Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
31. jan 2010

dnesne nocne buntosenie = chraptenie v nose, kasel & teplota nad 38... pred chvilkou dostalaparalen do zadku a zaspala...este so zatvorenymi ocami mrncala a plakala ☹

baskaj...karinka nestavia kocky vobec, iba ich bura, do vkladacky sa minule pokusala dat predmety, aj sa trafila k spravnej dierke ale nevhodila ich tam, lebo ich tam davala nakrivo 😉 a ucim ju davat do seba take misticky, jak spodky matriosiek, ale vydrzi pri tomsediet tak5 minut a hned sa hrabe chodit...a vyzera ze aj chape co chcem od nej, ale ked chytimensiu myslicku a ukazem jej alebo poviem nech ju odlozi, len ukaze prstom druhej ruky, ze sem ju da ale musim jej nasmerovat ruku aby ju tam aj dala

mona1111
31. jan 2010

ahojte

dnes nebolo ani casu ale konecne mam pat minut volan tak sup na konika.....

maly od polnoci sa len prehadzoval a mal este teplotku.... dnes rano uz po odratani 37,3 ale vecer urcite mu vystupi hore....nemoze spinkat ked je chorucky tak dufam ze uz to bude ok....

Kuci pekne sa ti gulati brusko .... 🙂 🙂 🙂

Velmi sa bavim ako maly stvornozkuje.... dnes ked som umyvala riad, tak prisiel az z obyvacky ku mne a potiahol ma za nohu to bolo take rozkosne a teraz ma vsade prenasleduje....

u nas zacalo snezit vcera okolo obeda a este neprestava uz su take velke zaveje ze nepamatam kedy bola takato zima.....

labutka
31. jan 2010

adam nestavia kocky, len ked mu postavim taky komin, tak uz ich hned nejde zburat, ale obcas sa snazi tu vrchnu zobrat. lenze kocky su umelohmotne (=lahke), takze sa mu rozsypu. a do krabice ich nevklada, len ich rukami zamiesa a potom vysype. ale minule ked som mu dala jest uhorku, tak mi ju vratil naspat do misky zo salatom. 😀
dala som fotku - dnesne ranajky. 😀 viac na FB, tu nieje miesto... 😖

labutka
31. jan 2010

a kuskus - staci zaliat horucou vodou (asi lepsie vyvar, kvoli chuti) a pockat. viac nam prezradi potulka, ja by som sa jej do toho nerada miesala a mudrovala, kedze som ho robila dnes prvy krat. 🙂

ajka82
31. jan 2010

labutka aj karinka ten komin vierozobrat nie len zburat...aj ked ma z lahkych kociek alebo tazsich, tak ked sa snazi tak po jednej pekne vsetky zozi dolu 😵

teraz sedim pri nej v obyvacke a kukam ako spinka, dufam ze v nocijej nebude zle... 😔

labutka
31. jan 2010

rychlo karinku nejako uzdrav a v stredu dojdite k nsoci... 🙂

mona1111
31. jan 2010

co sa tyka komina tak aj my vo velkom burame a nestaviame, pri burani je vacsia sranda 🙂

matja
31. jan 2010

baskaj, Paťko nevie dávať kocky na seba, ani vkladať predmety do vkladačky. Máme aj takú peknú matriošku - Macka Pu, ani tú nevie poskladať.

kočky cukrárky, nemáte taký recept na koláčik, ktorého cesto je z pudingového prášku namiesto múky? Nemôžem ho nikde nájsť... Pls, hoďte mi recept do IP, ďakujem.

diocka
31. jan 2010

ideme sa pochvalit - vieme navliekat kruzky do takej tej nohy ci co to je - viete - tych 5 kruzkov co sa napichava na tu pakicku v strede (ale ked tam nejaky kruzok krpec navlecie a chce tam dat dalsi, tak predosly musi vyvliect - nechape ze sa tam pomestia🙂)))
a na minikomin z 2 kociek vie opatrne polozit macka pu - co bol k tym kockam.
inak zaspavania nam ide od 9 k 5... uz som snad precitala vsetky materialy na internete, aj nejaku Ginu Ford ci koho som to objavila ale dajako nic nezabera... skusala som aj ci sa to nezmeni ze bude mat iba 2 denny spanok ale nemalo to ziaden efekt.

renia
31. jan 2010

matja-

4rovnake pudingy-hociake
4vajcia
4pol.lyzice oleja
Pol salky cukru
1prasok do peciva
Vsetko pomiesat a upiect na 200st. 25minut

Toho cesta je tak menej,tak som ho dala do tortovej formy.
Akurat vcera som ho robila prvy krat,je trocha suchv ale chutny.

Baby hambim sa,my ani kocky nemame preboha.

diocka
31. jan 2010

a este som prave zistila ze taketo male deti uz vedia byt lakome!!! 🙂 🙂 🙂
marek mi da akukolvek hracku s ktorou sa hra ked ho o tom poprosim, nastrcim ruku a hovorim DAAAAJ. aj sa usmieva, ja mu ju potom podam spat a tak sa hrame.

ale prave som zistila ze ked ma chrumku alebo rohlik tam mi ju neda... len sa smeje ale napcha si vsetko do ust a poda mi prazdnu ruku 😀 😀 😀

diocka
31. jan 2010

ci to citam po sebe a pisem ajk honetot. akoze skusali sme ze bude mat 1 denny spanok namiesto 2 povodnych ale nema to efekt na vecerne zaspavanie.
dnes skusim taku vec ze akoze spolu ulozime medvedika spinkat do jeho postielky a potom tam pojde spinkat marek. no som zvedava.

matja
31. jan 2010

renia, akú si dávala plnku?

ajka82
31. jan 2010

diocka ta mate dobre...moja nechce nic dat, malokedy sa stane, aj to ma dve veci v rukach,,,ona len otrci ruku, ukaze co ma, estes tym pokruti, ze obzri si aako sa toho dotknem, hend da k sebe ze nepusti
a zas som si vsimla ze pri detoch to je ine, tym da hracku povacsine, nie jak mne

kucina1
31. jan 2010

dakujem za pochvalu bruska, som teraz pred chvilockou dala prave odfotene 🙂 porovnala som to predchvilou s bruskom pri tomaskovi a zistila som, ze bolo stale spicate a dnes odfotene je pekne gulatucke

labutka v stredu nepridem ale dakujem za pozvanie

diocka
31. jan 2010

ajka, ze ukaze ti co ma 😀 😀 😀 aby si vedela za cim ti ma byt luto, co ona ma a ty nie 🙂

asandys
31. jan 2010

ahojte
u nas je dnes taky katastrofalny den. Adam zacal hanckovat v piatok, ale papal , tak som ho sledoavla, vcera bars enhnackoval, len uz enchcel jest, a dnes od rana hancka kazdu polodinu. jedine, co chce dat do ust je mlieko, ktore vsak nemoze. Ani ryzovy odvar, ani mrkvovy, ani cierny cas. totalne nasilu som do enho napchala par lyziciek bananu a caju, a pol hodiny vseetko brutalne vyvracal. Tearz moemntalne spinka, a zajtra idem k dr.

Manzel sa ma v noci vratit do nemecka, teraz trci na stanici v KE, ale kvoli kalamite vobec nepojde autovla, max. obycajny a aj to s niekolkohodinovym meskanim, Este k tomu mu je cely den zle, iba vracia. JA neviem, ci sme daco pojedli ci co. Tak teraz cakam, ci sa vrati domov a pojdu zajtra vecer a nahlasia v nemecku dovolenku, ale sa mu pokazil mobil, tak mu ani nemozem zavolat, ze co sa deje. Na porazenie:(((((((((

No a cely cas, co bol doma, sme po sebe len vrcali, lebo neni shopny vziat revajuceho adama na ruky. jA som potrebovala adamkovi navarit, tak som ho mala v kuse na rukach, vobec sa nesprava jak otec, dokelu☹((((

Toto vylevy mojej ubolenej duse☹((((((

egyptanka
31. jan 2010

my sme boli este dnes u mamy, ja som sa venovala malej ... no skor som lezale pri nej ked sa hrala a muz s mamou este davali dokopy ocinove cedecka, usb kluce, prezerali co je na kazdom cdcku a kluci ... kazdy subor otvorit ... no zaujimava praca. Obedovali sme tam a dostali sme aj nabalene na zajtra, takze super.
labutka, no krasne obedove menu ... a polievka bola bez soli alebo ako?
nsoci, ze diky za taky darcek ... si si nemohla vybrat lepsi?? 😀
maci, no co sa tyka mrchy tak som si od nej odvykla a fakt dnes meliem z posledneho, a co sa tyka druheho baba, ano chceme ho, ale nemozeme si ho momentalne dovolit, kedze neviem ako na tom bude muz s pracou, zatial je stale doma. Ak by to dobre vypalilo tak tak koncom roka by sme chceli zarabat.
baska, moja nevie davat na seba kocky ... a to by mala?? ved ja si myslim, ze by to malo vediet skor rok a pol rocne dieta a nie 10 mesacne ... este nemaju taku motoriku. Naty jedine zoberie dve kocky a zacne ich o seba buchat a to je vsetko, za to ked postavim vezu tak je to tak ako u vas ... tooooolko radosti, ze to pada. Navliekanie kruhov neviem, lebo taku srandu doma nemame.

Naty vstavala tak okolo piatej ... spala by aj dlhsie, len takou nenasilnou formou som ju zobudila, spala vonku na balkone u mamy, a stacilo ked som ju preniesla do izby a do 10 minut bola hore.

Baby som sa chcela spytat aj vase deti sa sparaju v nose?? Moja ma furt prsty v nose ... co to moze znamenat?
Skusala som aj odsat ci nieco nepojde a nic ... tak babo rad.

A rozhodla som sa ze kaslem na nejake bio maso davania malej ...
za prve - nie som taka bohata, aby som mohla kazdu chvilu kupovat taketo maso a ked si predtavim, ze mi nieco nezje a musim to vyhodit ... tak to rovno mozem splachnut nejake euro
za druhe - nemam tolko casu ho zhanat, chodit po eko farmach a podobne ... usetreny cas venujem radsej rodinke
za tretie - uz nie je pol rocne dieta, o chvilu bude papat to co my tak nech si zvyka, keby som to mala presne dodrziavat tak aj ja by som sa mala stravovat bio, aby mala vsetko zdrave, aby to dostala cez mliecko ...
Co vy na to??

No uz je Naty okupana ide sa kojit a uspavat ... vecer asi nepridem , chystam sa zehlit a potom do postele ... fakt som unavena, vyzmychana z tychto kramov.

labutka
31. jan 2010

egy, my sme tiez z manzelom hovorili o tom, kolko bio a nebio budeme krpatemu davat. a dosli sme na to, ze ako hovoril pan Divinec - vsetko z mierou. nemoze dostavat len bio, lebo potom pride do skolky/skoly/babke/tabora alebo niekam mimo domu, dostane nebio a bude s toho hotovy? takze teraz si od maminy zoberiem este jednu kuraciu kozu čo má, tú mu dovarím, a potom mu začnem dávať normálne z našeho mäsa. zeleninu mi ešte mamina bude dodávať, takže aká bude, takú dostane. len sa musím rozhodnúť, či mu fakt budem variť každý deň, alebo len každý druhý, alebo uvarím čo budem mať a zmrazím....
a polievka bola samozrejme bez soli, aj kompót bez cukru.
no, idem robiť kašu - dnes som kúpila keksíkovú (je bez cukru 😕 ), a šupi do postele.

adam mi asi 2 týždne ponúka chrumku, aj odkusnúť si z nej môžem. 🙂

matja
31. jan 2010

náš Paťko dá, čo má v ručičke, keď si to vypýtame a samozrejme, keď má na to náladu. Keď si to chce nechať, tak to priloží k našej ruke, ale vec nepustí a hneď si to zoberie späť.

asandys, držkajte sa a vyliečte sa... Nechcela si ísť radšej s malým na pohotovosť? A pije ti dosť vodičky? Daj pozor, aby nebol dehydrovaný. My sme kupovali v lekárni taký roztok na rehydratáciu.

egy, náš malý sa nešpára v nose sebe ale nám 🙂

ajka82
31. jan 2010

egy karinka sa spara v nose...no objavila nejaku dierku co musi skumat 😀 😀 😀
bio/nebio nikdy som nedavala maso bio 😉 viac ti k tomu nepoviem, uz som o tom pisala

mona1111
31. jan 2010

samko momentalne si nasiel novu zabavku taha stolicku od stola odsunie a prisunie, no velka to zabava pre neho.....

ja som minule dala samkovi piskotku a som si od neho len tak zapytala ci mi da, tak hned natiahol ruku s piskotkou a mohla som si odhryznut..... ale ockovi nechcel dat len mamke....(mamkin chlapcek )

Diocka napis ci to funguje s tym medvedikom....

egyptanka
31. jan 2010

ajka, esteze si neobjavila inu dierku ... 😀
labutka, diky za nazor ... ten pan Divinec mudro hovoril ... az mi je to divno

egyptanka
31. jan 2010

ked som odchadzala z izby tak sa mala prevalovala v posteli ... tak hadam zaspi. ja veceriam a potom idem do toho zehlenia ...

mona1111
31. jan 2010

Nas sa zatial v nose nespara , este som ho nevidela..., ale ked som ho minule uspavala poobede a som si k nemu lahla tak mi sparal do oka, ale to som mu hned zatrhla , lebo som nechcela prist o oko 😀 😀 😀

renia
31. jan 2010

matja-tento recept je v knihe medzi bublaninami a baboukami.takze bez plnky.ja som do cesta nahadzala asi za 2 hrste orechov.posekanych.od kedy mame misku,peciem len bublaniny,dako nestiham...hambim...

Tie kruzky na tyci mame,ja postavim,miska zbura a tesi sa,eto vsjo,dat kruzok na tyc nehrozi.

egyptanka
31. jan 2010

fuuuj som zjedla tresku a je mi z nej zle ... kua na co ja ju vzdy zjem, ked viem ze mi nerobi dobre ... 😖

nsoci
31. jan 2010

Baby pomoc tlacim piskoty a to nehovorim aku sladku spolocnost uz budu mat v brusku.
Ja este chcem prevazne bio, ale nie kvoli tomu, ze by z nebio pomrel, ale proste myslim, ze domace = kvalitnejsie, ale ked nemam, tak dam ake mam.
Asandys ☹

Matko nevie postavit vezu, iba navliekat kruzky. Podat poda ak ma chut, ale najradsej ma ked dostane lavor a vsetko okolo da tam a naopak...

potulka
31. jan 2010

ahojte
hehe, labutka, takze ja tu mam patent na kuskus? 😀 da sa robit aj so studenou vodou, aj s horucou, aj s vyvarom... ked date len cistu vodu, bude pochopitelne bez chuti. ja ho pouzivam velmi casto, ked neviem, co by som matejovi uvarila, resp. ked toho, co spravim, je malo. dalsie otazky piste, telefonujte, faxujte... 😝

matejko vie vezicky len burat. dokaze dvoma kockami buchat o seba (robieva to s uplne hocicim, nedavno sa pokusal o seba trieskat dve omrvinky z chleba 😀), vie hadzat predmety do nadoby. tvarovane kocky do prislusnych dierok vo vkladacke davat nevie, hoci sa mi zda, ze chape, o co ide.

velmi dobra kasa je zo psenovych vlociek. netreba dlho varit, len nech sa vstrebe voda. davam do toho na kusocky nakrajane susene marhule (vdaka, matja!). mne to teda nechuti, ale matejko otvara usta ako vrata. a este jeden tip - chlieb nadrobeny v acidku. u nas velka vecerna dobrota, dnes zjedol tri porcie. 😅

bio-nebio - tiez postupne budem uberat zo svojich prisnych noriem, ale budem si davat pozor na krajinu povodu a zlozenie. to ostatne robievam aj teraz s nasimi potravinami.

mimochodom, vcera som citala v BA novinach, ze Zivica v spolupraci s kadekym ide robit interaktivnu mapu, kde bude vselico - predaj zeleniny/hydiny/vajicok z dvora, miesta, kde sa budu dat nosit obnosene saty, vselijake alternativne restauracie... spustia to ku dnu zeme. myslim, ze vyborna vec.

kucina1
31. jan 2010

juj ten tomasko sa stale pusta a spravi dva krocky, a potom si sadne, strasne je podareny 🙂

u nas sa tiez vzdy postavi veza a tomas to rad zbura ale ucim ho davat rozne predmety do spravnych otvorov a dari sa mu zatial dat len kruzok a kocka, ked da do kyblika tieto dve kocky tak vsetko vysype a dalej o to nema zaujem

no a uz ked zacnem tlieskat tak zacne aj on, konecne som ho to naucila xixi

egy ja som strasne nenazrana, dnes mam obrovsku chut na kolac, nic som nepiekla a dala by som si aj tu tvoju tresku.

inak som stale na vahe vobec nepribrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre