to neviem,ale baby sa ti urcite ozvu,co to poberali.

lessana
21. okt 2010

vyzera to tu prazdne...pozerala som i majove stranky nikto nic, myslim ze to je dost horuca tema, ked ma clovek prist o trosku grosikov...spekulujem ako to nezrusit..he,neplachti tu navokol saturn? ten mi vzdy prinesie cosi rohate...ake si znamenie?

lessana
21. okt 2010

skoda ze tu nepoznam spriazdnenu dusu, minule som sa prihovorila dvom slovenkam, pozreli namna a utekali prec...mali babo v kociku,...raz vo vytahu som stretla slovensku maminu, tiez jej nebolo do reci...mozno som sa zamerala len na slovenky, chce to vacsi zaber,...mozno som divna...

lessana
21. okt 2010

vlastne ked sme raz isli na ihrisko, mala som uz fakt depku, sa mi prihovoril jeden mily ind s dievcatkom..asi niesom divna ale pekna...

ladywitch26
21. okt 2010

@lessana no ja tu mam akurat slovenskych susedov, ale ani tych nestiham teraz navstevovat.. vidim ich tak raz za tyzden maximalne. suseda je stale v praci,chodi domov az vecer a my mame vecer strasne vela roboty uz. obidve decka okupat, nakrmit a ulozit. strasne rychlo mi to ubieha. ani sa nenazdam a zasa budem musiet od maleho do prace.

lessana
21. okt 2010

@ladywitch26 nas nezbednik zacal vsade lozit, tak mame veselo, manzel chodi na nocne, tak sme sami,poveceroch, tiez som busy, preto som myslela ze tie nase prechadzky s matuskom by sme mohli spestrit spolocnostou,ked zabuva aj si cosi precitam ked sme von, no hrozne mi chybaju kamaratky, kecat a tak...trosku sa zasmiat, tiez mi nna net cas nevychadza,casto sa prichytim ze pisem, ked nieco potrebujem,iba, popravde niesom moc technicky typ, radsej pokecam osobne, no tu je to skor prepich...a tie bezdetne baby nemaju uz teraz vobec cas, ani sa neozyvaju...

ladywitch26
21. okt 2010

@lessana no ja ani nemam nejako cas na kamosky, pri dvoch detoch sa to neda. a chcem si ich co najviac uzit,kym sa da. vo februari uz budem musiet zasa do prace.
inak este si uzivaj to lozenie, ked bude chodit, to este len zacnu fofry. mne stanka zacala sama chodit tyzden pred 10.mesiacom, tak odvtedy nemam oddych. bola vsade. 😀

lessana
22. okt 2010

@ladywitch26 hehe tak to sa tesim, mozno je to len prechodne a mna to prejde, lebo mas prvadu uzivajme si nase deti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre