Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

asandys
8. dec 2009

aj nam dnes dr. kazala davat adamovi pred vecernym mliekom kasu, aby trosku pribral, takze ja to mam od dr🙂)))

taella
8. dec 2009

asandys na koľkú idete zajtra na neurológiu ? My ideme zajtra na gastro , tak sa možno stretneme . 😉

baskaj
8. dec 2009

baby, dobre že ste načali tú tému mliečnych výrobkov. ja mám z toho už hokej! píše sa, že kojené mliečne výrobky až po roku a vidím, že vy mnohé dávate, hoci kojíte. a niekde som aj čítala, že sa už môže. tak ja neviem. ja mám radšej, keď sú pravidlá jednoznačné. sestrin syn má alergiu na BKM. tak mám ešte čakať alebo aj tak podľa vás môžem dať? a čo syr, maslo? napíšte mi to niekto jednoznačne plííís! ☹

egyptanka
8. dec 2009

uz strvry krat hore v priebehu pol hodiny ... kurva

nsoci
8. dec 2009

Egy ☹

lubi22
8. dec 2009

Baskaj ja davam jogurtiky - ale iba tie z upraveneho mlieka od uk. 8. mesiaca. Planujem do roka a potom prejdem aj na normalne jogurty. Ale ako je to najlepsie Ti neporadim.

Pasoi dakujem, zajtra zavolam do poistovne. Uz ma ta nasa lekarka irituje. Oni sa striedaju na jednom mieste dve, vcera mi ta jej zastupkyna povedala ze min. do roku HA UM, a dnes ked tam bola tato, tak potom co som sa pytala na recept, tak povedala, ze naco mu davat HA, ze mu mam dat hociake UM, ze ved inak nezistime, ci je alergicky 😕 Neviem, mne sa nejako takyto postup nepozdava.

Asandys budem davat polievocky asi castejsie, lebo taky bol nadseny. Vyskusas u Adamka, ako bude chutit. 😉

My sme vazili Filipka - ma 10 200 g, starsi syn ma 12 600 g, no uz ani necitim rozdiel, ked ich drzim 😅

Egy vydrzat, nic ine nezostava. Alebo ak nie, tak vyskusaj 3-5-7. A nekojis ju prilis casto, aspon co pises, ze je v kuse na prse, Natalka si uz asi zvykla. Kojenie by malo byt sposob prijimania potravy, nie sposob tyranizovania rodicov. Vo veku 8. mesiacov by malo dietatko pit mliecko 3-4 krat za 24 hodin.

baskaj
8. dec 2009

katja - no neviem, či to môže mať dami od synovcov. teraz s nimi týždeň nebol, lebo všetci postupne dostali vysoké horúčky. a to by bol asi sranda pohľad na teba tá prechádzka s oboma deťmi zo škôlky v daždi 😀 😀

egy - aj ja si občas zahreším (ale tak slušnejšie :o), keď po nekonečnom uspávaní damiána akože mŕtveho položím a on je v sekunde hore a zase vreskot? u nás uspávam len ja. už nevládzem. vážne rozmýšľam nad tou 357 metódou.
a posledné dni ho už musím uspávať aj v noci. predtým sa najedol a ak bol hore, tak v noci čučal v postieľke, kým nezaspal, ale teraz už nie! som z toho úplne hotová! aj túto noc. dudel vyhadzuje, chce prso. od pol noci spal u nás v posteli - ja furt hore...
ja si myslím, že nič nerobíme zle. to majú tie deti asi také nejaké psychoemocionálne alebo aké obdobie. bohužiaľ...
tak egy - choď si s ňou už aj ty ľahnúť - nepomôže? alebo jej daj k tváričke tvoje pyžamo...

denkolc
8. dec 2009

Egy, pošlem Ti to, čo mi dala dokina...len to naskenujem...aj diocke som to už sľúbila a nič z toho, zabudla som... 😅 Zajtra to hodím Jáchime do stroja.... 😉

Baskaj, pravidlá nebudú nikdy jednoznačné.... 😀 😀 😀 Vždy bude niekto, kto danú teóriu vyvráti...hehehe....riaď sa vlastným um-om... 😉 Ja som jogurtíky začala dávať od 8-eho mesiaca, aj dokina tak písala v príkrmoch, aj baby tu mi to odobrili s tým, že to nie je obyčko kravské mlieko....a jogurtík chutí, aj keď som už pár dní nedala...zas je to dačo, čo musím kúpiť, bo robiť to nestíham...

Hlavne, že som dnes stihla urobiť dvom ľuďom seminárne práce, jednu dokonca z pedagogiky...a na svoje kašlem....ale však ja sa polepším... 😎 Musím však rozvíjať mozgovú činnosť...

Dedde, toho Dina mám tip od Lubi....už je od včera Dino doma, má také šuchotavé časti na sebe, zrkadielka, zvoní mu chvostík, je to fajn hračka....a tip pre neterku - určite by som vbehla do Terranovy, New Yorkeru abo Gate-u a vybrala dačo....či už gorále alebo náramky, či flisové pyžamko alebo farebné ponožky z mikrovlákna, či krikľavé pančušky bez päty alebo podkolienky s lebkami....prosto všetko, čo sa mi páči...ako správnej tínedžerke... 😀 😀 😀

egyptanka
8. dec 2009

Prepacte za vulgarizmus, mrzi ma to. Slusne dievca tak nehovori ... uslo mi od nervov. 😔

baskaj
8. dec 2009

denka - ty si aká podarená s tými radami pre dedde 🙂 🙂 🙂 že tínedžerka! 😀

dedde - ja už len doplním denku - som minulé vianoce kúpila neterkám také farebné látkovo-korálkové krabičky na bižutku... alebo nehcela by také tie chlpaté okrúhle chrániče na uši, čo sú spojené len takou plastovou čelenkou? neviem, ako sa tomu nadáva... a rukavice? teraz sú aj všelijaké čačané šály...

a čo poviete, keby som teda napr. 2x do týždňa dala namiesto večernej kaše jogurt? či keď už začnem kravské dávať, tak je jedno, ako často?

baskaj
8. dec 2009

jo! ja som dala 13000ci príspevok 😵

no, idem ešte dokončiť tú šošovicu a granatier...

dedde
8. dec 2009

denka dik za rady 🙂

egy kludne si zahreš, bárs by som ti vedela poradiť

dedde
8. dec 2009

dakujem vsetkým za tipy na vianocný darcek, no mám z coho vyberat

egyptanka
8. dec 2009

Lubi, ja ju kojim casto lebo ona nic ine nechce pit a nechcem, aby bola dehydratovana. Resp. z nicoho ako prsa nevie pit.
Baska, aj s tym pyzamom to tu uz bolo.

Lubi a viem ako sa citis co sa doktorky tyka ... ja mam tiez taky pocit zo svojej. Uz som jej na minulej poradni spominala, ze to zo spankom nie je vesele ... a ona zvyknite si. Vo stvrtok ideme k neurologicke tak rozmyslam, ze jej to spomeniem a uvidime.

Alebo uplne vysadim na noc kase na par tyzdnov a nahradim niecim inym ... len neviem cim. ☹

matja
8. dec 2009

baska, keď som povedala doktorke, že som dala malému za lyžičku jogurtu, tak povedala, že to je jedno, či lyžičku alebo celý.

egyptanka
8. dec 2009

dedde, alebo teraz medzi mladymi fici Hannah Montana ... tak skus nieco take.

iron
8. dec 2009

ja odporucam metodu 3-5-7...vecer dam o osmej do postielky a hned spinka...bez protestov....Brutalne dobra vec. Pretoze viem, ze od osmej mam cas na seba, manzela a havucha....Jaj kolko veci clovek stihne.

Egy...akoze brutal co dokazuje tvoja Natalka. Nechcem ti brat iluzie, ale kamoskina to robila tiez a robi to stale...a ma 2 roky...nekomentujem.
Uz Vas podla mna prekukla a zistila ze revom a protestovanim si docieli pekne to co chce. Tie detvaky su uz pekne vychcane.
Ja to vidim na mojej....zacne mrncat akoze mami ja chcem hentu hracku, lebo na nu nedotiahne...odignorujem a aha ho...ono to sa vie k nej dostat aj samo...
drzim palce

iron
8. dec 2009

a co je tu nove...ja nestiham citat a chodit tu...mam vela prace momentalne...teraz trochen mozem, ale ne ze dlho, lebo som unavena...no rychlo nejaky sumar...

lubi...dobry buchtos ten tvoj mladsi, sak takym tempom budu bratrickovia rovnaky 😀

egyptanka
8. dec 2009

Iron, a zacala si vecer alebo najprv cez den?

Je s nou manzel a uz asi 40 minut uspava a presne ako vravis volakedy som vecer pozehlila, nieco navarila ... teraz nie je sanca. A cas na manzela??? Hahaha.

lubi22
8. dec 2009

Egy, ale to je taky zacarovany kruh. Kym ju budes kojit tak casto, ona ani nic ine pit nebude chciet. Mne tiez Filipko nechcel pit z flase vobec, kym som kojila tak casto. Ale akonahle sme zacali pit mlieko rano a vecer iba, pripadne v noci, zrazu sa naucil aj z flase pit a nerobi mu to problem. Ja si myslim, ze deticky su mudrucke, ze oni vedia, ako dostat to, co chcu a potrebuju a ze sa nenechaju o smade a hlade. Ale takisto, u nas to pri oboch detoch a castych kojeniach - tykalo sa Samka - najma v noci vyriesil manzel, jednoducho deti spali s nim a necitili mliecko. Ked si aj chvilku poplackali, ale po par dnoch sa to zlepsilo. Dodnes deti spia omnoho lepsie s manzelom ako so mnou.

Ale ani caste kojenie nie je zle, len to musi vyhovovat obom stranam a u vas to tak ocividne nie je 😖

potulka
8. dec 2009

egy, pytala si sa ma na tu flasku. kupila som ju minuly tyzden v DM, je to canpol babies, namiesto cumla ci sosacika ma slamku. slamka je gumena a da sa "zavriet" takou kupolou... tazko sa to popisuje. no v podstate sa to dost podoba na take jednoduche prso - pologula, z ktorej trci kus slamky - akoze bradavka. matej sa hned na druhy den pustil do cuckania. a ked je to zavrete, nevylieva sa. vlastne aj ked je otvorena, vyleje sa len ta troska, co je natiahnuta v slamke. prakticka vecicka. skus, mozno to bude fungovat aj u vas a nebudes mat pocit, ze treba stale kojit kvoli hydratacii.

asandys
8. dec 2009

EGY, u mna doma adam od pol 8 4x reval z postielky, teraz akurat vyrevuje piatykrat, ale mam take nervy na neho, ze tam ani nejdem , bo by som s nim len triasla. Tak ench si reve aspon chvilu. Bola som v spalni ani nie pred 20 min ho utisovat☹(((

Taella, na neurologiu idem v pondelok doobedu na pol 11.
Zajtra idem poctivo do prace. Uz som si znovu poziadla o pracu na doma, zatial do konca marca, uvidim, ako sa riaditel vyjadri, dufffffffffam ze kladne. Lebo v tej zime, ktora je furt rano sa mi fakt nechce kezdy den ho nosit k mame, aj ked je to blizko, ale kym ho poobliekam, kolko sa nareve.... A po praci mame plavanie🙂)))

A prave prestal vyrevovat. SOm zvedava dokedy.

denkolc
8. dec 2009

Egy, Natalka určite vie piť.....ale nechce....a ver mi to.....ja som sa presvedčila u Táničky, že fakt sú to koťuhy.....sa robila dva mesiace, že nevie piť z fľašky (mňa aj presvedčila), ale keď vtedy vracala a bola fakt dehydrovaná, tak ťahala z tej fľaše, že aj málo bolo......proste ona sa len robí, že nevie....a mám to aj dokázané... 😀 😀 😀

iron
8. dec 2009

egy zacali sme vecer...lebo u nas bola velmi dlhe uspavanie a revy...a proste som povedala dost. Prve dni to zacal praktizovat manzel...lebo mne jej potom prislo luto. Ja som zobrala psa a isla na prechadzku aby som to nepocula. No len nesmies povolit, ked s tym zacnes...nemozes ze jaj chuda reve, frcim k nemu berem na ruky...ee. Musis vydrzat...prve noci su ze fu, ale potom ...jáj to je pohoda. Dokonca ked mi v noci mrnci tak ju len pohladkam, nedavam jej zakazdym pit.
Mne moja nechcela dva mesiace ziadne ine tekutiny len moje mliecko, tiez som jej vzdy dala aby nebola dehydrovana. Potom ked na obed zjedla dost, tak jednoducho nedostala.

Ako pise Lubka...su mudre a kazde dieta ma pud sebazachovy, nenecha sa o hlade a smade.

egyptanka
8. dec 2009

Lubi, kojenie my vyhovuje ked si s nou mam ist lahnut a ja si aspon dospim cez den to co nestihnem v noci.
Potulka, tato?
http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=543&p...

iron
8. dec 2009

egy...to je fajn, ved ale nemusis furt pri nej lezat a kojit. Proste si k nej lahni ale nekoj zakazdym. U nas to aj takto isty cas fungovalo. Lebo moja si z toho urobila hracku a potom hryzla...no pani, hviezdy okolo hlavy mi hucali.

lubi22
8. dec 2009

Egy, presne ako pise Iron, ved Ty s nou mozes lezat a spat aj bez toho, ze by si ju kojila. Ved Tvoje prsia nie su dudel 😕

potulka
8. dec 2009

egy, ano, presne to je ono. my mame tu zelenu.
niezeby sa matej isiel pretrhnut pri tom piti, ale je to lepsie ako z hrnceka, ktory z nepochopitelnych pricin zacal zrazu odmietat.
ja som zatial vynechala desiatove a olovrantove kojenie. ranne je casto este za hlbokej noci - medzi 5. a 6., kto by uz len vstaval a robil nejake ranajky? 😅 vecerne je taky ritual - kupanie, vigantol, kojenie a zvycajne aj zaspanie. no a na obed mu davam, aby mal tekutiny a tiez preto, aby zaspal. hoci, ked tak nad tym rozmyslam, uz vie zaspat aj na mne, ked ho poleziacky hojdam, takze prso nie je nutne. a aj uz toho na obed dost zje... hmmmm... zeby som vynechala uz aj toto dojcenie? mozno sa potom fakt rozpije vody.
no a v noci kojim podla potreby, co je tak 1-2x.

dedde
8. dec 2009

egy tazko sa mi radí ked Tamarka spí pomerne pekne, no mohla by si vyskusať co radia baby, nekojit tak casto, sice bude fuška ju odučiť od toho lebo si už zvykla a mozno práve v tom je chyba

egyptanka
8. dec 2009

Dakujem ... skusim este vsetko mozne a nemozne ... a ked to nezaberie, vyuzijem este to ze manzel je doma bez prace a Natalka pojde zo spalne prec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre