Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

moll
27. jún 2015

@miyya severne Írsko nemá nič spoločné S Írskom ...napíš do skupiny UK.

jarus66
18. júl 2015

@svetluska131 ahoj Svetluska zaujal ma tvoj prispevok ako si dopadla teraz ja odchadzam do irska do dublinu s 12rocnou dcerou a potrebujem este jej vybavit tam skolu ako si to zvladla ?Jarus

zgamd
3. aug 2015

Ahojte baby... Bola ste niektorá pred nástupom na materskú iba na PNke.... som v 14tt V piatok idem k lekárovi na prehliadku. Chcela by som sa ho spitat ci by ma mohol vypísať. Keďže stále zvraciam čo mi dosť berie na sile a pracujem v hoteli na accommodation čo mi nepríde ako jedna z najľahších prác V tehotenstve.... Je možnosť že by ma lekár vypísal na marodku?? A ak áno je to tu platené alebo?

zabka1124
5. aug 2015

@zgamd Ahoj,ja som bola na PN od zaciatku, potom som bola sice na mesiac v robote, ale potom zas na PN az do narodenia maleho.Ja mam sice robotu v pohodovu,ale radsej ma Dr.vypisala, bolo mi zle a tlaky v podbrusku.Plati sa to tak, ze sa to vypocitava z tovjho zarobku spred 2 rokov-u teba z roku 2013.Max.mozes dostat 188eur ,minim je tusim 88eur(nie som si ista na 100%) na tyzden.Kazdy tyzden musis posielat alebo zanasat Pn papier na socialku.Ja som posielala,bolo to pre mna jednoduchsie.Asi po 4 mesiacoch PN ,mi prislo, ze im staci raz za mesiac donies/poslat papier.
Ja som mala kupene obalky aj znamky a ked som isla od dr.,tak som to vypisala PN papier a hned aj hodila do post schranky.Kolko dostanes penazi je najlepsie sa ist opytat na socialku.
Nie je to bohvieco, ale zdravie a zdravie nenarodeneho baba bolo u mna prvorade.
Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a daj vediet co budete mat 🙂.

zgamd
5. aug 2015

@zabka1124 Ďakujem za informácie tak uvidí V piatok ako dopadnem... Dnes som druhý deň po holiday v práci a úplný masaker ešte to tu vydržať zajtra a hádam už iba oddych... A papier čo dostanem u lekára mam hneď zaniesť na socialku že som na PN? Viem že V práci budem musieť dať

zabka1124
5. aug 2015

@zgamd dr ti da papier,ktory vyplnis a posles/zanesies na socialku-hned(kedze je piatok).Prvych 6dni budds mat beplatenych a potom ti zacnu platit.Ale ak pojdes v piatok dr. aj na socku,tak prvy dr.;)Tak isto ti napise papier aj do prace.Za papier do prace-aspon ja som platila 20eur/2tyzdne,teda 40eur mesacne.Neviem ako tvoj dr.Ja som si potom dala vypisat papier do prace na cele tehu.Inak ak ti mozem odporucit,tvar sa u dr.aj mu pivedz,ze akk ti je zle,ze mavas bolesti aj chrbta,proste sprav zo seba tehulku,kt.moze ist tak na wc a byt doma;);)!

zgamd
5. aug 2015

@zabka1124 tak to ti dám teda potom vedieť ako som dopadla 🙂

zgamd
7. aug 2015

@zabka1124 doktor mi dal marodku S tým že mi ju bude každý týždeň predlžovať a pital sa že či už nechcem vôbec robiť do konca tehotenstva že aby som potom nemala problém S tým či mi dajú matersku.... a za papier do prace som neplatila

zabka1124
7. aug 2015

@zgamd matersku ti daju ak mas 2roky odpracovane a musis byt do 24tt v racovnom pomere.Lenze,ty ked pisomne oznamis zamestnavatelovi(mne stacilo ustne),ze si tehu,nesmie ta vyhodit,iba ak by sa rusila tv.pozicia.Ale kedze robis v hotely,to by musel vyhodit staff co robi a nakniec teba.Ako tehu si chranena zakonom.Ak uz vobec nechces ist do prace,tak nech ti napise oficialny list do roboty,ze az do terminu porodudatum)budes na rizikovej PN.Teraz dostanu mamicky rovnako 230eur/tyzden+child benefit.

zabka1124
7. aug 2015

@zgamd no mne tiez kazdy tyzden predlzoval dr.pn.Js to o nervy,tam stale chodit;)!
A bol dr.v pohode,ci si zahrala divadielko???

zgamd
8. aug 2015

@zabka1124 doktor bol v pohode ešte sa má pítal že či už vôbec nechcem chodiť do práce keďže mám odpracovaných asi 2,5 roka že ak by som už stále bola doma aby som nemala potom problém s materskou

zabka1124
8. aug 2015

@zgamd vies coo naj bude ak sa opytas na socialke

bupi1234
10. aug 2015

Ahojte mamičky, budúce mamičky, je tu niekto z Wicklow town ? Resp. Okolia ? Na kávu a tak ...

mamartinka
11. aug 2015

@bupi1234 ahoj z Wicklow asi moc nie ale ked chces pridaj sa aj sem do skupinky Irsko https://www.modrykonik.sk/group/31/ alebo potom na facbooku tam je vela mamiciek.Pekny dnik.

bupi1234
11. aug 2015

@mamartinka ďakujem za odpoved ;) ale nedá sa pridať akoby uz neexistovala ta skupinka

mamartinka
11. aug 2015

@bupi1234 da pretoze ta skupina je stale aktivna.Prejdi si v skupine az dole a tam mas pridaj sa ci tak neako a nato klikni a uz si pridana.

lennkka17
24. aug 2015

Ahojte.neviete prosim vas niekto nieco o tom ze skolka alebo jasle su v irsku na rok zadarmo? Ake su tam podmienky? Alebo je to hlupost? Dakujem za odpoved

janea
24. aug 2015

@lennkka17 ahoj, nie je to hlupost, vygoogli si ECCE schemu. je to zadarmo rok ale dieta musi splnat vekovy limit- teda je to rok pred skolou, a je tam hradenych 5 tyzdenne po 3 hodiny skolky. nie v kazdej sa to da, musi byt sucastou tej ECCE schemy, ale je ich dost🙂 akurat ked pozeram na vek Tvojho synceka, este si budete musiet pockat.

zgamd
24. aug 2015

@zabka1124 dnes mi došlo rozhodnutie ohľadom toho či mi budú platiť PN.... musím mať zaplatené do konca roka 2014 .104 týždňov PRŠÍ. ... A ja mám 96 týždňov . TakžE mi nebudú platiť nič.... keby mi do toho za počítali aj tento rok tak je to v pohode A platili by mi 😐

zabka1124
25. aug 2015

@zgamd Ahoj, coooo?? ? vôbec nic ti nebudú platit??Uhaaa:(! Skus sa opytat na FB v skupine :slovenske mamicky v irsku!! Urcite ti poradia, su tam sikovne maminy!!! Kua to je pruser:(!

zgamd
25. aug 2015

@zabka1124 normálne som zúfalá..... dakujem vyskúšam možno niečo zistím...

jagodka
30. aug 2015

Ahoj holky nektera tehu z Cork tady??

jagodka
30. aug 2015

Holky chci se zeptat...Bohuzel jsem ztratila praci na konci cervna to uz jsem była 1,5 mesicu tehu,sef se dostal do fin.problemu,także musel zavrit obchod.Nastoupila jsem na full socku tedy.Pak jsem musela odjet do CZ, protoze mi zemrel tatinek a to vsechno vyrizovani trvalo mesic...Ted jsem zpet,porad na full socce,hledam praci,ale s pribyvajici vahou se citim tak nemotorna,ze uprimne reknu nedokazu si predstavit abych pracovala jako cisnicka,także se spis soustredim na call centra,customer service apod.Zkratka nechci zacinat v 20 tydnu fyz.praci.Nevim ale jestli je lepsi jit na nemocenskok anebo proste zustat prozatim na normalni full socce?Mohli by jste mi poradit prosim...

bupi1234
30. aug 2015

@jagodka neviem ci ti poradim ale ja som na Jobseeker benefite od marca v julz som otehu a pokracovala v benefite ( tak som sa aj na nete docitala ) a teraz mi bude benefit koncit a ziadala som o Jobseeker allowence ( zial zamietli ) Ak by si ziadala o nemocku asi musis mat papier od GP. Skus sa opytat na citizeninformation .

jagodka
30. aug 2015

Dekuji...no ja prave nevim jestli to ma vliv pak na materskou...jestli mam benefit jobseek.nebo nemocenskou..Jak se citis dnes? U me trochu emoce vladnou dnes..pred 2 mesici mi zemrel tatka a snazim jsem se drzet kvuli drobeckovi,ale dnes jsem to zkratka nejak musela vybrecet :(

bupi1234
30. aug 2015

Moja to je mi ľúto :( to sa nedá potlačiť, skús myslieť na drobca že potrebuje kľud hoc musí to byt tažké a mne sa to vraví že byt v klude. Ja tak viem že ked poberas JB nemáš nárok na materskú lebo tam je podmienka že musíš robiť min do 7 mesiaca (tuším ). A s nemockou neviem ako to je ale moja kamoska tak bola a nemala nárok na materskú ( bola na nemocke ) ale potom dostala nieco iné ako vravím skús na citizen alebo je aj skupina ma FB mamičky v Írsku🙂 a z kade si ?

jagodka
31. aug 2015

Ja jsem z Corku.Prave jsme prijely z kontroly, diky Bohu v poradku vse a mała dnes kope dost silneji..Zitra pujdu na citizen. se zeptat..Nekdy zkratka pocity nejdou potlacit:(Ale drobecek je pro me ted ta "slehacka na dortu"🙂pri każdem trapeni..Uz vis co budete mit?Ooo jak ja nesnasim to irske pocasi,nezvykla jsem si ani zrejme nikdy nezvyknu.

bupi1234
31. aug 2015

My sme bývali v Corku 2.5 roka teraz sa presťahovali aj to počasie je lepšie tu 🙂 možem sa ta opýtať ked ti robili prvý scan ? My sme boli na poľskej klinike lebo na scan v nemocnici som objednaná až v 20 tt

jagodka
31. aug 2015

@bupi1234 Jeee skoda,ze tu jeste nebydlite...chybi mi nejaka tehu kamaradka se kterou bych mohla ted probirat starosti i prijemnosti tehotenstvi.Mam zname,ktere se snazi o mimi a tak je mi hloupe vykladat o mem tehotenstvi,kdyz jeste nejsou tehu..Toto je moje 2 tehotenstvi.Minuly rok jsem prodelala molarni tehotenstvi priznaky ty same jako normalni tehu i brisko se zvetsovalo,ale bohuzel spatne se zpojilo vajicko se spermii.,także vysledek byla kyretaz v 14 tydnu tehu,kterou jsem podstoupila v Cz,protoze v te dobę jsme byli na dovci doma.Cesky lekar był zhrozen irskem systemem,protoze u nas se prece chodi nekde uz 6 tydnu na kontrolu...no ja jsem tehdy była objednana na prvni kontrolu v Irsku v nemocnici az na 14 tyden:( to uz jsem mela v Cz po zakroku..Proto pri mem druhem tehotenstvi me moje GP zapsala do nemocnice do skupiny high risk pregnancy a tudiz jsem mela prvni scan v 8 tydnu,pak 13 (ale to jsem była v Cz ted kvuli tatkovi) a minuly tyden jsem si vyzadala ten prosly termin,ktery jsem zameskala v 13 a dnes jsem jeste po dalsi kontrolę,kdy lekar usoudil,ze uz nepatrim do high risk skupiny..dalsi kontrolu mam ve 28 tydnu..Co vim od znamych,tak prvni kontroluje meli do toho 15 tydne v nemocnici (scan),tak nevim,ze by to każda nemocnice jinak mela?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre