Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

katrin
7. sep 2007

Zuzu, my máme predpoklad a vysoký vzniku alergie, takže takýmto veciam sa radšej vyhýba... Ozaj, maslo aké dávaš? rastlinný tuk alebo klasické maslo? 😕

zuzu13
7. sep 2007

špagety som pučila...teraz ich "vcucne" 😀 a má z toho strašnú prču 😀
ale zo začiatku som dávala len písmenká a malé mušličky a kolienka

zuzu13
7. sep 2007

maslo...klasické...ale sem tam, keď je moc tvrdé dám aj perlu...

katrin
7. sep 2007

Zuzu, tak vy už ste vo vyššom leveli, že malá má prču z jedenia... My sa len učíme... O to horšie, že ich učím obidvoch... (viď tá diskusia 🙄 )

katrin
7. sep 2007

Potraviny Koruna, tak o takých som tiež ani len nepočula... neviete, či to majú v Tescu, hypernove alebo niečom takom? 😕

zuzu13
7. sep 2007

no to teda je prča...hlavne po jedení 😀
máš to zložitejšie, ale hladné ich nemôžeš nechať 😅
myslím, že to najhoršie, čo sa k´papania týka, máte už za sebou a teraz už bude aj u vás "prča" pri papaní 😉

zuzu13
7. sep 2007

katrin, v tescu nemajú...a hypernovu...nemáme my 😀

katrin
7. sep 2007

Zuzu, a paradajkovú omáčku robíš z paradajok alebo z pretlaku?

zuzu13
7. sep 2007

paradajkovú omáčku robím len zo šťavy TREFA alebo z pretlaku vo fľaštičke z LIDLA...je to najchutnejšia alternatíva...

nelika666
7. sep 2007

katrin.. aj my mame predispoziciu na alergiu tak nedavam lepok, nesolim a neprisladzam.. jogurt davam len biely smotanovy bud s cerstvym ovocim alebo s par lyzickami ovocnej vyzivy..

sunku by som urcite nedavala - deti do 1.roku by vobec nemali nic take slane a uz vobec nie udene.. ak lepok tak chlebik alebo rozky ale nie cerstve a hlavne s obycajnym maslom nie s "margarinmi" ako rama, flora..
cokoladu urcite nie - ma velmi vela alergenov..
a kravske mlieko tiez urcite nie aspon do roka..
o ovoci sa hovori ze deti do roka ziadne cervene ovocie

vela sa docitas v specialnom vydani mama a ja - je predajne v stankoch, ak nie ti mozem oskenovat ak chces..

katrin
7. sep 2007

nelika, tú mama a ja už mám, ale chcela som vedieť niečo konkrétne 😉 ďakujem vám za tipy, niečo z toho povyberám

katrin
7. sep 2007

nelika, aký chlebík, aké rožky?

nelika666
7. sep 2007

nas jedalnicek vyzera takto:
rano - mieko
desiata - jogurt (cisty alebo s ovocim) alebo ovocny mix (vyziva)
obed - masovozeleninovy alebo zeleninovy prikrm (s 2.chodom vraj staci pockat do roka)
olovrant - opat bud ovocie alebo jogurt (ak davas lepok mozes chlebik s maslom)
vecera - mlieko
2.vecera - kasa nemliecna

pecivo sa dava myslim ze biele.. ja este nedavam

zuzu13
7. sep 2007

nelika666 si ma riadne zrušila...ako žiadosť na byt 😀

katrin
7. sep 2007

Zuzu, to je v pohode, sa rozlišuje, či má dieťa nábeh na alergiu alebo nie...
Nelika, ďakujem, u nás to vyzerá podobne, ale chalani sú ešte aj v noci hladní... 😕

nelika666
7. sep 2007

zuzu sorry 😀

katrin aj my obcas papame v noci ale uz len malokedy 😉

katrin
7. sep 2007

ozaj, aké časové rozoztupy majú vaše decká medzi jedlom, teda Nelika tvoja dcéra, Zuzu to písala...

Zuzu, tvoja malá v noci neje, nepije? prespí celú noc? 😕 čo by som za to dala ja... Krpci momentálne aj kvôli zubom sú každé dve hodiny hore, samozrejme, nie každý naraz, pre mňa to znamená každú hodinu 😝

katrin
7. sep 2007

Nelika, druhú večeru, teda kašu dávaš po kúpani? alebo ako? U nás ešte stále nejaký režim nie je... som zvedavá, kedy na to nabehneme...

nelika666
7. sep 2007

no ranajky - 8.00
desiata - 10.00
spanok
obed - 12.30
olovrant - 15.00
vecera - 17.00
2.vecera - 19.30

vsetko davam lyzickou a po kasi kupanie - aj ked by sa malo pred - ale ked som jej dala po kupani tak mi zaspavala v stolicke

nelika666
7. sep 2007

este som zabudla po olovrante tiez spanok

katrin
7. sep 2007

Nelika, ďakujem... takže nie sme na to až tak zle.. vyzerá to rovnako, len sa mi zdalo, že dávam moc skoro to jedlo, že po 2a pol hodine je to skoro, ale vidim, že aj vy to tak robíte.... Ono, dávala by som aj neskôr, ale krpci ručia o 106 😀

nelika666
7. sep 2007

no Tami rozprava pa-pa-pa ked chce papat - ona nikdy nebola dobry jedak ale odkedy davam prikrmy sa nejak rozbehla.. ale nie je to na nej vidiet.. vkuse sa vrti takze vsetko "vybeha" 😀

katrin
7. sep 2007

Nelika, tak naši ešte nevyprávajú.. iba blabocú, ale to je tým, že sú nedonosenci... Jedáci sú dobrí, Maťko je chudší, ale to len preto, že skáče ako opica, Miško sa začal na začiatku augusta len pretáčať, on má so všetkým čas 🙂

zuzu13
7. sep 2007

neli pohoda 😀
s tým obedom...malá teraz papá polievku...no a po pol hod. bude pýtať ham...takže asi by som neuspela s druhým jedlom od roka 😀

zuzu13
7. sep 2007

katrin, mala od narodenia spinkala celú noc...teda do nejakého 4-5. mes. sa ráno budila okolo 4-tej, vypila mlieko a spala...no a teraz spí vkuse...nepapá a pije v noci vodu. Má fľašku vedľa postieľky, zobrie si, napije sa, odloži a spí...takže ja len ráno vidím či a koľko vody vypila 😀

nelika666
7. sep 2007

Misko je vegetak 😀 ved oni to dobehnu.. a ked zacne rozpravat jeden, tak o chvilku to zacne robit aj druhy.. vyrastala som so svojimi sesternicami - dvojickami.. co robila jedna, robila hned na to aj druha.. 😀 dokonca aj slepak boli vyberat hned po sebe - jedna za druhou

katrin
7. sep 2007

Zuzu, tak toto my nepoznáme... Na začiatku som spávala 3-4 hodiny denne, teraz na tom nie som o nič lepšie 😝

zuzu13
7. sep 2007

katrin...ja by som asi skolabovala...neviem si to ani predstaviť

katrin
7. sep 2007

zuzu, neskolabovala, čo mám robuť? musím to vydržať, inak sa nedá 🤐 a okrem iného, cez deň si málokedy pospím, lebo Maťko spáva tak 20-30 min...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre