Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
1. feb 2010

lenka - som nedopisala koza - mala by som dostat mrchu 😉

egyptanka
1. feb 2010

Maci, poslem ti moju??

egyptanka
1. feb 2010

🙂

mgk111
1. feb 2010

egy - kludne posli lebo trosku mi lepi... ale hadam sa dockame, ja viem, ze by vela bab asi za to dalo neviem co keby nedostalo ale nam nateraz staci kubicek 🤐 😀

potulka
1. feb 2010

katka, vdaka za upresnenie. ja sa vlastne sama nepasujem na kuskusovu odbornicku, to zo mna urobila labutka. 😝

paradajky budeme davat matejovi az v sezone, to co sa predava teraz su podla mna take uboziatka zblbnute sklenikove. 🤐 🙂

ajka, lanolinovu masticku este mam, aj som si ju rano naaplikovala. ale dakujem krasne za ponuku. 🙂 uz som si uvarila aj repik a trosku som si ho tam napatlala.

lenk30
1. feb 2010

mgk, som pochopila aj bez dopisovania. no a to by vadilo? ma pouč.....ale fakt? prečo? šáááááááááák krvinky
Kubíček nechce byť sámmmmmm 😀

egyptanka
1. feb 2010

doodsavane a doodstriekane ... 40 ml z oboch ... suma sumarum za dnesny den 110 ml z oboch prs, zajtra jej z toho spravim kasu, tak uvidime.
umyty riad, odsavacka vysterilizovana, homeopatikum a Costi v bruchu, idem do sprchy, potom dam senovku a ak nebudem o polnoci unavena skusim nieco odstriekat.

labutka
1. feb 2010

idem spat, dobru noc.

egyptanka
1. feb 2010

v tomto panelaku sa asi po desiatej vecer horucej vody nedockam ☹

egyptanka
1. feb 2010

labutka, dobru noc ... celu noc 🙂

egyptanka
1. feb 2010

idem aj ja do hajan ...
v sprche som si povedala, na margo dnesneho odsavania ... ze boj nie je vyhraty, ale aspon som odsavanim zachranila 110 ml mlieka co je velmi pekne. mohla som sa na to vykokosit, ale som rozhodnuta bojovat. som na seba hrda. 🙂

potulka
1. feb 2010

egy, fajn, ze si oproti poobediu zasadne zmenila postoj. 🙂 hned sa ti bude lepsie zaspavat.
dufajme, ze aj pred nami je relativne pokojna noc, hoci bol uz matejko dva razy hore. budenie samo o sebe nie je take hrozne, ak potom hned zasa zaspi. no, uvidime. raz ta kompletne prespana noc prist musi. 😉

diocka
1. feb 2010

potulka, staviame sa do radu na komplet prespate noci hned za vas. dufam ze pred vami je uz len labutka a pred nou stala egy ktora si uz svoju davku vybrala 🙂 🙂 🙂
nie ze nas niekto predbehne ! 😎

baskaj
1. feb 2010

dio - a ja stojím hneď za tebou 😀

baskaj
1. feb 2010

ešte k tomu očkovaniu:
http://rizikaockovania.sk/
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
a aj tu na MK sú o očkovaní nejaké témy

nsoci
2. feb 2010

Bre ranko

vyzeram takto 😔 Uz som dve hodky hore, Matko prave zasa zaspal, v noci sa dvakrat zobudil na vracanie, ovraal komplet celu postel, len voda ☹ a rano hodil tretiu, bo som mu krava dala napit vody a vypil privela...

inak vyzera v pohode, spapal take suche kekse akoby polystyrenove, dala som mu voicku po lyzickach, uvarila mrkvu a muz utekal do tesca na dietny nakup... teplotku nema... hm... myslim, ze to je z acika, vcera vecer som si naliala ku chlebu, vypila som dva hlty a muz mu dal trikrat lognut, sice len malinko... ale chvalabohu ani ja ani Matko ho nedopil... malo zaruku dodnes, ale chutilo uplne normalne... chjo... alebo nieco ine?

No uvidim nes pocas dna, blavacky buem vas informovat ako a co zajtra... nezda sa mi, ze yb to bolo infekcne, ale uvidim poobede ci zrusim stretko ci nie...

A ockovanie: aj osobne som zastanca, ze co najmenej, ale nemam na to racionalny dovo len pocit...
Denka - v terene? Som nejak nem-pochopila
Egy gratulujem k odsatemu mliecku
A este som zabudla na Karolinku - som rada, ze su obre spravy a Taella ak Ti mozem poradit to plavanie je fakt neuveritelna pomoc babu, ak len trosku mozte, dajte sa na to, uvidis sama ten rozdiel... skuste poprosit rodinu, vsak nech sa poskladaju, viem, ze by si to asi neprijala, ale som si ista, ze aj tu by sa naslo dost ochotnych prispieavteliek... Ke to teraz rozhybete, tym lepsie. A Oliverko bude mozno rad, ze ma na chvilku celu detsku pre seba

😀

egyptanka
2. feb 2010

Dobre rano ...

noc do pohodky, o pol stvrtej sa zobudila, tak som ju nakojila .... baby neviem cim to bolo, ale ona sala ...vypila oba prsniky, potom hajde do postielky, este ked som odchadzala z izby tak mrncala, ale ked som prisla do spalne tak bolo ticho, o pol siestej bola opat hore, tak som povedala muzovi nech ju donesie do spalne, tak som si ju opat prilozila a opat sala 🙂 ... zaspinkala a este sme spali do takej pol osmej ... super sa tesim 🙂

mgk111
2. feb 2010

lenka - ja som mala cisarsky a kopu problemov, takze by som si rada druhe tehu aj uzila a to chce trosku viac casu 😵 inak by nevadilo samozrejme 😉

nsoci - u nas pomaha mrkvova stava... kubkio tiez hnackuje ale myslim ze zo zubkov... rano som mu dala trochu cierneho caju a pistal ze ma malo 🙂 ale chleba nechce, tak aspon banan zjedol...

egy - no vidis, zbytocne stresujes do predu 😉

kubko vstaval o pol siedmej ale od druhej bol s nami a ked som ho prebalovala o pol piatej tak mal nakakane chudatko ale aspon nie riedke... teraz dostal banan ale moc mu nesiel, idem ho skusit uspat...
a potom vypratat komoru lebo je tam plesen - mna z toho uz porazi... v kuse ju niekde nachadzame, uz aby nam zateplili ten barak...

denkolc
2. feb 2010

Egy, to jej asi naozaj nechutilo to mrchavé mliečko....možno ho trebalo len dať preč... 😉

Nsoci, ja Ťa furt vidím proste niekde behať, niečo vybavovať.... 😀 Vôbec ma nenapadlo, že by som Ťa dakedy našla doma, že by sme si dali bábovku a kávu, deti by si zatiaľ vypichávali oči, ťahali vlasy a tak... 😀 😀 😀 Ale jaska, že nemáme problém, tešili by sme saaaa....my rady na návštevy.... 😉 🙂 😅

Taella - presne ako píše Nsoci - my by sme tiež Karolínke prispeli na plávanie.... 😉

Diocka, no neviem, ale mám taký pocit, že vpredu by sme mali stáť my, keďže my nespíme už asi tak 7 mesiacov v noci.... ☹ ..a dnes sme plakali každú polhodinu, ale to je pochopiteľné, keďže je chorá...len ja som už nevedela, čo od núdze robiť.. ☹ ☹ Sama sa cítim tak, že by som potrebovala oddýchnuť a pritom potrebujem veľa sily, aby som zvládla malú, bo tá je dôležitejšia...choroba je hold náročná.. 😔

diocka
2. feb 2010

den, uznavam, prepustam ti moje miesto. hadam ta aj potulka a labutka ta pustia🙂
lebo tu prespatu noc, a nielen jednu si zasluzis.

mgk111
2. feb 2010

nsocin napad prispiet na plavko pre karolinku je super, takze TAELLA - len daj cislo uctu 😉

den- nech vam to skoro prejde... kubko je sice usopleny, ukakany ale vstavali sme len tak dva-tri krat za noc.. ja uz od pol piatej hore, co sa prevaloal, ale prezijeme no nie 😵

potulka
2. feb 2010

ahojte
dnes sme spali lepsie - iba klasicke kojenie o pol 12., pol 3. a o 5. vzdy po tom hned zaspinkal. kojila som posediacky v nadeji, ze matejkove zuby sa nebudu opierat stale o to iste bolave miesto. myslim, ze to trosku pomohlo. a davam si repik.

diocka, chachaaa, cakaren na prespate noci? 😀 dobry napad. den ma samozrejme prednost, uz davno sa objednala. 😉

nsoci, drzim palce, aby to vracanie bolo len take neskodne. neviem, ci z toho mozno vinit acidko, u nas bez reakcie a to davam matejovi aj take, ktore je uz viac dni otvorene. kadzy zaludok vsak moze byt iny. mozno matko citi, ze si tehula a grcia za teba. 😝

taella, aj my radi prispejeme na karolinkino plavanie. 🙂

egyptanka
2. feb 2010

No dieta v postielke, dufam ze zaspi, ked som odchadzala tak mrncala ... aj teraz este mrnci.

egyptanka
2. feb 2010

Muz sa isiel dat vystrihat, nakupit velky nakup, natankovat, kupit dialnicnu znamku ... a som nasrata ... som si chcela od svagra pozicat sanky, este pred zimou sme sa rozpravali, ze niekedy v zime si ich poziciame ... a on ich pozical kolegovi ... rodina isla bokom. Takze sa sankovat nebudeme a ani nebudeme mat ziadne zimne fotky ☹

egyptanka
2. feb 2010

potulka, ze paci sa mi ako si nazvala Matkovu spolupatricnost pri tehu 🙂

nsoci
2. feb 2010

Potulka 😉

Inak fakt netusim co to mohlo byt. Potom uz len mlieko v noci... pred troma dnami sme menili na BEBA3, zeby zrazu problem? Alebo voda? Dva tyzdne neprevaram a zrazu problem? Alebo som to nemala ohriat v mikre? To je jedine co nerobim bezne. Hm. 😉 Papat nechce, len kustik sucheho chlebika, mliecko som mu nedala, mrkvu, ryzu a banan ofrflal, ale aspon pije - cajik, vodu (prevarenu) a odstatu mineralku.

Egy Ty si podarena. Problem spania - odstraneny, problem nepije - ostraneny... novy problem = nemame zimne foto 😀

clea333
2. feb 2010

Caute kocenky, nejako sem nestiham chodit, maly stale beha po byte a vsade sa stavia a urobi krok vpred akoby vedel chodit 😀
Co sa tyka ockovania, tak maly mal dva dni teplotu 37,8, opuch, cervene nozicky, no potom v pohode, lenze na jednej nozicke sa mu urobila este v den ockovania taka zdurenina a nechce az doteraz zmiznut. Vcera lekarka dala nejaky obklad, ze to mam davat, tak uvidime. Mame cakat este do konca tyzdna a ked to nezmizne, tak pomoooc ☹

Inak tusim nabiehame na jeden spanok denne ☹ , ani vonku nezaspi, ani v kociku nechce byt, vcera som to vzdala po 20 minutach, lebo som ho nevladala nosit, tu zima -15.

V noci spanie dobre, len jedno prebudenie 🙂 ale nejdem sa chvalit, lebo sa to zase po...

potulka
2. feb 2010

nsoci 😀 zhmotnujes moje pocity z egy do slov.
egy, vsak postav snehuliaka, postav naty k nemu a mozes cvakat. co len sankami je zima ziva? 😉

egyptanka
2. feb 2010

Vzdy si musim najst nieco cim by som zabila cas na materskej ... a najdenie problemu je to idealne .... 😀

Potulka, no ked ju vyberiem vonku z kocika tak sa mozem rozlucit, ze ju tam narvem spat ... zapinanie do kocika je okrem obliekania nocna mora.

V izbe to nejako stichlo ... zeby zaspala?? ... ocheckujem o takych 10-15 minut.

egyptanka
2. feb 2010

Potulka a vsetky mate fotky v sankach ... aj ja chcem ... co som ina ako vy??? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre