Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
30. jan 2010

ja som včera a dnes zas lovila na mimi- a babybazáre nejaké bodyčka a dupky, tak som za naobjednávala, dúfam, že to aj vynosíme haha. teda matúško 😅

mgk111
31. jan 2010

uplakana noc a budic o stristvrte na sest ☹ sme ako ovaleny a kub ko je hrozne umrcany usoplney - ach joooo esteze tatinko nachystal ranajky... sa mi nechce ani dychat...

dufam ze vy sa zobudite do lepsieho rana ko my...

mgk111
31. jan 2010

tatinko uspal kubka o 8 38 uvidime dokedy... natacali sme ho na kamerku ako rozsvecoval lampu a aku mal z toho radost tak potom dolozim link 😀

naranajkovani, umyti, prezleceni, pracka vybrana - len balkon je u kubka, tak cakam kym sa preberie... a idem skusat zehlit - to je privolavac ako vysity ...

pasoa - ja tam nekupujem - malicko lebo mam pocit, ze to je aj tak male... vacsinou to isti tesco a to co dostane 😉 ale napriklad papucky som objednavala lebo som nevedela mensie zohnat a tak...

ajka - je z nej paradnica - u nas som rada ked mam co vytahovat... akosi nemame vela veciciek, len zopar, ktore striedame... zateplene gatuse ma len jedny, overaly vdaka tebe ma dva a jeden hruby svetrik, dve bundicky a potom vela teplacikov, bodyciek tak akurat... ciapku asi uz len jednu ktora je dobra... nuz mam pocit, ze rastie zo dna na den a sice by som ho rada vyfesakovala, ale nie je koruniek na zvys - som zvedava ked pride tatinkovi vyplata, ze ako bude, hoci to nie je plat, aky by sme si zelali na zaciatok sa musime tak ci tak uskromnit.. a potom setrit na kubkovu izbicku a podobne veci...

ajka82
31. jan 2010

mgk, teraz ma karinka toho vela na oblecenie lebo vianoca, meniny aj narodeniny mala v priebehu jedneho mesiaca a ja som nechcela aby sme boli zavaleni kopcom hraciek...tak jej pokupovali kopec oblecenia...vybavili ju az do leta...pred vianocami bude zase podla mna prazdna komoda a budem cakat co vsetko podostava, nech nekupujem zbytocne take iste veci 🤐

karinka mala tiez nejaku divoku noc 2x hore a na ten druhy nevedela sa ulozita zaspat a to sme ju mali aj u nas vposteli, tam zaspi povacsine do par minut 🙄
a neberte to zle...u nas su toto divoke noci, nechcem nikoho hnevat 😅

kucina1
31. jan 2010

ahojte u nas je novinka tomas sa nam sam zacina pustat chodit, kazdy den sa zdokonaluje 😀 zatial robi len dva krocky a potom sup na zadok ale je strasne podareny xixi

mame sa fantasticky, vsetko je v poriadku a planujeme so segrou svadbu, vcera som s nou bola na skuske svadobnych siat a potom sme boli na svadobnom veltrhu kde sme rezervovali uz aj termin s miestnostou

tusim mi troska viac vykuklo brucho, lebo mi je tesna zimna bunda, sem tam som unavena a stale pocitujem pohyby len slabsie, kazdy den ocakavam poriadny kopanec

jeeej a troska som si citala konika a docitala som sa fantasticku spravu, tak NSOCI gratulujeme 🙂 tesime sa

egyptanka
31. jan 2010

Dobre ranko , tak ja som vcere ... resp. dnes o jednej dosla zo zurky domov ... hlasivky mam odpisane, som unavena, mala sa zobudila rano o stvrt na sest a nie a nie zaspat ... nakoniec na pol hodku zalomila o siedmej. Potom si ju zobral manzel, dal najest a ja som este spala do 9,30 ...

Baby a moja nervozita za posledne dva dni ma uz meno ... bol to typicky PMS ... dostala som po 19,5 mesiaca kramy. A uz viem, preco sa mala pri kojeni a nechce pit v poslednych dnoch... ona to citila. Len sa prisaje a pit ani za nic, len dudle, maximalne a to je uspech par krat potiahne. Obavam sa, ze to pojde s mliekom dolu vodou. Ja fakt nechceeeeem.

egyptanka
31. jan 2010

kucina a kde to budu mat?? a kedy??

kucina1
31. jan 2010

v devinskej novej vsi penzion rolando http://www.rolando.sk/ 10.10.2010 v nedelu

egyptanka
31. jan 2010

kucina, hej tam sme sa boli pozerat ked sme sa mali brat aj my ... pekna sala ... nakoniec sme to mali niekde inde. a dobry datum ... moj svagor sa bude zenit 9.10.2010 🙂

kucina1
31. jan 2010

🙂 super soboty boli obsadene xixi, ale segra trvala prave na tomto datume, a za nedelu ponukaju 15% zlavu

kucina1
31. jan 2010

potom mame v rodine este 3.7.2010 svadbu ale na tu asi ja s babatkom nepojdem, mozno tak majo s tomaskom, to by malo byt az v trencine

kucina1
31. jan 2010

egy a natalka vam teda uz spi v detskej vo svojej postielke? ako sa dari?

egyptanka
31. jan 2010

kucina, ved hej ... chlapi si spravia svoju pansku jazdu ...

vsetko ma boliiii ... brucho, hlava, no hroza ...

kucina1
31. jan 2010

juj ja som vcera mala babsku jazdu a majo pansku, a bolo vsetkym fantasticky 😀

egyptanka
31. jan 2010

kuci, hej uz spi sama ... je to omnoho lepsie, budi sa max. raz za noc a to zvacsa nadranom, uz sme mali aj par komplet prespanych noci, takze super ... mozem len odporucit.
ja som vcera tiez zurovala ... 🙂 ... ale asi som uz na zurky stara.

matja
31. jan 2010

egy, počas menštruácie nemusí mliečko malej chutiť. Potom sa chuť znovu vráti 🙂

my sme dnes mali pokojnejšiu noc - Paťko sa zobudil 3 razy, z toho raz, keď sme boli ešte hore. Vyskúšali sme ho nechať spať samého, my sme spali v obývačke. Skúsime to takto ešte párkrát, aby sme zistili, či sa v noci fakt budieva častejšie kvôli nám, alebo či toto bola náhoda.

egyptanka
31. jan 2010

matja a co myslis mam preventivne zacat odsavat?

kucina1
31. jan 2010

egy tak to je super, u nas nocne spanky nikdy problemom neboli, iba tie denne
ale s tym maju teraz deti problemy viacere

matja
31. jan 2010

egy, no viem, že ty to nerada, ale ak malej teraz nechutí mliečko a chceš si ho zachrániť, tak jedine odsávaním.

nsoci
31. jan 2010

Ahojte

este stale sme v bystrici...
vcera u lubky bolo super, az budem doma hodim fotecky aspon na chvilku sem
kuci dakujem... tomas aky sikovnik, my este chodit nieeee 😀 ale vsak casuuu dost

k tomu UM... mne sa najviac osvedcilo vecer si zohriat vodu, polku dam do termosky este vrelu, polka vychladne a ked sa maly v noci zobudi tak namixujem spravnu teplotu a je to... 😉

Egy cheche... asi moje kramy dosli k Tebe na navstevu ked sa ku mne nedoklopkali 😉 brana zavrenaaaaa 😀

kucina1
31. jan 2010

nsoci inak ja som zrala cele prve tehotenstvo sladke aj druhe tehotenstvo len sladke tak uvidime ci budeme mat dcerenky 😀

egyptanka
31. jan 2010

citim sa ako zbity pes ... po zurke s kramami, slabost ako vysita, nedostatok spanku ... esteze som malej mala navarene od vcera a my ideme na obed k mame ... kaslem na licenie ...

labutka
31. jan 2010

co nic nepisete? sme oli uz na druhej strane..... 😕
adam neska jedol obed - ze polievku, a potom aj zemiaky a meso a k tomu jablkovy "kompot" tak sa tesiiim.... 🙂 idem dat nove pikcre...

mgk111
31. jan 2010

hlasim sa od svokrovcov - kubka sme na obed uhladkali po ritke a zbastili steaky s hranolkami - strasne zdrave jedlo 🤐 potom sme sa zbalili a sli sem, ja som bola v obchode, tatino isiel na florbal a drobec buva s babkou... inak odmietol olovrant - vcera jogurt nechcel, a dnes ani pribinacika si nechcel dat tak neviem, ci sa toho prejedol alebo co...

stvornozkuje tu tak milo tarbavo 😉 ale len po koberci, u nas doma na podlahe to je hruza, to sa rozplesti alebo sa posuva stylom, noha pod nim a rucickami nejako preklada a sucha sa po ritulke 😀

boze nic sa mi nechce, akosi si uvedomujem, ze zajtra ide tatinko do prace a budeme zase s krpcom sami ☹ este ma to okolo lopatky boli, tak sa modlim aby to aspon povolilo...

labutka - ty uz davas "dva chody"? to by u nas neslo...

egy - ved si chcela mrchu nie? alebo vlastne si chcela poriesit kedy druhe a ze co ak budes kojit... tak si myslim, ze natalka si urobi po svojom a ty budes mat potom "po svojom probleme" s tym, kedy to ukoncit... 😉 neber to tak tragicky... ved je velka a mozno jej to nechuti iba dnes alebo pocas mrchy a potom uz bude okej...

mgk111
31. jan 2010

a haluz roka, pozrela som si fotecky, ked sme toho spunta doniesli domov z nemocky a tam mal tak ohnute nozicky ako ich maval teraz bez papuc, takze to asi nebude zlozvyk z choditka, ale proste od malicka ich tak daval ... 😉

labutka
31. jan 2010

ja som u nasich, a obed pre adama robila z vacsej casti mamina - uvarila vyvar zo zeleninou a mesom, a jablka, a ja som uz len dovarila zemiaky. a hovori ze nech mu tu polievku zahustim chlebom - to som si hned spomenula na stare babky, ako si namacaju rozok alebo chleba do hocicoho, a povedala som ze to nieeee... a potom ma napadla potulka a kuskus, tak som mu to nasypala do tej polievky. a normalne sa to dalo zjest. 😎 som neverila, ze kuskus je fakt dobry, ked ho urobim vo vyvare. lebo uz raz som ho jedla, ale to bol asi len zaliaty cistou vodou, a ostalo mi zafixovane, ze je to take bez chuti.
no tak zjedol polievku s kuskusom, a druhe - zemiaky a kuracie meso a jablko k tomu. nechapem ani ja. som myslela ze zase budu protesty, jak zvycajne, ale nie... no musim asi prehodnotit moje varenie... 😖 😀 😀

kucina! dojdi sa ukazat, pozyvam ta v stredu k nsoci! 😀 😀

mgk111
31. jan 2010

labutka - a ten kuskus sa ako robi? ja som ho kupila ale neviem co s ni 😒 vari sa, nevari sa, staci namocit ci ako? a mozno mu chuti viac ked nie je doma 😉

mgk111
31. jan 2010

kucina - pekne brusko 🙂

baskaj
31. jan 2010

no čo cicky, nikomu som nechýbala? som tu pár dní nebola...

nsoci - ja ani tehu nemusím byť, aby som stále tlačila sladké 😝 a pri daminkovi som vedela, že to bude chalan, lebo som zostala straaašne nadržaná na mäso 😝

kuci - počuj, veď ty si už v polovičke! no ja odpadnem, šak za chvíľu už rodíííš!

o nás: máme sa dobre, papať nám chutí, stolica je v poriadku.. 😝
a teraz vážne: stolica sem tam rapluje...
damián už niekoľko dní chodí popri nábytku. stále robí grimasy, každému vkuse kýva a zároveň na neho vypazuje jazyk 😅

nočný spánok sa nám už fajn upravil, vstávanie 2-3x, prebalenie, kojenie a chrníme ďalej.
ALE!!! problém so zaspávaním. nie v tom, že zaspávame výhradne len mame na ukách, ktorá pol hodinu až hodinu natriasa 1/5 svojej váhy a bolia ju z toho kríže a žalúdok... nie to. mladému už ani to najnovšie nestačí. začal sa odo mňa z celej sily odťahovať. a teraz čo! položím do postieľky a šlpahajúc sa hore do stoja spustí rev a reve až do nekonečna. a na rukáh sa odtláča. ma ide z toho poraziť! by som mu takú naložila na riť, keby to len splnilo účel.... hrúza! včera som urobila pokus, že večer som ho neuspávala na rukách, ale som ho nechala loziť po veľkej posteli, až kým po hodine nezaspal. ale to chcel spať. cez deň to nefunguje, lebo by po posteli behal bez zastavenia až do večera. no ale holt, aj to bol pokrok. aspoň som si tú hodku poležala a nenatriasala. držte palce, nech to funguje aj dnes večer!
(ináč, to zaspávanie je silé kafé, už to riešim dlho, aj 357, ale nedalo mi to, niečo sa vo mne prieči, nemôžem ho nechať vyplakať... aj sme sa už s mužom pohádali... uf!)

baby, prosím vás, vedia už vaše deti dať 3 kocky na seba a vkladať veci do vkladačky? lebo mám depky, eurologička mi tvrdila, že 10 mesačné by to už mali vedieť... tak sa to teraz len učíme 😝 2 kocky už na seba vie dať, ale je to drina preonačiť ho, lebo ja som ho najprv učila z toho druhého konca - deštrukčne 😅 😝 ja stavala a on rúcal
minule sme si v kníhkupectve vyskúšali navliekanie kruhov na tyčku a malému sa to celkom páčilo, asi sa tam budeme chodiť hrávať...😀
ale ináč, dobre, že píšete, čo už vaše deti vedia, lebo sa aspoň inšpirujem. lebo mne niekedy už dochádza fanázia, že čo by som krpca mala učiť. vy potom napíšte, čo už viete, ja na chvíľu chytím depku a stres, ale potom vás za pár dní (týždňov) aj dobehneme 😎

dnes sme sa boli 1x sánkovať. neskôr hodím foto, ale tiež len na chvíľu, lebo som si popremazávala albumy

baskaj
31. jan 2010

apropo NSOCI - som zvedavá, ako ty poriešiš kočík a látkovky pri dvoch deťoch. ja zatiaľ viem len to, že na druhé určite kúpime elastickú šatku. ozaj a ty čo nešatkuješ ale manducuješ? čo ty nem indiánka???

(ináč, my už sme sa o druhé už aj začali snažiť, ale zatiaľ len tak voľne, bo ani mrcha ešte neni. ale ešte máme čas, stihnúť by sme to chceli najneskôr do júna 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre